Zvracanie z umelého mlieka?

nelinka0401
8. feb 2011

môže bábätko vracať od mlieka?má 5 mesiacov a už je aj príkrmy.Ale ako dám mlieko Nutrilon,hned mi ho celé vyvráti...doteraz to nerobil.Ale dnes už 2krát. ☹

pink_lady
8. feb 2011

spava sa nejako "inak" - t.j. je placlivejsi, alebo naopak spavejsi, je bledy, ma teplotu,....? ak ano moze to byt kvazi predzvest choroby, u mojho to tak byva ze najpr sa parkrat povracia a potom sa pridruzia i ine "priznaky"

ela2710
8. feb 2011

@nelinka0401 ahojky, kolko uz prikrmujes? napis mi IP, ja krmim Bebou, ked malemu dali v nemocnici Nutrilon tiez ho hned vyvratil, podla mna je chyba v mlieku, proste dietatku nechuti, nas tiez Nutrilon nemoze ani citit 😉

janicka.m
8. feb 2011

nema reflux? my sme mali reflux az od 4. - 5. mesiaca... ak tie grcky smrdia "kyselinovo" (ako zaludocne kyseliny) a fakt to z neho "vybehne" a inac mu nic nie je, tak by to mohol byt GER... my sme nutrilon tiez zle znasali, ale ak je tvoj nan zvyknuty, tak by mu nemal robit problem.

lubka2886
9. feb 2011

Skús prejsť na iné mlieko lebo aj moja dcerka z mlieka Nutrilon vracala. Ale teraz jej dávam od spoločnosti Nestlé BEBBU a s tým mliekom je veľmi spokojná.

luciana157
9. feb 2011

moja malinka z nutrilonu tiez zacala vracat ked mala okolo 4 mesiacov. presli sme na bebu a chuti jej a nevracala este ani raz. skus bebu 2 kedze uz davas prikrmy.

evickapooh
9. feb 2011

ak pouzivate uz dlhsiu dobu nutrilon take grcanie ma inu pricinu mozno ma nejaku virozu a,le mozno by si mala vyskusat nejake ine mliecko ale pockaj aspon 3 dni to moze trvat kym sa to upravi

snoopy1
9. feb 2011

Súhlasím s kočkami, skús iné mliečko, napr. Bebu, ale aj Sunar je tiež moc dobrý.

janka196
6. nov 2011

ahojte baby. potrebovala by som poradit. moj 4mesacny syncek je plne dojceny. bola som pred dvoma mesiacmi s malou v nemmocnici ostal s nim manzel a daval mu na noc sunar. nemal s tym ziadny problem. posledne noci bol maly dost nervozny a hladny budil sa na jedenie kazde 2 hodiny. aj dnesnu noc tomu bolo tak. o piatej ako vstal zase som mu dala prsnik ale neslo mu uz, sa mi nejako ani mlieko nestiha tvorit. odtrhoval sa a plakal. zarobili sme mu ten otvoreny sunar. vypil asi len 30ml nechutil mu. odgrol si. skusala som ho dat spinkat ale sa zlostil mrncal tak nakoniec v kociariku zaspal. pospal asi hodinku. potom bol hodinku hore a zase zacal mrncat akkeby bol hladny. dala som mu prsnik napil sa. odrgol a trosku vyzvrackal. dala som ho do kociara lahnut ci nezaspi ale sa zlostil. naraz ho naplo a vyzvracal prudom vsetko co zjedol. isla som ho prezliect nato este raz zvracal mlieko. a potom asi trikrat ale to uz bolo ako sopliky take zlto=-zelene ☹ teraz pospal je kludny. myslite ze mohol zvracat z toho sunaru? ja som si az potom vsimla ze na krabici pise ze spotrebovat do 4 tyzdnov od otvorenia ☹ a to uz je 8 tyzdnov coje otvorene. mala som ho sice v doze uzavretej ale aj tak ☹

maja11nr
6. nov 2011

@janka196 ahoj Janka, my sme mali tiež takýto problém a tiež tak okolo pol roku...Jednoducho sa malý zrejme prepchal, teda ja som ho prepchala, lebo som myslela, že je hladný...zvracal dvakrát prúdom (skoro som ošedivela to ti poviem 😀) ale stalo sa to len raz...Odvtedy sme to mlieko nepoužili...
V tvojom prípade to ale môže byť aj tým, keď hovoríš že to boli aj soplíky, že zrejme bude malý choručký a chorôbka nastúpila už v noci. Možno preto bol taký nepokojný...Ale ak by sa to opakovalo, tak zrejme radšej nech ho vidí doktorka....

veronikanellka171
16. feb 2017

Ahojte potrebovala by som poradit. Mala ma 5tyzdnou mame bebu Ha, no posledne 3dni kazde take druhe az tretie jedenie ked sa napapa mi to jned povypluva. Uz staci ze ju dam grgnut a je vsetko na mne.. rozmyslam ze kupim nutrilon ar.. uz som zufala.. ale nejde to z nej prudom ale vypluje toho neskutocne vela.. potom pyta zasa a ked sa napapa to uz nevypluje.. davam aj prestavky pri jedeni.. keby nebola hladna tak by jest nepytala..

katikabar1
13. apr 2017

@veronikanellka171 ahoj. ak chces, darujem ti BEBA AR otvorila som ju pred troma dnami na skusku, no je moc husta. Ja dokrmujem suplementorom na prsiach a nepreteka mi cez cievky... tak posuvam dalej.

miruska90
25. apr 2017

Ahojte baby. Poraďte mi prosím. Mam7 týždňové babo. Pred dvoma tyzdnami som ho zacala dokrmovat nutrilonom no z neho mi zvracal. Tak som presla na Bebu HA. No aj z nej mi zacal vrackat. Nie malo ale prudom. Spapa 90ml. A po hodinebide vsetko von. Uz sa nam to stalo 4 krat. :(

miriam108
25. apr 2017

@miruska90 My sme mali presne takýto istý problém. Ja som kojila dva týždne a prešli sme na UM, lebo som nemala mliečko. Malá sa mi napala a všetko vyvrátila. Vracala mi prúdom. Najprv sme papali Bebu a potom Sunar. Myslela som, že ma trafí z toho, každý deň som prala. Každú chvíľu som ju prezliekala. Stále plakala že je hladná.Nakoniec som sa nasrala a išla som ku doktorke. Predpísala mi Nutrilon Ar. Je hustejšie a krásne drží v brušku. Musím si poklopať, ale už dva mesiace nevracia.Bruško si zvyklo na mliečko. Madrac v postieľke som trošku zodvihla, aby neležala na rovnom a teraz úplne v pohode. Tiež sa to u nás začalo, tak ako u vás, že vracala raz začas. No a nakoniec to skončilo niekoľkokrát do dňa.

katikabar1
26. apr 2017

@miruska90 Ahoj. Odkial si? Aj mne mala zvracala, tiez som dokrmovala nutrilonom. Kupila som Beba antireflux a pomohlo to, no vsetky AR mlieka su strasne huste, co mne nevyhovuje, lebo dokrmujem cievkou na prsniku a to mlieko cez to neprejde. Ak si z okolia Senca, tak ti tu Bebu rada darujem, je to plna doza, pouzila som ozaj len jednu davku. A ak aj ty dokrmujes cievkou, tak skus ine mlieko a davaj polovicne porcie, cca 50ml o to castejsie. Ja to tak robim a pomohlo to.
Kazde mimco je ale ine, tak skusaj... a vala stastia 😉

miruska90
26. apr 2017

@katikabar1 Ja som z L.Sliacov okolie Ružomberok. Ďakujem za rady a ochotu 🙂 skúšame všetko a vyzera to tak že zatial zabera hustejsia beba poriadne odgrgnutie a spanok na vyššom 🙂 uvidime čo bude dalej.

perlanati
5. dec 2017

Ahojte baby moja malá má 3 týždeň a dávam jej Nutrilon ale čo sa naje hneď to vyvraca porate ďakujem