Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
12. sep 2010

ahojte mamicky
neviete preco mi maly odmieta a strajkuje pri piti?
v sobotu vypil rano 170ml co je bezna davka, a potom a do 3:30rano mi nevypili nic
max caj a ine nechcel
je to normalne? a dnes pred kazdym pitim rev uplne sialenya potom v pohode pije

lenocka84
12. sep 2010

@flamenga ahoj flam
ja neprevaram ziadnu dojcensku a teraz pijeme uz len prevarenu z vodovodu

benne
12. sep 2010

@lenocka84 mne reve len pred pitím, od hladu, ale to má od narodenia a je to veru ozaj neuveriteľný až hysterický krik niekedy 😀 . Pri staršej sa mi stalo, že ked po 4.mesiaci prešla na pokračovacie mlieko, tak ho začala postupne odmietať, až sa jej dávka znížila na 80-90 (dovtedy mala 120-150). Dr. nám potom odporučila normálne prikrmovať lyžičkou, zelenina, ovocie, maso, jogurty. Ja si to už 100%-ne nepamätám, ale sa mi zdá, že mi vymýšlala pri fľaši, plakala a vypila len to málo (niekedy ani toľko nie). Asi po 4 mesiacoch začala opäť piť mlieko a ostalo jej to doteraz 😎

denis19
13. sep 2010

@lenocka84 hlavne, že to vypije, mne malá také rve jako divá pred každým pitím a nevypije 😠 podle tabulky by mela pít už skoro litr mléka a my jsme s bídou na 700ml!! a tkaé nevím co s tím a dr je spokojená, neboť pribrala..tak sama bych potrebovala dobrou radu!!!

rainee
13. sep 2010

ahojte, aj my mame v poslednej dobe problem s tekutinami, dcerka dost malo cez den pije, caj a vodu uplne odmieta, mlieko jej uz tiez moc nechuti, cez den vypije 700-800 ml. teda ovela menej ako ked bola mensia... 😒
neviete mi poradit ktore HA mlieka su na predpis okrem nutrilonu a beby? napriklad HA sunar? a kolko tam preplaca poistovna? neviem sa po to dopatrat....dakujem.
este sa chcem spytat ako riesite nocne papanie, ci davate mliecko alebo len cajik/vodu. vraj od 6m by dieta uz malo prespat noc bez papania, teda u nas nehrozi...

beruska24.9.
13. sep 2010

@rainee - tak to ti pije krásně 😉 Malá vypije za den kolem 400 ml mlíčka (pije ho stále méně), vody se trošku napije většinou až k večeru (celkem max. 100 ml), čaje a šťávy odmítá úplně.
Která mlíčka jsou na předpis neporadím, malá pila do 10m. sunar ha a kupovala jsem ho sama, žádný předpis. Teď už má obyč. sunar.

flamenga
13. sep 2010

žienky, malý bude mať 3 mesiace a posledné cca 4 dni mi takmer nikdy nevypije 120ml 😖 väčšinou 90, niekedy len 60ml 😒 Robiť mu len 90 alebo? Myslela som, že skúsim striedať 120-90-120.... môžem? V žiadnom prípade mu neľutujem mliečko, ale vylievať zakaždým 30ml toho nekresťansky drahého Nutrilonu do drezu sa mi veru nechce 😒 ☹

peko
13. sep 2010

tak my máme přesně opačný problém, malá má 6 týdnů, na jedno krmení dá v pohodě 90ml, občas musíme i přidělat a teď poslední 2 dny by jedla skoro pořád, zblajzne klidně 130-160 a za hodinku mi tady řve hlady ☹
měli vaši prcci taky ty růstové spurty? a jak jste to řešily?

rainee
13. sep 2010

@peko nasa mala pila ovela viac nad limit ako je napisane na krabici ked bola taka malicka...teda ona sa narodila 4kg takze mala aj inu spotrebu ako 2kg babatko 😉 potom sa to ustalilo a teraz mame opacny problem...

