Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

strouzek
17. júl 2010

jinak musím reagovat na tu buclatost, já teda mám buclatý dítě ale ona taková byla už při narození, já v těhu přibrala necelý 3 kila protože jsem měla těhucukrovku, dietu jsem držela poctivě a malá se narodila skoro 4 kilová. hlavně od začátku ji prostě šmakuje, s jídlem fakt nebyli nikdy problémy a taky je hodně spavá takže prostě má pohodový miminkovský život tak prostě přibírá dobře.je fakt že jsem měla a někdy mám i teď takový nervíky že je velká ale dr. mě uklidnila že to prostě není tím že se přežírá ale tím že to má v genech. já i manža jsme velcí a i váhově žádní drobci takže pidihubený miminko my ani mít nemůžeme. hlavně co já si myslím je u UM právě ta výhoda že mamina ví kolik toho dítě vypije! u koja se to neví, znám holky co kojí snad co hodinu a ví prd kolik toho dítě vypilo, a o výživnosti té nakojené dávky taky nemá představu jestli mimino pije smetanu nebo jen vodu. znám i děcka co jsou velké a tlusté z koja takže já popravdě jsem ráda že si můžu sledovat kolik mi toho malá vypije a že vím že po té dávce nebude mít hlad dalších několik hodin. jinak to mlíko France Lait neznám 😅 ale zase na druhou stranu tady vidíme případ Ivči že jejímu prckovi Nutrilon nestačil a že potřebuje sytější mlíko takže jestli je to France Lait takový víc "na linii" jak chápu tak si zase říkám že jestli by se mi pak malá možná v noci budila hladem, takhle po sunaru a teď už i kaši od sunarky spí celou noc cca těch 10-12 hodin v kuse takže syté to je dost a že to možná jde na špeky no co ono se to vyběhá hlavně že spíme obě 😀

strouzek
17. júl 2010

ivanku no mám pocit že jsme pili 150-200 ml denně, ale bylo to asi málo protože byli problémy se zácpou tak jsme tekutiny ještě víc přidali malá naštěstí pije čaje ráda a už bylo po problému.

marti tak to my máme přesně naopak, mlíko nepije skoro vůbec teď to jí do toho musím nutit, viz dneska večer ale čaje to pije jak drak, každý děcko je asi jiný nebo je to možná tou značkou UM kdoví

denkolc
17. júl 2010

Ahojte....neviem, ci som v spravnej skupine a ci by ste mi vedeli poradit...ale za pokus nic nedam...
Mam totiz taky problem. Moja dcera, 16 mesiacov, je na UM a pije v noci hrozne vela. Cez den jej dam UM dva krat, pred spanim, v ostatnom case pije cajik alebo vodu.

V noci vsak vypije 5 flasiek...podla mna to nie je normalne, lebo sa stale budi a to jej skusam dat aj caj. Vypije deci, zaspi a za 10 minut sa dozaduje UM. No 5 krat 240 ml je podla mna prilis vela, vsak by jej brusko malo v noci oddychovat a nie takto sa trieskat...neviem, co mam robit. Som hore ako za cias, ked som kojila.... 😅

lenocka84
17. júl 2010

@strouzek my ako kedy, ale snazim sa normal davku mliecka, a viac vodicky, ale nie vzdy ho oklamem

@martina149 my pijeme nutrilon ha1, uvidime neskor
ale tesim sa na prikrmy

strouzek
17. júl 2010

denco tak to je divný že tak moc baští v noci , neptala ses doktorky? já o tom nikdy neslyšela ale hlavně ty dáváš na noc UM? zkusila si kaše? třeba by to zasytilo víc.

slavicita
17. júl 2010

@sunea no ja našťastie chodím cez deň k rodičom, kde si môžem troška zdriemnuť lebo pri malom mám mamu...vďakabohu.... lebo by som chodila ako živá mŕtvola... 😀
zuby mu zatiaľ nevidím...je pravda, že mu to začalo začiatkom júna, tak neviem čomu to pripísať...len dúfam, že to čoskoro prejde... 😝

ivanka85
17. júl 2010

@martina149 praveze sa nekojime, sme na Bebe..cajik aj vodu chce,len neviem ci dost

bufina
18. júl 2010

@strouzek Ahoj, čtu že tady řešíte kojeneckou vodu. Sem malýmu kupovala jen občas. Ze začátku sem ho dokrmovala Nutrilonem, takže vodu jsme měli tak první dva měsíce, tu kojeneckou. Pak se mně stalo že sem zapoměla koupit a dala jsem mu z vodovodu, ale třeba sem větší množství převařila a měl to na celej den. S těma vodama je to těžký. Třeba na Dobré vodě je napsaný že je vhodná pro kejence, ale kdysi jsem četla test vod v MF Dnes a tam zrovna o Dobré vodě psali že jakákoliv z vodovodu je lepší. Nebo třeba nedávno ten Horský pramen, stahovali celou jednu řadu, že v tom byl nějakej závadnej bordel. A my jsme to zrovna kupovali, takže je možný, že zrovna já jsem to do něho nalila. Teď má malej z vody akorát kaše, takže převařím z vodovodu a na balený prdím. Ještě jsem měla jednu, jestli to byla Aqua bella, nebo tak nějak, barel 5l stál 16 kč, takže ta mně přišla zase moc levná.

