Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

zuzanamv
11. jan 2012

@mirka00 Minuly tyzden dr. povedala, ze je to v pohode, ked tolko pribral, ze dohana to co stratil, ani na tie davky nic nepovedala, len, ze ho samozrejme nemozem nechat hladneho. Uvidime co povie o tyzden, ak bude stale tak vela priberat.

mirka00
11. jan 2012

@zuzanamv no tak to potom nerieš,aj nám povedala,že krásne priberáme pred dvoma týždnami.v porodnici sme išli s váhou velmi dole.mal naposlednej poradni 4190.hlavne,že máme spokojné detičky🙂a aj tebe sa malý pučí?

zuzanamv
11. jan 2012

@mirka00 ano, aj moj sa trapi s prdikmi, a je jedno, ci dostane mm alebo um. Este chcem skusit zarabat um do fenikloveho caju, ale predpokladam, ze z toho musia iba vyrast.
Jasne, ze hlavne ze su deti napapane, ale zase nerada by som ho prekrmovala.

mirka00
11. jan 2012

@zuzanamv my máme na prdíky kvapky Sab Simplex a sú super!!!doporučujem!!vieš ako mi prdí?teda to sú rany 😀

zuzanamv
11. jan 2012

@mirka00 no, uz sme minuli cely jeden sab simplex aj cely espumisan a teda nevidela som rozdiel, teraz nedavam nic a je to to iste. Akurat masirujem s Pupikom. On sa vyprdka aj sam, len ho to urcite boli, lebo sa pri tom hrozne puci.

mirka00
11. jan 2012

@zuzanamv tak skús kvapky biogaia.počula si o nich?

zuzanamv
11. jan 2012

@mirka00 tie som mala pri starsom synovi a podobny - ziadny efekt 😉
to travenie asi musi len dozriet

lenkak86
11. jan 2012

@zuzanamv
@mirka00 mali sme rovnaky problem... doslo to az do stadia, ze mala bola taka nafuknuta, ze sme museli absolvovat gastroenteorologicke vysetrenie... tam nam poradili a velmi dobre zabera (aspon u nas) probiotikum Dophilus Infants (aj ked je trosicka drahsie) + aspon raz denne rektalna rurka (to len zavediete a babco bez problemov hned prdka, takze hned vidite efekt... ALE POZOR, zvykne sa pritom rovno aj taaaaak pokakat, ze az za uskami 😀 )

elana
11. jan 2012

@tic_tac22 koukám že Ti nikdo neodpověděl...no víš, tohle Ti asi nikdo neporadí, měla by přibírat po každém mlíčku, všechna jsou nutričně vyvážená, dneska prakticky nemůžeš udělat chybu, leda že miminko bolí bříško nebo má zácpu, tak potom se mlíčko mění. Co dáváš teď, jak staré máš dítě, kolik přibírá a kolik toho vypije?

lenkak86
11. jan 2012

@tic_tac22 suhlasim s elanou... v tomto sa asi fakt poradit neda, kazde dietatko je jedinecne a kazdemu pomoze nieco ine... ja som pocula vela vyhrad napriklad na nutrilon, ale zasa aj vela pozitivnych reakcii, takze fakt zalezi na babatku, ktoru stravu ako prijme... ja osobne momentalne pouzivam neocate (kedze moja dcerka ma alergiu na laktozu) - ide uz o skutocne kvalitne mliecko, mozem len odporucit a na toto som zatial ani kritiku nepocula, necitala... odporucila mi ho gastroenteorologicka, mozu ho normalne papkat aj "nealergici", krasne (presne tabulkovo 🙂 ) sa po nom pribera, ale vzhladom na to, ze ide o specificke mliecko pre alergikov, je aj drahsie (78 Eur 1 plechovka na cca 3 - 4 dni) a vzhladom k cene poistovna preplaca len 8 plechoviek mesacne ☹

mirka00
11. jan 2012

@lenkak86 no rúrku som zatial nepoužila a ani nemienim,zatial kaká raz za dva dni doktorka povedala,že je to v norme.máme 4720,priberá pekne.no my sme kupili biogaju tak uvidíme dúfam,že zaberú.

lenkak86
11. jan 2012

@mirka00 Mirka, chcela by som vediet, preco nie rurku? pocula si o tom nieco zle? vies, nie si prva, ktora to odmieta a fakt by som chcela vediet, preco, lebo ved ak to ma nejake zle ucinky, tak aby som prestala aj ja... mne to odporucila gastroenteorologicka, tak som to brala, akoze to nemoze poskodit... skor som sa priklanala tejto metode, ako pchat do malej nejake lieky... ale zasa jej rozhodne nechcem nejako poskodit...

