Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

veroninika
2. sep 2011

maminy, my davame Nutrilon HA od 7. tyzdna, ale maly ma od vtedy problem sa vykakat, tlaci cely den a nic. a ked to konecne pride, tak nakskor ma taku zelenu tvrdsiu stolicu, ale potom to uz ide. Cvicime s nozickami, davam fenyklovy caj, probitika BioGaia, a manzel isiel dnes kupit rektalnu rurku. Este skusime vymenit probiotika: INFANTS DOPHILUS. Na ake UM ste presli, ak ste mali pobobny problem s nutrilonom?

janula18
4. sep 2011

@veroninika my máme tento problém s Bebou Ha, tiež dávam aj probiotika ten dophilus a ešte do mlieka pridávam trochu harmančekového čaju, tak je to lepšie, ale kakajú na zeleno.
Tiež uvažujem nad zmenou mlieka, možno s iným by to bez tohoto všetkého bolo lepšie, len sa obávam či to nebude ešte horšie.

janula18
4. sep 2011

@bibap chcem sa opýtať, ja som bola na stránke hipp, a tam som nenašla nič že by sa dali objednať vzorky mliek. kde to je a aj na iných stránkach. Dik

rastulka
4. sep 2011

@veroninika
@janula18 Aj my sme zacali s Nutrilonom a tiez sme mali take iste prob. ☹ Presli sme na Humanu,ale my papame AR,lebo mame stredny raflux.Davam jej aj Dophilus tak je vsetko ok!Rektalnu hadicku mozem len odporucat,je dobra aj na vetry. 🙂

bibap
4. sep 2011

@janula18 treba tam zavolat a oni poslu

veroninika
5. sep 2011

@janula18
@rastulka
diky baby, myslim ze tie nove probiotika zabrali, sam sa pekne vykakal a bez problemov, tak mliecko menit nebudeme, aspon zatial

duppe
6. sep 2011

Ahojte baby prosím o radu, pozerám že ste tu skúsenejšie 😉
Mám mesačnú slečnu a rozmýšlam skúsiť zmeniť mlieko či by jej to nepomohlo od bolestí. Pekne kaká, prdká niekedy bez problémov a niekedy tak tlačí a nejde to že až plakať začne. Od narodenia pije Nutrilon 1. Dávám jej babycalm a bio gaia, ale aj tak ju to niekedy "chytí" a krúti sa, tlačí, na líčku má nejaké pupáčiky, tak neviem či to nie je tým nutrilonom. Baby calm berie prvý den (brali sme espumisan ale to záchvatové plakanie/bolenie bolo aj tak) a biogaia berie už 10dní. So zmenou mliečka nemám vobec skúsenosti tak ani neviem ako to praktikovať... Jeden deň jeden druh miečka a sledovať zmeny a druhý deň zase iný druh mliečka? A nebude potom prípadne problém vrátit sa k nutrilonu ak zistím, že to bolenie nemá od mliečka? Čítala som, že nutrilon je jedno z najhorkejších mliečok tak aby po tých "skúškových sladších" neprotestovala. Aké veľké sú tie vzorky mličok čo sa dajú zohnať v lekárni? Tiež by ma zaujímalo... to záchvatové bolenie nemá po každom krmení, je teda možné, že to nemá z nutrilonu? Nemožem je tým "testom mliečok" skor ublížiť než pomocť? Ďakujem moc za rady 🙂

bocjanka
7. sep 2011

😉 @krystofka skús si kúpiť tie kvapky Bio Gaia na Slovensku, sú o polovicu lacnejšie. Trebárs cez net alebo známych. Ja som ich tiež tu v ČR chcela kúpiť, ale keď som počula tú cenu, tak som ich vrátila.

em_ka
7. sep 2011

@duppe Moja zo zaciatku tiez pila Nutrilon a celu tu dobu mala problemy s kakanim (co 5-6 dni a giga mnozstvo po 20min tlaceni). Ked chces zmenit mliecko tak rozhodne nie tak, ze jeden den jeden druh mliecka a druhy den zase nieco ineho. To na tie citlive zaludky neni dobre. Vysledok uvidis asi za tyzden, 10dni. Inak ucinok probiotik tiez vidis az po uplynuti 10-14dni. To bolenie ma v podvecer? Kazdy den zhruba v rovnakom case? Potom to moze byt kolika a na to je asi jedno ake mlieko pije. Skus masirovat jej brusko a co najviac ju poloz na brucho.

nina17151
16. sep 2011

@veroninika
@janula18 Baby my sme prešli z Nutrilonu HA na Bebu Ha je to trochu lepšie, ale žiadna sláva. Chcela som Vám napísať, že tá zelená farba je prirodzená dočítala som sa to v návode na prípravu Beby.

nina17151
16. sep 2011

@em_ka Na aké mliečko ste prešli z Nutrilonu?

