Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

yasmina
13. nov 2008

magimery ked to AL 110 nie je antirefluxne...moji po nom grckali...mali sme aj nutrilon low lactose ale najlepsie obstalo Nutrilon AR...ale kobinacia low lactose a reflux 😖 ani neviem ake mliecko by som dala...asi LL a Nutriton na zahustenie...pridava sa do mater.mliecka ale mozes ho pouzit aj pre umele...tak mi radila gastroentrologicka

magimary
13. nov 2008

áno, viem, a praktizujem... (len ani Nutriton nám moc nesedí, tak to kombunijeme ako sa dá, napr. zahusťujem aj Nestle ryžovkou)...
len to penenie AL 110 ma zaujímalo najviac...

yasmina
13. nov 2008

oki...drzte sa...my pokial sme si nasli mliecko sme presli cez 7 druhov!od HA cez LL po SR rozne znacky...mali sme koliky a reflux ale uz sa to krasne upravuje odkedy prikrmujeme...tak len vydrzat!!!!
a ta nemliecna ryzova kasa je super...inac drobce ani inu nepapaju lebo mliecne osahuju take mlieko po ktorom vrackaju 😒

mucinko088
16. nov 2008

Dobry den...citam prispevky a vidim ze viete poradit...ja by som sa chcela spytat mam 6 mesacnu dcerku papame nutrilon 1 a myslim ze je cas na nutrilon 2 ...uz papame aj polievocky...a tak..teraz som malej dala uz druhy krat po davke 100ml nutrilonu 2 a mam pocit ze jej neni z toho naj..vracka dost casto a prdi neustale...asi jej je tazko...mam pokracovat v N2??musi si zvyknut na tazsie mliecko??skuste mi poradit...Dakujem pekne..

eweny
16. nov 2008

ahojte, ja sa tiez chcem opytat, pretoze z vacsej casti dokrmujeme nutrilonom 1, kolko je normalne po jedle vygrcnut?..mam 2 mesacne dietatko a zda sa mi, ze dost grcka, niekedy aj hodinu po jedle..moze to byt z toho, ze by mu nevyhovovalo UM?..

yasmina
16. nov 2008

eweny asi ma reflux...skus nutrilon AR 1 urcite sa to zlepsi....

mimabb
24. nov 2008

ahojte maminy, potrebovala by som poradit... niekde som sa docitala, ze babo na UM by malo spapat za den 1/6 svojej vahy, cize moja dcera ma 5350 g a mala by zjest 891 ml... to nam nehrozi... mam problem aj po 3,5 hodine do nej dostat mliecko... uz sme zmenili nutrilon na sunar, ten ju zapiekol.. teraz papa milkon... ale ani to nevyzera, ze by jej chutilo...
stalo sa to uz niektorej z vas? vacsinou je problem,ze deticky vela papaju, nie naopak.... alebo si mam naozaj mysliet,ze mam malu modrlku a uz teraz drzi dietu 😖

waitinka7
24. nov 2008

Môj malý má niečo cez 4 mesiace a v noci sa budí veľmi často, určite je hladný, lebo o siedmej ho dám spinkať a o desiatej je hore, potom každé dve hodiny, hruuuuza. Skúšala som aspon na noc dokŕmiť umelým mliečkom Nutrilonom HA, kedže doteraz som len výlučne kojila, ale žiaľ, malý ten Nutrilon odmieta, skúšala som dva, tri dni, a stále nič, vôbec nechce piť. Ja som to mlieko chutnala, naozaj je nejaké horkasté....ktoré mlieko je chutovo dobré ? Beba alebo co? poradte mi skúsenejšie maminky.

danuskam
24. nov 2008

waitinka- moju dcérku som učila jesť z fľaše UM skoro týždeň!!! to bol horor. a nutrilon AR mi celkom chutil.. už si zvykla a teraz ho papá. takže nebolo to kvôli chuti, ale jednoducho zrazu to bola po MM zmena. určite by som to skúšala ďalej. podľa mňa nie je dobré každý týždeň skúšať iný druh.

mimabb
24. nov 2008

waitinka: vsetky hypoalergenne mliecka (HA) su horkaste... dokonca je to na nich napisane... vacsina ostatnych obycajnych UM je sladkych

ivanam
24. nov 2008

Ahoj bobulka ja som malej dávala Franc lait a bola som nadmieru spokojná.

zuuzuu
28. nov 2008

mimabb: mam 4 mesacneho synatora a papkal mi do minuleho tyzdna velmi malo- tak 65-7Oml kazde 3 az 3,5 hcez den a navecer taku 90tku na cca 4,5h. to sme mali bebu 1 H.A. + MM, priberal malinko, no ma velmi pevnu stavbu tela, je aj aktivny aj docela spokojny... sestricka mi povedala, ze to nie je nic desive ak dieta zavratnou rychlostou nepribera, prave opak je horsi- ak pribera prilis rychlo z UM. No dala mi na vyskusanie Nutrilon comfort- a ten mu chuti, cez den spapka uz aj 90ml a navecer zvladne aj 150ml.Tak Ti podla mojej skusenosti odporucam - vyskusaj ine mliecko, ale ak nebudes vidiet rozdiel netrap sa tym- nemusia mat vsetky deti v 4 mesiacoch 8kg 😉 . my mame nieco cez 6kg a tesime sa spolu zo zivota kazdym dnom viac 🙂

