Umelé mlieko. Ktoré sa vám osvedčilo?

marselitka
18. aug 2008

ahojte dievčatá.Začínam rozmýšľať nad výberom umelého mliečka,ale neviem,pre ktoré sa mám rozhodnúť.Pobrala som si veľa letáčikov,ale mám v tom nejaký chaos.Moja maličká má 3 týždne a začínam maťnejako málo materského mliečka.Aj si ju vážim,ale priberá veľmi máličko.Aj doktorka mi povedala,že aby sme sa ešte týždeň potrápilia ukázali sa jej.Ale zatiaľ mi nepovedala žiadnu značku,len to,že všetky sú dobré.Viete mi dievčatá poradiť,s čím vy máte dobré skúsenosti?Mojej malej chcem dať to najlepšie.Ďakujem vam

junovka
18. aug 2008

My uzivali sme este uzivame Nutrilon, nakolko nam najviac zapasoval, nakolko zo Sunaru nas zapachavalo, tak isto aj z Beby, a od Hami sme zvracali.Tazko je ti vtom radit, naokolko kazde dietatko je ine 😉

adetka
18. aug 2008

Mirke som davala Bebu HA... mame v rodine niekolko alergii... myslim si, ze sme sa rozhodli dobre...

danu
18. aug 2008

marselitka skus vyskusat ake mliecko jej sadne, velmi dobry je nutrilon a Beba ale napriklad ju moze zapekat a mozno jej sadne akurat Sunar, je to o tom ako prijme UM tvoja dcerka

sirinka
18. aug 2008

marselitka skus najskor kontakt na laktacnu poradkynu, neexistuje nic lepsie ako materske mlieko a pokial mala priberie co i len gram, nie je nutne dokrmovat 😕

sirinka
18. aug 2008

marselitka a nevzdavaj to, treti tyzden byva vacsinou laktacna kriza ale da sa prekonat ak chces...

blcha
18. aug 2008

ja som za nutrilon my s nim nemame problem ale materske je najlepsie

zuzula28
18. aug 2008

marselitka, skús hlavne v noci častejšie prikladať (pri každom kojení vystriedať zopár krát oba prsníky, musíš fakt veľa piť a určite sa ešte rozkojíte...to by bola strašná škoda...z 90% je to psychická záležitosť, nesmieš sa trápiť, že nebudeš mať mliečko, budeš ho mať!!! Dávaj si aj vineu a homeopatiu ricinus comunis 5 CH, skús všetko...mne toto pomáhalo cez laktačné krízy a mala som ich aspoň 5 za 13 mesiacov kojenia...málo mlieka mám aj cez menštruáciu, ale hlavne veľa pijem a potom sa vždy vráti...drž sa...UM sú dobré všetky, takže skús, ktoré tvojej babulek zachutí, ak teda budete musieť...hlavne sa netráp a prikladaj, prikladaj...cez deň aj každú hodinu a uvidíš, že budeš mať mlieko 😉 😵

marselitka
autor
19. aug 2008

Ahojte dievčatá.Chcem Vám všetkým poďakovať za Vaše cenné rady.Ako som si všimla,prím asi vedie Nutrilon.Ten vychádza aj cenovo najviac-aj keď ten rozdiel nie je až taký veľký,a preto bude asi z tých kvalitnejších.Však stále som však nenašla nejaký zásadný rozdiel,alebo v čom je to ktoré mliečko dobré-zaujímavé.Viem,že Beba mám probiotiká a Nutrilon nejaký imunofortis,ktorý posiluje imunitu.
Samozrejme,že budem robiť všetko preto,aby som čo najdlhšie mohla kojiť,lebo aj ja si uvedomujem,že materské mliečko je to najlepšie,čo možeme naším drobčekom dať.Zuzulka,a skúsim aj tie homeopatiká 🙂 -ďakujem za radu.Vo štvrtok ideme ku doktorke,tak som zvedavá,čo mi povie

martinka16
19. aug 2008

Marselitka ako tu niekto spominal urcite to nyvzdavaj ja som sa tiez doplasila ked mi Dr povedala ze maly slabo pribera amala by som dokrmovat tak som zacala a bolo to zle lebo si zvykol na flasu a uz nebolo cesty spat...treba ju len prikladat ja som spravila chybu,,,bebu som musela prestat davat mal zelenu stolicu a potom ju prestal tolerovat tak sme presli na Nutrilon a to bolo super bol na nom az kym mu nezistili alergiu na kravske mlieko...stale ma nutrilon ale bez bsahu bielkoviny...nutrilon alergic care

marselitka
autor
20. aug 2008

Ďakujem martinka aj tebe.Určite sa nevzdávam,bojujeme 🙂
Určite aj ja chcem dojčiť čo najdlhšie.Malú krmim každé 3 hod,ale ked dopapá,tak už nemám pomaly ani kvapku mliečka.Ale nevzdávame sa 🙂

veverca
22. aug 2008

marselitka, keď sa ti zdá, že máš málo mlieka, tak jej dávaj častejšie. Kľudne každé 2 hod.(alebo ešte časejšie). Čím viac mlieka vytiahne, tým viac sa vytvorí. A ty veľa pi a dostatočne jedz. Nevzdávaj to, držím palce. 😉 My sme prekonali všetky krízy a stále veselo kojíme. 😀

tanja61
23. aug 2008

ja som prestala kojit ked mal maly rok a pouzivame nutrilon..najprv nas zapekal ale potom nam pordili v lekarni ze staci dat o 20ml viac vody ako ma byt a ze to prejde a preslo.... 😉