Vek má na pokračovacie mlieko. Mám mu kúpiť to prvé?

dominica
1. feb 2008

Ak tu už podobná téma bola, tak sa ospravedlňujem, nič som nenašla. Potrebujem poradiť ohľadom UM. Malý sa mi zdá posledné dva dni hladný, síce trvá to už dlhšie, ale posledné dva dni to už je extrém a ide víkend a neviem, čo mám robiť. Chcem mu kúpiť UM, asi France lait, ale neviem, či mám kúpiť mlieko na jeho vek, alebo to úplne prvé, lebo keď mala dr. podozrenie v 6. mes., že je hladný, tak mi hovorila, že by mal mať najprv jednu krabicu toho prvého a potom ďalšiu už pokračovaciu, tak teraz neviem. Je tu niekto, kto prechádzal približne v takomto veku dieťaťa na UM? A ako ste to robili? Všetky rady potešia. Neviem, či mám počkať do pondelka a opýtať sa dr., alebo poslať teraz muža do lekárne aby kúpil UM.

andika10
7. okt 2010

@danka_ba mne v 14 m pýtali tiež 3-4xza noc UMa to mamdvojky a je jednoduchšie vytiahnuť prsník ako isť a zarábať UM ale zas výhodou je že to mlieko vie zarábať aj manžel 🙂 Mimochodom mne prespali noc ke´d mali asi 22m ☹ .Teraz majú 26m a občas sa stane že chcú mlieko v noci

danka_ba
7. okt 2010

jejda - no tak to ja dufam ze coskoro si na UM zvykne a prespi celu noc ... starsia mi prespala 1x celu noc ked mala 3 mesiace, ale zas nebola kojena ...

michaela444
18. okt 2010

Ahojte, viete mi prosím poradiť. Mám stále menej a menej mlieka a moja dcérka (inak strašný papkáč) začala byť aj dosť nepokojná. Tak som už pár krát zarobila Nutrilon, ale bez šance. Skôr si myslím, že nechce dudlík z flaše. Aj som si odstriekala moje mliečko a dala do flaše - strašný boj. Vôbec nechce chytiť dudlík. vyplazuje jazyk, nadúva sa, len aby som jej to nemohla dať do úst. Skúšala som aj dudlíky s veľkou dierkou, aby jej to tieklo, ale nula bodov.Som z toho zufala, lebo vidím, že je hladná. Ked ju nakojim, o chvílu si pýta zase. Cez den mi to nevadi, ale v noci katastrofa. Neviete mi poradiť ako naučiť dieťa na flašku? S prvou dcérou som absolútne takýto problém nemala. Vopred Vám ďakujem! :o)

beruska24.9.
18. okt 2010

@michaela444 - je malá navyknutá na dudlík?? Mně se podařilo naučit malou na flašku pomocí dudáku. Ve 4m. jsme přecházeli na sunar, také mi flašku nechtěla vzít. Tak jsem vzala malou do náruče, sedla si s ní na balóna lehce se pohupovala, do pusinky ji dala dudáka a měla v ruce připravenou flašku. Jak začala dudat, tak jsem ji malíčkem vytáhla dudlík z pusinky a hned strčila dudáka od flašky. Jak se chytla a začala pít, věděla jsem, že máme vyhráno. Takhle jsem to ještě několikrát zopakovala při dalších krmení a pak jak viděla flašku, hned se po ní sápala 😀
Pokud malá není na dudáka naučená, tak netuším, co s tím.

danka_ba
22. okt 2010

@michaela444 Ahoj Miška, najprv poviem môj názor. Myslím že Nelka je ešte malinka na UM a pokiaľ chceš v kojení pokračovať tak jej ho nedávaj. Jedine že by si chcela malú už odstaviť. Ak si myslíš že je hladná, skús jej ponúknuť druhé prso. V kľude ak to to čas dovolí ju možes kojiť po 2 hodinách z oboch pŕs. Na tvorbu mliečka je dobre výdatne sa najesť a oddychovať, nakoľko najviac mliečka sa tvorí keď spíme. Odporúčam praženicu aspoň z 3-4 vajec, je tam veľ bielkovín a dodá ti energiu. A ešte veľa tekutín, minimálne 2 litre. Ak by sa ti zdalo že je hladná aj po mliečku z oboch pŕs, daj jej iba prevarenú vodu. Možno nechcela flašku iba preto, že jej nechutilo UM.
Ja som to tak spravila pri mojej druhej dcérke a za 3-4 dni som mala toľko mlieka že by som odkojila dvojičky 🙂

barborkam
4. jan 2012

Ahojte, bola by som velmi vdacna, keby mi niekto vedel poradit s nasim problemom na prechod na UM. Asi posledne 3 tyzdne mi pomaly odchadza mlieko - skusala som vsetko - casto prikladam, pijem vela vody, bylinky, homeopatika nic nepomaha...pravdepodobne ma na tom zasluhu stres, ktoreho som mala prednedavnom habadej 😒 cez den malinku kojim a vecer jej musim dat 2 davky nutrilonu, lebo mam uplne prazdne prsia. Vcera mi ale strasne z toho zacala vracat, ale tak hrozne, ze to som este asi nevidela, proste komplet vsetko, ako to spapala islo von. Skusali sme aj ine mlieka, repertoar ten isty, napapala sa a behom sekundy to bolo vsetko vonku 😒 neviete poradit ci to mam miesat s odstriekanym MM aby to lepsie zniesla alebo pol dna MM a pol dna UM...strasne ma to trapi, ze mala mi tak vracka 😒

marry26
5. jan 2012

@barborkam ja by som sa asi poradila s DR., mozno ma nejaky problem stravit UM, moze ti doporucit ine, predsa MM bolo lahsie stravitelne, mozno ma obdobie ze chce menej jest, ma plne brusko preto vyvrati, alebo mozno ten nutrilon neni zly len dieta ma nejaku "chorobu" - toto nech radsej riesi lekar. Ja som kojila 5mes, mlieka som mala dost, no mala mi nechcela pit, jedovala sa uz strasne. Pouzivam BAbylove