Umelé mlieko Neocate

veron900
24. apr 2015

Ahojte, syn ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, ma 3 mediace a 7 kg, papaval hami na citlive brusko, no teraz nam gastroenterolog nam predpisal mlieko neocate. Vcera navecer som mu zacala davat, zarabam mu podla navodu 150 ml vody a 5 odmeriek mliecka kedze lekar nam nepovedal davkovanie ale syn si kazdu hodinu a pol pyta papat predlzujem to aspon na dve hodiny ale to uz velmi place. Ake davkovanie davate vy a je normalne ze tak casto chce jest? Poradte prosim

kaktusik007
24. apr 2015

@veron900 a vypije ti 150 ml naraz?
ja som davala ked si zapytal, vtedy dostal.... a viem ze zrovna okolo 3 mesiacov to u mladsieho vystartovalo zse dal naraz aj 240 ml, co som sa az sama divila...
davkovanie je jedna odmerka na 30 ml, takze to davas dobre... podla mna ma chut na viac, preto ti place... tak mu daj a uvidis 🙂

kaktusik007
24. apr 2015

inak, chutnala si ho? 😀

veron900
autor
24. apr 2015

No chutnala ale skoro som sa pogrcala, stradne 🙂. Dnes cely den mi zase chce len 60 viac nechce az teraz na vecer papal 130. A zda sa mi, ze ho boli viac brusko aj poprdkava dost. Upravi ss nam to?

kaktusik007
24. apr 2015

@veron900 upravi, take 2 - 3 tyzdne tomu daj... mne vdaka neocate konecne zacal normalne spat... bolo to strasne 🙂 a rovnako ako ty ma z neocate riadne naplo 🙂
inak, ber pozitivne, ze to ma pit uz teraz, ako 3 mesacny... kamoske dcere to dali ako 7 mesacnej, a veru ta okamzite s mliekom prestala, ta uz neocate vypluvala.... To moj zas nerobil - lebo do 11 mesiacov nepoznal inu chut, az vtedy som mu to postupne zacala miesat na doporucenie gastroenterologa s bezlaktozovym, ci aka formula to bola.... kym sme presli na normalne umele mlieko tak sme vystriedali asi 4 formuly rozne.... proste postupne 🙂

veron900
autor
24. apr 2015

No ja dom teraz z toho nestastna lebo maly mi predtym pekne papal 160-200 a dnes ze 60 zda sa mi to riadny pokles a v noci pytal kazdu hodinu a pol ale to papal tych 150. No nam povedal lekar ze takych 5 dni a uvidime prve kladne zmeny

kaktusik007
24. apr 2015

@veron900 no pekne papal 160 - 200 a robilo mu to problemy... takze ake pekne papanie...
neboj sa, hladny urcite nie je, si vypyta... toto mlieko ma uplne ine zlozenie, tym ze tam ta bielkovina nie je, je to uuuplne o inom.... Takze to neporovnavaj, mililitre 🙂 A rozhodne nebud nestastna. Raduj sa. Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka je to najlepsie, co mohli na gastroenterologii najst -- je to jedina alergia, z ktorej sa vyrastie 🙂) taka intolerancia laktozy, celiakia - to je na cely zivot... Toto? pohoda jahoda 🙂 Takze sa tes!!!!!

veron900
autor
24. apr 2015

No ja mam celiakiu aj intoleranciu na laktozu. Dufam ze sa malemu polepsi lebo to je strasne ked ho boli brusko a neviem mu pomoct.

kaktusik007
24. apr 2015

@veron900 aha... tak to meni situaciu, mas to pol na pol ci to po tebe zdedil ci nie... ale vyskyt celiakie a intolerancie je vyssi ak rodic to ma tiez....
brusko sa mu urcite upravi, neboj sa. moj maly spaval 20 minut.... po tom, co sme nabehli na neocate, dal aj hodinu desat 🙂 cize.... fakt to chce len cas. vydrz.

veron900
autor
24. apr 2015

Dakujem 🙂

kaktusik007
24. apr 2015

@veron900 za malo 🙂

lauricka
24. apr 2015

@veron900 a na obale nemate davkovanie? Urcite tam je. V tretom mesiaci moze byt rastovy spurt, kedy potom deti vyzaduju viac papat. Deti rastu v takych skokoch. A vtedy viac jedia.

kaktusik007
24. apr 2015

@lauricka je, 30 ml na jednu odmerku, veron to dala spravne 🙂

majolenka123
23. máj 2015

dievčatá mali vaše deti zápchu po neocate?

veron900
autor
24. máj 2015

@majolenka123 syncek je mesiac na neocate a zatial nevieme posudit ci ho zapeka pretoze predtym sam ani nekakal museli sme pomahat rurkov, no s neokate kaka sam a niekedy pomozeme. Ale lekar hovoril ze to je este kratka doba na uplne polepsenie.

majolenka123
25. máj 2015

@veron900 ďakujem

veronica81
30. máj 2018

Mamičky ak má niektorá záujem zostalo mi mliečko Neocate LCP neotvorene balenia, syn ho už nepije.

mon0404
16. nov 2018

@veronica81 pozdravujem Vás. Máte ešte to mlieko ?

jannnkka
17. feb 2019

Ahojte. Mám neotvorene mlieko Neocate.

renka321
8. jún 2019

Ahojte, aj nám zostalo Neocate LCP, ak by mal niekto záujem.

dius444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz