Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

strouzek
3. aug 2010

adko určitě akorát chuť bude trošku jiná, myslím že v tomto případě lepší, naopak by být problém mohl protože HA jsou víc trpké ale normální nutroš mu bude určo chutnat.

coko.joko
3. aug 2010

@strouzek ,ta ryzovo kukuricna kase je do flasky jestli to chapu 😕 a vaarila si doma sama tu mrkev,brambory atd nebo si to kupovala v tech sklenickach...jsou to pro me nove veci tak se omlouvam,ze se tak ptam...ale je lepsi se desetkrat zeptat nez udelat blbost 😵 jinak se asi trefila a ty ses krasne vyradila jak te znam tady z toho psani...... 😀 😀 to asi budou koukat az to odevzda......

collette
3. aug 2010

@adka12 my taky jedem od začátku v Nutrilonu HA a včera jsme byli u doktora a ptala jsem se na to, když už stejně dáváme jogurty (i když tam je to trošku jiné), a doktor řek, že v osmi měsících už nevidí důvod, proč nepřejít na obyč Nutrilon...

@strouzek chudák holka, ty jí v tý seminárce uděláš pěknej mazec 😀 docela bych jí pak chtěla vidět. Jako jestli Tě dá a) jako odstrašující příklad, nebo B) Tvůj dotazník raděi vyhodí. Hele, jestli jí ještě uvidíš, ať mi ho pošle, já jí ho s obrovskou radostí vyplním 😀

Jinak ten náš žroutík je schopen zpucnout 200 g lahvičku, ale i tak mu pak ještě dávám aspoň 30 ml Nutrilonu... I kdyby jen na žízeň...

collette
3. aug 2010

@coko.joko m dáváme do Nutrilonu rýžovou nemléčnou, nejlépe se mi osvědčila od Hippu (ale prý je problém jí sehnat, největší úspěchy jsou v lékárnách, my naštěstí máme jednu takovou pod kopcem). Když jí děláš, tak prď na doporučení na krabici, budeš tam mít hrudky. Já dávám na 180 ml vody tak 2,5 odměrky kaše (používám odměrku od Nutrilonu, kaše jí nemá) a na to hodím 6 odměrek Nutrilonu a protřepu. Kaše se krásně rozmíchá, hrudky žádné. Jen tu vodu udělej malinko teplejší, osvědčilo se mi nechat to chvilku stát, aby kaše nabobtnala. Jednak to chladne a druhak v teplé vodě lépe bobtná. Jo, a budeš potřebovat "kašový dudlík", normálním to neprojde. Nevím, jak tomu říkají u jiných značek, Avent má "variabilní průtok".

Ta Hipp kaše je jedna z mála "čistých", je tam jen 99,9 % rýžové krupice a přidaný jen vitamín B1. Je v BIO kvalitě. Pak také stejně čistou dělá Hami, ale ta mi přijde řidší, tak jí tam dávám o odměrku víc. Dokázal mě trefit šlak, když jsem na kaši od 4. měsíce našla, že tam je (mimo jiné) taky vanilín. To už jí rovnou mohli osladit a udělat duhovou 😠

Kukuřici zatím moc nedáváme, dost nadýmá.

@coko.joko @strouzek stroužek a vařit?!?!?! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jinak jsme teď měli průjmovou epizodu. Objevila jsem mléko od Nestlé, jmenuje se to ALL 100 a je to bez laktózy (ta je problémem u průjmu). Zdá se, že to pomohlo. Bohužel, sehnat mléko bez laktózy a navíc HA, je problém. Ale jak už jsem psala, v 8 měsících už jsem to riskla.

coko.joko
3. aug 2010

@collette ,aha ja mam v tom trochu zmatek musim se na to podivat v drogerce az budu kupovat,jeste mam cas,ale muzu dopredu vedet co a jak se dava......

