Zmena Sunaru 1 na Sunar 2

zuzulikmichalik
28. feb 2016

Ahhojte maminky, dcerka ma 6 mesiacov a 2 tyzdne, davam jej Sunar 1 complex, v noci sa mi zacala uz skorej budit na papanie a aj ráno, nevydrzi mi uz spinkat do 7mej. Zobudi sa mi o 6tej hodine s velkym placom na hlad. Skúsala som jej dat aj viac, ale to iste. Je mozne, ze by ju tá 1tka sunar uz nezasicoval??? Prikrmujeme len na obed a to uz papa plnu misku prikrmu (zelenina, masko, obilnina) Kedy je vhodne prejst na Sunar 2? Prípadne, je mozné kombinovat Sunar 2 len na noc? lebo cez den nemam pocit, ze by jej 1tka nestacila. 🙂 dakujem vam za vsetky rady.

simonka77
28. feb 2016

@zuzulikmichalik predpokladam, ze vecer pije malá mliečko pred spaním, skús tak cca hodinu a pol pred mliekom spravit malej kašu (je ich veľa od 6teho mesiaca), mnozstvo si musis odsledovat sama, aby ti potom zas negrckala, co bude preplnena kaše aj mlieka.
prípadne skús vyskusat sunar premium (je o nieco drahsi, ale ma ine zlozenie ako sunar klasicky ci komplex-oplati sa ti kupovat 8ks balenie cez mall.sk, vychadza potom cca 8,36 krabica)

😀 inak, vstavanie o 6tej je super, nam 2rocny vstava cca o 5,00-5,30 hod 🙂

qwertxy
28. feb 2016

Ahoj. Nemyslím že to je tým že má 1 a nie 2. Ale ked uz dopije všetky 1ky, môžeš už prejsť na 2. Začni jej robiť aj na večeru niečo iné ako mlieko. Ak nechceš kaše, ktoré ti odporúčajú, tak zase zeleninku.

pribinak
28. feb 2016

Ved uz jej daj 2 sunar, ved uz mate 6 mes, 1 je pre menšie deti

zuzulikmichalik
autor
28. feb 2016

@simonka77
@qwertxy
@pribinak dakujem vam pekne dievcata 🙂 a sunar 2 sa odkedy moze zavadzat? nie ked uz papa viac prikrmov? ja jej stale davam len k obedu prikrm a spapa plnu misku. Asi by som jej uz mohla davat aj na ranajky nieco? alebo len zatial k tej veceri?

pribinak
28. feb 2016

@zuzulikmichalik uz moze, nema to nic spolocne s tym kolko príkrmov papa

zuzulikmichalik
autor
28. feb 2016

a v akom case tu kasu treba davat? nasa papá poobede o 16.00 a potom 19.00 a papá tak 180ml mlieka.
@pribinak
@qwertxy
@simonka77

8291
28. feb 2016

Ja som malej kašu dávala a podstate aj dávam o 19 hod a vždy prespunkala celu noc do 5.hod kedy si vypýtala mlieko

blackangel75
28. feb 2016

@zuzulikmichalik na stránke sunar.sk nájdeš všetko ! je tam taktiež rozpísané, ktoré mliečka od akého veku sa majú podávať... Sunar 2 od ukon. 6 mesiaca, sunar 3 od ukončeného 12 mes. ...

simonka77
28. feb 2016

@zuzulikmichalik skús dať kasu tak cca o 18tej, mlieko tak ako dávaš. Možno mala nevypije toľko ako inokedy, bude mat predsa len plnšie brusko🙂 Vyskúšaj, uvidis sama, či to zaberie. Držím palce.

zuzulikmichalik
autor
28. feb 2016

@simonka77 a kasu nemliecnu napriklad ovsenu, hej? a dakujem krasne! 🙂

simonka77
28. feb 2016

@zuzulikmichalik to uz zalezi na tom, aka tvojej dcere chuti))))) osobne by som dala nemliecnu v pripade, ze potom ide este pred spanim pit mliecko. po case - ako bude dcerka starsia (8 mesiac a viac) daj na veceru kludne to, co papala na obed. mne chodil syn spinkat o 19tej, o pol 6tej vecer papal veceru, a pred spanim mlieko. tak je to doteraz, len cas spania sa zmenil.
a ako ti uz pisali dievcata vyssie, prejdi kludne na Sunar 2, skus jednu krabicu toho premium, na prvy pohlad uvidis inu konzistenciu) a porovnaj si zlozenie s klasickym alebo complex-om.

zuzulikmichalik
autor
28. feb 2016

@simonka77 jej, si zlata, dakujem ti, ze si si nasla cas mi dnes reagovat 🙂 moja dcerka chodi spinkat okolo 20.00hod, cize o nejakej 18.00 by som dala kasu a o 19.30 hod mliecko? Problem je este ten, ze netusim, kolko tej kase a kolko potom toho mliecka dat, aby nebola preplnena 😒 😕

simonka77
28. feb 2016

@zuzulikmichalik kasu skús urobiť polovičnú dávku, ak by malej chutilo veľmi, ľahko dorobis. Časovo ako si písala, časom uvidis, koľko a kedy Vám vyhovuje🙂

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mareri
23. aug 2019

tiež som to tak mala. Kde som videla že mliečko nestači, začala som prikrmovat roznymi kašičkami od Sunaru

sonka1981
22. sep 2019
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

Sunar som nikdy nedavala, ale detom som kupovala ich kaše a neskor aj ovocne a zeleninove chrumky

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essenceee
20. nov 2019

nikdy som to neriešila presne na dni. Ked mala dcerka 6mesacov +, tak kde dopila Sunar 1, dala som jej 2.

anulienkalenka
15. dec 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

ak si zasadova, tak presne dodržiš 6 mesiacov. Ale ak spraviš vyluku cca mesiac, 14 dní, nič sa nestane