Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

denis19
5. sep 2010

ahoj holky, jen dodám názor:
@zmurkaz já osobne bych dceru už nezatežovala UM a dala kalsicko plnotučné mléko prevarené a hotovo, podle mne je to lepší než sušená mléka 🙂

@adelaine poprvé...probiotika jsou na zahuštení stolice!!! tudíž mu nepomohou kakat!!Na to veliký pozor. podruhé nevím proč by nemohl harmančekový čaj, když chamomila vulgaris se používá proti zápche a kolikám? A co se rúrky týče, mela jsem stejný strach jako Ty, že si na to malá zvykne,ale nezvykla, ted má skoro čtyri mesíce je stále od narození na UM NUTRILON Nenatal a ted Nutrilon HA1 a kaká sama bez pomoci jednou denne a to u UM stačí 🙂 Nenecháš preci své dítko v kreči, tak radeji pomužu, já masírovala prsty i konečník a to také pomáhalo, jen to chce trpelivost....a rozhodne vysaď probiotika!!!! A také je dobré dávat pít vlažnou prevarenou vodu. Držím palec!

lenocka84
5. sep 2010

@denis19 dovolim si nesuhlasit s tvojim nazorom ohladne probiotik
probiotika su na upravu crevnej mikroflory.

mojho syna zapekalo, davala som mu probiotika biogia. a pomohli mu, ja ked som mala v tehu hnacku a uzivala som tiez tieto probiotika pomohli mi tiez, oni su na udrziavnaie spravnej crevnej mikroflory
mam to z vlastnej skusenosti

lenocka84
5. sep 2010

@adelaine ahoj, nam probiotika pomohli krasne, maly ich uzival 2tyzdne a odvtedy uz nie,
tiez sme na UM, dokonca s vyssim obsahom zeleza ako nutrilon.
takze kludne tie probiotika-ak biogaia, uzivaj, raz denne par dni az tyzdnov a zaberu.
tiez sme mali tieto problemy v 2.mesiaci

ivanka85
5. sep 2010

@zmurkaz ja si myslim, ze kludne 🙂

ivanka85
5. sep 2010

@denis19 aj ja si dovolim s Tebou nesuhlasit, pretoze nam zo zaciatku tiez Biogaia krasne upravila kakanie..

ivanka85
5. sep 2010

@adelaine k tomu harmancekovemu caju, tu zase suhlasim s denis19, tento je proti zapche a kolikam, takze tiez nerozumiem preco Ti ho dr. zakazala..skor feniklovy robieva problemy s bruskom niektorym detickam, nam robil poriadne..ale harmancek len odporucam🙂

denis19
5. sep 2010

Hm ,holky to je vše hezké,ale tyto kapky se mají podávat detem až od ukončeného tretího mesíce! Studie na novorozencích sice byly delané,ale stejne doporučují užívání až od ukončeného tretího mesíce a to asi pro neco napsali. Ale vím, že se bežne používají.Nám je treba naše dr zakázala. A to malá trpela zápchou😠 nekdy ani rúrka skoro nepomohla 😲

lenocka84
5. sep 2010

@denis19 mne ho odporucila detska ale aj doktorka z rizikovej, uzivali sme len 2tt

@adelaine a harmancekovy nam tiez robil dobre, feniklovy naduval

denis19
5. sep 2010

@lenocka84 no to jsem se te práve chtela zeptat, že co na to na rizikové ambulanci???? a fenyklový malou také nadúval jako blázen, až mela kreče!

lenocka84
5. sep 2010

@denis19 fenikel ani zadarmo, to boli stavy, sialene, viac pomohol harmancek, ale najviac tie kvapky, bral 2tt a potom uz nikdy viac, co som velmi rada, a teraz uz kaka bez problemov, obcas aj 2x za den.
ja som sa 2x pytala doktoriek, ci ich naozaj moze
a vraj v ceskom letaku je od narodenia, a u nas je od 3 mesiacov.

zmurkaz
5. sep 2010

@denis19 ...no neviem- ale mám pocit, že UM je menej zaťažujúce ako normálne mlieko (minimálne tá bielkovina kravského mlieka je tam štiepená a nie normál ako v obyčko mlieku....) ... a v UM sú ešte aj nejaké veci navyše - presne pre daný vek dieťatka.... tak preto som mala dosť dilemu .....
@ivanka85 ...veľmi začínam rozmýšľať nad mliekom Hami .... vy máte aké? - teda ak sa môžem opýtať...

ivanka85
5. sep 2010

@zmurkaz my mame Bebu1HA ale my sme oproti vam este drobci🙂ale chcela by som prejst na nieco ine, maly ma stale problemy s bruskom a nepomaha nic, tak neviem ci nie je chyba v mlieku..a chcela by som skusit Sunar..

lublana1
5. sep 2010

@lenocka84 ...ahoj lenka, chcem sa ta opytat, kolko kvapiek Biogaie denne si davala malinkemu? a ake UM pouzivate, ak mozem vediet?

lenocka84
5. sep 2010

@lublana1 ahoj,zacinali sme na nutrilone ha, vtedy sme davali biogaiu po 3kvapky, 1x denne do mliecka
dr. povedala ze 5kvapiek ale nam stacili aj 3
biogaiu mal 2tt a potom uz viac nie, mliecko pijeme teraz klasicky Sunar a uz nas nezapeka

ivanka85
5. sep 2010

@lenocka84 aj my chceme zmenit Bebu na Sunar, takze aj Ty si s nim spokojna?ani nezapeka, ziadne bolesti bruska, ani pri prdkani?

