Vzorky umelého mlieka. Kde ich zoženiem?

flipinka
22. júl 2008

Mali by mat v lekarnach vzorky UM? Pytala som sa v dvoch, no nemali. Ako mam potom zistit, ktore mlieko dcerke zachuti?

andrea100
22. júl 2008

Flipinka ja si myslím že podľa vzorky by si to asi nezistila. Nám každé mliečko najprv pasovalo a až po dvoch po troch dňoch som zistila že nie je preňho dobré. Keď mu dáš jednu dávku tak z toho nezistíš či ti po ňom bude dobre kakať alebo či ho nebude bolieť bruško.

flipinka
autor
22. júl 2008

No ja este kojim, ale chcem uz prejst na UM, dcerka ma 11 mesiacov, preto chcem vzorky, ze ci jej nieco nezachuti.

ena
22. júl 2008

my sme dostali vozrku nutrilonu od nasej detskej lekarky..
ale my sme mlieko predtym neskusali, rozhodlis me sa pre nutrilon a ten davame, aj pri prvom, aj pri druhom synovi a nastastie, ziadne problemy sme s mliekom nemali

kisska
22. júl 2008

mne vzorky Beby prisli postou, dokonca 2x.

danu
22. júl 2008

flipinka skus si obvolat cez infolinky do firiem nech ti poslu vzorky niektore posielaju 😉

sonoga
22. júl 2008

my mňsme mali v lekarni zatial len vzorky Beba 2 a este potom Hero baby lactum a este asi Nutrilon 2. Len ako naschval, ked sme ich mali, tak nikto nepotreboval a ked uz preexpirovali (tie vzorky nam davaju vascinou take, co treba spotrebovat do 2 mesiacov), tak az vtedy sa na ne bol niekto pytat.

sirinka
23. júl 2008

bezplatne vzorky UM su zakazane...akakolvek reklama UM je zakazana

lyongirl
23. júl 2008

sirinka, ako to myslíš, že vzorky aj reklama UM sú zakázané?
Veď reklama na hocijaké UM býva v časopisoch, nejak som tvoj príspevok nepochopila.....vysvetli pls 😉

ena
23. júl 2008

sirinka: a reklama na um v casoipsoch o detoch a pod?.. a napr. ta "vzorka", ved to mas v podstate ako cestovne balenie, jednu davku..

liliandax
23. júl 2008

sirinka - to som ani ja nepochopila 😅 preco zakazane??

aj my sme dostali (kym sme take papali) v lekarni vzorku beby aj nutrilonu.. ale museli sme si vypytat 🙂

danu
23. júl 2008

ved reklamy na Um mas skoro v kazdej lekarni skoro u kazdeho pediatra

ssissi
23. júl 2008

Ahojte, Sirinka mala zrejme na mysli cosi ako Medzinarodny kodex marketingu nahrad materskeho mlieka. Ten kodex vsak (zial) nie je zavazny.

"Propagácia výrobkov v zdravotníckych zariadeniach je neprípustná. Zdravotnícke inštitúcie by mali podporovať a chrániť dojčenie ako prirodzený spôsob výživy. Zdravotnícke zariadenia nesmú vystavovať vzorky výrobkov, plagáty a letáčiky propagujúce výrobky. Zdravotnícke zariadenia nesmú využívať služby pracovníkov platených výrobcami alebo distribútormi."

"Marketingoví pracovníci nesmú vyhľadávať kontakt s tehotnými ženami alebo matkami malých detí. Neprípustné sú aj ostatné formy marketingu podporujúce predaj náhrad materského mlieka a iných výrobkov, ktoré sú predmetom Kódexu – t.j. reklamné zásielky, letáčiky, brožúrky, plagáty, vzorky výrobkov, darčeky, premietanie videonahrávok, prednášky, rozdávanie kupónov na zlacnený nákup a pod.

"Bol dokázaný priamy súvis medzi reklamnými akciami a následným poklesom dojčenia (ako aj vzostupom odbytu umelých mliek). Naopak, v Nórsku, kde reklama na náhrady materského mlieka prakticky neexistuje, dojčí pri prepustení z pôrodnice 98% žien a po troch mesiacoch cca 90% žien. "

ssissi
23. júl 2008

bližšie info:
http://dojcenie.sk/code.htm

Hej, reklamy útočia z každého rohu, a nie je to dobré. Nie každá matka je sčítaná, vzdelaná.... Keď príde z pôrodnice domov a z jednej strany na ňu pôsobí plačúce bábatko, ktoré chce visieť 24 hodín na prsníku (a u novorodenca na tom nie je nič nenormálne, chce cítim svoju mamu a jej prsník), z druhej strany na ňu pôsobí staršia generácia rečami typu "to dieťa je hladné, slabé mlieko atď...." a vrcholom všetkého je marketingová podpora predaja umelej výživy, vysmiate deti na letákoch, prípadne dostane zadarmo vzorku... Do toho prípadne nejaká laktačná kríza, či malý, prípadne väčší problém... A pripraví tak svoje dieťa zbytočne o materské mlieko. Poznám pár takých prípadov, keď matka z nedostatku informácii pri prvom malom probléme podľahla tlaku reklamy.

sirinka
23. júl 2008

tak uz vam to ssissi vysvetlila. ano, bohuzial to este nie je pravne zavazne, ale pracuje sa na tom, vraj. nase vlady maju predsa ovela vacsie starosti...a velke firmy zase nemozu brat ohlad na ludi, ale na svoj obrat...

