Zmrazovanie umelého mlieka. Môže sa to?

arieska
30. dec 2008

Mamičky, nikde som nenašla túto tému...
Je možné ak mi ostane napríklad z večerného kŕmenia Nutrilon aby som ho dala zmraziť? Často sa mi stane ak sa malý poriadne napráska kaše na večeru, že z mlieka vypije tak 20-30 ml a je mi to ľúto vyhodiť. Dám to síce do chladničky ak by sa v noci zobudil, ale v noci už potom nepapá. Je mi to ľúto vyhadzovať.

janina77
30. dec 2008

arieska, podla mna je to zbytocne zmrazovat, v chladnicke ti vpohode vydrzi 12 hodin, a ked mu to das rano, nic tomu mlieku nie je. Ja to dokonca robim teraz tak, ze okolo 4.00 v noci rozrobim mlieko, a to maly pije az do 8.00 rano, vzdy si trochu potiahne a spi dalej, nedavam ho ani do chladnicky, necham ho len tak v spalni na stoliku a tomu mlieku ani malemu nic nie je, on radsej aj tak vypije studene. Robim to tak uz asi 4 mesiace a pohoda.

saska.t
30. dec 2008

ja som citala ze s UM sa to robit nema a nesmie sa ani druhy krat zohrievat, dokonca som to citala aj na krabici, ale mozno nutrilon sa moze, ale viem ze vseobecne sa to neodporuca tak ako aj varit UM.
Vzdy treba cerstvo pripravit a ak nedopije vyhodit

arieska
autor
30. dec 2008

Ďakujem, jani

Saška, to som čítala aj ja, len sa mi to zdá také plytvanie. S kojením to je jednoduchšie, vytiahne si koľko potrebuje, stále to má svoju teplotu, ale ako sme prešli na umelé mliečko, tak riešim túto dylemu ☹

bibianka
30. dec 2008

Na krabici je tuším napísane, že sa má spotrebovať do dvoch hodín. Moji pijú Nutrilon len večer, inak sú na MM, takže nevypitý bez milosti vylievam. Je možné, že je to len firemná politika na zvýšenie spotreby, ale nebudem experimentovať na vlastných deťoch.

junovka
30. dec 2008

arieska, my pijeme Nutrilon, ale ja bez milosti vylievam do 2 hodin nedopite mlieko.Radsej takto, ako potom riskovat nejake zaludocne problemy.Podla mna , asi zbytocne by tam nepisali, ze sa ma to spotrebovat do 2 hodin. 😉

majinaf
30. dec 2008

Ja tiez davam Nutrilon.A tiez bez milosti vylievam.Riskovat nebudem.Je tam napisane ze do 2 h. spotrebovat.Len tak tam nepisu.

arieska
autor
30. dec 2008

hm, asi máte pravdu...ale myslela som,že nie je problém, veď aj materské mliečko zmrazujeme, aj zbytky z jedla ak nedojeme

dankadina
30. dec 2008

UM v žiadnom prípade nezmrazovať, spotrebovať do dvoch hodín potom vyliať. Mne pediatrička povedala že po dvoch hodinách sa začnú v UM rozmnožovať baktérie, ktoré môžu ohroziť bábeno. Ja tiež nemylosrdne vylievam, niekedy sa smejeme že so zbytkou po našej malej by sa nakrmilo ešte jedno bábeno.

janina77
30. dec 2008

Mate pravdu, na krabici pisu spotrebovat do 2 hodin. Ale podla mna je to len politika firiem vyrabajucich mlieko.
Zazili ste niekedy umele mlieko v nemocnici? Robia ho vopred, teple, nechju vychladnut, potom daju do chladnicky, a ked treba dat dietetu tak zohrievaju - niekde v ohrievackach, ale videla som aj ohrievanie v mikrovlnke. Aj pre novorodencov. Tak ked im to prejde cez hygienu takto v nemocniciach a roznych kupeloch a liecebniach, tak to asi az take nebezpecne nebude, nie?
No a moj syn je jasnym prikladom, ze to takto fungovat moze, od narodenia bol 3 mesiace v nemocnici na takomto rezime, doma podla potreby, no a v poslednom case to praktizujem uz vyssie spomenutym sposobom.

kili
30. dec 2008

tiež si myslím, že je to len politika firiem, len aby sa viac spotrebovalo a "pre istotu".
ako píše janina, v nemocniciach ho pripravujú na 24h dopredu a zohrievajú v mikrovlnkách.
ale tiež som niekde čítala, že keď sa tuším prevarí na 60st. tak potom sa môže skladovať tých 24h, ale to mi príde blbosť, len asi niekto vysvetloval, prečo to v nemocniciach chodí tak, ale pochybujem, že to tak v skutočnosti je.
o tom množení, to sa môže aj v MM, ale to množstvo je mizivé.
A teraz som chcela kúpiť UM to 800g balenie, ale hovorím lekárničke, že sa to má spotrebovať do 2t podľa výrobcu, tak že či keď to dám do chladničky, či to vydrží dlhšie a ona na to, že netreba, že to ten mesiac v pohode vydrží a nič sa tomu nestane. Len si chcú fakt nahrabať čo najviac.
Ja som UM vylievala väčšinou hneď, alebo po tých dvoch hodinách, ale to boli len zvyšky, nestávalo sa moc často, že by niečo zostalo.

junovka
30. dec 2008

no,.... 😒 co ja viem ci je to len politika.Pred 3 tyzdnami sme boli v nemocke na infekcnom, tak jej tiez robili UM, a nechali stat v chladnicke hadam aj 5 HODIN!!!! 😕 , lebo inak sa vraj neda 😒 , tak sme to pili, ale mam pocit, ze z toho potom mala hnacky, aj ked paradox bol, ze sme sa do nemocky dostali koli hnackam, nakolko ked sme prisli domov , tak hned ten prvy den doma, odkedy som podala jej mliecko, tak hnacky uz neboli.Kto vie?? 😒 🙄

saska.t
30. dec 2008

No presne, moja kamaratka pred tyz. ohriala UM a mala tyzden hnackovala az museli k Dr. povedala ze uz to nikdy viac neurobi ...

katka_25
31. dec 2008

NUTRILON SA NEMRAZI!!!!!!! NEMA SA NESPOTREBOVANY ODKLADAT A MA SA SPOTREBOVAT DO 2 HODIN! Je to na krabici napísané .... ine je odsate materské mlieko ...v chladnicke vydrzi 12 hod. a da sa zmrazovat ale sa musi do 2 mesiacov skonzumovat, ak mas problem ze ti nespapapa, urob menej nutrilonu, a ked si bude prodit tak dorobíš, aby si neplytvala zbytocne, lebo nestojí málo ten nutrilon 🙂 .... to uz zistis kedy kolko zhruba spapa ....

katka_25
31. dec 2008

a ci je to politika firiem alebo nie, s tym by som teda neriskovala.... ved nie je problem urobit mensiu davku a dorobit ved to je za minutku urobene... ja som vedela kolko maly spapa a niekedy sa stalo ze este chcel ... tak som dorobila 30ml alebo 60 ml...to uz si kazdy pozna svoje dieta... tak sa riadi tým, aj tabulky kolko by malo dieta zjest co su tam napisane su orientacne, dieta je podla chuti a apetitu ...ale u nas to bolo tak, ze papa napr. 150 ml ....uz dlho nepotrebuje si zvysit davku, staci mu to ....ale my sme davali sýtiaci, teraz mu davam uz Nutrilon 2, tiež mu staci 150 ml a na noc mu davam kasicky a striedam s Nutrilonom good night.... drzim palce 🙂

katka_25
31. dec 2008

nezijeme v cine a dojcenske mlieka su prisne kontrolovane ...tak len tak hluposti na krabicu - upozornenia nepisu, a nechcela by som aby mi hnackovalo decko, popripade skoncilo v nemocnici ...tak to mlieko radsej vylejem, nestalo by mi to za tie peniaze ....

emita
31. dec 2008

katka 25 ty si v 63tt 😕 🙂

súhlasím čo sa píše-radšej spraviť menej a potom dorobiť... určite neskladovať

katka_25
31. dec 2008

emita ....🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 po dlhsej dobesom tu prisla, nemenila som nic v profiel, porodila som a nechodila som tu potom dnes z dlhej chvile som zasla 🙂

katka_25
31. dec 2008

no zmenila som nieco v profile 😀 😀 😀 😀 to bolo dobrééé 🙂

emita
31. dec 2008

😉