collette
3. aug 2010

@coko.joko štěstí přeje připravenému 😉

coko.joko
3. aug 2010

@collette 😀 😀

julietka
3. aug 2010

ahojte babulky, sice do tejto temy zatial neprispievam, ale citam vas obcas 🙂

Nemate niektora maminka skusenost so Sunarom HA? Nasi papaju Nutrilon HA, ale mam pocit uz dlhsie ze im akosi nechuti a skoro su po nom hladni...sama som ho chutnala a je naozaj akysi horky, az trpky...Neviete ci aj Sunar HA ma taku trpku chut? dakujem a prajem vsetkym pekny den 😵 Sunar maminky dost chvalia , ale neviem ci sa to tyka aj HA-ckoveho 😕

martina149
3. aug 2010

@julietka Ja mám akurát takú skúsenosť,že aj naša pila Nutrilon Ha ale len 1 mesiac lebo bola po ňom stále hladná tak sme prešli na klasický Nutrilon a bolo dobre,ale aj tak sa mi zdá,že po Nutrilone skôr vyhladne.Tie mliečka sú asi ľahšie stráviteľné.A Sunar si ženy väčšinou pochvaľujú aspoň tu,že bábätká sú sýte,len neviem ako Hačkový.A musíteHA?

boruuvka
3. aug 2010

Ahoj Jilietka, já sem taky píšu poprvé. My jsme na Sunaru 1HA téměř od narození. Kojila jsem a současně dokrmovala a od 6 týdne jsme plně na tomto sunaru. Je hořký, ale to jsou hypoalergenní mlýčka všechny. Papáme 6* denně tak 140 - 170ml a malé to teda stačí, hlady nebrečí.
Chci se taky zeptat, jestli mi některá můžete poradit - do kdy byste používali HA mlýčko. Názory doktorů se různí - někdo říká do 4 -6 měsíce, někdo až do roka.

fukylove
3. aug 2010

@boruuvka - ja som pouzivala HA mliecko styri mesiace.... my sme na HA boli iba kvoli maleho kolikam a problemom s kakanim... ako sa poriesilo toto a zacal fungovat sam, tak sme presli na obyc. Nutrilon a je dobre... ine mliecko ako Nutrilon mu robi zle...

boruuvka
3. aug 2010

samozřejmě ne mlýčka, ale mlíčka 🙂

boruuvka
3. aug 2010

fukylove, tak to my ho papáme kvůli manželově alergii, tak nevím.

collette
3. aug 2010

hořkost Nutrilonu HA je dána částečnou hydrolýzou mléčné bíkoviny, a z ní (té hydrolýzy) plyne i ten dřívější hlad - tělíčko nemusí tolik makat a rychleji ho ztráví

my jedeme v HA Nutrilonu kvůli atopickému ekzému v rodině. Ale jak už jsem psala, zrovna včera jsem o tom mluvila s doktorem a ten řekl, že v 8 měsících už k tomu nevidí důvod, že můžeme přejít na obyč. Vzhledem k tomu, že jsme minulý týden objednali celý kartón, mě to dojalo 🙄

strouzek
3. aug 2010

coko 😀 to si piš, těm pěkně zamotá hlavu ten můj dotazník 😀
jj kaše je do flašky ale když jí uděláš hustější můžeš dát i lžičkou, já večer nemám nervy se pokoušet malou nakrmit lžičkou už je stejně většinou po koupání unavená takže dám do flašky akorát s jiným dudlík přímo na kaše a pijeme jedna báseň 😉 zeleninu jsem vařila ale většinou kupuju skleničky, zatím toho nesníme tak moc aby se to vařit vyplatilo, jednu skleničku mrkve máme na 2 dny

collet 😀 no jo holka, my hrozné pohodlné nekojící matky už ani nevaříme, buďte rádi že ještě malé peru a občas jí dám i najíst 😀

collette
3. aug 2010

@strouzek hele, s tím praním, já ani nežehlila... sem to dala do sušičky... teda asi 4x jsem žehlila plíny...

když o tom tak přemýšlím, tak mě napadají další "macechovská" fakta:
- v posteli s námi nespal nikdy
- od zhruba 4 měsíců spí sám v pokojíčku (do té doby jsem tam spala s ním)
- snad nikdy jsem ho neuspávala v náručí
- neběhala jsem k němu na první zaplakání
- nechávám ho, aby si hrál sám (samozřejmě ne pořád)
- občas ho nechám, ať si nabije čuňu
- nechávám ho lézt po nevytřené podlaze, a to i třeba pod gauč
- nechávám psa, aby ho oblíznul
- když jsem líná, tak jsme v pyžamu třeba celý den
- když má teplotu, tak mu dávám Nurofen nebo Panadol
- na prdy jsme používali Sab Simplex
- peru v Arielu a Lenoru
- lahvičky meju jarem, občas je dám do myčky
- nechávám ho hrabat se v recyklaci
- když na to nemám, tak jde do pelíšku bez koupání
- občas mu pustím televizi (jako když si třeba potřebuju v klidu dojít na záchod)
- ...

