Vek má na pokračovacie mlieko. Mám mu kúpiť to prvé?

dominica
1. feb 2008

Ak tu už podobná téma bola, tak sa ospravedlňujem, nič som nenašla. Potrebujem poradiť ohľadom UM. Malý sa mi zdá posledné dva dni hladný, síce trvá to už dlhšie, ale posledné dva dni to už je extrém a ide víkend a neviem, čo mám robiť. Chcem mu kúpiť UM, asi France lait, ale neviem, či mám kúpiť mlieko na jeho vek, alebo to úplne prvé, lebo keď mala dr. podozrenie v 6. mes., že je hladný, tak mi hovorila, že by mal mať najprv jednu krabicu toho prvého a potom ďalšiu už pokračovaciu, tak teraz neviem. Je tu niekto, kto prechádzal približne v takomto veku dieťaťa na UM? A ako ste to robili? Všetky rady potešia. Neviem, či mám počkať do pondelka a opýtať sa dr., alebo poslať teraz muža do lekárne aby kúpil UM.

bambusek
1. feb 2008

Dominica: já jsem kojila plně do 5měsíce a ze dne na den jsem přišla o mlíčko. Míša hodně plakal a pořád chtěl spinkat, tak jsem zkoušela odstříkat a dala jsem mu to z lahvičky a vubec to nechtěl, vyplivával dudlík, tak jsem volala mudr a ta mi řekla at koupím sunar od ukon. 4měsíce. Prý byl dlouho kojen a sunar je prý dobrý pro takto starý dítě. První den měl prujem, byl to ten pechod u MM na UM. Poprvé papa 150ml a moc mu chutnala 😀 😀 Ja být tebou tak bych koupila od ukon.6měs. Zkus koupit jedno balení a uvidíš. Když měl Míša prujem tak jsem se strašně bála tak jsem hned volala. našla jsem nějakou bezplatnou lilnku a tam mi řekli, že je to vše v pořádku, jeden den prujem je v pořadku, pokud to bude pokračovat tak změnit UM

lendy1
1. feb 2008

dej malému pokračovací, žadné první, vždyť je malému už skoro 10měsíců 😲
Ty mléka jsou dělaná pro určitý věk, protože v každém věku jinak sytí. Jinak mi jsme tedy na UM, ale je možné, že ze začátku budeš muset vyzkoušet víc druhů, než najdete to ideální pro vás: že ho malý bude jíst, že nebude mít zácpu nebo průjem ...atd...

dominica
autor
1. feb 2008

Vďaka, veď som rozmýšľala, že kúpim len jedno balenie, lebo ktovie, či mu bude chutiť, alebo či mu vôbec sadne.
Len dúfam, že sa potom vykaká, lebo s tým sme mali problémy 8 mesiacov a konečne už dva mesiace kaká aj sám.
Ináč, nemá problém moje mlieko vypiť z flašky, len dúfam, že to UM mu bude chutiť.

ocicka
1. feb 2008

Holky msm podobny dotaz, prckovi je uz skoro 6. mesicu, a v noci se zacal casteji budit. Pres den je to vpohode, davam prso jak potrebuje, ale v noci se mi uz porad vstavat nechce, tak bych chtela davat neco po cem by vydrzel chvilku spat. Co by jste mi doporucily?

monika165
1. feb 2008

dominica a nerozmyslala si uz nad klasickym kravskym mliekom? ja sice stale kojim, ale mala papa uz skoro vsetko a Dr. mi kazala robit jej mliecne polievky z polotucneho mlieka. Minuly tyzden som napr.omylom kupila nemliecnu kasu, namiesto mliecnej(ta sa zaraba len s vodou), tak som jej ju zarobila s klasickym mlieckom. 😉

dominica
autor
1. feb 2008

monika165 - ja nechcem dávať klasické kravské, lebo po prerátaní ma to francúzke výde toľko isto peňazí, čo kravské, ale vo francúzkom je viac vitamínov a minerálov, ktoré dieťa potrebuje. V kravskom toho toľko nie je. Preto chcem dať UM.
A tvoja papá už skoro všetko? Môj len ovocie, zeleninku, kaše, kúsky ešte nevie, to sa vždy drhne, takže len toto. Tvoja je nejaká šikula.

monika165
1. feb 2008

ja som bola totizto pri synovi strasne opatrna, nic som mu nechcela dovolit a potom nemal ani brusko vycvicene a este k tomu byval aj stale chory, tak som si povedala, ze cim si dieta skor zvykne, tak tym to bude lepsie 😉 Jasne , ze jej nedavam nejake velke kusy, krajam jej na malicke, zo zaciatku ju napinalo, ale zvykla si, lebo keby bolo po jej, tak ma mixovane do neviemkedy. 😅
Ved predsa od desiateho mesiaca by si malo dieta pomaly zvykat na rodinnu stravu. 😉

monika165
1. feb 2008

nedavas ani pecivo a jogurty?to mne kazala Dr. uz od 7. mesiaca

dominica
autor
1. feb 2008

Z pečiva dávam len vnútro z rožka, trhám mu a dávam do pusinky, raz v tescu papal sám a jogurty mi neodporúčala pri kojení do roka, ale ak dám UM, tak sa pôjde asi aj na jogurty.
Ináč malý je predčasne, preto radšej neponáhlam, chcela som aj kojiť o tých 6 týždňov dlhšie, ale malý bol hladoš a ledva sme sa dočkali 6 mes. a začali sme zo zeleninou a teraz je zas hladoš a zjavne mu už moje mlieko nestačí, len ja sa mu bojím dať hocičo. Síce, teraz to napíšem, lebo tu neni muž a nečumí mi do toho/išiel kúpiť to UM/, včera večer som sa nasr..a a dala som malému kravské, lebo nič iné sme doma nemali a keď plakal od hladu a nikto nebol doma. Bolo 22 hod, no čo vieš spraviť?

monika165
1. feb 2008

tak to je fakt, a neskusala si vecer ryzovu kasu, mliecna sa zaraba len s vodou, ja davam malej vecer tu a potom v noci kojim, ona sa totizto strasne casto budi, ale to uz nie je od hladu, ale zo zvyku, lebo chce byt stale pri ciciku 😀

dominica
autor
1. feb 2008

kaše mu dávam doobeda, lebo na noc mu boli asi ťažké, chcel spať, ale strašne sa hemžil, tak večer dávam ovocie, potom MM, ale on sa v noci budí tak 1-2x, to nie je až také strašné, ale on je hladný aj cez deň. Jedol o 17tej MM, o 18:30 banán a o 19:15 MM a to sa už rozčuľoval, že mu netečie. Teraz spí, ale v noci budem kojiť, aspoň pokiaľ bude chcieť, nech má ešte moje mliečko. ja som chcela kojiť aspoň rok a pol, mne to bude lúúúúto... viac asi jak malému, fňuk ☹

vija2
1. feb 2008

ahojte..ja mam podobny problem .malemu som zacala davat na chut varenu mixovanu mrkvu kupila som mu hipp mixovanu hrusku +jablko a zemiaky+mrkvu,, ale nejak sa mu to nezda.vytrasie ho ,,hadze xichty tak ja neviem..a um mlieka mu nedavam lebo ich neznasa dobre

dominica
autor
1. feb 2008

treba tú krabicu UM po otvorení do nejakého určeného času spotrebovať? Lebo pokiaľ bude malému stačiť MM, tak mu UM nedám, aj keď zachvíľu asi cece nebude chcieť, takže to nebudem musieť riešiť.

pietra
1. feb 2008

dominica, UM treba spotrebovat do mesiaca po otvoreni

dominica
autor
1. feb 2008

pietra vďaka

dominica
autor
2. feb 2008

takže, dnes ráno sme dali UM, lebo v papal v noci, potom ráno o 5:30 a o 7:00 pýtal zas, tak dostal UM a ani nemukol. Krásne vypil, zjavne mu chutilo a o 9:30 už bol zase hladný. A konečne je spokojný a vyškerený.

vija2 - tak mu skús uvariť sama, možno to bude chutiť viac a ak nie, treba pomaly skúšať, mne nechcel malý asi 2 mesiace ovocie, to boli ksichty, ako keby sme dali citrón a potom akoby uťalo a teraz ich pekne papá.

zuz11
7. jún 2008

ivkaa1 • 1d • Včera o 17:03
Ahojte, chcela by som sa Vas spytat, zo zdravotnych problemov nemozem malu kojit ☹ ,zistili mi silny zapal klbov a preto musime prejst na UM Nitrilon. Ako rychlo si mala zvykne na UM? Mate take podobne skusenosti? dakujem

cuchre • 1d • Včera o 19:15
ahoj,
my sme kombinovali UM a MM skoro od zaciatku a maly nemal problem, ale papame bebu, neviem ako chuti nutrilon. beba mi zo zaciatku nechutila,ale zvykli sme si 🙂
skus si odstriekat MM,ak sa ti da, kym zacnes brat lieky a bud zmiesat,alebo striedat, aspon jeden den, nech si ninka zvykne. vela stastia a nech sa rychlo vyliecis 🙂

nevesta • 1d • Včera o 19:16
Ahoj, tiez sme tak presli, anjprv jedno Um, na druhy den dve, na treti den 3 a pohoda 😉 . Ak sa ti da, postupne je lepsie 😉

alami • 2d • Včera o 19:51
daj jej nejaký pohodlný cumlík - z ktorého ľahko tečie...malo by ju to lákať piť UM, ked jej ide ľahšie ako z prsníka
moje obe deti papali nutrilon a boli spokojné

ivkaa1 • 1d • Včera o 21:52
dakujem vam 🙂

cuchre • 1d • Dnes o 16:18
aha a este tu niekde bola diskusia, ako co najrychlejsie pripravit UM...si nastuduj, zide sa najma v noci 🙂

silvikaa
9. jún 2008

Ahojte, potrebovala by som surne poradit ohladne prechodu MM na UM. mam 3 mesacneho synceka, doteraz bol plne kojeny, ale musime dokrmovat - posledne 3 dni to riesim tak, ze som dala raz cez den Bebu ( Nutrilon nechce) a na noc druhy krat, ostatne som kojila. Ale zda sa mi, ze maly ma v tom zmetok, nevie uz, co ma ako papt, uz mi odmieta prsnik. PO kojeni je skoro po 1 - 2 hodinach hladny a ja vtedy este mlieko nemam - asi je slabe. Mozem prejst na uplne UM?

Dalsia vec -odkedy sme dokrmovali mame vazny problem so stolicou - kakal normalne asi 3 krat denne a pri bebe dva dni nic a na treti - teda dnes - to bol vazny boj. pouzila som rektalnu a kakal do 3 plienok, bolelo ho brusko a plakal strasne. potom bol uz ok. ale ta stolica bola taka, ze prva bola akoby zlta plastelinova - tuha, a ta druha redsia, tretia uplne , ale maly zlto zelenu farbu.....o co ide?

poradte mi prosim , co mam robit. uz sa s placmi a papanim trapime mesiac, nechcela som dokrmovat, ale nevyhneme sa tomu a neviem ako spravne postupovat.

vopred dakujem 🙂

nevesta
9. jún 2008

Aho, skus mozno inu znacku UM, niektore zvyknu zapekat... My sme Bebu preto prestali davat a presli na Nutrilon...
Skus najprv nakojit a potom dokrmit UM... ak sa ti da... Ak nie tak kludne prejdi cisto na UM 😉

prvapomoc
9. jún 2008

ahoj,
tak idealne by bolo ako piše nevesta najprv nakojiť(lebo niečo mu isto pôjde) a potom dokrmiť.Skus vymeniť značku +pridavať probiotika(infant dophilus alebo biogaia).V dnešnej dobe patri aj SUnar medzi kvalitne mlieka,skus ho vyskušať 😉

silvikaa
9. jún 2008

nevesta - lenze moj maly nutrilon absolutne odmieta, nechuti mu a bebu chce.ale vyskusam to teda este raz - myslis, ze ked som mu doteraz dala bebu, mozem len tak 1 krat vyskusat nutrilon a ak by ho nechcel prejst opat na bebu? alebo ake znacky su este na dokrmovanie?

lula5
9. jún 2008

Silvinkaa, nepotesim ta, my sme pripad, teda moja 6mesacna dcera, kedy zapeka aj beba aj nutrilon a ani odporucane probitioka nepomohli. Akurat, ze je uz prikrmy, tak hadam ovocie to rozbehne. Ale neboj, to sa upravi (aj ja dufam).

silvikaa
9. jún 2008

dakujem vam vsetkym za rady, ste zlate 🙂 a mozem teda vyskusat aj sunar prip. nutrilon a ak nezabere tak sa vratit k bebe? myslite, ze nutros tak nezapeka?

nevesta
9. jún 2008

Silvikaa skus inu znacku 😉 Francuzke, Sunar... Treba najst to co mu vyhovuje, my sme vyskusali vsetky a skoncili sme na Nutrilone 😉 Pes mal vtedy zlate casy 😀

nevesta
9. jún 2008

Ano mozes, my sme to tak spravili a pohoda 😉

silvikaa
9. jún 2008

OKi, dakujem vam, tak zajtra idem na prieskum mliecok a uvidim. to francuzke je ake? a kde to kupim? o tom som nepocula...

nevesta
9. jún 2008

Normalne v lekarni 😉

tanja61
10. jún 2008

no baby mi mame tiez trocha problem pretoze ja stale kojim ale drobec je v noci hore aj 3krat niekedy aj 4,rano ked ho nakojim o 6.30 tak tak o 8.00strasne place tak mu urobim kasu tak ju zje a je spokojny je mozne ze mam slabe mlieko a nestaci mu??je to dovod prestat kojit a prejst na UM?ak ano tak s akym mliekom zacat?myslim tym 1,2 alebo 3?nema to postupnost taku ze treba zacat od 1lebo na krabici pise davkovanie aj pre rocne deti...dakujem 😉

tanja61
10. jún 2008

baby vie mi niektora poradit?

danka_ba
7. okt 2010

Vie niekto poradiť ako prejsť z kojenia na UM? cez den mi to ani tak moc nevadi, ale v noci si pýta aj 3 - 4x. Myslím ze 14 mesiacov je dosť aby prespala celu noc ... 🙂