aska
9. feb 2009

ahoj dievcata ak by ste mali zaujem predavam mliecka nutrilon a beba za super ceny kuk http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=4698326 😉

junovka
9. feb 2009

a nahodou Nutrilon 3 klasicky nemas? 😕

dara9402
10. feb 2009

kocky chcem sa spytat, my sme na UM od zaciatku lebo ja nemam mliecko, ale zda sa mi ze maly papa velmi vela, ma 3tyzdne a papa cca kazde 3-4hodiny 120ml minuly tyzden v utorok mal 3900g nieje to na jeho vahu privela?
papame nutrilon comfort v podstate nam vyhovuje obcas mame problem s kakanim ale nieje to az taka hroza a ked sa vykakame tak mame kaku taku peknu zltu obcas riedsiu obcas hustejsiu. ale bojim sa ci ho neprekrmujem

lyongirl
17. apr 2009

Ahojte, viete mi poradiť, prečo sa UM po otvorení musí spotrebovať do mesiaca. Čo sa tam môže pokaziť?

junovka
17. apr 2009

lyon...vsetko ma svoju zaruku, tak aj to UM 🙂 😉 A chces povedat, ze UM nespotrebujes do mesiaca?? 😕

lyongirl
17. apr 2009

nespotrebujem, lebo kojím....a dávam ho len výnimočne, t.j. 1x za 2-3 dni 30ml, takže mi je ľúto vyhodiť pol krabice.

junovka
17. apr 2009

😒 a ake mliecko UM uzivas?

lyongirl
17. apr 2009

francúzke, prečo?

junovka
17. apr 2009

ci nahodou nepredavaju aj v mensich davkach, ako napr.Nutrilon 😕

lyongirl
17. apr 2009

no neviem akú gramáž má Nutrilom, ale FM má 450g a to je dosť ak kojím

junovka
17. apr 2009

Nutrilon tusim zvykne mat aj 300g 😒

dadex
17. apr 2009

kto vie poradit. znama kojila a teraz prechadzaju na UM (mala ma 5 mesiacov) a skusila Bebu, no z nej ju napinalo a teraz Nutrilon, no ani to nechce. Poradila som jej Sunar, na nom bolo niekedy vela deti, no aby nemusela skusat vsetky znacky. take najblizsie k MM...

lyongirl
17. apr 2009

ževraj dobré mlieka/na chuť/ sú Sunar, Hami a France lait, sú aj cenovo dostupnejšie ako Beba a Nutrilon. Môj starší bol kojený do 11 mesiacov a fľašu s France lait stiahol ani neviem ako a doteraz ho zbožňuje.

paola.o1
17. apr 2009

ahoj, my sme tiez vyskusali vela mliek, lebo z jedneho zle kakal, z jedneho strasne vrackal, dalsie nechutilo...no a skoncili sme pri Hipp a super. akurat neviem, uz maly mal 6 mesiacov, mam prejst na dvojku, alebo davate detickam dalej kludne jednotku? aky je v tom rozdiel?

junovka
17. apr 2009

Dadex, kazde dieta je individualne a kazdemu dietatu sekne nieco ine.Moja Timka ked papala Bebu, tak ju upchavala a nakoniec sme vskoncili vtedy na UM Nan.Nelka ta zase z Hami zvracala, Sunar ju upchaval a nakoniec sme skoncili na klasickom Nutraku.Viem, ze by sa nemalo skusat kadejake znacky, ale niekedy je to asi fakt nevyhnutne.Jedna znacka by sa mala davat asi cca 3 dni.....

Paola, neviem sice, od kolkych je Hipp 2, ale ak je uz od 6 mesiacov, tak mozes kludne uz pomaly prechadzat na 2-ku.Rozdiel medzi 1 a 2 je vo vyzivnosti, nakolko ked dieta rastie, ma viac mesiacov, tak ma aj vacsie poziadavky na ake take mineraly a vitaminy 😉 Proste, ta 2-ka je vyzivnejsia ako ta jednotka....len zaklad je, aby sa pomaly a isto vylucovala jednotka a pridavala dvojka, to znamena nie "sokovou" terapiu, cize hned nedat 2, ale postupne.

paola.o1
17. apr 2009

dik za typ junovka, ako si to robila? mam mu dat na zaciatok napr. tretinu noveho mlieka, dvojky a dve tretiny jednotky? a mozem to zmiesat do jednej flase?

junovka
17. apr 2009

Napr. dieta vypije 120 ml-4 odmerky....prva davka je 3odmerky Hippu 1/H1/ a 1 odmerka /H2/, pri dalsom davkovani das opat takto, dlasia davka bude 2 odmerky H1+2 odmerky H2...Proste 2x das rovnake davkovanie......a tak dalej az pokial nenabehnes cisto len na Hipp 2 🙂 Ja som takto praktizovala 😉

junovka
17. apr 2009

a jasne, ze zmiesas v jednej flaske. 😉