jéžiš, já jsem fakt děsná 🙄 nevíš, proč jsem si to dítě pořizovala?

strouzek
3. aug 2010

collet 😀 😀 😀 hele nás dvě zavřou spolu do kriminálu protože jsi právě popsala mě 😎 žehlila jsem akorát před porodem od tý doby nežehlím skoro nic, taktéž s náma malá nikdy nespí, nikdy jí neuspávám atd. akorát teda peru v persilu, a máme kočku která malé ožírá hračky z hrazdičky 😀 jo a ještě jednou za čas hodím lahvičky do nálevu se savem aby se odbarvili od té zažloutlé barvy od čajů a telku teda nepouštím u nás hraje nonstop a každý dopoledne malá kouká z lehátka na sestru Stefanie 😀

pipussa
3. aug 2010

kocky
kedy mam menit dudle na flasiach ??? mam avent..
maly ma 2,5 mesiaca a teda, najradsej by so mu nechavala stale 1tky, lebo on papa pazravo a ked ma 2jku, tak sa zacne dusit....
a teda zaujima ma, kedy to menit ?
a kedy vymienit dudle, ked su akoze opotrebovane.....
a rovnako dudle na cmulanie... mam kupene na vek 0-2, a stale ich pouziva. Moze to nejak skodit ?

strouzek
3. aug 2010

pipus já mám dva dudle jedničky, jeden dvojku a jeden na kaše to je myslím trojka a měnit to ještě nějakou dobu nehodlám a to máme skoro 5 měsíců 😉

bufina
3. aug 2010

@pipussa My jsme měli taky Avenťácký a ten větší mně přišel že má až moc velkou dírku, malá se taky skoro dávila jak to rychle teklo. Používala sem ho pak jen na kašu.

collette
3. aug 2010

@pipussa my jsme na 2 přešli ve dvou měsících. to dušení je normální, také jsme si tím prošli, počítej s ním u každé změny velikosti. také mě to nejdřív vyděsilo a vratila jsem se na menší velikost, ale o 14 dní to bylo to samé. ale během dvou dnů se to srovná - malé se s tím jen potřebuje popasovat. a je jedno, jestli z 1 na 2 budeš měnit ve dvou měsících, nebo v 6. a taky jsem si všimla, že když si zvykl, tak na něm byla vidět úleva, protože nemusel tolik makat, lenoch jeden 😉 na 3 jsme přešli ve 3,5 měsících a na 4 v 7.

v těch 7 jsme přešli i na větší velikost šidítek - měli jsme / máme také Avent, řadu Sensitive a ta je ve velikostech 0-6 a 6-18. dodržovala bych to, protože to patro dítku přeci jen roste, tak aby nemělo pak ortodontický problém...

říká se, že by se kvůli opotřebování měli savičky a šidítka měnit zhruba každé dva měsíce. já nevím, vzhledem k tomu, že je žužlá jen ten náš žužla a že to občas sterilizuju, tak si myslím, že 3 měsíce jsou OK. Samozřejmě, že pokud by to bylo poškozené, tak to jde hned...

collette
3. aug 2010

@bufina
@pipussa na kaši používáme vario, jiným to neproleze...

bufina
3. aug 2010

@collette Malej má teda hromadu dudlíků od narození, ale moc je nechce, no máme velikost 0-6, od Nuku a Mam, má jich asi 5, no asi su praštěná, ale koupila sem různý barvy, aby mu to vždycky ladilo k oblečení 😀

adelaine
3. aug 2010

ahojte,
chcem sa opytat, ako mam podporit maleho v kakani?
Ma mesiac, zacali sme akurat pouzivat Nutrilon 1, ale
davam mu este aj moje maaterske mlieko, mam
namrazene zasoby, UM je vsak krmeny castejsie,
a strasne je zapeceny.
Chudacik, aj sa snazi tlacit, ale nejde mu to ☹
rektalnu rurku nechcem pouzivat velmi casto, tu som skor
pouzila ako nutnost pri kolike.