biogaja? vela ludi to spomina, ja som sa s tym este nestretla, ale dobre vediet aspon do buducnosti... daj mi, prosim, potom vediet, ci pomohlo...

mirka00
11. jan 2012

@lenkak86 mám ju kúpenú ale len keby už bolo najhoršie,zatiaľ kakáme.klop,klop.no moc sa to neodporúča,ale radšej rúrku ako teplomer!!ten už vobec nie,mohol by poškodit hrubé črievko.ale veľa žien čo poznám používa rúrku,zas ako by si jej pomohla,že?to keby sme už boli na hranici tak mu ju dám aj ja,to je jeasné nenechám dieta utrápit bolestou a plačom.ved aj pediatrička mi to navrhla,že ked už tak mu mám pomoct.ale ako som už spomínala,zatial sa to dá.tie kvapky sú na črevnú mikrofloru,pomáha k pravidelnej stoličke,je na imunitu,je to probiotikum..sú fakt dobré.večer mu ich začnem dávat do mliečka.dám ti vediet určite.mne ich priatel kupil na sk,lebo tam sú lacné 10eur(300korun).tu v cz 600-700korun českých.

adra22
11. jan 2012

@lenkak86
@mirka00 Baby biogaiu papáme od narodenia a teda ja si ju nemôžem vynachváliť a to sme s prdikmi a stolicou mali veľké problemy lebo sme mali pruh. K tej rúrke my sme ju používali už len keď sa mu nedalo kakať, no mne pediatrička povedala že rúrku nie každy deň aby si konečník nezvykol na ňu aby vlastne dieťatko nekakalo len s pomocou rúrky.

anina32
11. jan 2012

@lenkak86 já myslím že při používání rourky nemusíš mít žádný strach. Já ji používala u syna na doporučení dětské lékařky, protože jsme měli velké problémy s prdiky, nepomáhali masáže ani kapičky už si nepamatuji jak se jmenovali, je to už 8! let. A tohle bylo jediné co mu přineslo aspoň nějakou úlevu. Za pár měsíců problémy odezneli, a přežili jsme to bez následků😉 Takže si myslím že je lepší použít rourku než nechat děťátko trápit bolestí.

mirka00
11. jan 2012

@adra22 áno vidíš na to som zabudla,že dietatko si potom zvykne na nu a nebude samé tlačit.no dúfam,že pomožu aj nám.velmi sa na ne spolieham!

katren
11. jan 2012

@lenkak86 no ja sa tej rurky tiez bojim....mame na ulici chlapca, co sa inak vykakat nevie a to ma uz 3!!! roky

adulicek82
11. jan 2012

Ahojte, uz som tu raz pisala o nasom probleme....nas maly je tiez na um od konca 3tyzdna. zacali sme nutrilonom, ale vyhadzal sa mi, potom sme mali nutrilon ha, ale grcal velmi, tak sme boli na gastre ci nemame reflux, doktorka hovori ze nemame patologicky reflux, ze je to len fyziologicke, ze z toho maly vyrastie a ze sa to zvykne upravit tuhou stravovou. doktorka nam odporucila nutrilon anti colic, ale to maly pil asi len 3x nakolko odmietal toto mlieko, tak som mu dala baby love z dm-ka - boli sme na nom vyse mesiaca, ale grcal mi aj po 2 hodinach od papania. tak som presla na sunar - chvilu to vyzeralo ze nam sadol, ale po 2 tyzdnoch sme tam kde sme boli, zase mi grca. volala som s doktorkou z gastra, poradila mi gastrotus taky sirup po papani, ze malemu to urobi ako keby taku zatku a ze nebude grcat, ale nejako nam to nepomaha :( stale grcame. uz neviem co mam robit, nechcem len tak mirnix dirnix menit mliecko a som teraz velmi rada, ze mi konecne maly zacal sam kakat a bojim sa zmenou mlieka ci nebudeme mat opat zapchy. davam malemu probiotika, tie mu zabrali a upravili mu kakanie. velmi ma zlosti to grcanie, pretoze s nim nemozem skoro nic robit, dam ho po 2hod po papani na brusko a hned grca, jejedno ci lezi co ho mam na rukach tak tiez grca...uz som z toho zufala.

