Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Uškodí viac umelého mlieka?

bonnie29
12. máj 2016

Ahojte, idem si po rady sem, lebo pediatricka si zastava len svoj nazor v papani UM a teraz neviem ako to riesit...maly papa nutrilon comfort...podla dr. treba striktne dodrzat 3-3,5 interval aj ml...ledva mi vydrzi 2,5 a kedze ho nechcem nehat plakat hladom dam mu aj tak..na 3 t ma mat tych 130ml...ja vsak mam pocit, ze mu to niekedy nestaci, proste nie je hladny ale ani uplne nasyteny a preto mi nezaspi a len sa ho snazim ucicikat do dalsej davky...podla dr. vacsie a castejsie davky zatazuju zaludok a oblicky...neviem ako to riesit lebo chcem aby bol napapkany kolko chce ale nechcem mu zatazovat organizmus

pribinak
12. máj 2016

Ja by som ho hladovať nenechala, nie kazde dieta papa a rastie podla tabuliek
Ty si mama a vidis, ze mu nestačí

andrema
12. máj 2016

ahoj, no co na toto napisat..My sme to takto nejako tiez dodrziali ten odstup pri malej...no stale plakala,ale nejako som sa toho snazila strikne drzat...ale poviem Ti, ze druhy krat by som jej uz dala kolko chce a usetrili by sme si mooooore placu a nervov.
Kludne mu daj kolko si pyta....nie kazde dieta je tabulkove a ma rovnake naroky na pauzu medzi papanim...Urob tak,aby ste boli spokojni obaja...

bonnie29
autor
12. máj 2016

@pribinak ved to nechcem ani ja, len sa bojim, ze by mu to mohlo tie oblicky nejak poskodit ked dr. s tym tak strasi stale

andrema
12. máj 2016

no toto som este nikde nepocula, ze by poskodilo...sak mozno sa nasyti a zasa si da dlhsiu pauzu potom v inej casti dna

pribinak
12. máj 2016

@bonnie29 vsak pije upravenú formulu, nepije surové kravské
Zas niektore doktorky chodia s tabuľkami aj spávať

janulik2008
12. máj 2016

Daj kolko chce maly 🙂

zabina27
12. máj 2016

my sme tak plus minus ten cas aj dodrziavali, kazde cca 3 hodiny papal. ale - plne flase 😀 a to tiez mal pit ja neviem 90ml, 120ml a podobne, ale no ked rucal od hladu, tak sme dali. On v podstate za den vypil nejakych tych 5 flasi UM, v noci potom krasne spinkaval. potom su babatka, co piju po menej, ale casto, aj v noci casto. tiez som mala dilemu, ci je to ok, aj kvoli tomu zaludku, aby si ho neroztiahol, aj som sa zakazdym pytala dr, ze co s tym, ona sa vzdy len usmiala a povedala, ze ho mam proste krmit...
tie intervaly nam ostali az asi do roka, co stale pekne papal kazde 3 hodky, potom uz zacal vymyslat 😀
podla mna mu proste skus dat viac, ci das najskor o 1 odmerku alebo aj o 2 a uvidis, ci bude spokojnejsie, ci kludne zaspi. alebo dat viac kazde druhe papanie, alebo napr. na vecer dat plnsiu flasu. musis to odskusat. ja osobne by som sa na takuto radu dr vykaslala, ak by som videla, ze dieta je spokojne. ani by som jej nic nehovorila. ak by to na maleho nepomohlo, tak moze byt niekde inde problem, ze mu nechuti, nesedi UM... ale ked nevyskusas, tak nezistis 😉

