Zmena mlieka

siska1313
26. aug 2016

Ahojte,mamičky,som tu relatívne nová,neviem sa rýchlo zorientovať v témach a pravdu povediac,nemám čas hľadať,či už to tu niekto riešil. Potrebujem súrne poradiť,už som z toho na prášky. Dcérka mala teraz 6 mesiacov. Neviem,kedy presne to začalo,ale keď kojim,papá čoraz menej. Vidím,že je hladná,ale proste nebude jesť a hotovo. Neradte mi laktacnu poradkynu,mala som pri prvej a veľmi nepomohla. Už som poslala muža kúpiť umelé mlieko. Ako s tým začať,koľko jej môžem dať na prvý krát,aby jej nebolo zle? Ďakujem za všetky odpovede 🙂 🙂

evittam
26. aug 2016

@siska1313 6-mesačné dieťa už môžeš normálne prikrmovať- zelenina, mäso, ryža, žĺtok, ovocie,pečivo,.....atď. Čo sa týka UM - no sprav do fľašky ja neviem 90-120ml a uvidíš koľko vypije...

simca06022011
26. aug 2016

@siska1313 mas napisane na krabici, dennu davku rozdel poctom jedeni, resp. je tam aj kolko je priblizne jedna davka. Urob si menej na zaciatok a uvidis. Ale tiez by som zacala prikrmovat popri dojceni inym jedlom a dojcit popri kolko bude chciet, nemusis prejst na UM 🙂)

pribinak
26. aug 2016

Papa dcerka prikrmi? Lebo ak nie, tak by som jej ich zacala ponúkať a potom by som ju este nedojcila.
A potom by si vobec nemusela prejsť na UM

siska1313
autor
26. aug 2016

@evittam už som začala s prikrmovanim,len ešte nie v takom množstve,aby jej to stacilo bez mlieka

siska1313
autor
26. aug 2016

@pribinak začíname so zeleninou, zatiaľ trojkombinácia mrkva,zemiak,brokolica. Zajtra jej urobím zeleninovu polievku.

evittam
26. aug 2016

@siska1313 Tak super, tak na čo ti je UM? Ak pekne papá a nie je hladná a stačí jej čo zje tak nerieš.... 😉

pribinak
26. aug 2016

@siska1313 tak este s tym UM par dni počkaj, uvidis ako sa rozpapa, najmä ked jej ponúkneš masko.
Ked ma 6mes, tak uz mozes ponúknuť na desiatu ci obed aj ovocie.

siska1313
autor
26. aug 2016

@evittam praveze som písala,že málo papa,podľa mňa je hladná,nepribera,zle spí

pribinak
26. aug 2016

Nie obed, ale olovrant ovocie

siska1313
autor
26. aug 2016

@pribinak myslíš,že z tej polievky hneď spapa toľko,aby to stačilo? Lebo ja už vďaka tomu jej nejedeniu skoro nemám mlieko,aj keď beriem aj ricinus na tvorbu mlieka

evittam
26. aug 2016

@siska1313 Tak ono je to zmena - ja si myslím, že treba chvíľu vydržať a uvidíš či sa rozpapá - myslím tým tie príkrmy. A Ja som napríklad v 6 mesiacoch - ráno nadojčila, desiata ovocie prípadne presnidávka , obed zeleninový príkrm s mäsom alebo žĺtkom, pred obedným spánkom ešte nadojčila, olovrant tiež nejaké ovocie, jogurt, kaša al.podobne a na večeru väčšinou kaša a pred spaním nadojčila.... 😉 A hotovo až do rána.