flamenga
13. sep 2010

@peko týmto špurtom sme si v šiestom týždni prešli, ale to som ešte vtedy kojila... takže jediné východisko bolo prikladať takmer každú hodinu, niekedy aj po pol hodine.... neviem, ako to riešili žienky na UM.... 😒

rainee
13. sep 2010

@flamenga urob radsej menej a prinajhorsom dorobis...tiez som sa naucila pri nutrilone setrit a nevylievat 😉 alebo odlozim co nedopije na take 2 hodky a potom prihrejem/dorobim....

denis19
13. sep 2010

@rainee takže klidne do odloženého nedopitého mléčka prideláš i kus nového?

flamenga
13. sep 2010

@rainee myslela som na to, ale neviem si predstaviť, ako dorobím 30ml.... koľko odmeriek? Nechcem mu viac ublížiť, ako pomôcť.... ☹

Keď nechávate mliečko z jedného kŕmenia (teda ak nedopije), dávate hneď do chladničky? (asi nie, keď je teplé)... alebo necháte pri izbovej teplote? Ono za tri hodinky a teraz, keď už nie je tak teplo by sa mu nemalo nič stať, že?

Booože, kde sú tie časy, keď stál Sunar pár korún..... 😠

denis19
13. sep 2010

@flamenga nevím co máš za UM,ale nemel by stát déle jako dve hodinky a já dávám do lednice, hned! a na 30ml vody se vetšinou dává jedna odmerka,aspoň u nutrilonu a france lait to tak je....

medan29
13. sep 2010

@flamenga já když malá nedopije tak dávám na hodinu do termotašky a pak to vyleji když nedopije

fukylove
13. sep 2010

ahojte babulky, trosku nestiham citat... vacsina mliek funguje systemom 30ml vody / odmerka mliecka... s inym davkovanim som sa stretla iba u UM Hipp 😉
co sa tyka mnozstva mliecka - mne maly normalne vypije iba vecer a v noci (ma uz sice vyse pol roka ale pije v noci mliecko stale a dokonca 180ml, neriesim...), obcas aj rano... cez den je na prikrmoch, obcas mliecko - ale to mi zo 150ml necha 30 - 60ml... nenutim ho... ma roznu stravu, mliecko dozenie v noci 😉

rainee
13. sep 2010

@denis19 ano pridam, samozrejme musi byt odstate kratko, max. par hodni, nie pol dna a podobne, sice nemyslim ze by sa nieco stalo ale predsa....

rainee
13. sep 2010

@flamenga presne ako pisu baby 1odmerka na 30 ml je asi mierka uz kazdeho UM, dorobis podla toho kolko ti zostane vo flasi. ja vseobecne radsej urobim menej a potom dorobim dalsie mlieko ako urobit viac a potom vylievat/dorabat do toho....
mliecko treba dat do chladnicky, ja ho tam davam take vlazne.
niekedy som davala menej odmeriek na viac vody /v casoch ked mala strasne vela mliecka pila, hodne nad limit a bola aj dost baculata/ preto aby to nebolo take kaloricke.

miculienka
13. sep 2010

Ahoj kočky, neviete mi poradiť na akej webovke by som zohnala vzorky UM ? v lekárni nemajú , len na objednávku a teraz nemám čas cestovať kvôli tomu do mesta, už som kadetade hľadala a nič som nenašla, mala som doma kúpený nutrilon, ale mojeje malej nechutí, naťahuje ju na vracanie, tak nechcem zas kupovať celé balenie ďalšieho druhu ak ani to nebude chcieť, a ak dojde kríza s mojim mliekom tak neviem čo budeme papať 😅

ija1
13. sep 2010

miculienka - vim, ze na www.kojeneckavyziva.cz je mozny dostat vzorky BEby ale posilaji jen dvojku..........
pak vim ze nutrilon ma, ale ten vam nechutna.........tak asi budes muset koupit a zkusit, ale stejne aby mlicko sedlo, je potreba par dni.........max tyden.......jak nam rikali............u nas beba sice zachutila ale poradne pit zacla po nutrosi az 4. den..............
asi budes muset zkouset..........ale nam doktor rikal ze bud beba sensitive nebo sunar.............ze ten pry pit bude.....
musim se pochlubit, dneska jsme poprve spapali 5 lzicek mrkvicky............a nevyplivla to na nas............takze snad dobry.........strasne jsem se bala...........a mlicko se zbytkem mrkve co zustala v lahvicce chutnalo taky.........to zahucelo do Alenky jak duha...........