darina1952
12. máj 2016

@bonnie29 Riaď sa svojim materinským inštinktom 🙂 Ak máš pocit, že je dieťatko hladné skôr, tak ho nakŕm skôr. Každý človek a aj detičky majú svoj metabolizmus - rýchlejší/pomalší - je to vysoko individuálne. A hlavne u malých detičiek sa striedajú obdobia rastu do dĺžky a priberania kedy sú energetické potreby rôzne. Teraz si pýta viac - tak ho nakŕm, aby bol napapaný a spokojný. Tabuľkové kŕmenie je podľa mňa skôr orientačné a v praxi ho dodržiavať je podľa mňa nezmysel. Jeho telíčko si zoberie z UM toľko koľko potrebuje a zvyšok vykaká. 😉

bibistec
12. máj 2016

co prosim? v dnesnej dobe ti pediatricka povedala ze kedy mas davat mlieko? ved vtedy ak dieta pyta a kolko pyta...ihned by som ju vymenila, moje dieta bolo od porodnice na umelom( nie ze by som chcela) a krmit podla poziadania, co su to za nezmysly...trapit ho

bonnie29
autor
12. máj 2016

@bibistec ja sa tiez tomu stale cudujem...ked jej poviem ze ale zda sa mi ze je hladny...tak povie ze nemoze byt hladny..ze skor nedavat ked tak o nejakych 15 minut

bibistec
12. máj 2016

@bonnie29 zmenit pediatricku tento nazor bol popularny v socializme a zrejme aj vedomosti p. doktorky ( predpokladam ze aj v inych smeroch a liecbe sa nedovzdelava)

nicolle21
12. máj 2016

Ja som davala dieatu nomalne najest, kedy chcel a kolko chcel, dr nemala nikdy nic proti, zo zaciatku jasne, ze vela priberal, ale od prvych narodenin do teraz (v juli ma 3r) pribral 4kg, ma 16kg na vysku 103cm, uplne je stihly, pohyblivy, nikto by nehadal, ze toto je ten moj nutrilonovy bochnicek spred dvoh rokov 😀
Netrap dieta hladom 😉

magdulienka2
12. máj 2016

Neboj....daj, koľko mu chutí. Deti vedia, kedy majú dosť. My dospeláci sme tiež niekedy hladní viac inokedy menej. My máme dve deti, narodili sa s váhou 3610g a 3620g....obaja papkáči...babatka obaja veľké. Dcéra má 3 roky a teraz je ako chrt! Pri synovi si ešte počkám, zatiaľ má 5,5 mesiaca....doslova žerie. Nechcem počuť ten rev, ked je hladný. No ked sa 1x naje veľa, 2x toľko nepýta.

sardinka335
12. máj 2016

@bonnie29 ja teda zvyčajne dam na nazor lekarov - ved nie som zdravotník, ale tuto pani pediatričku by som poslala z fleku do kelu. Tak ked mi dieta reve a citim, vnimam, ze to je hladom tak ho mam nechat revat? Sa ti čudujem ze jej to vešiaš na nos...ja by som jej ani nič nehovorila a robila si po svojom. Pokial je dieta spokojne tak neni o čom. 3 a pol hodiny ledva vydrží dospelý človek bez jedla nieto male dieta. Ved vypite rano neviem 150 ml mlieka a vydržte 3 hodiny...sak od hladu budete škriabat steny.
Um sa dava podla potrieb dietata, tak ako ono pýta - nehovorím, ze sa ma prekrmovat ta hodinka max dve rozostup je uplne postačujuci. Zavisí samozrejme kolko ma dieta mesiacov, kolko zvykne pit. Dieta ktore vypije 120 ml nemože 3 hodiny vydržať fungovat bez revu.
Bud troška odvaznejšia a ,,papulnatejšia,, nehovorim sa s doktorkou hadat ale tak ked vidim ze mam decko hladne tak ma moze presviedčat kolko chce a proste si pojdem svoje.

stardust
12. máj 2016

uz je to davno, co som naposledy drzala krabicu umeleho mlieka, ale cosi sa mi mari, ze o davkach sa tam pisalo, ze su orientacne. Deti nie su stroje, jedno potrebuje viac, druhe menej na zasytenie.

