Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vyššia cena umelého mlieka

babajaga
2. nov 2012

dievcata,taka som nasrdena,kupujem malemu sunar..idem dnes kupit a bac...ze zmenili obal...ok...niekedy to chce zmenu...ale-oni ubrali gramaz mliecka,tresli tam maltodrexin a nezabudli pravda navysit cenu mliecka-o 2 eura...cize za menej zaplatim viac 😒 len si tak dvihaju po eurickach po obchodoch ceny-potichucku.... ☹

anjelicek26
2. nov 2012

@babajaga - ak mas na blizku dm drogeriu, tak zabehni po ich mliecko, to je kvalitativne lepsie ako sunar, aspon podla testov, otazne je, ci to bude dietatku chutit...cenu ma tiez fajn

babajaga
autor
2. nov 2012

@anjelicek26 no prave,maly ma 20 mesiacov...presla som na sunar ked mal 15 mesiacov z nutrilonu,lebo uz ho nechcel pit-nedopijal davky coraz viac a on mliecko miluje,tak som skusila sunar a ten mu chuti...sam si pyta dokonca....tak budem musiet pri nom zostat....

rora
2. nov 2012

@babajaga a to v ktorom obchode si ho bola kupovat??? my sme praveze tiez na sunare, zajtra sa chystam akurat ist dokupit tak snad tam este budu mat ten povodny 😕

babajaga
autor
2. nov 2012

@rora v lekarni...v jednej nemali,ze nemozu zohnat,ze nie je a v nasej mali uz tento novy...a schvalne som brala original,lebo je bez pridavku somarin-maltodrexin a probiotik atd....ak si pozries na nete....uz maju skoro vsade ten novy...ked najdes stare balenie,uz je vedene ako vypredaj 😠 a ked aj napriklad v tescu este najdem stary...kolko ho kupim...na mesiac??

oskorusa
2. nov 2012

@babajaga a neskúšala si kravské plnotučné mlieko, teda pokiaľ nie sú iné ťažkosti, prečo 20-mesačný pije UM

zmrzlinkams
2. nov 2012

my sme prešli zo sunaru na Hami cenovo bolo približne, lebo sunar nam nerobil dobre a hami sadlo našťastie ale máš pravdu je to neskutočne ako je drahe to UM ako využivaju to že to mamičky musia kupiť detičkám a ja si neviem predstaviť tie čo kupuju to najdrahšie mliečko a to je nutrilon však by ma porazilo to kupovať a ked je dieť velke a vypije mi vyše 300ml mlieka na šupu večer a niekedy aj viac tak neunosne - my sme prešli na kravske od 9 mesiaca to sa nedalo finančne zvladať a mala ma 13mesiacov a je uplne v pohode, pekna, dr. ju chvali ako dobre vyzera takže jej nič nechyba leb velmi lubi syry, jogurty, krupičnu kašu a celkovo taketo mliečne vyrobky, lubi papať skoro všetko takže ma to čo ma mať a nepotrebuje ani UM na to aby mala spravne vyživy.
celkovo tie detske veci, potraviny, drogeria, lieky a všetko čo sa tyka detičiek aj hračky neskutočne drahe až predražene a vuživaju to že to rodičia svojim ratolestiam kupia lebo to potrebuju alebo chcu.... 😒

babajaga
autor
2. nov 2012

@oskorusa ale skusam,dcera pila od roka kravske..maly vypije glg a dost,tisne mne ze ham....a ide si po krabicu so sunarom,ze ham....

gubcikova
2. nov 2012

my sme mali sunar a prešli sme na babylove a malému chutí a cena je super

babajaga
autor
2. nov 2012

@zmrzlinkams no,nas prave jogurty,kase....ee...ani usta neotvori...preto som rada,ze ma rad toto mliecko...a celkovo sa mi pokazil v jedle..lubil polievky a teraz zje par lyzic...trva to asi tyzden...tak neviem-ci aj zubky nejake nejdu,lebo pri nich mi vzdy strajkoval...ale mliecko to istilo 😀

syrik
2. nov 2012

Aj France Lait je vynikajúce a cenovo veľmi prijateľné 🙂

zmrzlinkams
2. nov 2012

@babajaga ale podla mna kludne možeš začať davať kravske mliečko len z automatu som raz kupila a malu zneho prehanalo lebo je velmi mastne aj ked som ho prevarila a tak som sa vratila ku krabicovemu to neprevaram, ja davam 1,5% kedže ja davam aj ine mliečne veci tak to stači, ael ked taš 3,5% tak nepokaziš nič a on sa ti rozpapka tiež sme mali dake obdobie štrajkovania a to išli zubky 🙂

babajaga
autor
2. nov 2012

@zmrzlinkams aaale,vsak mne nejde o to,silou mocou ho ucit na ine mliecko...nezruinuje ma ,ze pije a bude pit sunar..len ma serie,ako zmanipulovali mliecko....a ako vsetko ide hore.....