strouzek
18. júl 2010

bufi no právě že i o tom horským pramenu jsem slyšela, tam prej nebyl problém s tou vodou ale s obalem, měli nějaký hrozný plastový obaly nakoupený z číny či co takže fakt už člověk neví co kupovat 🙄 já jsem taky kupovala chvíli ty barely, jak se to jmenovalo nevím ale cena podobná a taky jsem měla divný pocit z té malé ceny 😀

smardik
18. júl 2010

holky já používám na UM normální vodu z vodovodu a jen převařím a žádný problém. Probírala jsem to s dr. a on říkal at dávám normální vodu že u nás je dobrá a že je lepší než ta balená kdy člověk není jak byla skladovaná-zda nebyla několikrát v mraze nebo naopak ted v teplech na slunci. Starší je na UM od 5měsíců a od začátku používám z vodovodu a žádný problém, mladší je na UM částečně od 3měsíců (dávám MM z flašky na střídačku z UM) a vše v pořádku

a vůbec mi nechce pít, chce jen mlíko a nic jiného-čaj ne, vodu ne. ale starší byl to samé a taky nechtěl pít,chtěl jen mlíčko a dodneška mlíčko miluje takže to neřeším

junovka
18. júl 2010

@smardik ja som tiez uzivala pri UM vodu z vodovodu ako ty 😉

smardik
18. júl 2010

@junovka jsem ráda že nejsem sama a žádný problém v tom nevidím

mirka285
18. júl 2010

aj ja pouzivam iba z vodovodu,podla mna je aj tak lepsia ako tie balene...

bufina
18. júl 2010

A ještě pokud jde o to že jsou miminka baculatý, no a co... Sem si malýho brala z porodnice když vážil 2250g a za měsíc už měl dvě brady 😀 Oni to vyběhají, jak polezou a začne jim víc pohybu, tak už tolik příbírat nebudou. Malá byla taky pěknej tlouštík, pak se hodně vytáhla a teď je hubeňour.

mirinda10
18. júl 2010

@strouzek kolko sunaru moze vypit 4 mesacne babo u Nutrosa to je 1000ml na den, aky caj pijete my ten hermanek-fenykel aj ked len tak max 100ku teraz ked je tak horuco, vodu nechce
nasa dr nie je zastancom caju, ze su sladene ale ked vodu nechce co mam robit, kolko ti mala vypije spoju caju a mlieka
inak mna stale dr varuje, ze jej nemam davat viac ako 1000ml mlieka aby sme jej nezatazili oblicky tak si davame pozor ale zatial to malej staci

uz ste na prikrme ked citam, ze uz jete kasu, ja to chcem dat ako 3ti prikrm, zacnem so zeleninou, potom po nejakom casu ovocie a potom kasu aj to som chcela uz ist na prikm ale vsade citam, cim neskor tym lepsie aj v poradni povedali az po 5 mesiaci

smardik
18. júl 2010

@bufina malý byl taky hezky baculatý asi kolem toho půl roku a v roce měl jen něco málo přes 9kg 🙂, ty děti to fakt pak vyběhají a ta dětská baculatost je krásná, náš Honzíček už taky začíná být baculatý 🙂

@mirinda10 já se ted bavila s dr. o příkrmech a začnem až v 6měsíci nebo spíš až po operaci. My máme Hami a tam je taky litr na den,asi to bude u všech UM

strouzek
18. júl 2010

mirindo já mám na sunáči napsaný že 5 dávek po 235 ml denně, ale to nedosahujeme absolutně natož teď v těch vedrech. mě malá jedla naposledy v 6 ráno 100 ml a od tý doby nic, teď spí jsem zvědavá jestli po probuzení něco vypije.
mě malá pije sunar když je normální počasí tak těch 6x denně po 120 ml max 150 ml, teď v těch vedrech nejí skoro vůbec, dohromady za celej den neudělá ani 400 ml sunaru. zato čaje pije požehnaně,nejradši má od hame "na dobrou pohodu" určitě tak 600 ml i víc, už dávám i štávičky naředěné takže má trošku změnu od těch čajů. ty čaje granulovaný sice jsou slazený ale myslím že teď když ještě děcka nemaj zuby by to vadit nemuselo, hlavně já dávám i pytlíkové čaje a ty nesladím a když tak malinko.
já mám teď i pocit že malá toho sní méně než když byla mimčo, to jsme někdy i ty tabulky překročili ale pak se to zastavilo a přijde mi že pijeme pořád stejně a teď dokonce že pije méně než když jí byl např. měsíc. Mě jinak dr. řekla že když bude chtít víc tak klidně dát, hlavně když to překračování normy není každý den, je fakt že někdy jsme nevypili ani celou dávku denní a jindy jsme jí zase o trošku překročili, dr. mi tvrdila že to tak je, že hlavně to nejde u těch miminek moc ovlivnit jaký mají hlad, přeci ho nenechám řvát hlady jenom kvůli toho že je to mimo tabulku.

