Zasýtenie mesačného bábätka

dara27
20. okt 2016

ahojte.mam mesacne babo a sme na UM (teraz nutrilone).mam problem s tym ze moje dieta si pyta jest uz po 1 a pol hodine.vypije mi okolo 120 ml ale nie naraz.je to niekedy na 2krat.v poslednej dobe ked mu dam dopit mlieko tak sa strasne jeduje az je cerveny a pritom vidim na nom ze este by jedol.a ked mu flasu zoberiem tak place.sme v jednom kruhu.a v noci je to to iste.stretli ste sa s niecim podobnym?pribera na vahe a boli sme aj na sono brucha a to je ok.uz neviem co mu dat aby bol kludny a aj dobre potom spinkal.

sardinka336
20. okt 2016

@dara27 aj deti na UM jedia podla svojich intervalov, ziadne ze alá 3 hodiny to je blbost. Ja som krmila aj čo hodinu a pol malu lebo pila malo len tie 120tky...Mozno skus ten sytejší Nutrilon, ešte ked neboli takto mlieka tak moja mama robila vyvar z ovsených vločiek a do neho zarobila sestre Sunar lebo moja sestra bola žrut, ale teraz su uz rozn emlieka na trhu.

kaktusik
20. okt 2016

Tak ak nevypije 120 naraz, sprav len 90 a kludne davaj aj kazdu 1,5 hodinu. Pripadne skus ine mlieko, mozno Nutrilon mu nevyhovuje a nieco mu vadi

dara27
autor
20. okt 2016

@kaktusik no ved aj dokina mi povedala ze nech mu dam 70-80 ml a potom zase za 2 hodiny tak isto.ale uz sme skusali aj tak a nic to nepomohlo.mali sme najprv Hami,potom som skusila Babylove Bio a teraz Nutrilon.ale pri vsetkych robil to iste

dara27
autor
20. okt 2016

@kaktusik lenze UM sa mu bojim davat tak casto zase aby nemal bolesti brucha

charlie1980
20. okt 2016

@dara27 Nerozumiem celkom tvojej technike krmenia, ale v 1.mesiaci 120ml ? Aky je interval medzi tymto na dvakrat ? Pretoze dieta sa nema krmit na dvakrat, ma sa najest do sytosti, odgrgnut a spat. A stravit. Nie dokrmovat, a to z jednoducheho dovodu : mlieko predtym uz zacalo kysnut (rozkladat sa v zaludku a ty ho potom po chvili miesas s dalsou davkou) Ak nezaspi, znamena to, ze bud 1.mlieko nevyhovuje a nedostatocne ho zasyti, alebo 2. z tvojho divneho sposobu krmenia ma mozno tichy reflux, kedy ho to nestravene zmiesane mlieko pali. Zaludok sa musi uplne vyprazdnit a tak znova nakrmit, nie dolievat ho. 3.kup si antikolikovu flasku od Mam.

hivanik
20. okt 2016

@dara27 aj mne lekarka prizvukovala ze castejsie ako za 3 hod.nie. Ma to svoje opodsyatnenie popisane vyssie. Potom sa dostanes do zacarovaneho kruhu. A ak dieta place tsk neznamena ze je hladne. Mne moja dcera medzi jedlom cez den nespala a to neznena ze to bolo od hladu. Mala koliky, ale vtedy som o niejakych antikolikovych kvapkach netusila. Takze po 1.1/2 hodine urcite nie.

mija22
20. okt 2016

Dieťa krmene UM je viac smadne ako dieta krmene MM, preto ak place po 1 a pol hod, daj mu napit vodu, slaby caj...este aj teraz vi vykurenom byte,dome a jedno s druhym. Moji boli tiez na Um. Ale skor ako po 3h nedostavali, ani neziadali, napili sa do sytosti a cele to prespali v tomto veku,a ak boli po case nespokojni ako popisujes dostali napit. Mozze byt nespokojný aj od bolesti...ked ho stale len dolievas,mu to len kvasi v zaludku, ani nedotravi a prilievas dalsie. Ani ty nie si po hodine hladna ked sa normalne najes, za to smäd pocitujeme stale

glorikarebeka
20. okt 2016

@mija22 skus ako ti radila
@mija22 skus vodu alebo cajik,hladny urcite neni,moze to byt bolest bruska

tarvika
20. okt 2016

ma cumlik? ako vies ze place od hladu? mozno place z ineho dovodu. - napriklad chce sa nosit na rukach, byt blizko pri mame, nudi sa je mu zima alebo teplo, moze byt toho kopec.