ssissi
23. júl 2008

Začíname teraz s prikrmami, a ked som sa zaregistrovala na stránke hami, tak mi okrem ineho poslali domov krabicu umelého mlieka. bez záujmu o to, či este dojcim, alebo nie. Poslali a odporúčajú používať. Viem si predstavit aku paseku to môže narobiť malo informovanej mamičke čerstvého novorodenca. Leták na zaregistrovanie sa som dostala v pôrodnici. Čo dodať.

sirinka
23. júl 2008

ssissi ja som sa neregistrovala na stranke, iba som vyplnila v porodnici ten formular a tiez mi to prislo a vzorka nutrilonu kasa aj mlieko 😒 a manzelova kolegyna nam darovala sunar, ze urcite sa zide...co k tomu dodat

emita
23. júl 2008

No dobre ale keď niekto nemôže kojiť ako sa má rozhodnúť ktoré mlieko zvoliť? Ja si myslím že v každej reklame sa opakuje: ak nemôžete dojčiť, tak.... Nám tiež prišlo to hami mliečko. ja myslím že kojenie sa propaguje dosť a kto chce kojiť tak bude napriek akýmkoľvek reklamám. A kto by nechcel kojiť?! Keď už nič iné, tak je to najlacnejšie 🙂

sirinka
23. júl 2008

emita kde si videla propagaciu kojenia? nejaku reklamu a tak? to by si sa divila, ako su ludia ovplyvnitelni reklamou, ked s kazdeho detskeho casopisu na nich pozeraju ruzove usmiate babatka, ktore po UM prespia celu noc. stacia dve tri tazsie noci a uz to ide...flasticka a hura.
ked niekto fakt potrebuje dietatko dokrmit UM, ma pediatra, s ktorym sa moze poradit a ma lekarnika, ktory ma takisto vsetky potrebne informacie.

janina77
23. júl 2008

ten zakaz reklamy a vzoriek UM plati, ale len na tie celkom prve mlieka, ktore su od 0 do cca 4 mesiacov. Na teke ste sa s reklamou urcite nestretli. Propaguju mlieka len od "dvojky", tzv. pokracovacie.

emita
23. júl 2008

sirrinka a by si sa divila ako dokážu ovplyvniť niektorí pediatri...

ssissi
23. júl 2008

Sirinka - Hm, a pritom to manželova kolegyňa myslela istotne dobre a dala vám to, čo podľa nej automaticky k bábätku treba...

Emita - Nie každý rozmýšľa tak, ako ty, alebo ja - spôsobom "kto by nechcel kojiť, veď je to najlacnejšie" a kopec iných výhod - pre dieťa. Sú maminy, ktoré naozaj nie sú natoľko informované. Na letáku a vzorke UM nenájdu informáciu o tom, že ak majú problém pri kojení, majú sa napr. poradiť s laktačnou poradkyňou. Je tam informácia, že to v prípade nemožnosti kojiť je práve UM tej danej spoločnosti to najlepšie pre dieťa, posilňuje to jeho imunitu, zdravie.... Vezmi si príklad našich mám, ktoré z nedostatku informácií a vo svete sunaru a feminaru, nekojili skoro vôbec.

Ale k vzorkám - skôr získate po registrácii na webe u výrobcov a distribútorov UM, v lekárni asi skôr tie letáky.

sirinka
23. júl 2008

janina77 prve mlieka do 6 mesiacov...ale pozri si ich krabicky a zistis, ze jediny rozdiel je iba v cisle...1-2-3 atd...takze v podvedomi ked zena vidi potom tu krabicu v lekarni v regale, spomenie si na obrazky v nejakom casopise...

emita
23. júl 2008

jémineny ☹ a to si myslíte že svet sa zachráni keď nebudú reklamy? Pre niektoré detičky je možno aj lepšie nebyť kojené ak ich matka konzumuje alerény, alebo iné zakázané veci...
a k počiatočnej téme: to mlieko od hami čo mi došlo bolo 200g takže celkom "slušná" vzorka. flipinka skús sa zaregistrovať na www.hami.sk

lenadka
24. júl 2008

pokial viem je zakazane davat vzorky UM, ale stretla som sa s tym a vyuzila som to jeden krat /mala uz mala 3r./, bola to beba II. Doslo mi mliecko normalne a ta som si vzala vzorku v lekarni, kym bola malicka mala som dilemu a strach skusat, ze kupim celu pixlu a co s tym ked to mala nebude chciet 😝

lenadka
24. júl 2008

dodam ze UM pila celu davku od roka a pol, odstavila som malu 15 mesacnu a ked ze jej zistili alergiu na KM, lebo mama problemy ked pila UM obycajne, museli sme prejst na HA mliecko a to je podstatne drahsie, preto ked som to mala kupit cele s tym ze to nevypije /HA mlieka su chutovo fakt ble take horke../😝 normalne UM by bolo komu posunut-aspon by nebola skoda, ale v mojom okoli nepotreboval nikto HA mliecko 😅

denulienka2208
5. jún 2014

VOLAM SA DENISA A MAM 4 DIETA PRVY KRAT KOJIM TAK DLHO A MALY NECHCE PIT S FLASE MAM STRACH CI TO NEVADI MOJE 3 DETI SOM DOKRMOVALA VZORKAMI NIEKEDY LEBO SOM NEMALA FINANCIE NA MLIEKO IBA CO SOM DOSTAVALA 😲

jane18
26. apr 2022

@flipinka ja si tiež myslím že by stačili vzorky kúpiť, lebo keď sa otvorí veľké balenie za takmer 20€ a nezapasuje po asi 4-5 dávkach tak čo s tým zvyškom?? Škoda peňazí a aj toho mlieka.