Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

dannynka
4. nov 2007

bobulka-my sme spokojny Franc laite a tiez so sunarom 😉 😉 😉

lenkalienka4
4. nov 2007

Odkedy nekojim, malu zapekaju VSETKY umele mliecka. A teraz jej musim davat Hylak, pretoze ma taku tvrdu stolicu, ze niekedy jej az krv ide z ritky, je to hrozne. Teraz papame Bebu.

danu
4. nov 2007

my papame Bebu potom co nas Nutrilon AR zapekal a odkedy sme na Bebe kazdy den krasna stolica 😉

prvapomoc
4. nov 2007

ahojte baby,ktoré maté problémy skakaním vašich detičiek,je velmi dobré dávať do mliečka probiotiká.su od narodenie a volaju sa Infants Dophilus,momentálne to odporučaju detský lekári,mojej malej to velmi pomohlo.užíva sa to dlhodobo a podla veku sa 1/4 až 1/2 čajovej lyžičky rizpustí v mliečku 1x denne.

k.a.t.k.a.
4. nov 2007

My pijeme Baby Lactum a nemame s nim žiadne problémy 🙂 /obsahuje probiotiká 😉 /

sisulik
4. nov 2007

my pijeme Similac Advance a tiez s tym nemame ziadne problemy...neviem ci ho maju aj na SR...

ale pri malej sme na SR pili Nutrilon a tiez sme s nim boli spokojny..

milhaus
5. nov 2007

moja pije nutrilon 2 ale za par dni už 3 len musime dominat dvojku
inak ked mala hnačku tak som jej davala nutrolin B, to je tiež probiotikum

davida
5. nov 2007

Čaute baby,dnes som bola s malým u doktora kvôli hnačkám a teplote,ktorú má od včera. Povedal mi,že malý sa prejedá a mám mu robiť ryžové odvary.Dávam mu bebu,s ktorou doteraz nemal problémy,pritom sa pridŕžam dávkovania na krabici,dávam mu 180ml.Ale podľa jeho tabuľky to je pre 3mesačné dieťa moc.Je to možné? Pred 2týždnami mi na 150ml povedal,že je to málo.Nemala niektorá takéto problémy?Muž mi radí zmeniť doktora tak neviem

katusha
5. nov 2007

davida, ja si myslim, ze tych 150ml by malo stacit, ved moja mala pije teraz 150 😒
ale asi zalezi aj od hmotnosit dietata, kolko vypije 😉

kkatrina
5. nov 2007

davida mne prvý syn pred 3 rokmi 180 ml beby nevypil nikdy, max 150 ml asi od 4 mesiaca a to každé 3 -4 hod

Dávidko teraz začal Bebou 1 H.A. ale tú veľmi grckal, potom pil Humana H.A. ale z tej ho zase veľmi bolelo bruško a teraz máme Bebu 1 A.R. ktorá je aj hypoalergénna, máme ju na predpis a je úplne super, je hustejšia tak aj lepšie zasyti, a hlavne už nevrackáme a ani nemáme koliky. Ale ráno aj večer mu dávam 15 kvapiek Sab simplex. Papá každé 3 hod 120 ml. (do piatku to bola len 100)

inak k tomu Similacu pred 3 rokmi mi ho dala doktorka Jakubkovi - ale to bolo úplne prepáčte za výraz grc - po 3 dňoch už odmietal jesť, čo mu z toho bolo zle

susik77
5. nov 2007

bobulka: ja som malu sem-tam dokrmovala 1x denne nutrilonom comfort a mali sme tie iste problemy ☹ pokazilo sa jej aj kakanie-predtym kakala po kazdom kojeni a po tom nutrilone cely den tlacila a plakala ☹
uz 2.den sa snazim len kojit, ale stale ma hrozne problemy s bruskom ☹

danu
5. nov 2007

my papame Bebu AR a ako 3mesacny sme papali 180ml, a od 4 mesiaca papame 210ml a vzdy my spapa vsetko a vecer teraz od 4 mesiaca sme zacali davat kasu vecer

medvedik21
5. nov 2007

my sme presli komplet celou radou nutrilonu kym sme natrafili na to spravne ale nedavala by som mu ine...Bebu mooozno ale sunar je podla mna velmi sladky!!!...nutrilon je sice nechutny /podla mojej mamy/ ale najkvalitnejsi!!!
treba len vyskusat...rozhodne je to lepsie ako hned prejst na inu znacku...a i zlozenie

tamia
6. nov 2007

bobulka,
ako dlho dávaš nutrilon comfort?

