Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aké je vhodne obliekanie na vysokú školu ?

vivien9
9. aug 2019
sisa_s
9. aug 2019

Nemyslim si, ze na nejakej skole plati vyslovene dress code 🙂 ja si obliekam do skoly to, co nosim bezne, ak nie si vyslovene nejaky vystredny typ, tak by nemalo vadit nic 🙂 saty, sukne, tricka, rifle, hocico 🙂

vivien9
autor
9. aug 2019

@sisa_s Takze ziadny rozdiel medzi strednou a vysokou ? Roztrhane rifle ?

alexandra2468
9. aug 2019

@vivien9 ziadny rozdiel. Dokonca by som povedala ze na vyske maju ludia viac “slobody” v obliekani uz, cize sa tam objavia aj dost extravagantne typy :D

vivien9
autor
9. aug 2019

@alexandra2468 Praveze ja k takym extravagantnym patrim. Bojim sa ze znackove veci nebudu robit dobry vplyv na ucitelov

0silvia0
9. aug 2019

@vivien9 normálne sa obliekaj podľa tvojho vkusu, každý má svoj štýl a pedagógovia určite nebudú detailne skúmať tvoje značkové handry, im to môže byť tak jedno. Inak čudná otázka 🙄

sisa_s
9. aug 2019

U nas to nikto neriesi, keby mal ucitel na cviku riesit vsetkych ziakov, kto ma co oblecene, tak celu hodinu nic nerobi 😀 no upozornovanim na znackove veci si o tebe maximalne nieco pomyslia spoluziaci 😉

sisulia
9. aug 2019

Normalne ako chodis pocas dna oblecena 🙂 Nikto tam od teba neocakava, ze budes denno denne nosit nejake kostymi alebo co, nemusis sa tym trapit

alexandra2468
9. aug 2019

@vivien9 extravagantne sa nerovna znackove.
Mala som spoluziaka na Vs, ktory chodil ako z Matrixu cely rok :D potom babu, ktora chodila v sukni kratsej nez dlzka opatku jej topanok.
Myslis si, ze v celej skole kde su tisice studentov, nechodi nikto v znackovych veciach?

00kvetinka00
9. aug 2019

Kludne si oblec co chces .... znackove oblecenie uplna klasika na skolach ..... myslim ze to nik si ani nevsimne .... ja som mala spoluziakov co sa vozili na autach drahych a uz ako 18 rocny pracovali v rofinnych firmach .....cize tvoje znackove veci ako vravis si nik ani nevsimne 😁😁😂 ucitelia si ta ani nevsimnu ledva ta po mene budu poznat

dskjhfdlkdjhl
9. aug 2019

@vivien9 ucim na VS a ver mi, ze oblecenie studentov, je to posledne, co VS-ucitelov zaujima.

vivien9
autor
9. aug 2019

@dskjhfdlkdjhl Dakujem

tyrkysova_kobyla
9. aug 2019

@vivien9 okrem toho vsetkeho, mnohi nasi profaci chodili horsie obleceni/upraveni ako studenti 😂

luliu
9. aug 2019

@vivien9 učím na vš a môžeš si dat na seba čokoľvek. Dress code platí len na štátniciach, pripadne u niekoho na skuske

bert22
9. aug 2019

@vivien9 chodila som na vysoku skolu a obliekala som sa tak isto ako aj na strednu. nemas sa coho bat, akurat na skusky treba ist trochu elegantnejsie ale inak uplne v pohodicke.

diewcatqoo
9. aug 2019

Ja som na vyske stretavala rozne typy.. asi najvacsi extrém bola baba, ktora vyzerala ako macka. Vzdy bola oblecena cela v ciernych extravagantnych satach, make up ako macka, brutal zvyraznene oci a vzdy nosievala aj celenku s uskami 🙂
A zas na druhej strane sme mali hodiny aj s jednou starsou pani, ktora na kazdej prednaske nezabudla spomenut, ze to, ze chodime na vs obleceni v rifliach, znamena, ze nemame ziadne moralne hodnoty, ze znevazujeme vsetko a vsetkych, ktori na tejto skole ucia, ucili a aj tych, ktorí ju krvopotne budovali 🙂 jedna spoluziacka sa aj odvazila prist na skusku v rifliach a vyhodila ju s takym cirkusom, ze az z vedlajsej budovy sa prisli pozriet, co sa deje 🙂

lucinka1988
9. aug 2019

@vivien9 obliekanie je veľmi rôznorodé, ja osobne som napr do školy v roztrhaný h rifliach nechodila, ale take bežne veci sú úplne v poriadku počas semestra. Na skúšku sa treba obliecť slušne a adekvátne k tomu, o akú udalosť ide.