evittam
26. aug 2016

@siska1313 No každé dieťa je iné - aspoň čo počúvam z okolia - ale mne moje obe deti hneď pri prvých príkrmoch zjedli čo som im ponúkla - zo začiatku celú misku - cca 100-150g a neskôr niekedy aj dve. 😀 A to nemali polievku ale som spravila napríklad mrkva+brokolica+zemiak (alebo batát)+mäsko a zmixovala na hustú kašu.....Tiež je dobrá červená šošovica+mrkva+mäsko-to len ako typ. 🙂

pribinak
26. aug 2016

@siska1313 ricinus uz neber, ten sa berie len na začiatku, pri spúšťačom reflexne, navyse je to homeopatikum a to podla mna ani nefunguje
Skus radsej senovku ci benedikt, caj kúpis v lekarni, to funguje urcite, mne tak poradila laktačná
Daj do polievky aj trosku rozmixovaneho maska okrem zeleniny, aby bola sýtejšia
Uvidis ci este bude pytat mliecko

A kolko dojčís v noci? Urcite ju nadojči aspon 2-3x

evittam
26. aug 2016

@pribinak Ale ak v noci spí tak na čo dojčiť.... 😉

siska1313
autor
26. aug 2016

@evittam a kedy si dala prvú misku,po koľkých asi prikrmoch

evittam
26. aug 2016

@siska1313 Ja tiež neverím homeopatikám - čistá voda + cukor alebo laktóza a to je všetko. Ja som tiež brala senovku a Benedikt. 😉

pribinak
26. aug 2016

@evittam nenudila by som ju, len preložila k prsníku, mizno sa prisaje
Nočné dojčenie je dôležité, lebo v noci sa tvorí hormón, ktiry podporuje tvorbu mlieka
Tak preto

pribinak
26. aug 2016

@evittam nie nenudila, ale nebudila

evittam
26. aug 2016

@siska1313 Ako myslíš kedy - no hneď 😉 . Staršieho som začala prikrmovať okolo 5,5 mesiaca, dcérku v 4,5 mesiaci.

evittam
26. aug 2016

@pribinak No ja som toto neriešila - keď spali od večera do rána celú noc tak som spala aj ja. V 6.mesiaci som dojčila tak ako som písala - max. 3-4x za deň. Ale jasné ak by pýtali aj v noci tak im dám.

pribinak
26. aug 2016

@evittam tak tvoje babatka zrejme dobre papali, ale toto asi velmi nie

evittam
26. aug 2016

@pribinak No veď jasné. A jj - jedli a aj jedia dobre - chutí im - našťastie. 😉 Ale boli aj sú dni keď proste zjedia omnoho menej - a to je normálne ani nám vždy nechutí alebo "neberie" - tragédiu som z toho nikdy nerobila a ani nerobím. Veď ak by boli hladní tak sa najedia.... 😉
No a ako som už písala - si myslím, že ak len začala dávať príkrmy tak je to veľká zmena pre to bábo a musí sa nejak prispôsobiť a začať si zvykať - každé dieťa je iné ale myslím, že je to hlavne v tom - ak malo doteraz len MM...🙂

siska1313
autor
26. aug 2016

Baby,ďakujem vám krásne za rady,myslím,ze malá to vyriešila po svojom. Praštila mi fľašu s mliekom o zem,odmietla otvoriť ústa,tak chudák manžel ešte utekal po senovku a benedikta. Aj pri prvej dcérke som to musela brať,len je to dosť drahé. Ale slak to ber,aj umelé mlieko stojí peniaze. Tak ešte to skúsim. Ďakujem ešte raz a prajem krásny víkend 🙂 🙂

evittam
27. aug 2016

@siska1313 Aké berieš - ak more milk plus - tak to nekupuj - po prvé je tam omnoho menej benediktu a senovky (len 170mg na kapsulu) a sú tam aj iné prídavné látky. Omnoho viac sa oplatia zo Swanson - napríklad alebo aj v Sunpharme majú. Ja som mala tieto (500mg na kapsulu) 😉 :
http://www.swanson.sk/search?q=senovka
http://www.swanson.sk/search?q=benedikt
https://www.benulekaren.sk/p/255695/senovka-grecka
https://www.benulekaren.sk/p/255721/benedikt-le...

siska1313
autor
27. aug 2016

Ahoj,kupili sme tie druhé,ako benulekaren. Tie pomáhajú. Hádam sa to rýchlo upraví. Si zlatá,ďakujem za radu 🙂 🙂