uhnakova
12. máj 2016

Obe deti boli na UM a papali prve tri mesiace cca kazde dve hodiny, spociatku aj po hodine a pol. Dalsie mesiace sa to potom natiahlo a vydrzali aj tri-styri hodiny. Zalezi, kolko je schopne babatko spapat v jednej davke, moje deticky papali naraz malo a teda pytali castejsie.

zuzanaete
12. máj 2016

@bonnie29 Chvilku bol nas maly dojceny a ked sme presli na umele mlieko, tak doktorka povedala, ze krmit ako pri dojceni, cize ako si babo vypyta a kolko si vypyta. V tom case som riesila aj laktacnu a ta tvrdila, ze odporucane mnozstvo mlieka za den musi byt dodrzane, lebo mu to zatazuje oblicky. Totiz v tom case prekracoval davky. Doktorka na to len reagovala, ze laktacne nech riesia techniku dojcenia a nie stravovanie dietata a mam davat, kolko si pyta. Ak by sa neskor zistilo, ze naozaj prilis vela je a zacina byt obezny, ze to budeme riesit. Nic take sa nestalo. Trvalo to cca 3 tyzdne a potom si maly sam znizil davky. Proste dobehol zaciatky, kedy riadne nejedol a potom mu uz stacilo menej. Urcite nenechavaj hladovat malinke dieta.

jamika27
12. máj 2016

@bonnie29 nechápem tvoju pediatričku ... vrr Bábätko má jesť koľko si pýta. Náš jedol niekedy aj každú 1,5 hodinu cca 90 ml. Je papkáč riadny. Má 5 mesiacov skoro a neviem čo je kolika. My máme Bebu komfort 1 a som veľmi spokojná. Nepočula som o tom že by UM škodili obličky.... ak to o Nutrilone je pravda prečo je potom na trhu? Ako vieme všetci že materské je najjj, ale keď nie je iná možnosž tak UM ... toľko detí na nich odrástlo. Neboj kľudne mu dávaj koľko pýta. Neskôr sa to ustáli. Ja som potom začala pravidelne dávať aj fenyklový čajík ,prípadne prevarenú vodu. Ćajíku aj vodičky mi veľmi veľa vypije a je potom spokojnučký tiež na hoďku ;)

katarinamarkova
12. máj 2016

@bonnie29 otázka na zamyslenie.....
keby si dojčila, počítala by si kvapky mlieka, ktoré dieťa vypilo a po presnej dávke by si ho jednoducho odtiahla, že stačí?
keď bude dieťa väčšie a bude jesť banán, tak ho v polovici zastavíš a zoberieš mu ho, lebo už svoju dávku ovocia dnes presiahlo?
....určite netreba dieťa prepchávať.....ale zase ani nejako špeciálne bazírovať na mierkach 🙂

katka88171
12. máj 2016

Nič nepoškodí.Bábätko vie koľko a kedy potrebuje jesť.Skus zmeniť mliečko možno mu Nutrilon nevyhovuje a slabo zasycuje😊

matulinuska
12. máj 2016

Napisem to takto. Ak dojcis tak máš dieťa dojcit na požiadanie cize kedy si bábätko vypýta.maloktora s kojacivh matiek vie,kolko presne drobec vypije či z jedného alebo druhého prsníka. Dietatko vypije koľko mu treba a dostane ho keď i vypyta. Potom sa pýtam či je pre lekarku tvoja dieťa menejcenné aby muselo čakať 3-3,5 hodiny na dávku UM,ktora mu sotva stačí aby bolo spokojné a napapane. Tvoje dietatko nie je o nič horšie ako to čo sa dojčí. Doprajte svojmu bábätku toľko mlieka koľko potrebuje a kedy si ho vypita. Neboj,na litre ho denne piť nebude. Obličky budú v poriadku 🙂 a výmen lekarku

gabriella7
12. máj 2016

Je to tvoje dieta. Posluchaj matersky instinkt ten je nadovsetko. Ja som uz x krat nedala na lekarov ;)

gabriela93
12. máj 2016

@bonnie29 to som tiez este nepocula,ze by to skodilo davat castejsie.my mame pol roka a davam mu hned ked vidim,ze je hladny.nikdy nepozeram,ci ubehlo od papania 3-3,5 hodiny. 🙂

katuska268
12. máj 2016

Ja ked som zistila ze mu nestaci davka 90ml a 3 odmerky tak som zvysila na 120ml a 4 odmerky.Nic mu nebolo bol spokojnejsi a aj lepsie spinkal...neriad sa podla toho co ty kto povie ja som sa neriadila tabulkami ale materskym instinktom.