veroninika
17. sep 2011

@nina17151 nam sa to nakoniec upravilo, asi pomohli tie probiotika INFANTS DOPHILUS....vcera sasam 2xvykakal, ani som nevedela kedy, iba som citila smradecek....a kuknem a v plienke prekvapko 😀

nina17151
17. sep 2011

@veroninika Mliečko Beba už obsahuje probiotiká v sebe...my sme začali mať problémy až, keď sme prešli na Nutrilon HA 2 a to malá už papala broskyne, nektarinky, hrušky, jablká...tiež čakám na to prekvapko v plienke 🙂

em_ka
17. sep 2011

@nina17151 Na sunar nutradefense

janula18
18. sep 2011

@em_ka a to jej dávaš to normálne alebo HA?

avenev
22. sep 2011

Prosim o radu, je tu niektora co dokrmuje aj UM? Nas vcera neockovali, lebo mala nepribrala, mala 5800 ako pred 2 tyzdnami. Mame sa ukazat o tyzden na prevazenie a ked nepriberie, mam davat navecer nutrilon. Papa ale kazdu 1-3 hod.vnoci a tak hltavo prehlta, mlieka mam dost, tak nerozumiem preco nepribrala. Je mozne ze jej uz jej moje mlieko nestaci? Mama mi uz dava radu, ze mam slabe mlieko a ja jej odporujem ze slabe neexistuje podla lekarov

alenv
22. sep 2011

@avenev co já vím, tak slabé mlíko existuje.. a projevuje se to tak, že dítě málo přibívá, to měla moje kamarádka a ve třech měsích musela přejít na UM jelikož malej šel s váhou dolů

evka4
22. sep 2011

@avenev kedze si uz styri mesiace vydrzala dojcit, urcite nedavaj UM. od ukonceneho 4 mesiaca uz mozes davat zeleninove, neskor masovo zeleninove prikrmy, existuju aj kasicky od ukonceneho 4 mesiaca... viem, ze plne dojcene deti by mali prejst na prikrmy az po ukoncenom 6 mesiaci, ale niektori pediatri odporucaju podavat prve nemliecne prikrmy uz po ukoncenom 4 mesiaci kvoli oralnej tolerancii a zevraj neskor znizenemu riziku vzniku roznych potravinovych alergii... a to je podla mna urcite lepsia volba ako davat vecer nutrilon... nase mamy su z inej ery, ked sa pomaly davala krupica v dvoch mesiacoch, cize v tomto by som si asi od mamy poradit nedala... ja nedojcim, ale kebyze sa mi to podarilo tak, ako tebe, tak by som si to urcite nechcela pokazit podanim umeleho mlieka... niektore deti jednoducho priberaju menej 🙂

tinki
22. sep 2011

@avenev môže byť, že ti malá nepije, len sa hrá s prsníkom. Ja tiež nie som zástancom prikrmovania, lebo potom je už len krôčik k tomu, že ti prestane ťahať..ale radšej by som dala na večer nutrilon ako príkrmy, nakoľko príkrmy aj keď sú od 4 mesicacov, poškodzujú bábätkám obličky..takže pre dobro bábätka, skontroluj si, či ti malá naozaj papá..ak máš možnosť, skontaktuj sa s laktačnou poradkyňou, ak bude všetko ok, potom dokrmuj..Príkrm zeleninový by som dala radšej o mesiac neskôr..

tinki
22. sep 2011

@evka4 mne práve pediatri vraveli, neponáhľať sa s príkrmami..tak potom neviem..čo lekár, to názor...?

evka4
22. sep 2011

@tinki no asi, co lekar, to nazor... kazda mamicka si asi musi vybrat, comu veri a co pasuje jej dietatku 🙂 a neviem to isto, ale predpokladam, ze ak sa @avenev skontaktuje s laktacnou poradkynou a nezistia, aky problem s dojcenim u nej nastal, urcite jej neodporucia davat UM, lebo to je v laktacnej lige zaciatok konca s dojcenim... ja drzim palce, nech sa problem vyriesi k spokojnosti babatka a mamicky.

tinki
22. sep 2011

@evka4 súhlasím s tebou, ale ešte ma napadlo, ja keď som začala krmiť svoju 6 mesačnú, mala som problém aby zjedla aspoň pár lyžičiek, neviem, či toto je spôsob, ktorý pomôže bábätku nabrať váhu. Je to skôr o výžive, tie príkrmy, nie o prospievaní a tu bábätko neprospieva..ja si myslím, že to s laktačnou poradkyňou vyriešia. Po tom treťom a štvrtom mesiaci je obyčajne taká kríza, kedy veľa mamičiek prestáva s kojením. Aj ja som tak prestala pri prvej. A teraz som sa tiež radila a veľmi mi to pomohlo.

evka4
22. sep 2011

@avenev este mi napadlo, skus napisat alebo @prsky alebo @strapco13, obe maju vela poznatkov ohladom dojcenia, urcite ti pomozu. drzim palce.

