Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

tulipanike
5. aug 2010

@strouzek jaaaaaaaaaaaaaaaj, tak to je jajka kojenka 😀 😀 😀 😀 😀
@luuuu dobre si urobila, naco trapit dietatko, aby revalo? aj mne mala revala, tak sme presli pomaly na sunar

strouzek
5. aug 2010

luuuu teď zase čůrám smíchy já, prej lepru syfilis .......... 😀 ty jako nevíš že kojomatky nemají rakovinu, infarkt a nic? přečti si betynku tam to nedávno psali že prý kojomatky trpí méně nemocema, mě dneska bolela hlava a záda, no je mi jasný z čeho , nekojííím 🤐 😀

strouzek
5. aug 2010

tulipanku my jsem nepřešli na sunar pomalu, my jsme přímo utíkali 😀

strouzek
5. aug 2010

holky dotaz taky vám tak pění sunar?? mě přímo neskutečně, pořád tam kapu ty sab simplex aby to odpěnilo, mám pocit že to dělá jen sunar, někdy když nedám kapky je to ve flašce jak nálev do bublifuku 🙄

cigaretka5
5. aug 2010

Ahojte dievcata vidim ze ste tu vesele kopy. Pridam sa do klubu ak ma prijmete, od začiatku mám malo mlieka a tak prikrmujem. Začiatky boli zle mala furt hladna, ja nervozna a potom sme objavili um a mala kludna a ja ? No nebola som zrovna happy ale dva krát za deň si cucne z kožu a ostatne um, čo už hlavne že je spoko..... Podľahla som tlaku lekarne a naučila malú na bebu. Nemá s ňou žiaden problém, ja som ale niekde vycitala že najlepsi je sunar , tak zvažuje že zmenim len neviem či to nie je kravina. A ešte otazocka ......pediatricka mi bebu raz predpisala vydržala týždeň , neviete ako často môže predpisovat? Sú nejaké limity z poisťovne?

tulipanike
5. aug 2010

@cigaretka5 moja jasne, pridaj sa 🙂
@strouzek nooo, ani my sme to az tak pomaly nemali, ked mala Lenka mesiac, tak sme zacali dokrmovat, takto sme to vydrzali dva-tri tyzdne, a potom u zlen sunar
nam tiez sunar peni, ale to nie je v sunare, ale v nasej Lenke, ona ma taky stisk, ze niekedy tam spravi volaky podtlak, a ono to bublinkujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

strouzek
5. aug 2010

ahoj cigaretko jasně vítej,u nás to bylo stejný, při přikrmování a kojení jsem byla s nervama v kýblu,jen se divím že se ti ještě nějaký mlíko dělá 2x za den přiložit to už se ti postupně ztratí všechno, no ne že by tě to mělo mrzet že? 😀 hlavně že jste v pohodě a malý nemá prdíky, to u nás byl problém, malá tahala vzduch a to byl pak masakr. s tou bebou no člověče nevím, nám beba neseděla, co vím tak neseděla spoustě lidí co znám osobně i z koníka, hrozně moc lidem fakt nejlíp seděl sunar, i brácha když přikrmoval neteř tak dávali nutrilon a ten neseděl a sednul ze všech mlík jen sunar (a nebo se naše DNA v rodině specifikuje pouze na sunar protože moje malá taky zvládá pouze starý dobrý sunar) 😀 jedině vyzkoušet, já jsem ze sunarem spokojená moc, levný, kvalitní, sytý , přijde mi že je spousta děcek zbytečně na těch drahých mlíkách, mě stojí krabice sunaru 160 kaček což je oproti nutrilonu nebo bebě za 3 stovky i víc těžkej rozdíl.
jak je to s pojištovnou na slovensku nevím, u nás v česku je to myslím jenom u dětí které jsou nějak nemocné nebo nedonošené. no ani mi to nevadí,za ten luxus a klid těch 160 kč párkrát za měsíc dám 😀

strouzek
5. aug 2010

tulipanku to nebude asi stiskem, protože mě ten sunar pění už když to míchám a když to chladím pod tekoucí vodou a štěrkám tak to je fakt bublifuk, naštěstí stačí 3 kapky simplexu a bublinky utečou

egyptanka
5. aug 2010

Ahojte rada by som sa poradila, mala pije bananovy Sunar 3 (od 12. m) ... ale minule som kupila bananovy Sunar 2 (od 6. m), dosla som na to neskor a tak uz mi´ho nevymenili (a uz som ani nemala blok) tak sa chcem spytat ci vadi ked jej ponuknem tu 2ku.
Dakujem

tulipanike
5. aug 2010

@strouzek no u nas stoji sunar cca 210.-Sk, 6,82 eur
a mne pri miesani len trosku zbublinkuje, ale ked mala papa, tak ona vytvara bublinky 🙂

strouzek
5. aug 2010

egyptanko já myslím že to neva, jen možná ta trojka byla víc sytější, hlavně jednou krabicí se nic nezkazí příště koupíš správně

strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
egyptanka
5. aug 2010

@strouzek dik. Ono boli vedla seba 2 a 3 a ja som chytila zle ...

alienka73
6. aug 2010

Ahojte chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s Nutrilonom AR( antirefluxnym). Nasej malej sme to kupili lebo ma reflux ale zda sa nam to az prilis huste, nevie to poriadne vypit tak jej to miesame s obycajnym nutrilonom, neviem ci sa to moze 😲 .Vie mi niekto poradit?
Inac sa tu na vas smejem, vcera som objavila vasu temu a posledne prispevky pocitala a zabavam sa 😀 . Zatial aj kojim ale priznavam, ze je to o nervy a hlavne dvojicky a hlavne ked mam este tretie dieta ktoremu sa treba venovat. Nestiham to,a nie som v pohode ako by bolo treba byt, mlieka mam stale menej a menej takze tomu uz dlhy cas nedavam. Nas prvorodeny mal do 4 apol mesiaca odstriekane mlieko ale od zaciatku bol dokrmovany nutrilonom. Beba nam nesadla, straaaasne ho bolelo brusko, zmenili sme na nutrilon a super. Ale ako citam tak si velmi chvalite sunar, tak asi aj kvoli financiam na nho prejdeme. Teraz nasa kocka s refluxom dost pomaly pribera tak by sa jej zisiel. Inac tiez mam taku skusenost, ze nas maly ktory bol skor na UM je menej chory ako cisto kojene deti.Minimalne do skoro dvoch rokov ziadna choroba, ine deticky su niektore uz davno na ATB. Ale zas netusim ako to bude s jeho imunitou neskor tak nechcem zakriknut. No mozno je to aj genticke, ak je chorlava mama alebo tata tak asi ani to dietko nebude najzdravsie a naopak.

strouzek
6. aug 2010

ahoj alienko klobou dolů, mít 3 děti tak malé a ještě z toho dvojčátka a kojit no páni já to zabalila už při jednom prckovi a představa kojení u druhého je pro mě přímo scifi 😀 nám sunar opravdu sedí výborně a co vím spoustě holek ale prostě chce to vyzkoušet. ty finance jsou opravdu dost velké plus sunaru, za jednu krabici nutrilonu nebo beby mám dvě sunarové. jenom nevím jestli má sunar ten druh AR,co vím je normální sunar a pak HA ale antireflukční jsem myslím ještě neviděla ale možná ho mají v lékárně

coko.joko
6. aug 2010

@strouzek ,nechces napsat knizku proc nekojit a davat flasku 😀 😀 ty pises taovy romany clovek ani nestiha docitat 😀 😀
sdravim vsechny nove holky 😵

strouzek
6. aug 2010

coko 😀 😀 to jedině že bych to vydávala na díly, já jsem totiž byla testovací snažící maniak, nebyla značka testu který bych nevyzkoušela, lektvar který bych nezkusila vč. zaříkávání, byla jsem kvůli otěhu u léčitele (podvodníka) který byl pomalu jako ten léčitel s básníků akorát mu chyběla virgule....takže témat k sespání by bylo dost a dost 😀

první díl by se jmenoval jak při snažení zešílet ,druhý testománií do guinesovky, třetí jak přežít těhu na suchých rohlíkách, čtvrtý sborníček nadávek kterýma jsem častovala při kontrakcích manžu a pátý závěrečný o koju nekoju 😀

coko.joko
6. aug 2010

@strouzek 😀 😀 😀 😀 to nema chybu...se tu smeju a prcek na me kouka a mysli si ze se smeju na nej a tak se taky smeje 😀

strouzek
6. aug 2010

coko 😀 😀 😀 mě zase malá vytuhla pod hrazdičkou, nevím jakto ale ta jí vždycky bezpečně uspí 😅