rainee
13. sep 2010

@miculienka mne prislo nieco domov postou, tusim beba - posielali to vsetkym maminkam na zaklade dotaznika z nemocky 😉

lenocka84
13. sep 2010

@denis19 ja uz mnozstvo neriesim, staci ze neplace, tak asi maju dost
uvidime na vahe, za par dni 🙂

@miculienka ahoj moja
ako sa Vam dari? na tvoj dotaz odpoved nemam, ale rada ta vidim

miculienka
14. sep 2010

@rainee - tie mám aj ja, len všetky sú od 6 mesiaca, dnes sme v lekárni zohnali, ale zasa len nutrilony a tú bebu čo už mám doma 😖
@medan29 - ďakujem , kuknem

@lenocka84 - ahój Leni , jéj , aký je už krásny veľký , bucľatý Paťko, my sme ok, tiež rastieme ale viac do dĺžky, neviem po kom to má manekýna jedna, všetci sme malí a ona také dlhé nohy aj ruky 😅 , držkajte sa

miculienka
14. sep 2010

@ija1 - vďaka za rady, tiež si myslím, že si musí bábo zvyknúť, našťastie, zatiaľ sa mliečko umúdrilo a máme dosť svojho , tak dúfam, že ešte za čas nebude treba UM , ale asi siahnem po tom sunare alebo bebe ak bude treba 😉

tatiana1985
14. sep 2010

ahojte zienky, polozila som otazku a teraz som si vsimla vasu temu.... mozem poprosit o radu? 😒 mate skusenost s pl bebilonom a svk nutrilonom? mala mi doteraz vypila na jednu davku bezne 200vku ..odkedy sme presli na bebilon, vypije 150 a viac do nej nedostanem.. vsetky ostatne prikrmy davame rovnako, nic sa nezmenilo...

...mate s tym skusenost?moze byt bebilon sytejsi ako nutrilon?

ija1
14. sep 2010

@tatiana1985 - ja teda si nejsem jista, ale kdyz jsem to srovnavala v Polsku, tak mi prislo ze polske davkovani je mensi nez ceske............takze bych se ridila tim co je na polske krabicce BEbilonu............cesky/slovensky Nutrilon je asi ridsi..........tak je ho potreba vic?

tatiana1985
14. sep 2010

@ija1 hmhmmm.. davkovanie je take iste... 90 vody , 3 odmerky 😒 tym to asi nebude...(?) 😒 🙂
uz 4 dni takto papa...nadavkujem jej plnu flasu 210+7odmeriek a vzdy vylievam polovicu...ja vobec nerozumiem co sa deje???

julinka2787
14. sep 2010

@tatiana1985 tak sprav menej a radšej dorob, ak bude treba. škoda toľko mliečka vylievať. asi jej to teraz tak stačí. nebude to podľa mňa mliečkom. to by malo byť to isté. asi to bude jej bruškom. proste sa rozhodla, že bude troška dietovať. 😝 😝 😝 asi chce byť modelka. 😀 pokiaľ je spokojná na neplače hladom, nerieš to.

tatiana1985
14. sep 2010

@julinka2787 ano uz robim menej, len sa mi to zda zvlastne ze z 230 "spadla" na 150 mlieka 😒 😒 ☹
ma napadlo ci pl nerobi sytejsi nutrilon??
... lebo ked si to tak vezmem, aj napr.kava nescafe (polska) ma trosku inu chut nez nescafe (svk) ...tak ma napadlo ci aj bebilon neni dako "vylepseny" ... ale dakujem aj tebe za nazor 🙂