Vhodné mlieka pre deti

ludmila26
24. apr 2014

Mamicky chcela by som poznat vas nazor. Na internete je velmi vela clankov o mliekach,jedny kravske mlieko zatracuju,ine zas kravske odporucaju. Preto ma zaujima ake mlieka davate svojim drobcom. Dcera bude mat 11 mesiacov,pije sunar complex.Naopak svagrina ma o 2 mesiace starsie dieta a ona je zasadne proti umelym tajze ona dava mliecko od kravicky cerstvo podojene. Ake mlieko a od kedy sa mozu davat detom? Dcera ma atopicky ekzem takze sa bojim experimentovat.Dakujem za odpovede🙂

ichbinich
24. apr 2014

Ja mam ten nazor, ze kravske mlieko patri k pestrej strave a preto ho pouzivam, aj vyrobky z neho, aj pre moje deti 😉
Syn ma vyse 4 roky, niekedy si da kakao, alebo kornflaksy do mlieka, ale inak mlieko nepije ako napoj, ostatne ani my, rodicia. Pouzivame do do varenia, do kavy a pod.
Dcera ma 13 mesiacov a pije moje mliecko, normalne kravske mlieko ma v strave uz dlhsie. Ale zase, ona kravske mlieko tiez nepije ako napoj.
Vyrobcovia umelych mliek budu tvrdit, ze detom treba davat iba tie ich umele... Vegani zase budu proti ziovocisnym mliekam v akejkolvek podobe, a zase zastupcovia priemyslu spracovavajuceho kravske a ine zivocisne mlieka budu hovorit, ze iba zivocisne 😉 😀
Takze, mozes jej dat narmalne mlieko ochutnat a vyskusat, ci bude nejak reagovat. Casto to AE moze zhorsit, ale to je u kazdeho inak. Lebo aj umele mlieko je z kravskeho mlieka, len teda suseneho a vysoko technologicky spracovaneho.
Kedysi sa hovorilo, ze kravske mlieko od roka, teraz sa to posuva nizsie. Najlepsie je zavadzat vsetky potraviny, pokial je dieta kojene, resp. ani pri detoch na UM neodkladat zavadzanie do Svateho Dindi. Kedze tvoja dcerma ma 11 mesiacov, mozes jej dat na skusku trochu obycajneho kravskeho mlieka. Nie hned nazar celu davku, iba trochu a uvidis.

havana_frost
24. apr 2014

Ja zase nerozumiem, prečo kravské mlieko do 3 rokov nie je dobré a pritom Pribináka či jogurt odporúčajú už niečo po 6 mesiacoch. Však je to tiež z kravského mlieka, nie?

ludmila26
autor
24. apr 2014

@havana_frost no biely jogurt sa odporuca od 8 mesiacov a tvaroh (pribinacik) od roka 🙂 ale kazdy robi inak 🙂

hartipka
24. apr 2014

mne to dr vysvetlila len tak letom svetom v tom zmysle, ze kravske mleko moze vyvolat alergicke reakcie, preto sa odporuca od 3.roka, kedy je uz organizmus viac pripraveny na taku stravu, co sa tyka jogurtov, milacikov, termixov atd, to okolo mlieka ani len nechodilo, zial 😒 my pouzivame od narodenia sunar a mala je spokojna

saska.t
24. apr 2014

@ludmila26 rozhodne by som vydrzala na UM,kravske mlieko obsahuje vysoku nestravitelnu bielkovinu,ktora momentalne ptri medzi najväcsie alergeny a preto sa odporuca pit az po 3 r. a este zhorsuje vstrebavanie zeleza a mineralov do krvi,krabicove mlieka nemaju ziadnu vyzivovu hodnotu,kedze enzymi su znicene zahrievanim,pri cerstvom je moznost infikovania listeriou ale z toho vsetkeho aspon nema znicene vitaminy,UM ma znizenu BKM takze ho deti lepsie znasaju...takze zaver je mozno taky,ze mlieko kym ho dieta nrvyzaduje nie je zu nutnost

karnnka
24. apr 2014

nicproi nemu 🙂 moja babka mala kravu ! 😀 je velmi zdrave

lucka011
24. apr 2014

Ja nemam nic proti kravskemu mlieku. Starsia dcera este ani nie rocna zacala vymyslat s um.mliekom, viac som vyliala do umyvadla ako ona vypila. Tak som si povedala, skoda penazi a zacala som jej davat obycajne. Kolko si vypila, tolko vypila. Nebol problem.
Pri druhej, bude mat pol roka, mam zase problem, ze by stale len papala. Cez den uz riadne papa, pomedzi to um.mlieko a v noci by tiez len pila a pila. Tak som sa nahnevala a na noc jej davam obycajne. Chuti jej, nic jej nie je, tak a co...

kadri
24. apr 2014

@ludmila26 zacni kyslomliecnymi vyrobkami, ak dieta bude tolerovat biely jogurt, acidofilne mlieko, postupne mozes skusit cerstve kravske - nie trvanlive. tiez mam nazor, ze um su obycajny biznis, maju vyznam pri uplne malych babetkach vo vynimocnych pripadoch, ked nie je k dispozicii mm od matky alebo darkyne. do 3r je to uplna masaz mozgov, dojcenie uz netreba, ale vypraskovane kravske mlieko s x napodobeninami zloziek mm je to naj... 😀

zita19
24. apr 2014

S mliekom je to asi takto: Posad do jednej miestnosti 3 ludi a hned mas 5 nazorov...
Ja pijem mlieko denne, moje deti piju mlieko pravidelne. Nic nam nie je. Poznam pana, ktory mlieko v puse nemal odkedy ho mama odstavila. Nikto z nas nema akekolvek problemy, ktore by mala (ne)konzumacia mlieka sposobovat.
Pokial nema intoleranciu laktozy a alergiu na kasein moze mlieko pit. Ci ma alebo nema sa neda zisti inac ako, ze treba vyskusat. Najprv trosicka. Ak nebude hnackovat, nevyhadze sa je to v poriadku.

ivetoy
25. apr 2014

Cim cerstvejsie kravske ,pasterizujem neprevaram...A ako vyzivovy doplnok co je v tych drahych mliekach co nam odporucaju do troch rokcv pit jej davam po lyzicke konopny olej ,dostat v lekarni a obsahuje mnoho kvalitnych vitaminov a hned usetrim na nutrilonoch... 😀