jinak já ještě nedávám kaši jako takovou, je takové zahuštěnější mlíko, kupuje se to v takových krabičkách jako džusíky. víc to zasytí ale přitom nezaplácá žaludek a střeva jako kaše, nebo aspoň my teda po tom zácpu nemáme spíš se mi zdá že kakáme po zavedení kaší a zkouškách mrvičky líp jak předtím. dávám to jen večer a to ještě ne každý večer.

co se týče zeleninky no já jsem zatím zkoušela jen mrkev s bramborem, nebo pak ovocné přesnídávky vždycky jen pár lžiček na zkoušku chuti, dr. mi řekla že můžu už začít se vším jen prý nemám spěchat na maso. zatím v pohodě, malá neměla žádnou alergickou reakci, celkem jí to i chutná, jediný co máme problém že nechce doma vařený chce jen kupovaný a upřímně se nedivím když doma uvařím mrkev a porovnám to s kupovanou skleničkou je sakra rozdíl v chuti

mirinda10
18. júl 2010

@strouzek no ja ked dam malej 140ku mlieka tak ju vzdy vypije a caj jej davam iba ked je teplo normalne jej ho ani neponuknem
no ja sa bojim, ze aby si pri tom caji nezvykla na sladke potom nebude chciet prikrm ked nebude mat ziadnu chut preto zacnem skor so zeleninou a potom s ovocim predsa to ovocie je sladsie
skusim pozriet aj nejaky iny caj ale tie sackove caje som sa pytala v lekarni tak mne tam povedali, ze az od 6 mesiacov
ako jej ponukas mlieko urobis menej a ked vypije tak dorobis, ja dam normalnu davku aku ma mat a este sa nestalo aby ju nevypila aj ked asi by vypila aj viac
skusim pozriet tie kase aku znacku to mas nech jej nieco aj ine dam ako mlieko
no nasa mala budem mat uz skoro 7kg tak o tyzden pokorime hranicu 😀
no inak to cumim mne rano o 5 tej flasa, o 9 tej flasa a teraz o 1 nej uz mame za sebou 3x140ml mlieka a tvoja este nic, to ale asi pojde dole z vahou ked pije viac caju asi je sladsi ako mlieko, nase je horke fuj ja by som to nepila ale nema na vyber 😵

mirinda10
18. júl 2010

@strouzek teraz som citala, ze este aj ako rocne dieta musi vypit aspon 500ml mlieka denne aj ked bude mat uz normalnu stravu aby dostalo do seba dostatok vapnika, musim malej asi castejsie nukat pit mlieko ked vypije iba 400ku denne to je naozaj malo nakolko jej budu chybat dolezite zlozky na rast

inak ja pouzivam filtrovanu vodu od narodenia, ziadnu kojenecku som nekupovala a radila som sa s dr a povedala, ze je to ok

beruska24.9.
18. júl 2010

mirinda - značka Leros, sáčkové čaje:
Dětský čaj s heřmánkem - pro děti již od narození.
Dětský čaj bylinný - obsahuje fenykl, heřmánek a šípek - pro děti od 4 měsíců.
Takže se na ně zeptej v lékárně nebo drogerii (Rossmann, Schlecker - tam vím, že určitě mají).

mirinda10
18. júl 2010

@beruska24.9. ja mam granulovany ten caj fenykel harmancek a teraz uz je aj ovocny ale sackove som videla iba od 6tich mesiacov, skoda, ze nemame take drogerie mame DMko ale kupim jej este ten ovocny nech ma zmenu ja by som radsej aby pila vodu,ta nie je sladka ale kotuha jedna presibana nechce 😎

beruska24.9.
18. júl 2010

mirinda - dokud malá pila mlíčko, tak jsem nic jiného na pití nedávala. Od 5.m. jsem začala s příkrmy a zkoušela nabízet vodu. Nechtěla pít nic, jen mlíčko. Vodu vzala na milost až mnohem později a to většinou jen po rohlíku. Teď občas pije vodu, i když žádná sláva to také není. Z flašky jen cucne a učíme se pít ze skleničky, tak pokud má náladu, tak se i celkem napije. No, ani 100 ml vody za den určitě nevypije 😖 Čaje mi nechce vůbec. Zkoušela jsem pouze sáčkové, je to moje buclinka 😀 tak se cukru, tedy i granulovaným čajům, vyhýbám.

