Zmena mlieka u dvojmesačnej dcérky

jennyf88
23. apr 2018

Ahojte mamičky. Malá ma dva mesiace a je na umelom mlieku. Najskôr sme mali Bebu HA, s tou sme začali v pôrodnici, ale nesedela nám, tak sme prešli na Nutrilon. Kakanie bolo stále rovnaké, nasadila som Bio Gaiu, co pomohlo. Stolica bola krásna prazenicka, no taký týžden mame oveľa redsiu stolicu a zda sa mi, ze poriadne jej netravi, koľkokrát este aj pred kŕmením vygrca mlieko a stále grga, je nepokojná. Uvažovala som o zmene mlieka, skúsila by som Hipp. Máte niektorá skúsenosť?

mogaa
23. apr 2018

To je treba vyskúšať....Každému sadne niečo iné... Podľa toho čo píšeš ešte nestrávilo predchádzajúce mliečko a ty jej už dávaš ďaľšiu dávku. Môže mať aj reflux. Skús predĺžiť intervaly medzi jednotlivými kŕmeniami. Medzi kŕmeniami trošku pocvičiť nožičkami, dávať ju častejšie na bruško, jemná masáž bruška - to sú veci na to trávenie. Ten nepokoj môže súvisieť s tým trávením, môže ju bolieť bruško. Jej sa trávenie stále len vyvíja. Ak by to nepomohlo, skús vymeniť UM(či už Hipp alebo Sunar), ale stále ju dávaj častejšie na bruško, cvič nožičkami, po napapaní ju nechaj odgcnúť. Nemáš krátke intervaly medzi jednotlivými papaniami? Ale asi treba zmeniť to mlieko, ak ti to bude robiť aj po vyskúšaní viacerých značiek - tak to spomeń doktorke, predpokladám že priberá dobre.

iowa2
23. apr 2018

Ahoj, Prosím ťa ako sa u vás prejavilo že jej nesedela tá beba ha, moc riedke? Ja ňou prikrmujem a stolica furt riedka, až moc😞 poväčšine. Teda neviem ci to je bebou ha alebo mojim mliekom...
Ja by som skúsila nutrilon ha, ale zevraj sa neodporúča meniť mlieka, a obávam sa ze by to urobilo sarapatu navyše

deti95060810
23. apr 2018

nám sa osvedčil Sunar.

truthy
23. apr 2018

Ved zmen zase, vyskusaj co jej naviac bude sediet, nikde nie je napisane, ze jej musi sadnut hned prve mlieko, ktore vyskusas

pininka
23. apr 2018

Mne doktorka vravela ze priznak toho ze dieta bude alrgicke na mliecko je hlavne riedka stolica. Kazde mlieko ma trocha ine zlozenie, moze byt ze jej to bude vadit. Ak to bude pretrvavat, isla by som za doktorkou.

lubik87
23. apr 2018

@jennyf88 ja by som nemenila mliečko len tak zrazu si myslím že jej nezačne robiť zle ....možno má nejaký vírus čo ju trápi hnačkami...daj si ju skôr vyšetriť ..alebo má skrytý reflux keď aj grcka a veľa grga....

jennyf88
autor
23. apr 2018

Ja ho nechcem meniť len tak, bola by som rada, keby som ho nemusela meniť. Ale ked sme s nim začali + nasadili Bio Gaiu, bolo všetko v poriadku. Teraz grca častejšie, ano, ma aj reflux, ale uz jej bolo v tomto smere oveľa lepšie. Stolica bola tak 2-3x denne, krasna prazenicka, prdela, ale nekrutila sa pri tom. Teraz kaka skoro po každom jedle, je to skor kasovite a miestami aj hlienovite, no lekárka vraví, že stolica by mala byt v poriadku. Co sa týka krátkych intervalov, dávam jej tak, ako si pýta. Nedávam jej nasilu. Len teraz naozaj grca aj po troch hodinách, nie je to vela, je to nestrávené mlieko, s čím doteraz nemala problém. Je to take husté, akoby zrazené. Nozkami cvičíme stále, dávame aj na bruško.

jennyf88
autor
23. apr 2018

@pininka môže sa to objaviť aj po mesiaci? Možno hlúpa otázka, ale je to moje prvé dieta, tak sa len učím

pininka
23. apr 2018

@jennyf88 detsky organizmus dozrieva a meni sa, ale na tvoju otazku ti neviem presne odpovedat, ale urcite by som zasla za doktorkou. Nasej zistili histaminovu intoleranciu, ale na alergo mi vravela ze je este velmi mala, ze sa vysledky mozu zmenit, dozrie imunita. Ale aspon viem z coho je vysypana. No stolicu ma v poriadku.

lubik87
23. apr 2018

@jennyf88 skús Nutrilon AR ak aj dojcis tak nutriton na zahustenie mliečka .....ja by som vyskúšala.najprv túto variantu .....moja napríklad pokiaľ sme sa dojcili kakala aj 5 krát za deň cez papanie aj tri krát musela grgnut lebo tak hltala mlieko mi slo prúdom do 1 ráno aspoň 3 krát do týždňa rev čo jej bolo asi ťažko..potom som musela brat 2 týždne antibiotiká a nesmela som dojčiť a dokrmovala som Nutrilonom AR a zrazu sme mali.krasne milé usmiate bábätko čo zaspali o 20 s jednou prestávkou a ráno o 6 do ruzova vybuvane...potom sme zasa začali aj s mliekom a zasa sa nám vrátilo všetko :( dokopy som nič nejedla čo by.len malo náznak že by jej mohlo byť zle ale nepomohlo a keďže psychika je silná do troch týždňov uz mlieko nebolo lebo som si myslela že jej tým ublizujem :(

jennyf88
autor
23. apr 2018

@iowa2 po Bebe tiež grcala a nemohla kakat, vtedy lekárka povedala, aby sme vyskúšali zmeniť. A HA pre nás zbytočne, keďže nie sme alergici

jennyf88
autor
23. apr 2018

Žiaľ nedojcim, len pár dni som dojčila. Antirefluxny režim mame takmer od dvoch týždňov, krasne sa to zlepšovalo, uz skoro vôbec negrcala.

lubik87
23. apr 2018

@jennyf88 skús jej dať vyšetriť moc aj stolicu a nech jej zoberie aj výter..možno tam bude nejaká viróza...