lenocka84
5. sep 2010

@ivanka85 tak kazde dietatko je ine, ale my sme nemali problemy
kaka 1-2x denne, prdka si v pohode, takze ano som spokojna

lublana1
5. sep 2010

@lenocka84 ...a po akom case vas zacalo zapekat po nutrilone? lebo my sme zacali s klasickym nutrilonom a zacalo nas zapekat asi po mesiaci uzivania. zmenila som to na bebu a davam tiez biogaiu, ale ta beba sa mi tiez moc nepaci, vidi sa mi, ze este horsie ako po nutrilone. len neviem, ci to bolo tym nutrilonom, alebo len kalsicka zapcha pri kolike... vy ste mali koliku?

lenocka84
5. sep 2010

@lublana1 ano koliku sme mali, ale kratko,
menili sme v 3 mesiacoch na sunar

gabulik77
5. sep 2010

@lenocka84 prosím Tě kolik bylo synkovi když si používala Bio Gaia, máme je taky ale jak psala Denis, opravdu ta stolice byla o hodně hustější a měl s tím víc práce, když jsem je asi 5 dní používala:( Našemu malému bude teď 6 týdnů a nevím tedy jestli mám Bio Gaia dál používat, jsme na UM a sám se prostě nevykaká a má hrozné bolení, denně používáme rourku.Od středy Bio gaia nepoužívám a stolici má měkkou, ale stejně mu musíme pomáhat rourkou.

peko
5. sep 2010

@gabulik77 - naše malá je taky na UM (Nutrilon HA), hodně ji trápily prdíky, tak jsem na různá doporučení zkusila nasadit kapičky BioGaia, do té doby nebyl s kakáním problém, pak najednou nemohla kakat skoro 3 dny, byla mrzutá, hooodně ji bolelo bříško ..... BioGaia jsem vysadila, teď dostává BabyCalm, prdíky ji teda trápí pořád, ale aspoň už nemá zácpu, kaká denně, někdy ob den
jinak jsem četla, že některé děti ty kapky fakt ucpávají, ono je to asi hodně individuální, každému sedne něco jiného

gabulik77
5. sep 2010

jinak na příbalovém letáku Bio Gaia v ČR je napsáno že se mohou užívat od ukončeného 1. měsíce

gabulik77
5. sep 2010

@peko no právě malej má hrozné bolení, v noci se budí a kroutí a pláče, tak nevím, jestli je mám znovu používat nebo ne, ale ani Sab Simplex nepomohl, tak nevím jestli Baby Calm pomůže to je něco podobného. Cvičíme nožičkama, dávám teplé na bříško, fenyklový čajík a stejně nic:(

ivanka85
5. sep 2010

@peko nas prdiky trapia tiez ale co som si vsimla, pomaha nam dost cvicenie s nozkami, ziadne kvapky, nic ine nepomohlo, len toto trosku, nie je to vyhra ale aspon nieco..od babycalm som si vela slubovala a nic, mozno aj preto ze je tam ten fenikel a ten nas maly nemusi..

zmurkaz
5. sep 2010

@ivanka85 😉 ...ešte som sa pýtala v jednej téme ... a asi si dáme mliečko od Hami 😉 ...tak mooooc ďakujem 😉 ...a nech vám bolavé bruško rýchlo prejde 😉

ivanka85
5. sep 2010

@zmurkaz potom sa ozvi, ako sa osvedcilo🙂no dufam, ze prejde coskoro🙂

zmurkaz
5. sep 2010

@ivanka85 😉

lenocka84
5. sep 2010

@gabulik77 cca 2 mesiace mohol mat
nam zabrala uz prva varka kvapiek, z tej sa pokakal cca do 4hodin

majka35
5. sep 2010

@denis19 absolútne nesúhlasím s názorom, že probiotiká zahusťujú stolicu ... moja dcéra. ked mala silnú zápchu, tak práve probiotiká jej pomohli

spes2009
5. sep 2010

Ahoj holky, chci se jenom podělit s naší zkušeností. Náš chlapeček je od začátku na dokrmu. Z porodnice jsme šli s dokrmem Nutrilon HA, tak jsem v tom pokračovala, jako že mu dávám to nejlepší. Ze začátku dobrý, později začal mít prdíky, velké bolesti bříška a bez rourky se téměř nevykakal. Nejhorší to bylo navečer. Byl úplně rudý, tlačil a brečel. Zkoušela jsem mu kupovat vše možné na prdíky a nějak výrazně lepší to nebylo. Pak jsem si přečetla diskuzi, že po Nutrilonu je často zácpa a prý zlatý Sunar. Zkusila jsem ho koupit a naše zlato kaká samo, krásně. Prdí jako starý chlap a bolesti bříška jsou pryč. Malému ten Nutrilon HA vyloženě neseděl, já si myslela, že má to nejlepší a zbytečně ho tak trápila. Takže jestli máte někdo podobný problém, zkuste změnit UM 😉

lenocka84
5. sep 2010

@spes2009 ahoj, presne tento problem pri Nutrilone HA sme mali aj my
a ako pises stary zlaty sunar, tiez ho maly pije a odvtedy je vsetko ako ma byt.

ake davky ti pije maly?