Zmena z Nutrilonu na Hipp

niki5
5. jan 2014

Ahojte, prosim vas o radu. moj maly ma tri mesiace a takmer od zaciatku mu musim davat UM, kedze nech som robila, co som robila, svojho mlieka mam malo a nestaci mu to. Zacali sme davat nutrilon, ale mava z neho koliky, zapchy. Musim mu ho miesat s detskym cajom, aby sa vobec vykakal. Pediatricka mi povedala, aby som mu zmenila na hipp. Ale ked som citala skusensosti druhych mamiciek, tak vraj hipp je velmi mastny, a zostava po nom mastna flaska a je tazsi ako nutrilon. Mate s tym nejaku skusenost? viem ze kazde dieta je individualne a musim skusit, co mu bude pasovat.
a este by ma zaujimalo, ked sa meni UM z jedneho druhu na iny, moze sa to spravit tak ze odrazu zacnem davat iny druh? netreba nejako postupne zmiesavat a pridavat do toho povodneho az sa uplne prejde na novy typ? Dakujem

luba28
5. jan 2014

@niki5 ja som pri dcere davala Bebu,ako v porodnici,ale bola taka naliata,zle jej travilo,...a tak sme presli na francuzke mlieko zo dna na den,....ale to bolo davno,......z kazdeho mlieka su koliky,dokonca kamoskin syn mal aj z MM,...a to sa stravovala ukazkovo,...kup antoikolikovu flasu,ale neviem ci to zaberie,...deti tym prejdu a cca v 3 mesiaci by to malo prestat,...ja by som vydrzala,ved uz len trosku a ono ho to prejde,....a potom uz bude moct nutrilon v pohode,...

kitty88
5. jan 2014

@niki5 my sme tiez prechadzali z nutrilonu na hipp (ked mala dcerka cca 2 mesiace) a uplne v pohode, vobec ziadne problemy sme nemali, z nutrilonu ju tiez bolelo brusko a zapchy mala, no hipp bol uplne super, jednotka nie je mastna, iba dvojka, ta dcerke velmi nechutila... a prechod z jedneho UM na ine - bez zmiesavania, len das normalne to druhe mlieko. drzim palce, nech malemu nove mliecko sadne a nerobi problemy 😉

cerez
5. jan 2014

My sme tiež prešli v 15 mesiaci z nutrilonu na hipp a malému viac chutil ako nutrilon.

luba28
5. jan 2014

@cerez v 15.mesiaci sme uz pili kravske a nie umele ,.....

cerez
5. jan 2014

@luba28 Určite áno! Ale môj kravské nemohol ani vidieť, ani cítiť!!!

niki5
autor
5. jan 2014

dakujem kocky. @kitty88 nemala si pocit, ze by bola mala z hippu viac hladna ako z nutrilonu?

cerez
5. jan 2014

@luba28 Dnes má 27 mesiacov a stále kravské nemá rád. Nie sme ani na UM. Ale som aspoň predĺžila pitie mlieka, aj keď umelé.

kofoluska
5. jan 2014

@niki5 Preco pediatricka neporadila Nutrilon Comfort? My sme nan presli po asi dvoch tyzdnoch od narodenia, pretoze sme mali s obycajnym nutrilonom rovnaky problem ako popisujes ty. Ako sme presli na Comfort, problem zmizol. Akurat ma hnusnu chut :D Teraz mame Bebu H.A. a ta je tiez bez problemov, co do bolesti bruska a pravidelneho kakania. Mimochodom, Comfort sa da do siestich mesiacov veku dietata brat na recept a vyjde ta lacnejsie. Co sa mne na UM nepaci je zelena a smradlava stolica. Je to udajne kvoli obsahu zeleza, ktore telicko nedokaze vyuzit - tak sa vyluci stolicou. Odkedy papame prikrmy, mame aj stolicu v poriadku. Pri bebe bola ta stolica tmavsia a hnusnejsie smrdela, po kazdom kakani sme ho mohli komplet kupat a prezliekat, pretoze bola aj hodne riedka.
@luba28 on ten Nutrilon obycajny ale naozaj zapeka, to nemusia byt koliky. Koho poznam, co daval obycajny nutrilon, ten sa stazoval, ze po nom bolelo brusko a zapekalo.

luba28
5. jan 2014

@cerez asi ste mali zacat s ttym kravskym skor kym este nie su take chute vyvinute a mozno by ho pil,,...... 🙂 ja nic v zlom,.... 🙂

luba28
5. jan 2014

@kofoluska nas nezapekal,ale koliky boli,..vraj väcsina chlapcov to ma,ze vraj maju lenivejsie crievka,... 🙂

cerez
5. jan 2014

@luba28 Ja to ani neberiem v zlom. Skúšali sme dávať skôr aj do fľašky aj do varenia. Ako náhle potiahol, skončilo jedenie. Potom už nechcel ani ten nutrilon. Preto sme prešli úplne na iné. Kamarátka dala trocha z hipp a urobili sme mladému. A milo sme zostali prekvapený, keď sa chytil. Dcéra po roku šľape na kravskom a ide sa v ňom stále utopiť. Dve deti a predsa iné. 🙂

kofoluska
5. jan 2014

@luba28 Hej, tiez mi to hovorila sesterka pediatricka. Nas maly prave koliky nemal, problem bol len v obycajnom Nutrilone a potom vo Vigantole. Akonahle sme ich nahradili, bolo po boleni bruska aj po zapekani a inych zazivacich problemoch.

niki5
autor
5. jan 2014

@kofoluska mne pediatricka poradila anticolics, nejaky efekt som v tom nevidela... ale tiez sa mi nepaci na nom, ze je strasne husty, aj ked dam vacsiu dierku v cumliku, tak to malo tecie. a ma horku chut, chcela som teda aby mal nieco chutnejsie.

majka99999
5. jan 2014

Skus vysadit vigantol, ak beriete a sleduj. Inac, my sme presli z Beby na Hipp v 6 mesiacoch uplne v pohode, z Beby maval take tvrde hovienko, nedoslo mi to, az kym sa krasne nevykakal po Hippe. Moj maly nemaval koliky, ani velmi negrckal. Ked sme skusali Nutrilon, akurat z neho grcal.

kofoluska
5. jan 2014

@niki5 Mne prave pediatricka hovorila, ze Anticolic nie je tak dobry ako Comfort. Ze rodicia aj ked vyskusaju Anticolic, tak prejdu na Comfort. My sme teda na jej radu rovno isli na Comfort a bolo to v pohode. Ani husty nie je, v pohode tieklo aj cez jednotkovy cumel. 🙂 Ale chutovo to nie je ktovie co, to je pravda. Lenze - tym deckam to zas tak nevadi. 🙂

kitty88
5. jan 2014

@niki5 vobec nie, praveze ten nutrilon jej nerobil dobre a asi ani nechutil, tak pila velmi malo, akonahle sme presli na hipp, pila viac, tym padom bola aj viac zasytena