gennara
12. máj 2016

@bonnie29 Moje dvojcata tiez pytaju viac ako je v tabulkach. Ked som povedala pediatricke, ze sa mi zdaju hladni po dopiti, povedala, ze mam zvysit. A riadit sa potrebami deti a nie tabulkami na baleni. Tak neviem, o tych oblickach veru nespomenula vobec nic.

lubi40
13. máj 2016

Ja by som povedala, ze daj o 30 ml viac a uvidis, ci bude spokojnejsi. Na dalsej kontrole uvidis, ci nejake extremne vela pribera alebo nie. Ak nie, urobila si dobre, ak hej, tak davku potom dalsi mesiac nezvysuj...
Skor som za to, ze davat viac a dodrziavat 3h interval, aby sa vsetko poriadne stravilo. Pri kojenych detoch je to ine, MM sa vstrebava ovela lahsie, ale aj tak sa neodporuca kojit castejsie ako kazde 2h. Ja som presla ciastocne na UM ked mal maly cez 4 mesiace. V noci bol velmi hladny a stale sa mi budil a ked som to povedala pediatricke, tak mi vravi, ze mu mam v noci normale spravit 210ml (podla tabuliek ma vypit 150 max 180ml), tak som aj spravila a malinky mi pekne spinkal, raz za noc sa zobudil a bolo.
Na druhej strane chapem aj tvoju lekarku, lebo v posladnej dobe velmi pribuda 9-10kg polrocnych deticiek, a detska obezita tiez nie je bohvieco. Takze +/- dodrziavat davky by som dodrziavala, ale urcite by som sa riadila aj potrebami dietata.

danielle799
13. máj 2016

No je to chlapec...to bude jest stale...dajte mu kludne viac..ved to potom vybeha...a pediatricke nic nehovorte...naco jej to treba...povedzte ze pekne papa tak ako treba a hotovo....nepotrebuje vediet vsetko...

tomasko27
13. máj 2016

Tak toto riesim aj ja.Mame 6 tyzdnov.Vypije 130 ale este zvyknem dorabat lebo je hladna ale mam pocit ze jej aj staci tych 130 ale asi jej vadi hustota mlieka asi je slabe pre nu a uvazujem ze skusim dat o odmerku viac lebo tento tyzden je strasna skoro vobec nespi cez den.Ja som to hovorila dr a on povedal ze neriadit sa tabulkou a bud dat viac alebo castejsie.

majba
13. máj 2016

@bonnie29 my sme davali kedy ako. niekedy castejsie vypila mensie davky, niekedy dala viac a aj takych dni, ked jej isli zubky, co bolo dost, co cely den nechcela zjest ani hlt mlieka. ked som dala nasilu, tak sa povracala.
ja by som davala podla hladu. nie podla tabuliek. ved ked pridu bolave zubky, teploty, hnacky alebo sopliky, tak bude jest pomenej a potom moze aj chudnut. a ked bude babo samo odmietat jest, tabulkovy odostup 3 hodiny uz nebude tak ci tak dodrzany.

bibistec
13. máj 2016

@tomasko27 v ziadnom pripade nedodavajte o odmerku viac, radsej viac celkovo...ne to vela lekarok povedalo ze toto urcite nie teraz si uz napamatam presne vysvetlenie ale dita ma jest podla potreby kedy chce a kolko che

Tu začni písať odpoveď...

Odošli