coko.joko
6. aug 2010

@strouzek ,tak to se mas ten nas hrazdicku jo,ale reze do ni a hrozne nadava,ze mu nejde pustit 😀 a kdyz hodne bouchne tak zacne hrat a tak do ni porad busi....... 😀 no tak ho jdu prebalit dat mu flasku a snad usne a nebudu muset jit s nim ven jezdit kolecka do parku 😀 😀

fukylove
6. aug 2010

@alienka73 - ahoj 🙂 neviem ako AR Nutrilon ale my sme boli 4 mes na HA Nutrilone a ja som na zaciatku kupila ja obyc. Nutrilon a davala som to v pomere 1:1, resp. viac HA a menej toho druheho... niekde som citala, ze by sa miesat mliecka nemali, najma inych znaciek... ale co s krabicou za 15ecok, ked uz je otvorena? bolo mi luto ju vyhodit... takze sme to zmiesali a dopapkali bez problemov...

@strouzek - palec hore za tvoje prispevky 🙂 ked raz nieco vydas, informuj ma, kupit tvoju seriu kniziek vsetkym kamoskam 🙂 budeme sa mat na com zabavat 🙂

strouzek
6. aug 2010

no malá taky nemá ráda když jí nějaká hrací hračka nehraje pak se vzteká 😀

strouzek
6. aug 2010

fuky tak to abych ještě dneska obvolala nakladatelství a večer začla psát 😀 😀

fukylove
6. aug 2010

@strouzek - tak sup, sup, nech to stihnes do vianoc a budu darceky 🙂

slavicita
6. aug 2010

@alienka73 ahoj, ja som používala najprv obyčajný Nutrilon ale malý mi dosť grckával, tak som prešla na AR. Je to fakt hustejšie ale to z toho dôvodu, že v brušku to rýchlejšie stuhne a tým pádom to malé nevygrcká, takže ja by som to veľmi nezrieďovala. Ale ak ti to malé nechce piť, tak to skús. A neskúsila si cumlík s väčšou dierkou? Inak malý mi mal z Nutrilonu hnačky ale akonáhle som prešla na Sunar, tak sa mu upravila stolica a som s ním veľmi spokojná. Síce malý sem tam grcne ale myslím, že je to aj kvôli tomu, že malý berie pred jedlom kvapky Aktiferin a ten mu dosť zaťaží žalúdok lebo kým ich nebral, tak bol v pohode...ale to je už iná téma🙂

strouzek
6. aug 2010

fuky já píšu rychle a hoooodně však vidíš ne?? 😀

coko.joko
6. aug 2010

@fukylove ,takze my dve budem stat ve fronte jako prvni 😀 a kricet ze chcem knizku 😀

strouzek
6. aug 2010

holky vám to dám zadarmo i s věnováním a ten poslední díl nabídnu firmě Hero co vyrábí sunar že by mohli menší verzi posledního dílu přibalovat do krabic 😀

bufina
6. aug 2010

@alienka73 Ahoj, malýmu jsem ten Nutrilon AR dávala. Moc to pomohlo. První měsíce strašně blinkal, takže asi první tři měsíce jsem ho kojila a tak 2x denně jsem mu dávala ten Nutrilon AR. Je celkem hustej, ale pak ho aspoň neblinkal, pěkně zůstal v bříšku. Nebo zkus koupit jen Nutriton, ten se míchá buď s mateřským mlíkem, nebo se přidává do umělýho. A účinek má stejnej.

wendulla
6. aug 2010

ahoj, jsem rada, ze jsem nrazila na tuto diskuzi ( necetla jsem ji teda celou...). Sice je Sofca jeste v brisku, ale uz ted mi kojeni prinasi negativni myslenky. Je mi neprijemny pocit, ze bude prisate a uslintana u meho prsu a vubec si nedokazu predstavit kojit nekde na verejnosti. Mam uz koupenou odsavacku 🙂 Prijde mi to i praktictejsi, pokud matka potrebuje nekam odjet nebo odejit, nakrmit mimo muze nekdo jiny a deti nejsou na matkce tak zavisle a navic tata je taky rodic, ktery muze nakrmit. Dalsim duvodem je kontrola kolik toho vypije, alespon si budu jista, ze je poradne najezena. Uvidime, co ukaze praxe, ale myslim, ze nazor nezmenim...