Zohrievanie mlieka v dojčenskej fľaši v mikrovlnke

ala30
16. jún 2008

ahojte mam otazocku,ako zohrievate mlieko,moze sa aj v mikrovlnke?ja si jedno mliecko na noc skladujem v chladnicke a v noci ho prihrejem v mikrovlnke,ale citala som ze sa to nema,tak neviem poradte mi.priatel robi nocne tak mala ked sa mi v noci zobudi tak velmi od hladu place,tak pokial by som to mlieko urobila,tak neviem ci by to vydrzala.dakujem. 😉

diddi
16. jún 2008

ala, ja by som to nerobila v tej mikrovlnke....prevar si na noc vodu a nalej ju do termosky...potom ho mozes hned zarobit...ja som kedysi tiez robila dopredu mliecka a dala do chladnicky, ale vraj sa to nema, lebo ho ma babätko spapat do 2 hod. po zarobeni...takze ja si vzdy dopredu prevarim vodu a dam do termosky, potom je mliecko vzdy cerstve...je sice horuce, ale napusti si do hrnca studenu vodu a flasku s mliekom tam vloz a hned sa ochladi

miselin
16. jún 2008

čaute a myslíte, že by som mohla mať v termoske aj vývar z ovsených vločiek? Lebo ja malej robím nutrilon do toho, nemyslíte, že by sa to mohlo skysliť?

gucz
16. jún 2008

čauko ja mám v hrnci prevarenú vodu, tú už len nalejem do fľaše, pichnem ohriať do mikrovlnky a potom prisipem mliečko. Mám tam časovanie na sekundy, takže viem na koľko mikrovlnku nadstaviť, aby bola voda tak akurát teplá.
Zarobené mliečko sem tam dám do chladničky ale nie na dlhšie ako 2 - 3 hodinky, ale to ozaj málokedy, radšej jej zarobím čerstvé

bambusko
16. jún 2008

miselin, takej malej uz davas lepok??? 😕 ovsene vlocky ho obsahuju

alififi
16. jún 2008

lepok po 7 mesiaci najskor

urcite v mikrovlnke nie, tak ako tu bolo spomenute - do termosky prevarenu a potom zarobit 😎

lencici
16. jún 2008

ja mám v noci vodu v termoske a cez deň si vodu zohrievam v mikrovlnke a potom dorabam mliečko

ena
16. jún 2008

my to robime tak, ze do flase nadavkujeme potrebne mnozstvo vody, do davkovaca potrebne mnozstvo UM, potom podla potreby len supneme na 20 sek flasu do mikrovlnky, nasypeme prasok a mlieko je hotove.

druhy sposob, ked sme vonku a nebude kde ohriat vodu, tak do flase studenu vodu, do termosky horucu, do davkovaca UM a potom si namiesame potrebnu teplotu vody.

Inak, v termoske vydrzi horuca dost dlho, niekedy mi vyjde tak, po krmeni do dalsej flase nalejem horucu vodu z termosky a dam ju do termotasky, tak kym ide maly opat papat, tak ma akurat spravnu teplotu.

Urcite by so nedavala do mikrovlnky zohrievat hotove zarobene mlieko s vodou, to maximalne vo vodnom kupeli.

miselin
16. jún 2008

Bambusko ja jej to dávam preto, lebo to je jediné z čoho ju nebolí bruško, veď ja mám ešte aj moje mlieko , ale ju s neho strašne bolí bruško a to si fakt dávam pozor na to čo zjem a ja som na tom tieš bola vychovaná, mne mama dávala tento vývar od druhého týždňa a tu som a nemala som ani žiadny problém, veď teraz sa to už všetko s tými výživami už preháňa. Kámoške vravela doktorka, že do troch rokov jej nemá dávať čerstvé mlieko lebo je to škodlivé a ja neviem čo ešte a ona jej ho dávala už od 8 mesiaca a malej s neho nič nebolo

asitka
16. jún 2008

ala...ja som to pri synovi robila tiež...a úplne v pohode...ale asi až od 4teho mesiaca...pozerám, že tvoje bábo má 8 mesiacov...no u nás s tým problém fakt nebol... 😉

ala30
autor
16. jún 2008

dakujem vam,hned som utekala kupit termosku. 😉 som rada ze ste ma poucili,lebo je to moje prve babo 😉 😉

jahodka11
16. jún 2008

ala, ja ma tiez v termoske..ale ked treba, prihrejem aj v mikrovlnke....nemyslim, ze by to mohlo skodit... a vobec, ved jedlo, co mu navarim aj na tyzden dopredu, rozmrazujem v mikrovlnke....je to sikovne, co uz, mliecko sa snazim nezohrievat, ale ostatnu stravu ano... 🙂