klincek
2. nov 2012

@babajaga presne, aj ja som sa dobre nasrdila tento tyzden, tiez som dokupovala sunar 😠
pouzivali sme original, ten modry, od 9 mes. mliecko je vyborne a cena bola tiez dobra..bola. 600g balenie stalo v dmke 8 eur a teraz 500g stoji 7,50, takze samozrejme vychadza drahsie.
ale k tomu zlozeniu - dvojka aj trojka ma verziu complex aj original. neviem ci stoja rovnako, ale ja som kupila ten original, zlozenie som este neporovnavala, tak snad tam rozdiel nebude. hned to idem pozriet.

ja viem, ze baby to myslia v dobrom, ked radia ine mliecko, no chapem, preco nechces, nie je to take lahke, ze? 😉 moje dvojky /15 mes/ sice papaju dobre, uz maju mlieko len rano a vecer, ale prave preto chcem, aby ho este pili. ten sunar im sadol /presli sme nan z nutrilonu/, chuti im a su po nom spokojne, tak to nechcem menit. kravske mliecko uz chutnali, zatial ich neoslovilo, a prechadzat na ine um je uz teraz skor na skodu ako na uzitok, ktovie ako by na to reagovali..
takze uplne ta chapem, aj zdielam tvoje nas...tie, ale bohuzial nam to nie je nic platne. ako povedal moj manzel, vyrobcovia vedia, ze tie mamicky proste mieko kupia, nech stoji cokolvek 😠

iwesska
2. nov 2012

A to ktory Sunar zmenili, ten klasicky? Nie Nutradefence, ze?

babajaga
autor
2. nov 2012

@klincek no a sunar original tiez kupujem,len u nas v lekarni stoji,teda stal 6 eur...(cenu si robi kazdy obchod inu( a mam dojem,ze za novy dame vsade rovnako...cenu ma odporucenu..... 😠

anjelicek26
2. nov 2012

@babajaga - nas maly tiez dostal teraz um, co som ho odstavila, on proste jogurt, kasu, syr, nezje z toho vobec nic, tak co s nim? Nieco mliecne chcem, aby este pol roka - rok dostaval.

babajaga
autor
2. nov 2012

@anjelicek26 no mi hovor...nasilu nenakrmis,to je jasne...akurat este viac bude jedlo odmietat...dva dni mi nejedol moc..akurat nakrajane kusky chlebika,potom meska...ani ovocie,ani polievku,ani jogurt...dokonca smaril na zem od hnevu aj taveny trojuholnikovy syr-a ten chodi vyjedat do chladnicky sam a potajme 🙂 uz tyzden ho tam ma anechytil sa ho ☹ tak neviem co sa robi,ze mi nic nechce....no uvidim...zatial krajam na kusky a nechavam na jeho stoliku..tak si chodi ujedat,ale nie je to bohvieco teda...a davam mu teraz 3x za den mliecko....to stiahne cele,pravda,lebo z tych kuskov co si da do pusy popri hre sa moc nezasyti....uz sme mali taku krizu,ale 3 dni...toto je uz vyse tyzdna... 😨

klincek
2. nov 2012

@babajaga tak o takej cene sa mne ani nesnivalo 😅. teda niezeby to bolo u vas lacne, ale predsa len rozdiel 2 eura je vela. no asi ti uz teraz nemam co "zavidiet", kedze pri odporucenej cene asi bude vsade rovnako drahy 😒
pozrela som zlozenie, maltodextrin vo verzii original je, urcite bude aj v tej druhej..sand im bude aspon chutit, zajtra otvaram prvy sacok noveho.
inak ohladne krmenia maleho-nepomohlo by, keby si mu jedlo podavala zo svojho taniera? myslim, ked jes ty, ci by ho nelakalo ochutnat.. mozno nase baby mozu byt akokolvek napraskane, aj tak vzdy musia ochutnat, co jeme my..a dost casto ochutnaju aj viac 😵

babajaga
autor
2. nov 2012

@klincek maltodrexin v original sunare nebol..iba v nutradefense a comforte...teraz uz dali aj do original 😠 je to zlozka co do seba pchaju sportovci,neviem preco silou mocou aj do babetiek 😖 papavame spolu...mam este starsie deti,11 a 9 rocne...sem tam zobne co oni,teda skontroluje obsah taniera svojho a ich...prestala som mu pucit vidlickou,lebo uz len roztlacena mrkva robila polievku a jedlo inym....papal pekne a vsetko..este aj olivy tlkol...teraz fakt nic...ani chrumky...ale diky vam moc za rady 😎moc si to vazim....