betka269
20. okt 2016

My sme mali ten istý problém, nedávali sme intervalovo po 3 hodinach ale ako si žiadal, a malý poriadne priberal (až moc) a doktorka vysvetlila že by sa to nemalo, teraz máme 7 týždňov papáme každé 3 hodinky po 120 ml, a je to ovela lepšie, predtým mi vypil 180-150-60 ako chcel ale jedoval sa...teraz to je lepšie 🙂

salome51
20. okt 2016

@dara27 môj prvý syn bol na UM tiež na Nutrilone a do 3 mesiacov mi v noci jedol každých 45 minút až hodinu. Bolo to veľmi náročné. Cez deň keď zaspal vonku na prechádzke tak vydržal 2 hodiny. Zlepšili sa to celē keď som začala prikrmovať v 5 mesiacoch. Treba zrejme len trpezlivo vydržať

tomasko27
20. okt 2016

@sardinka336 No ste mi pripomenula mna pred 10timi rokmi ked som synovi robila odvar z ovsenych vlociek a do toho som zamiesala Bebu.A on jedol ako keby bol dva dni hladny,a on doteraz si lubi spapat aj ked je vegetarian 🙂
Malej som to teraz raz spravila a ta zatvorila usta a koniec,neotvorila ale ked mala hnacku som jej varila ryzovy odvar a to zjedla bez problemov.

141993
20. okt 2016

Možno je len smädný skus feniklovy čaj alebo kojenecku vodu. Bábätka potrebujú piť kvôli obličkam(ak sú na Um)
Možno ho boli bruško, teplá voda,pomasirovat, otočiť na brucho
Alebo si vyžaduje pozornosť a chce sa nosiť.
Určite by som nekrmila na 2x má to svoje dôvody ako baby vyššie písali.
Môjho krpca nakŕmiť do sýtosti odgrgnut a odpočíva.
Keď mal mesiac krmila som ho max 2x za noc a to mal cez 4kg keď sa narodil....
Chce to trpezlivosť a čas
Veľa zdaru

dara27
autor
21. okt 2016

@charlie1980 lenze on mi vypije najprv len 70-80 ml,dam ho odgrgnut a potom este dopije ten zvysok co ostal vo flasi.vcera mi preplakal skoro cely den.aj ked bol najedeny,aj som mu cajik dala aj vodu,aj som ho nosila stale na rukach a ked konecne zaspal tak to bolo na cca 20-30 min. a bol zase plac.a to kakal 3krat za den.aj brusko som masirovala...

erickatt
21. okt 2016

@dara27 nemá reflux? Kamoške takto plakal, bol hladný ale jedenie ho bolelo.

dara27
autor
21. okt 2016

@erickatt boli sme na sono brucha a aj na vysetrenie refluxu a ze trochu sa mu mlieko vracia hore ale ze len malicko.zvykne sa mu vratit do ust a vyjst von.tak neviem

marrie5385
21. okt 2016

Skor by som uvazovala ze su to koliky...my sme pouzivali kvapky ccoliprev. Skus sa este lekarky popytat. A kedze sme presli od UM ku kojeniu...ale aj tak uz vlastne od prvych tyzdnov davam cajik...fenyklovy, rumancek menej....teraz uz aj ine. A Sunarek ma dobre instantne cajiky. Vyskusaj este tak. Lebo tych dovodov placu moze byt milion.

dara27
autor
21. okt 2016

@marrie5385 pouzivame coliprev od min.tyzdna.davam mu aj harmancekovy aj feniklovy a mam aj ovocny s harmancekom.lenze on mi velmi cajik ani vodu velmi nechce.strasne sa zacne jedovat na flaske.

marrie5385
21. okt 2016

@dara27 a cez lyzicku?

salome51
21. okt 2016

@dara27 môj Alexejko bol od narodenia večne nespokojné, uplakané a nespavé dieťa. Ale on mal silný reflux. Veľa zvracal a z toho ho pálila záha. Trošku pomohol Nutrilon AR ktorý mal na predpis. Ale poviem ti že to bolo o držku s ním. Aj tak stále plakával. Uspávala som ho aj 2 hodiny a spal tak pol hodinku. Proste katastrofa. Bola som zúfala a vyčerpaná a z toho ustavičného plaču som sa išla zblázniť. Boli dme u všetkých možných doktorov. Okrem refluxu bol zdravý. Len ide o to že ten plač pretrvával aj keď reflux ptešiel. A na prvú noc bez zobudenia sme čakali 2 roky a 1 mesiac. Tak intenzívne plskať prestal ked mal 11 mesiacov lebo už chodil ale poviem ti že ešte aj teraz si rád poplače. Poradiť ti môžem len aby si dookola skúšala či sú uspokojené všetky jeho potreby. Ponúkať čajík, masírovať bruško, a n veľmi pomohol ergo nosič. Vždy ho to upokojilo. Snaž sa nájsť niečo čo ho upokojí. U nás to bolo nosenie a rad sa kočíkoval. Obrň sa trprzlivodťou lebo niektoré veci prejdú len vekom dieťatka