Vyskúšali ste maďarský nutrilon?

zanetak
8. júl 2008

Ahojte
chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť s maďarským nutrilonom 1, ktorý niektorí predávajú cez internet.

ankamarka
13. feb 2012

@lili777 no ked ti to este pomoze :D (som tu dlho nebola) tak lekaren v arkade nie je samoobsluzna... radim ti ist do DM na poschodi..... inak pripajam opat info Nutrilon 2 sa viac oplati v Rakusku v Bipe, tam je to za 11,45 eur, v Madarsku to vyde na 10,50 eur, ale kedze cesta tam a spat je dlha (Blava - Gyor je 160 km) tak viac sa oplati Rakusko, na Slovensku Nutrilon2 stoji cca 15 eur. A este v Rakusku nie je Nutrilon, ale Aptamil !!!!!

lili777
14. feb 2012

@ankamarka Ďakujem za info, možno zbehneme. My máme do Gyoru 50 km, tak možno sa oplatí tam

ankamarka
8. mar 2012

@baklik si myslis, ze deti v Rakusku alebo v Madarsku su ine? Madarsky Milumil a Rakusky Aptamil su identicke, vyraba ich jeden vyrobca... Milupa, Nutrilon ma Nutricia... myslis si, ze by Rakusania... a to su uz velmi nároční na vsetko...nieco podcenili? Neobavam sa toho, pytala som sa aj pediatricky... a ta sa len usmiala...madarcinu neovladam ani ja... nemcinu ano, a ako pozeram teraz na Aptamil, tak to tam pisu... nepisu v akom mnozstve.. len sa tam zmienili ze to obsahuje

baklik
8. mar 2012

@ankamarka Ale ja som sa nevyjadrovala k Aptamilu, ale k Milumilu a to je rozdiel! Ja som porovnavala polsky Bebilon a madarsky Milumil so slovenskym Nutrilonom - a to zlozku po zlozke. A veru madarsky Milumil NIE JE totozny so slovenskym Nutrilonom, ale polsky Bebilon ANO. Hovorim stale len o JEDNOTKE, tu momentalne papame, pokracovacie mlieka som neporovnavala. Ja nehovorim, ze to nemoze byt dobre... Ale, ak niekto hlada IDENTICKU nahradu za Nutrilon 1, tak je to len a len Bebilon 1. Opat zdoraznujem, ze hovorim o 1. A za tym si stojim!
Len poznamka - k rakuskemu Aptamilu som sa zatial nedostala, tak sa nemozem vyjadrit. Nabuduce citaj, prosim, pozorne, co pisem a nestartuj sa zbytocne. 🙂
A dalsia vec - taktiez vona a konzistencia prasku madarskeho Milumilu je rozdielna od nasho Nutrilonu. Niekto to tu uz aj uvadzal par stranok dozadu, ze mu Milumil mierne upchaval cumel - a je to aj nasa skusenost. Pri Nutrilone ani Bebilone sa nam to nestalo.
Ono to, ze medzi UM jednotlivych krajin mozu byt rozdiely je preto, lebo mozu mat ine poziadavky na zlozenie a to je uplne normalne. A tie DHA a ARA, ktore som spominala, nemusi obsahovat kazde UM (napr. obycajny Sunar, nie ten Nutra Defense ich tiez neobsahuje).
Dovolila som si prispiet ani nie, ze mojim nazorom, ono to je proste fakt, co som uviedla.
maj sa pekne ;o)

pointka
8. mar 2012

@ankamarka baklik ma pravdu! Ja uz druhe dieta krmim vyhradne Rakuskou Bebou! Sedi nam, ma ine zlozenie ako slovenska a okrem toho UM su vyrabane z kravskeho mlieka a myslim, ze kravske mlieka v Rakusku, kde sa kravy volne pasu v Alpach su neporovnatelne kvalitnejsie. Okrem toho SK Beba obsahuje sacharidy, Rakuska ich ma 0. Detto je to pri Hippkach prikrmoch, su ine AT a co sa na SK predavaju. V AT neobsahuju sol, u nas ano! V AT verim, ze su vyrobene z BIO potravin, u nas neverim nicomu! A este sa vratim k UM. Jeden den som nemala AT Bebu, tak som kupila SK Bebu, hned uplne odlisna stolica, obrovske koliky a bolest brucha... Myslim, ze to dokazuje rozdielnost UM kupenych v roznych krajinach... Aj ked je to jedna znacka, to neznamena, ze tam v krabici je rovnake mlieko. V kazdej krajine si ho vyrabaju zvlast!