dakujem za odpovede 😉

beboo
3. aug 2010

@adelaine ahoj, my sme na tom podobne, moj maly ma 8 tyzdnov. na vykakanie mu davam kvapky Baby Calm, su na olejovom zaklade, ked vidim ze uz sa mu chce kakat alebo je uz cas kedy by mal(odkedy prikrmujem Nutrilonom, kaka kazdy 3. den) dam mu pred kazdym papanim 10 kvapiek a zvycajne po 3 - 4 davkach sa pekne vykaka sam. Predtym mu to neslo museli sme tiez pouzit rurku ale s tymito kvapkami kaka sam. Drzim palce.

strouzek
3. aug 2010

jo to jsem taky četla že by se to mělo měnit co 2 měsíce ale když těch flaštiček máme víc tak myslím že opotřebování není tak velké protože se to za den prostřídá

bufi já jsem nakoupila milion dudlíků podle tvarů barev velikostí a výsledek? jsme u hnusné latexové kytičky za 14 kč a i tu musím potírat calgelem aby si jí vůbec vzala 😀

adelaide u nás zabralo vždycky dát teplý čajík(fenyklový nedávám malá po něm měla hrozný bolení bříška) dávám obyč dětský kde je taky fenykl ale není ho tam tak moc. pak po napití jsem dala malou do autosedačky, když to nepomáhalo tak jsem začli od 2. měsíce dávat švestkovou štávu od hippu, ta pomohla na vykakání vždycky, přímo ředí a reguluje kakání. jinak pokud má prcek tvrdé hovínka a nejdou vytlačit doporučila mi dr. přidat ještě víc tekutin takže jsme přidali víc čajů a od tý doby se kakání zlepšilo

strouzek
3. aug 2010

jinak holky to že prckové nekakají víc dnů je prý normální, u UM se nekaká tak často jako při koju, a to že nekadí znamená že spotřebuje vše co přijme v potravě ale nemělo by to být víc jak týden. spíš se prý má dávat pozor na ty tvrdé hovínka co nejdou vytlačit, to prý se má řešit těma tekutinama

zuziq
3. aug 2010

ahojte, chcela by som poprosit o radu. Drobcekovi som v 4. mesiacoch zacala davat kasu Nutrilon HA, papal ju raz denne vzdy vecer, nie hustu, ale skor som mu zahustila len mliecko a pil to z flase ( na UM sme plne od 3 mesiacov) Lenze zacali mu rast zubky, tyzden nechcel jest vobec, jedine zahustene mliecko kasou bol ochotny ako tak vypit. Lenze problem so zubkami presiel a on mi uz nechce pit ciste UM ☹ ked mu ho dam, vypije max. 30ml a uz vytlaca cumel z ust, ked mu tam prisypem kasu, tak vypije aj 180... Je zle, ked takto pije zahustene mliecko 4x denne? Uz papame aj zeleninku, velmi mu to chuti, len teraz neviem, ci je vhodne, aby papal zakazdym zahustene mliecko kasou. A ak to dobre nie je tak preco? Priberat pribera normalne, praveze mame oproti inym detickam vahu nizsiu, ani ho to nezapeka. Ale nemoze to nejak zle posobit napr. na creva? 😕

strouzek
3. aug 2010

zuzi já myslím že to vadit nebude, jeslti je to kvůli zoubkům tak to za chvíli přejde a ten krátký čas čistě jen na kaších či hustých mlíkách určitě neublíží, zvlášt když z toho nemá bolavé bříško a pribírá normálně. hlavně když nic jinýho nechce tak to stejně nezměníš i kdyby to škodilo 😅

zuziq
3. aug 2010

@strouzek len zubky su uz OK, ale asi mu to viac chuti tak mliecko moc nechce... pritom ale papa uz aj zeleninku a aj ked je to bez chuti, chuti mu to... tak dufam, ze mu to nemoze nejak uskodit 😕