lucinka1988
9. aug 2019

@00kvetinka00 asi tak, ta otázka o značkových veciach mi príde ako za socializmu, kto išiel do Rakúska na nákup bol známy v celom chotári 😂😂veď značkové veci nosí hocikto, to nie je nejaký prejav provokácie ani výstrednosti a už vôbec nevidím dôvod, preco by to malo trapit učiteľov. Mnoho z nich pôsobí na VS len okrajovo a majú svoj biznis niekde inde, takze nemyslim, že by ich malo nejako trapit, kto ma aké drahé handry🙈🙈

00kvetinka00
9. aug 2019

@lucinka1988 na mojom odbore SPU krajinne inzinierstvo mala polovica ucitelov svoje vlasne firmi a len studentom predavali informacie zo zivota co treba ..... polka studentov mala auta drahsie ako garzonky v meste ..... cize daky guci-puci alebo karol s mackou a ine znacky boli uplne normalne oblecenie a nik neriesil ....... tam sa riesili kto ma ake stretnutia po skole pracovne a aky kseft kto komu dohodil 🤣🤣🤣 ..... 2 roky a vzdala som to nebolo to prave orechove pre mna nakolko ja mam rada kvety 😁

akecheta
9. aug 2019

Ja som sa skôr stretla s tým, že Vš profesori sú hákliví na tých, ktorí fajčia pred areálom vš a tých, ktorí často vynechávajú prednášky...

vivien9
autor
9. aug 2019

@00kvetinka00 😃😃 A vies nieco o odbore rozvoj kultury a turizmu ? Prosim

vivien9
autor
9. aug 2019

@akecheta Tak to nebude moj pripad 😃

mpg
9. aug 2019

Študentov, ktorí chodia na SPU stretávam denne a väčšina z nich je oblečená skôr slušnejšie, ako v rifliach, ak už tak kvalitnejších. Oblečenie dotvára osobnosť a keďže sú už vysokoškoláci vlastne dospelí ľudia, také veci ako nosili v puberte by už mali pomaly zamieňať za oblečenie, ktoré dotvorí ich osobnosť.

lula313
9. aug 2019

@vivien9 môj otec je VS profesor a jediný odev, ktorý sa mu vryl do pamati, že vedel, či študentka chodila na prednášky, alebo nie, bola baba, ktora chodila v burke😀 čiže tu nechaj v skrini, pokial nechceš chodit na prednasky😀 a čo sa týka oblecenia, tak zase je to akademická pôda, čiže ja by som nenosila vyslovene roztrhané nohavice, korzety, minisukne a obdobne vyzývavé kusky. Podľa mna je lepsie nevytŕčať a samozrejme na skúšky sa oblec decentne do kostýmu, to robi veľmi dobrý dojem a určite to pomoze k lepsiemu hodnoteniu akoby si prišla v kratasoch

vivien9
autor
9. aug 2019

@lula313 Super Dakujem

eva112014
9. aug 2019

@vivien9 My sme raz dostali takého profesora, ktorý vyhodil zo skúšky chalana ešte vo dverách. Prišiel na skúšku v rifliach. Závisí aj od toho, akého skúšajuceho stretneš.

hefo
9. aug 2019

@eva112014 Chvalabohu u nás na technike to bolo každému jedno a ústne skúšky sme prakticky ani nemali. Inak technici sa obliekajú z pohľadu ostatných "hrozne" a jednofarebné rifle a košeľa s krátkymi rukávmi tam boli dosť formálnym oblečením. Predsa však jeden z 300 chodil na skúšky v obleku, ale mám dojem, že za dva-tri roky ho to prešlo tiež.

matabb73
9. aug 2019

Moj syn chodi do Žiliny na informatiku a keďže je metalista chodi stále v čiernom a v metalových tričkách. Na prvu skúšku som ho donútila ísť v obleku a povedal, že sa tam cítim ako pako, lebo všetci mali rifle. Takže asi závisí aj od školy. Očividne informatici oblečenie neriešia.

fkata
9. aug 2019

Čo len chceš. Neviem aká VŠ, ale na prednáškach nás bolo aj 100 a nikto si nikoho nevšímal. Na skúšky už roztrhané rifle nepatria, ale inak v pohode.

elementissa
9. aug 2019

No neviem ci sa chceš pochváliť, že máš značkové handry, ale teda nemáš čím 🤣🤣🤣 nie si prvá ani posledná a to, kto má aké značkové oblečenie je akurát tak téma pre tupé sedlane s ockovou kreditkou 😉😉😉 a na VŠ sa kazdy oblieka podľa seba, neexistuje dress code. A hlavne to nikoho ani nezaujíma, prídeš tam na hodinu - dve denne... Každému si ukradnutá. Učiteľom maximálne, tí ani nevedia, ze chodíš do daného kurzu a maximálne si ťa všimne zopár spolužiakov - zopár takých, s ktorými sa zgrupis a zopar takých, ktorým budeš proti srsti. A ten zvyšok ani nebude vedieť, že žiješ

elementissa
9. aug 2019

Hej a na skúšky sa chodí normálne ako na maturitu. Business dress code

Tu začni písať odpoveď...

Odošli