denisocka
16. jún 2008

miselin,take bábatka zvykne bolieť bruško,ale hned na tio lepok - hmmmmm 😖 ,a to čo bolo tebe dobre ,ak to bolo dobre nemusí byť pre tvoju malu dobre .. no nechcem sa starať do nikoho teda ,my sme si tiež svoje odboleli,či som jedla fazulu či čistu vodu a ako prišlo tak odišlo ani vločky nesnežili 😀

retaux
16. jún 2008

Ja si dopredu prevarím vodu a len tú prihrievam v mikrovlnke a potom do nej zarobím mlieko. Mlieko nikdy neprihrievam v mikrovlnke.

alififi
17. jún 2008

miselin - lepok sa nedava kvoli rozvoju alergie v neskorsom veku. celiakia sa to moze prejavit aj v 30tke.
podobne je na tom kravske mlieko.
takze by som sa tomu vyhybala.

luciar79
17. jún 2008

ahojte-ja som pred 8 rokmi dcéru nekojila a umele mliečko som si rozchystala do flašiek a potom ohriala v mikrovlnke.môže sa do chladničky dávať aj rozrobené len tam nesmie byť dlhšie ako 24 hod.to som sa dočítala v kniže o matke a dieťaťi.Malej to zrejme nijak nevadilo pretože vždy bola väčšia než ostatné detí.nebola ani chorá.teraz má 8 rokov 150 cm a 37 kilo. 🙂 a jedli sme BEBU.

vaness
17. jún 2008

miselin. Keď raz doktori zakážu lepok do 7 mesiaca, tak si myslím, že opodstatnene. Čo bolo kedysi neplatí dnes, veda ide dopredu. A tak isto aj choroby sú dnes aké kedysi neboli. Takže treba dávať aj väčší pozor. A z toho čo mi radí staršia generácia si vyberám a pravdupovediac veľmi málo používam. Matka je zodpovedná za svoje dieťa a teda aj zato čo mu dáva jesť, myslím si že dr. sú múdrejší ako babky naokolo.

luciar79
17. jún 2008

miselin-tiež sa mi to zdá skoro ale s tým lepkom mám svoj príklad. Mne malá dosť grckala nepomáhala ani zmeny UM.nakoniec mi doktorka kázala postrúhať Marína keks /aj dnes sa dajú kúpiť/, rozrobiť ho v mlieku. a z tejto kašičky jej dať tak 2 lyžičky pred kojením. Malej to pomohlo a ako som písala vyššie narástla mi riadne.Vždy hovorím že je nakyprená z tých Marína keksov. Keď mi to kázali malá mala 3 mesiace.
A ešte jeden príklad: Jedná známe mala malého furt hladného, furt reval tak je doktor kázal dávať do mlieka suchý rožok.malý bol spokojný a teraz má 20 rokov a je to zdravý a veľký chlap, športovec.
ja si myslím že každá vieme čo je pre dieťa to najlepšie, a niekedy sa to dosť preháňa.Mliečne výrobky sa ževraj nemajú dávať do roka a malá papala pribináčik tak v 8 mes.

Už mňa tu aj jedna zvozila za tieto príklady, ževraj preto je toľko celiakov v tej staršej generácie. Ja osobne som stretla celiaka až v 16 rokoch.a doposiaľ poznám len jedného.

miselin
17. jún 2008

Veď ja tiež poznám maminy, čo malým dávali už aj riedku krupicu od tretieho mesiaca. A možno aj preto je teraz tolko chorôb, lebo sa tak držíme učebníc a nerozmýšlame nad ničím iným len nad chorobami a čo nám môže uškodiť

miselin
17. jún 2008

Inak moja známa malého kojila do 6 mesiacov a keď mal 1,5 roka tak tú celiakiu aj tak dostal a je alergiký asi na 6 vecí. A mojea malá to dobre znáša ved jej to varím už skoro 2 týždne a od vtedy mi plače denne možno 20 minút a predtým sa to rátalo na hodiny a ešte sa konečne aj vyspí, teraz mi po každom kŕmení spí 2 hodiny a hodinu sa potom hrá a pred tým mi spala za celý deň možno hodinu aj to bolo veľa a stále len plakala