ankamarka
10. mar 2012

@baklik prepac, ak som ta niecim urazila, nemyslela som to tak... ved nakoniec mne moze byt jedno co svojmu dietatu davas. Moj papal Milumil 1 madarsky a vsetko bolo ok, nevracal, nemal koliky. Poznamka: co si prehliadla, napisala som ze Aptamil aj Milumil vyraba jeden vyrobca : MILUPA , ktora nemoze vyrobit na vlas rovnake mlieko ako NUTRICIA Nutrilon, ved to by bolo v rozpore s "vyrobnymi tajomstvami", to znamena, ze musia tam byt male odchylky, aby jeden neudal druheho za plagiat. Ale vo vseobecnosti tak ako pediatri odporucaju davat na Slovensku Nutrilon, tak v Madarsku je to Milumil a v Rakusku Aptamil. Mojmu malemu davali uz v porodnici Nutrilon, a dobre ho znasal, tak som ostala pri nom. Neviem o tom, ze by niekde davali Bebu. Bebilon a podobne (mozno je to to iste, neviem, je mi to jedno). Aby som to zhrnula, kazdy dava svojmu dietatu to, co jeho dieta znasa. Nakoniec, my sme boli odchovani na Sunari... a debili nie sme :D. Zijeme a sme zdravi. A to volakedy o mastnych kyselinach vedeli... velke nic. Maj sa este krajsie nez ja :D

ankamarka
10. mar 2012

@pointka Neviem preco tu pleties rakusku Bebu... rec bola o Nutrilone. Ja o Bebe neviem nic, ani o Hippkach, ale mozes otvorit novu diskusiu o Bebe. Pekny den... dnes som bola v Rakusku... uzasna to krajina :D

pucik
10. mar 2012

🙂 😉 Ahojky my máme normálně Nutrilon - Bebilon z Polska, kupujeme přes mimibazar a vyjde o hodně míň u nás kolem 330 Kč a přes net i 250 Kč,takže se to i s poštou vyplatí a rozdíl mezi nima není, je to to samé, akorát cena je opravdu příjemnější,takže můžu jen doporučit 🙂

pointka
10. mar 2012

@ankamarka 🙂)))) islo o porovnanie situacie, ale to je jedno, to by v tom niekto musel vidiet tu paralelu... Pekny den aj tebe! 😀

ankamarka
11. mar 2012

@pointka stacilo by si niekedy len precitat nazov diskusie a potom sa zapajat. A dalej, my sme skor preberali cenu a nie zlozenie, teda co a kde sa skor oplati. Stacilo si to len precitat a potom zacat utocit... NIEKTO. :D. btw. moj maly tiez papka Rakuske mliecko, ale to nebolo temou Nr.1.

pointka
11. mar 2012

@ankamarka Ty mas nejaky problem alebo nieco? Kto utocil? Trpis komplexom alebo neviem si uz vysvetlit toto tvoje vyjadrovanie. Prosim ta ak trpis doma nedostatkom cinnosti, tak si najdi nejake hobby okrem vypisovania na konikovi, lebo je to trapne ako tu PRAVE TY UTOCIS DO KAZDEHO! Ja som si povedala iba svoj nazor a ty suchaj nohami a mlc.

martini
18. okt 2012

ahojte. neviete aktualne ceny aptamilu a milumilu 2 alebo 3 HA v Rakusku resp. Madarsku? A neviete o nejakej madarskej stranke, kde by sa to dalo pozrieť? Dakujeeeem. 🙂

mimikas
18. okt 2012

@martini ahoj, my sme kupovali Milumil 2 HA v madarsku 600g za 9 az 11 eur, zalezi od kurzu. Ale nekupuj v Tescu tak je podstatne drahsu ako v lekarni. Inak da sa vystavit aj recept do madarska (nam to povedali v lekarni ze chodia aj zo Slovenskymi receptami), inak zlozenie je rovnake tak na 98%, ale musim povedat ze moj maly mal podstatne radsej madarsky Milumil ako slovensky Nutrilon, hlavne z neho viacej kakal,

mimikas
18. okt 2012

@mimikas ale toho madarskeho vypil podstatne viacej, asi zasicuje menej ale nam vyhovovalo najlepsie. Nutrilon kase maju za super cenu v madarskej DM.

martini
18. okt 2012

@mimikas super, dakujem za infošky, pomohla si mi.

millada
18. okt 2012

Obsahuje aj madarsky Milumil tu DHA a ARA, čo slovensky Nutrilon?
A nemate niekto skusenost s tym, ze upchava cumel? Ja som ho raz vyskusala pri starsej dcerke a robili sa tam take malinke ako zelatinove kusky a to stale upchalo cumel na flasi. Tak či je to stale tak, alebo sa trochu zmenila konzistencia.

viktoria12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktoria12
28. dec 2012

ahojte ak ma niekto zaujem o nutrilon 1ku mam 4 krabice

bambi1988
29. jan 2013

ahoojte babenky mi sme do teraz kupili mlieko umele nutrion ha 2 a ze vraj je nutrion ha 2 je podobne milumil a do teraz sme nutrion kupovali cez recept ale uz doplnil 1 mesiacov a cez recept nije uz tak nam dochtorka otporucila milumil ha 2 tak sa chcem siptat ci je toto mlieko bezpecne
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

keyka
1. feb 2013

Ahojte babule, viem ze sa to tu uz rozoberalo ale skusil niekot prejst z rakuskeho Aptamil 1 na madarsku verziu? Je to to iste ci je v tom daky vacsi rozdiel? moooc dakujem za odpovede

kl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajus19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iva2510
25. máj 2013

@threat1 Dobry den chcela by som sa spytat ci by sa dalo teda cez vas ten nutrilon nejako kupit v tom madarsku lebo mi sa do madarska nedostaneme a ani cestu nemame ☹ mi potrebujeme nutrilon 1 od narodenia klasicky to 800g balenie teda neviem ako je balienie v madarsku............. ale az by sa to dalo cez vas nejako tak by som bola velmi rada dakujem zatial velmi pekne Chovancova

enka28
25. máj 2013

@iva2510 dobrý, ja chodím do madarska, su tam 900g balenia, ja ich posuvam kus za 10 eur plus poštovne, v prípade záujmu sa mi ozvite

grejci1
2. júl 2013

@iva2510 ahojky, mám ešte dva sakle - jedno balenie - predám za 8 eur + poštovné... ak by si teda mala záujem. My sme prešli na Babylove

tinara23
20. aug 2013

ahojte, potrebovala by som poradiť, používame nutrilon1 (viď obrázok) a chcem ísť do maďarska kúpiť milumil. Neviete náhodou, ktorý typ milumilu kúpiť, aby to zodpovedalo nášmu nutrilonu 1. ďakujem

johankadl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka571990
21. sep 2013

Ahojte dievcata chcela som sa opytat,ci by mi nejaka zvas vedela predat nutrilon z madarska,cize ten milium 900g za rozumnu cenu.dakujem

enka28
3. nov 2013

@katka571990 ahoj, ja ponukam milumil 1-krabica za 10 eur plus pošta. ak máte záujem, ozvite sa 🙂

katka571990
11. nov 2013

Enka28 zdravim uz nie ,lebo sme presli na ine mliecko.ale dakujem za ochotu🙂