beruska24.9.
18. júl 2010

U nás není vůbec žádný obchod (ani potraviny), tak musím nakupovat, když někam jedeme. Tak se zkus poohlédnout někde jinde 😉

strouzek
18. júl 2010

miri čaje sáčkové jsou i od 4. měsíce, zrovna mám dva doma. jeden je od lerosu heřmánkový a druhý je nějaký žlutý dětský bylinkový na zahnání žízně. viděla jsem i v rosmanu nějaký biosáčkový čaj od narození. každopádně já jsem sáčky začla dávat od 3. měsíce, naše maminy taky neměli granulovaný čaje a dávali nám čaje od začátku a žijeme
my máme 7500 gramů v přesně 4. měsících 😀 s váhou jsme dolů teda nešli, teď jak byli ty horké dny jsem si myslela že když skoro nic nejí že shodí nebo aspoň nepřibere a ona i tak přibrala za měsíc půlkila 😀 mlíko jí chystám podle oka, protože už tak hruba vím že po noci vypije 150, když ještě chce tak když odělám flašku začne brečet tak dovařím ještě tak 40 ml navíc, to že by chtěla přidat to se už dlouho nestalo spíš nedopíjí. jinak to že má vypít min. 500 ml za den je možný, chytrý knížky ovšem nepočítají s tím že jsou takový vedra, ten údaj je určitě napsaný obecně, já jsem totiž byla ve čtvrtek v poradně a dr. jsem to říkala a ona mi řekla že je to normální že za to že pije méně může to počasí a že to neva, že pokud výrazně nehubne což nehubne, má dostatek mokrých plín atd. tak je to zcela normální

jinak já jsem právě čaje používala od příchodu z porodky, nejdřív kvůli prdíkům ale pak kvůli stolici, měli jsme jí tvrdou tak mi dr. řekla že u UM se musí přidávat tekutiny protože je to vlastně prášek který zacpává. tekutiny jsme přidali a fakt bylo po problému. teď už nemáme ani problémy s prdíkama ani s kakáním ale zase jsou vedra takže čajujem o 106 😎 vodu mi malá moc nechce, vypije jí trošku pak dám čaj a ten vypije do dna

bufina
18. júl 2010

@smardik To by ani nebylo ono, miminko má vypadat miminkovatě a k tomu ty faldíky patří.

Jinak my zkoušíme na pití snad všechno možný, včera na koupališti malej vypil naráz 30ml, což mě docela překvapilo, do té doby skoro nic, jenže během pěti minut všechno vyblinkal. Máme s tím problém od narození. Když teď dostane na oběd tuhou stravu, tak je to v pohodě, ale jakmile bych ho ještě chtěla dokojit a v žaludku se mu to zředí, tak hned blinká.

@strouzek Jak jsme řešili ty nazrzlý vlásky, tak malýmu už rostou světlý, taková barva špinavá blond, takže huráááá.

sunea
18. júl 2010

@bufina, neviem, ci pises o tom, ze ti blinka, ked vypil cajik? Ja som mala tiez takeho "blinkaca". prve styri mesiace to bolo dost casto, ale len take trosky, take ublinkavanie. Akurat parkrat som mu zmatena z mnozstva "doporuceni" a "zarucenych rad" skusala dat na pitie caj, a to sa poblil teda vzdy a kvalitne. Odvtedy caj nedavam na pitie.

bufina
18. júl 2010

@sunea Vyblinkal ten čaj. Je dost blinkací od narození. Sem ho třeba nakojila a pak to dvě hodiny postupně ublinkávat, tak dostával Nutrilon AR 2x denně. Nevím proč mu ty hodně tekutý věci nesedí. A co teda dáváš na pití?

lenka1smejka
18. júl 2010

bufina-ono to prejde mala blinkala asi do 8 mesiaca

strouzek
19. júl 2010

bufi no nám začli vlásky taky světlat do blond 😵 vzadu to má takový ještě tmavší do zrzky ale předek už krásně světlá do blodnýny, akorát teda nevím kde nám to dítě zaměnili protože my s manžou jsme oba tmavovlasý 😀

holky mě malá neblinká skoro vůbec, díky bohu za to a čaj pijeme asi za váš všechny, teď ráno vstala vzala si jen 80 ml mlíka a zapila to 120 čaje 😀

bufina
19. júl 2010

Malej to má vzadu taky ještě trochu tmavě do zrzava. Ty blond jim určitě zase ještě stmavnou až budou větší. Malá to má taky pořád blonďatý a krásně kudrnatý. A takový vlasy u nás v rodině nikdo nemá.