dai
23. sep 2011

avenev,
pockaj este tie 2 tyzdne a uvidis... ak nebude priberat tak prikrmuj - tou jednou davkou UM za den podla mna dietatu nijak neublizis, ved dostane dost protilatok a vsetkeho ostatneho z tvojho mliecka v zvysku dna...
boze baby, nerobte z toho UM strasiaka - avenev pise ze mlieka ma dost, takze problem asi nebude v laktacnej krize... ked babo neprospieva, treba to riesit a nie sa bit do prs za MM 😠

ja byt tebou tak by som malu normalne prevazila po krmeni, ci si potiahne dost ak nie, tak sa da mozno zmenit technika dojcenia... ak ani to nepomoze tak si mliecko odsaj a podaj ho malinkej z toho coho bude vediet vypit - ak nepomozu alternativne pomocky tak aj z flase - poznam kopu deti ktore z flasky pekne presli na prsnik a cumel im nerobi ziaden problem ( napr. moje deti...) Pre mna by toto bola volba asi, keby mam vela mlieka a malinke slabo pije z prsa... ale ako som pisala, ak bude treba UM tak jednodcuho daj UM... neries vycitky a podobne, ide o to aby ste boli spokojne a zdrave obe...
drz sa

evka4
23. sep 2011

@dai ahoj, ja nerobim z UM strasiaka, ja sama ho svojmu dietatu davam... ale myslim si, ze ak jej dieta styri mesiace pribera z MM dostatocne, tak v mlieku podla mna problem nebude...a ak ma dost mlieka, bola by skoda, aby davala UM... tiez nie som zastanca vylucneho dojcenia v pripade, ak dietatko neprospieva od narodenia... ale tu ide uz o vacsie babatko, tak podla mna bude problem inde... ja osobne by som radsej uz zaviedla prve nemliecne prikrmy, ako dala UM... to je tu tak, co clovek, to nazor ... autorka problemu si bude musiet nakoniec vybrat to, co najviac vyhovuje jej samej a jej dietatku... a urcite sa rozhodne spravne, pretoze kazda matka vie, co je pre jej dieta najlepsie 🙂

aliza
23. sep 2011

@evka4 podobne, ako @tinki, radsej UM ako prikrmy. organizmus 4 mesacneho dietata nema sancu spracovat ine jedlo, ako mlieko, ci uz MM alebo UM, vsetko ostatne zatazuje oblicky a traviaci system. Aj s tymi alergiami to je blbost, mam kamaratky, ktore ani ekzem v rodine nemali, od 4 mesaicov svoje deti tlacili kadecim a ich deti maju alergie, ja som zase z rodiny s tazkym ekzem, dcera do 2 rokov bez alergenov, ekzem ziaden, maly je na UM a prikrmovany tiez az od 6 mesiacov a tiez ziaden ekzem. Ja nechapem, ako mozu mamicky tak slepo verit lekarom, ktori jeden den hovoria to a druhy to. A ktore su to tie nove vyskumy? ved len tu, v UK, radia prikrmovat az od 6 mesiaca, ci je dieta na UM alebo MM. A myslim, ze je to tak aj inde.

dai
23. sep 2011

evka4,
ja suhlasim s tym co si napisala, len pisem ze to UM nie je ziaden jed 😉
tinki, inak mne tiez radili skor zaviest prikrmy - neskore prikrmy mozu sposobit celiakiu pripadne to ze ich dietatko bude odmietat. Tie najnovsie vyskumy hovoria ze dietatko ma v prvom roku len nejake obdobie myslim medzi 4-tym a 6-tym mesiacom kedy je pripravene prejst na prikrmy... ak sa zacnu davat neskor tak ich mnohe uz zase odmietaju...
ja uvidim ako bude, moju dceru som prikrmovala UM a preto sme zacali s prikrami v 4-tom mesiaci - bez problemov vsetko prijala. Syna zatial vylucne kojim, rozmyslam ze keby mame nejaku vaznu laktacnu krizu okolo toho 4-teho mesiaca tak tiez zacnem davat prikrmy, keby nie tak zacnem okolo 5-teho mesiaca...

dai
23. sep 2011

aliza,
ako som pisala - moja dcera je na prikrmoch od 4-teho mesiaca a je zdrava ako buk 🙂 ziadna alergia a zatial len jedny antibiotika...

aliza
23. sep 2011

@dai v poriadku, aj na nas experimentovali, ked sme boli mali, kadecim nas tlacili pomaly uz od porodnice a nemam pocit, ze by sme boli zdravou generaciou, ide o celkove zdravie, nielen alergie. Ja to nespajam so skorym zavadzanim prikrmov, ale radsej pockam 2 mesiace, aby som si bola ista, ze som pre zdravie dietata urobila vsetko. Fakt nevidim dovod pchat 4 mesacne dieta, ktore ani poriadne hlavu nedrzi, nesedi, cize nie je ani len 'zvonku' pripravene, nieto 'zvnutra'....

evka4
23. sep 2011

@aliza ako som uz vyssie pisala, co lekar, to nazor...ja nie som pediater a tak nemam ponatia, preco sa ich nazory tak lisia...predpokladam, ze existuje viacero studii, ktore sa zaoberaju, kedy je najvhodnejsie zaviest prve prikrmy a vhladom na nejednotny postoj zo strany pediatrov sa asi aj vysledky tychto studii dost lisia a z toho vyplyva, preco jeden tvrdi to a druhy to...a je naozaj uz len na mamicke, ako sa rozhodne.