bobulka34
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sakura77
7. nov 2007

ahoj.moja segra mala tiez tento problem s nutrilonom,proste malemu bolo tazke a aj z nich vela grckal.ja som tiez skusila viacere,ale nam sa jednoznacne najviac pozdava beba-a ta obsahuje prebiotika,tak ulahcuje travenie.vyskusaj 🙂

lenadka
7. nov 2007

ak dietatko zapeka z umelych mliek trvajte na testoch na alergiu na mliecko, moja mala to tak mala, zapekalo ju odkedy bola dokrmovana formulou. Testy spravila pediatricka a vysli pozitivne na alergiu na kravsku bielkovinu, potom gastroenterologicka a vyslo to iste. Potom teda pila HA mlieko a stolica sa krasne upravila, pred tym to bolo ako pise lenkalienka neustale zapekanie a az krv v stolici a musela som jej 1x dat cipok, co tlacila, stolica nesla a mala hrozne bolesti. Cipok /panadolovy-to som rychlo volala doktorke co s nou robit/ jej zmiernil bolest a pomohol sa vykakat. Bolo to strasne, nahle, akutna bolest, dieta plakalo ako by ju trhali-fuj 😢 a to uz bola pomerne velka vyse rocna baba 😒 a aj mi vedela povedat co ju boli, pytala sa kakat a nemohla, este nejaky cas potom mala traumu so serbla,lebo deti si to vselijako pospajaju 😖

dika
7. nov 2007

maminy chcem sa spytat, aka ma byt "normalna stolica" u babetka ktore papa UM? My sme 1 tyzden plne na UM (do minuleho tyzdna som este mala materske)a dcerka ma tuhu stolicu - kaka taku tuhu gulku vo velkosti pinkpongovej lopticky. Vytlacit to nema problem, len ma prekvapila ta konzistencia, dotraz kakavala riedke....

mimma
7. nov 2007

Dika, to je tým um. mliekom- aj moje deti začali mať tuhšiu stolicu, akonáhle som im začala dávať Nutrilon.Ešte aj farba bola nie vždy žltá, niekedy do zelena. Pokiaľ ju nezapeká, tak je to, podľa mňa, ok.

bobulka34
autor
7. nov 2007

nie je problem ak sa prechadza na mlieka v ramci jednej znacky napr z nutrilon comfort1 na nutrilon ha1?

dika
7. nov 2007

mimma vdaka za nazor.

junovka
8. nov 2007

bobulka,nie je, al musis,pri kazdom krmeni pridavat o jednu odmerku viac toho mliecka ktore chces aby pilo, a o jednu menej toho ktore nechces aby uz nepilo.Tz:ak si davala 4 odmerky Nutr.comf,tak teraz pri papani davaj tak, ze 3 odmerky Nutr.comf/nc/+1 odmerka Nutr.HA.To zrob aj pri nasledovnom krmeni, a pri dalsom uz das 2nc+2HA,zase detto, a potom 1nc+3ha,v takom to pomere pokracuj, az pokial neminies nutrilon comfort.Proste je to preto tak, aby pre telo to nebol sok, ze nieco nove prijma.Takto pocas dna si pekne pomaly zvykne telo na novu zlozku-nutrilon HA.Tak som to robila aj ja. 😉
Dufam, ze si sa z toho neako vysomarila. 😉

andrejkaznr
8. nov 2007

ahojte maminky téma UM je pre nás už neaktuálna, ale aj tak mi nedá neprispieť do nej. Nášho synčeka sme museli prikrmovať už od narodenia - bohužial si sám nevedel vytiahnuť toľko mliečka koľko potreboval, tak už v pôrodnici mu dávali papať z fľašky, aj napriek môjmu nesúhlasu. Bála som sa že si zvykne na fľašu a bude odmietať prsník ale na druhej strane som nechcela aby bol hladný. mliečka som zo začiatku mala dosť, tak som si odsávala a papal moje, no po mesiaci som ho mala čoraz menej a menej tak sme prešli na UM. Doktorka mi poradila Nutrilon HA no malému nerobilo dobre - zapekalo ho a takmer vždy všetko vyvrackal. tak sme vyskúšali Sunar. a s ním sme boli spokojný. nemal z neho žiadne problémy, bruško ho nebolievalo a pekne priberal. Ako pokračovacie mliečko sme pili Sunar Premium /obsahuje probiotiká/, neskôr Sunar Vanilka a Banán. Chutilo mu veľmi, ale od určitého času /asi keď mal dva roky aj tri mesiace/ ho začal odmietať. Tak sme vyskúšali plnotučné mlieko s Nesquikom a zachutilo mu. onedlho bude mať tri rôčky a kakavko nesmie na raňajky chýbať...

tamia
8. nov 2007

bobulka,

to už je dosť dlhá doba, aby si bábo zvyklo na nové mliečko. Zrejme je nesedí. Čo hovorí doktorka v rizikovej ambulancii?
Ja som malej na odporúčanmie gastoenterelogočky dávala probiotiká Biopron a teraz nám ich zmenila na biogaia kvapky. Biopron som dávala cca 5 mesiacov a teraz už mesiac dávam tie nové. Probiotiká bábetku neuškodia naopak je to pre nich dobré na stolicu.

suniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jami3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jami3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
9. nov 2007

ja som dávala malej zo začiatku keď som začala prikrmovať Hamilon, teraz je to Hami, a neskôr som prešla na mliečka z DM drogérii. bola som s nimi spokojná, mali dobrú cenu, 800g balenie 189,90, teraz 169,90.
keďm bola malá v nemocnici, tam jej dávali Humanu alebo Bebu, tak sa vždy od toho vyhádzala, mala celé červené líčka a fliačiky po telíčku.

elri
9. nov 2007

Maca, musim kuknut to mlieko v DM. Ako sa vola? Myslis, ze by som mohla prejst s nutrilonu 3 na toto z DM?