nemala niektora z vas podobny problem? myslite ze to moze byt to. ze mi maly z toho jednoducho vyrastie, ci je to o tom ze mu nesedi mlieko a mam skusit ine?
inak idu malemu zubky tak mi este napadlo ze ci to nebude teraz aj tym a preto mi tolko grca :(

katren
11. jan 2012

@adulicek82 ked ti tolko vracka, tak ma reflux a je jedno ci patologicky alebo fyziologicky....mali ti dat hned nejake AR mliecko, to je ovela hustejsie ako normalne.....my mame tiez reflux, tiez robil presne toto, len nas este vracal aj nosom...tak sme ukonicli dojcenie a presli na Nutrilon AR1, ten bol fajn, ale akonahle sme presli na Nutrilon AR2, tak zacal kakat na zeleno....kupila som podla precitanych infosiek a recenzii Hipp Bio Combiotic2, je super, maly z neho zacal znova pekne kakat, nezapeka, no zacal z neho zas vracat....tak som kupila nemliecnu kasu Hipp a davam mu tu do mliecka na zahustenie....nie aby mal z toho kasu, ale len aby mal mliecko hustejsie....a mame po probleme, vsetko funguje ako ma 😉 a probiotika zvalst davat nemusim, bo Hipp Bio Combiotik obsahuje pro- aj pre-biotika , takze zas vyrieseny problem 😉

ajinka22
11. jan 2012

@mirka00 je rsice ozdiel v cene u Bio Gaia, ale tiez v mnozstva. V Cechach dostanes za 600 Kc 10 ml a na Slovensku za 10 EUR 5 ml, takze rozdiel nie je az tak markantny

elana
12. jan 2012

@adulicek82 pokud Ti přibírá, tak to neřeš a neměň mu pořád mlíčka, je to zbytečná zátěž pro tělo a vidíš, že stejně k ničemu. Některý děti prostě mají nezralý ten jícnový svěrač a ublinkávají, můj malý taky a nepočítej ani s tím, že se to zlepší na příkrmech-nezlepší, nebo ne nutně. My blindíme stále, oranžově, zeleně, žlutě...podle toho, co bylo k obědu, tak na to si vzpomenu ještě před koupáním 😅 A prcek mi přibírá, hezky roste, tak prostě je celý den jako ostuda v bryndáčku (převlíkám jen když se fakt ohodí celý, protože je to začarovaný kruh, při převlíkání s ním zas házím a tak se poblindí hned znovu). Maximum refluxu by mělo být okolo 4 měsíců, ale jsou děti, co blinkají do roka a i déle.

zuzka222
12. jan 2012

nam vyhovuje hami

tic_tac22
12. jan 2012

@lenkak86 skusim este nutrilon ok by nepomohlo skusim ten tvoj mas velmi pekne babo

tic_tac22
12. jan 2012

@elana ma 2 mesiace po mesiaci a 1 tyzdny spapala 80ml a teras robim 60ml ale hustejsie lebo 80 nestiahne ale som rozmislala ci jej to nebolo slabe lebo mi kakala troska tmavsie nie take pekne zltkaste ,tento mesiac ideme do poradne tak uvidim kolko mi pribrala

adulicek82
12. jan 2012

@katren @elana dakujem velmi pekne za rady. rozhodla som sa, ze nebudem menit malemu uz mliecko, pockam kym ukonci 4.mesiac - to je za 11dni a kupim mu tu nemliecnu kasu - pozerala som a ma ju aj Sunar a zarobim mu hustejsie mliecko. uvidime ze ako mu to zaberie. ale uz ho nechcem trapit zmenou mlieka. fakt som rada ze sam kaka a ze aspon toto sa nam upravilo a mozno ked mu zahustim mlieko tak nebude uz tolko grcat a mozno ukoncenim 4.mesiaca ho to prejde ako pises ty @elana 🙂

katren
12. jan 2012

@adulicek82 kludne to kup a skus aj teraz.....

elana
12. jan 2012

@adulicek82 jestli můžu radit, tak nemléčná kaše od Sunaru je hrozně sladká (přidávají tam cukr), lepší jsou kašičky od Nestlé, nemají to slazené a jsou taky velice chutné. Já to dělám takhle na noc (malý už je přece jen starší a budil se hlady), tak dostává hustší mlíčko, moc mu chutná a spinká zas hezky. Výborná je Lipová, chutná je i Švestková (i když švestky tam necítím).
@tic_tac22 uvidíš a jestli přibrala, tak je to v pořádku...i když myslím, že by spíš měla pít ty 80, nejde jen o jídlo, ale i o tekutiny, abys ji neměla dehydratovanou.

mirka00
12. jan 2012

@ajinka22 jáj,tak toto som nevedela.

mirka00
12. jan 2012

baby sme na sunare,papáme aj kvapky biogaia a dnes malý kakal a mal zvláštnu stoličku.takú tmavozelenú,no fakt čudná farba,a ked sa vykakal potom si ešte tuhšie prdol a vykakal už takú normálnu farbu a redšiu.tú tmavozelenú mal tuhšiu.može to byt aj tým,že som mu dala harmančekový čajík?už mu ho nebudem dávat,lebo chcem zistit účinok tých kvapiek.dakujem za rady.

mirka00
12. jan 2012

@adra22 a kedy ti začali kvapky zaberat?