bambusko
17. jún 2008

miselin a luciar79, vy ste sa fakt nasli. lucia, to ja som ta "sprdla". viem, ze o moj nazor nestojite, pretoze vy dve nechcete poradit ani sa nieco nove dozvediet, len sa potrebujete utvrdit, ze robite vsetko dobre. ale kedze je toto verejne forum a ja som drzka a viem, ze aj plno inych ludi ma iny nazor ako vy, len mozno nenajdu v sebe odvahu, tak veru musim napisat, ze vsetky vedecke poznatky z oblasti vyzivy a mediciny su oproti vasim bohatym skusenostiam a vedomostiam prd 😀 si uvedomte ako zili a vyzerali 50-rocne zeny 2-3 generacie dozadu a ako vyzeraju dnes. co myslite, ze je to zlepsujucim sa vzduchom ci co??? vy fakt netusite o tom ake su rozsirene cukrovka, obezita, rakovina hrubeho creva, vysoky tlak, cholesterol ap.? to neznamena, ze ked mam 20 rokov a nic mi nie je, ze to tak zostane do sedemdesiatky!!! ved davate detom zaklad do zivota, vratane stravovacich navykov. su to vase deti a mate pravo na vlastny nazor a volbu vybrat si, ved kazdemu vyhovuje nieco ine, ale zdravie by malo byt urcite prvorade 😒

alinka76
17. jún 2008

miselin, luciar79 😕 😕 😕 😕 😕 to už môžete dať za chvíľu dieťatku aj praženicu v 3 mesiacoch, aj také som už počula, aj o klobáskach a slaninke. O nezrelosti detského žalúdku ste ešte nepočuli? Vedia to vôbec vaše pediatričky, že takto hazardujete s deťmi???

bubba
17. jún 2008

ja osobne si myslim,ze mlieko v mikrovlnke by sa mohlo prihrievat,aj ja to tak robim....ked si predstavim,ze kolko vseliakych sieti a ziareni,ci uz z mobilu,alebo blizkeho vykryvaca,alebo ziarenie obrazovky tv monitora,letecke siete a ine vlnenia ktore prechadzaju nasimi pribytkami o ktorych ani netusime....ze ta mikrovlnka je najmensie zlo 😅 😅

bambusko
17. jún 2008

aj ja mam este dobry recept: 8-mesacnemu dietatu zarobit vecer MLIECNU kasu do plnotucneho kravskeho mlieka, nech sa dobre naje 🙄 ved jeho otec ma 120kg, tak sa budu moct vyhovarat na geny...

luciar79
17. jún 2008

bambusko myslím že ty si to vtedy nebola ale to je fuk. iste že každá má iný názor.Ja momentálne so žiadnym zdravím nehazardujem.Syn je plne kojený a dcéru dostala Marína keks na príkaz lekárky.Takže by sa snáď najprv oni mali dohodnúť čo vlastné zdravé je a čo nie.Rakovina je daná geneticky a so stravovaním nesúvísí.Okrem rakoviny lúc a hrtana.Niečo o tom viem nakoľko mi mamka a jej mamka zomreli na rakoviny v 44 a 49 rokov.Máme to v génoch a moje stravovanie to nijako neovplyvní.A to prirovnanie s cholesterolom a vysokým tlakom....chceš tvrdiť že dieťa čo zjedlo keks bude mať vysoký cholesterol.....pokiaľ viem obezitu a cholesterol si vypestuje niekto kto sa prežiera.......a to už je na dospelom aby si to ustrážil

bambusko
17. jún 2008

lucia, vsak mi bolo jasne, ze ty mas lepsie vedomosti ako cele WHO dokopy. chces povedat, ze rakovina hrubeho creva nesuvisi so stravovanim? 😕

luciar79
17. jún 2008

mama mala rakovinu žalúdka, stravovala sa normálne, vážila 48 kg a 150 cm výška.

bambusko
17. jún 2008

lucia, to s tvojou mamkou je krute... ligu proti rakovine urcite poznas, pozri si, ak ta zaujima
http://www.lpr.sk/vseob-info/

alinka76
17. jún 2008

luciar79 tak na tvojom mieste by som vymenila pediatričku, pretože asi zaspala dobu, keď nepošle najprv dieťa na vyšetrenie. existujú predsa vyšetrenia, ktoré potvrdia, že má dieťatko reflux a potom sa dávajú na to lieky, ktoré pomôžu bábätku a nie marína keksy. videla si zloženie takých kexov?

luciar79
17. jún 2008

alinka 76 na vyšetrení sme boli, reflux nepotvrdilo.možno že teraz by mi to nekázala vtedy bol rok 2000 možno že teraz iné dáva.

bambusko
17. jún 2008

este jeden odkaz, je tam aj o tej mikrovlnke, myslim, ze sa to nema kvoli znhodnocovaniu biologicky aktivnych latok
http://www.provita.sk/Vyziva2005-1.htm