Ako naučiť bábo piť mlieko z fľašky?

dzejndzejnova
30. nov 2017

Baby otazocka... ako naucit malinku pit mliecko z flasky? Kojim uz len 2x a to uz mala pije len zo zvyku... skusame flasku s mlieckom ale nechce ju..

siska53
30. nov 2017

@dzejndzejnova tak skus poharik alebo vyskusaj rozne typy cumlov.
Nasa bola tvrdohlava, z flase vodu az v roku,aj to cumel specialny, x som.ich vyskusala.... Ale nakoniec sa chytila a po odstaveni v 2r.uz teda vedela pit z flae a velmi rychlo aj z pohara .

dzejndzejnova
autor
30. nov 2017

@siska53 vodu pije uz dlho z flasky..s tym problen nema.. len mliecko by skm jej aspon raz chcela este davat.. a flasa na mlieko sa jej nelubi

simone22
30. nov 2017

a chuti jej mlieko? Moja dcerka nechce okrem mojho žiadne ine. Nechuti jej,strasie ju ked ochutna a koniec.... a to bude mat vo februari 2 rocky.

dzejndzejnova
autor
30. nov 2017

@simone22 tak mliekove polievky aj kasicky papa... tak.neviem

siska53
30. nov 2017

@dzejndzejnova ak je ale rovnaka ako ta,co pouzivate na vodu,bude problem v mlieku,treba vyskusat ine ak nic,tak skusat priebezne..Nasa dlho odmietala.UM,preto som cakala na cas,ked si zvykne,cize obcas ponukla i to na vyskusanie. Az ked ho vypila bez problemov,som ju odstavila.
Skusali sme asi 3 druhy mliek, dlho jej ziadne nevyhovovalo. Az pred 2.rokom tesne konecne si jeden typ oblubila.

siska53
30. nov 2017

@dzejndzejnova a toto aj nasa - vodu od roka z flase v pohode,mliecne polievky i kase ano,ale UM ani za svet. A z nicoho,ani z pohara.

dzejndzejnova
autor
30. nov 2017

@siska53 ja nedavam um..ale.kravske....a na vodu ma taky sosacik

katinka4
30. nov 2017

Ja kojim, ale mliecka mam uz malo.Moj syn vsak nechce pit vodu, caj ani umele mlieko . Som zufala vecer zaspava s placom a v noci place aj pomaly kazdu hodinu.Ako ho naucit nieco pit ?

dzejndzejnova
autor
30. nov 2017

@katinka4 kolko.ma maly?

lavieenrose
30. nov 2017

@dzejndzejnova tak skus um asi jej kravske nechuti..mojej nechuti umele ale pila aj umele v case odstavovania ked nechcela papat nic ine ..

dzejndzejnova
autor
30. nov 2017

@lavieenrose nasa papa vsetko pekne... um jej nechcem davat... este poskusam ine flasky a cumliky

vodavodickova
30. nov 2017

@dzejndzejnova
@katinka4
baby nebudte nestastne,moje obidve deti prechadzali z ciciku na flasku asi mesiac...teda starsiu som kojila 17mesiacov a potom mi mliecko sameodislo lebo som otehotnela,cize sama sa postupne odstavila a pomalicky si zvykla na umele mliecko.ale fakt pomaly.jeden den vypila glg,dalsie 2-3 dni nic,potom 2-3 glgy,potom vypila 30ml,za tyzden uz 60ml a tak sa to zvysovalo.
a syncek to iste,hoci teda pri nom mi mliecko zacalo odchadzat uz ked mal 10mesiacov a v noci mi tiez kazdu hodinu plakal ze je hladny.najprv sa naucil pit vodicku a potom postupne,tiez pomalicky po glgoch si zvykol na Sunar.kazde dietatko je ine samozrejme,ale ja myslim ze treba im dat cas.obzvlast ak je babo hladne a mamina mliecko proste nema,tak zisti,ze sice maminkine mliecko to neni,ale predsa len z tej flasky netecie nic hrozne🙂

lavieenrose
30. nov 2017

@dzejndzejnova tvoja volba tak nebud nestastna ze jej mlieko nechuti..vobec ho nemusi pit ked ma ine zdroje vitaminov a mineralov

dzejndzejnova
autor
30. nov 2017

@lavieenrose dr vravela ze by mala este...tak zato.neviem.. a co jej pak mam davat na veceru podla teba? Bo.ako fakt nasa papa uz toho veeelaaaaa....