babajaga
autor
2. nov 2012

@klincek a este k tej cene som zabudla...napriklad v DK v DM drogerke dokonca stal 10 eur 😀 cize 4 eurace na baleni.... 😠

memma
2. nov 2012

ja som malej davala do 20 mesiacov nutrilon a potom sme presli na babylove a to prestala pit pred mesiacom ked mala 3 roky a 2 mesiace. Je cenovo vyhodny a onedlho budeme mat dalsiu princeznicku, takze bude papkat babylove pretoze starsej velmi chutilo a bola som s nim spokojna

klincek
2. nov 2012

@babajaga viem, ze v originale nebol, tak som myslela, ze ani teraz nebude, ale "vylepsenia" nas neminuli.
este mi napadlo, skus pozriet tie povodne balenia v tescu, tam mali sunar vzdy, mozno budu este nejake stare zasoby. a urcite stal menej ako v dm, v BA to bolo tusim 7,40. sice by to bola jednorazova pomoc, ale predsa.

zmrzlinkams
2. nov 2012

@babajaga len sme chceli poradiť či nechceš prejsť na niečo lacnejšie, ak ti to nevadi že je take drahe tak v pohode kludne ho kupuj dalej nikto ti neberie len radi 🙂 a to že detske vecičky a všeličo okolo toho hneva asi každu mamičku ked vidime že ako zneuživaju to že to deťom rodičia kupia lebo pre svoje detičky všetko spravime .... 🙂
a to že sa pomalyčky zdvihaju ceny tak to neni len u UM ale u všetkeho čo je okolo nás od potraviny, stavebnin, benzinu všetko pomaly zdvihaju len platy a materkse nie a to je najsmutnejšie, halvne že v parlamente sa maju dobre, maju velke pupky z toho ako tam sedia a nič nerobia a ešte aj parlamentsky bufet svedči o všetkom ked som počula ake tam maju ceny a ake su inde... 😠 a bratrancova priatelka jej mama chodi upratovať do parlamentu ta by vam vedela porozpravať čo všetko zažila a hlavne ked maju nejake akcie kde maju plne stoli jedla, niekedy ma pocit že došla do chlievu medzi prasce, čo všetko najde na zemi a neni to žiadna lacna šunka či syr ... 😠

andrejka1974
2. nov 2012

neviem kolko platis za umele mliecko moja mala pije nutrilon anticolics ja ho mam teraz este na predpis do 10 mesiacov , ale potom jej ho budem kupovat nadalej nebudem jej menit mliecko aj ked ma to bude potom stat viac teraz platim 6.80 za 400 gramov a potim ma bude stat 11,88 za 400 gramov starsia dcerka uzivala nutrilon ar a do 12 mesiacov ho mala za polovicu a potiom ho mala v plnej vyske a pila mi ho do 3 a pol roka a stalo 10.00 400 gramove ine mi nechcela a zvladli sme to na mlieku netreba setrit

babajaga
autor
2. nov 2012

@andrejka1974 tiez som toho nazoru...ale celkovo na detoch netreba setrit...len ako som pisala v uvode...pokaslali dobre mliecko 😀

sante81
3. nov 2012

@babajaga ja som kupovala do 2 a pol roka sunar a slo to neskutočne do penazí, plnotučné mlieko odmietal, a tak som googlila a nasla som radu ako oklamat dieta 🙂 prvy den som mu zarobila 1/3 plnotučného a 2/3 sunaru spolu, druhy den 2/3 plnotučného a 1/3 sunaru a na tretí den chlapec pil len krabicové, ani nevedel ze nastala zmena,

babajaga
autor
3. nov 2012

@sante81 diky za tip... 🙂

sante81
3. nov 2012

@babajaga rozhodnutie je na tebe, ja som to riesila takto, lebo mi v noci pil sunar aj 5x a bolo to ako za trest v noci vstavat k tak velkému dietatu. ked sme presli na krabicové, tak spí celu noc. aj ked sme si 2-3 noci poplakali, čo som mu flasu nedala. teraz pije mlieko len ráno a ešte pred spaním.

babajaga
autor
3. nov 2012

@sante81 necham mu ten sunar..ako som spominala,nezruinuje ma...pokym ho bude chciet...

majcaalexko
3. nov 2012

V Tescu teraz maju sunar v akcii za 7,49 tusim 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli