Zohrievanie mlieka v dojčenskej fľaši v mikrovlnke

ala30
16. jún 2008

ahojte mam otazocku,ako zohrievate mlieko,moze sa aj v mikrovlnke?ja si jedno mliecko na noc skladujem v chladnicke a v noci ho prihrejem v mikrovlnke,ale citala som ze sa to nema,tak neviem poradte mi.priatel robi nocne tak mala ked sa mi v noci zobudi tak velmi od hladu place,tak pokial by som to mlieko urobila,tak neviem ci by to vydrzala.dakujem. 😉

alinka76
17. jún 2008

no to áno, v roku 2000 aj my sme pri dcére dávali iné potraviny ako teraz, to máš pravdu. nebol ani internet tak rozšírený, kde by sa človek dozvedel, čo a ako. teraz som aj ja už múdrejšia. dcéra mala zápchy často a možno by som reagovala inakšou stravou ako teraz a tiež by som kojila určite dlhšie ako mesiac 😢

bambusko
17. jún 2008

alinka 🙂

izka
17. jún 2008

Ahojte maminy. Nedá mi , aby som sa nevyjadrila k téme lepok. Ovsenné vločky neobsahujú lepok. Je to označené na sáčku. Podobne ako ryža, kukurica , jačmeň a raž. Lepok je iba v pšenici, čiže vo výrobkoch z pšeničnej múky. Čím viac lepku obsahuje, tým lepšie kysne a lepšie sa zpracováva. Inak úplne súhlasím s tým, že lepok až po 7. mesiaci, lebo dieťatko ešte nemá v črevách baktérie potrebné na trávenie lepku a môže vzniknút celiakia. Určite je lepšie počkať pár mesiacov, než potom roky vyvárať a vypekať špeciálne jedlá. Verím, že všetky chcete pre svoje bábetka to najlepšie, iba niekedy chýbajú informácie.

bubba
17. jún 2008

moj bratranec ma 27 rokov a zrazu mu zistili ze je celiatik 😅 😅 no pekne

ala30
autor
17. jún 2008

myslim si,ze kazda matka chce svojmu dietatu len to najlepsie 😉 moja dcerka tiez papa len vyzivky hipp,lebo nic ine nechce,tak skusam jej stale davat varenu stravu,ale zatial neuspesne,ale zaroven som rada ze papa aspon vyzivky,hoci mozno tiez niesu najzdravsie. 😀

bambusko
17. jún 2008

izka, veru ovos obsahuje lepok
http://sk.wikipedia.org/wiki/Lepok
http://www.prozdravie.sk/celi.htm

zaujimalo ma, aj ked kojim, preco by sa tie um nemali zohrievat v mikrovlnke a je to preto,lebo obsahuju probiotika - zive bifidobakterie, preto sa nema mlieko zarabat do vriacej vody a nicia sa aj mikrovlnami ☹ takze to je dovod

katja78
17. jún 2008

veru ovos obsahuje lepok, takisto ako pšenica, raž a žito.
napriek tomu mám informáciu od známeho-celiatika, že vraj dnes je už prekonaný názor, že deti treba exponovať lepku čím neskôr. práve naopak, ak nejaké dieťa má genetickú predispozíciu na celiakiu (je to autoimúnne ochorenie takisto ako napr.diabetes mellitus 1.typu), tak ju v živote s najväčšou pravdepodobnosťou dostane a skorá expozícia lepkom pomôže čo najkoršiemu stanoveniu diagnózy a tým aj začatiu liečby. Tento známy chodí na Klub celiatikov v BA a prednášal im to odborník na celiakiu (bohužiaľ neviem meno).
Ale zatiaľ sa nič nemení na odporúčaniach pediatrov, nepodávať lepok pred dovŕšeným 6 mesiacom.
I keď už som počula, že maminky dávali na odporučenie svojich detských lekárok aj 1-mes.deťom vývar z ovsených vločiek, napr.kvôli kolikám. Ale o marina keksoch počujem po prvý raz 😢

martina46
18. jún 2008

A ohriať čistú prevarenú vodu v mikrovlnke a až potom do nej zamiešať prach- mlieko, to sa vari môže, nie? Teda, prevariť si dopredu vodu, mať ju pripravenú aj vychladnutú, potom ju strčiť do MR, zohriať už len na tú potrebnú teplotu atď.

lenocka6
18. jún 2008

Ja neviem preco tak striktne odmietaju niektore mamicky ohrievat jedlo detom v MR?

majkabe
18. jún 2008

ja si tiež prevarím vodu a potom ju už len prihrievam v mikrovlnke a až potom nasypem liečko... a malý je v pohode 🙂

lyongirl
19. jún 2008

Ja to robím ako ena - ten prvý spôsob 😉 a to doslova, ešte aj na 20 sek. dávam vodu do mikrovlnky