lavieenrose
30. nov 2017

@dzejndzejnova no a moja skoro nic to ti mam ja radit ? :D je co jeme my uz sa jej nevari zvlast asi od 10 mesiacov lebo to islo vzdy do kosa do vylevky...ma rada maso aj mlieko ale kase nezje ani pecivu neublizi

lavieenrose
30. nov 2017

@dzejndzejnova skus rozriedit mlieko vodou

lavieenrose
30. nov 2017

ked zje jogurt kasu syr spominala si aj polievku..nieje problem si myslim

dzejndzejnova
autor
30. nov 2017

@lavieenrose som sa le n spytala... oky dakujem

lavieenrose
30. nov 2017

@dzejndzejnova ved ja som to zobrala s humorom...

siska53
1. dec 2017

@dzejndzejnova tak skus aj na mlieko taky sosak a ked nic,no zial... Ja som.musela cakat,kym.jej aspon jedno zachuti a neskor jej to bolo jedno..
A na veceru stavi kasa..horsie je to rano.
A preco nechces vyskusat UM? Predsa je prisposobene na ludi skor ako kravske. Ja napr.ked som malej zacala dzvat cidto kravske,zacala mat castejsie sopletak sme sa vratili na UM a do 3r.pila to,potom uz nechcela nejak nic,len obcas mala vlny kedy len mlieko pila (uz ale kravske),mala obdobie sojoveho mlieka.. Teraz pije len v skolke,doma.nechce,nenutim.

A bielkoviny ziska aj odinokade -syry,strukoviny,brokolica,neskor aj mak..

dzejndzejnova
autor
1. dec 2017

@siska53 nechcem.ju ucit na um...ja uz davam kravske ... a nema priblem a si myslim ze aj na pitie sa nauci len ona neni zvyknuta na flasky... cumle.. ona sa s tym len hra... kupila som tu so sosakom..a cez den jej ju sem tam dam... uvidime..ked nebude chcet..budeme skusat inak..na ranajky abo.tak

katinka4
1. dec 2017

@dzejndzejnova o par dní bude mať rok

lavieenrose
1. dec 2017

@dzejndzejnova doporucujem kupit poharik mne mala tiez nechcela flasky..tym ze bola kojena nevedela z nich cucat

sannussi
1. dec 2017

@dzejndzejnova Ja som nedavno prestala kojit, skusali sme flasku viackrat (Avent Natural) a on ju nechce, jemu skratka mlieko nechyba, vypyta si pred spanim vodu/caj - zo svojej flasky so slamkou a mlieko vo flaske odstrkuje od seba. Tak mu ho ani neponukam, davam mu viac mliecnych vyrobkov cez den, aj sam si pyta casto jogurty. 🙂 Raz alebo dvakrat cuckal z flasky mlieko (cize vie ako z flasky pit a vie, ako mlieko chuti), ale ked mu ju znova dame, tak ju nechce. Tiez som nechapala, lebo starsi syn sa hned po par dnoch od skoncenia kojenia chytil flasky a potom sme ho ledva od nej oducili, ked bol vacsi. 🙈
Pride mi zvlastne dieta nutit do flasky, ked ju nechce, ved sa mlieko da prijimat aj inak. 🙂

dzejndzejnova
autor
2. dec 2017

No uvidime baby.... dnes sme skusali flasku so slamkou a pekne pije vodu... a pak skusime na mliecko taku so sosacikom.. nutit ju nebudem ale este som neposkusala flasky.. tak skusim a ked nie co.uz narobime... mliecko nebude

dzejndzejnova
autor
2. dec 2017

@katinka4 jaaaj sak ano my sme v rovnakej skupine xixix decembrovky xi.. dnes my zacala pit vodu zo slamky.. sa tesim

katinka4
2. dec 2017

@dzejndzejnova ano sme . Dnes som sa rozhodla že mu nedam cicik,ale ponuknem vodu alebo UM .Rano o 7 mal cicik,potom o 10 par glgou vody a odvtedy nič, len rev a trucovanie. Až kým neprišiel tatik zachranca a Patrik sa zrazu rozhodol poriadne napiť vody z poharika so slamkou .No tak zatiaľ úspešne bez cicky.V noci sa chystám kojit ale ak to bude katastrofa ako posledné týždne ,tak od zajtra odstavujem úplne.

dzejndzejnova
autor
2. dec 2017

@katinka4 tak ja kojim len pred spanim vecer.. troaku a v noci 1x..ale uz len z jedneho cicika.. bo v druhom uz nic neni

katinka4
3. dec 2017

@dzejndzejnova mne dnes svokra so svagrinou tvrdili že robim chybu a mam kojit len cez deň a večer dať kašu,pudink alebo krupicu a v noci nekojit vôbec , lebo že pridem o mlieko takýmto spôsobom rýchlo .Ja už fakt neviem 😢

dzejndzejnova
autor
3. dec 2017

@katinka4 ja cez den uz nekojim dlhoooooo. A mlieko stale mam.. takze blbost...