Aké sú vaše skúsenosti s Vysokou školou UKF v Nitre?

vivien9
9. aug 2019

Dobry den mile slecny/ mamicky. Rada by som sa podelila s vami o nejake rady. Kedze od septembra nastupujem na VS UKF v Nitre chcem vediet nejake info a studium. Ako sa vam studovalo, Na akom internate ste byvali ? Vyhody a nevyhody ? Je to tazka skola ? Dakujem za odpovede

judar
9. aug 2019

Moje zname odtial prestupili...lebo zla informativnost, na hlavnej budove protivny profi a vela dalsieho ....budes si musiet vsetko zistovat

opi14
9. aug 2019

Ahoj, podľa toho ktorá fakulta. Ja teraz končím už doktorandské štúdium, 8 rokov som tam študovala aj bývala. Tak mi napis správu čo ta zaujíma 🙂

vivien9
autor
9. aug 2019

@opi14 Ahoj idem na filozoficku fakultu A kde si byvala ? Bolo to narocne studovanie ? Lebo ja viem od viac ludi ze ovela lahsie ako na tej polnohospodarskej v NR.

tanuuulka
9. aug 2019

bože toto sú také reči ostatných ľudí.. to nepočúvaj. ja som študovala jazyky na ukf a teda poviem ti, hlavu mám dobrú, gympel som skončila s jednotkami bez toho, aby som sa musela učiť, ale na vš som bola 5 rokov zaborená v knihách a teda školu som mala takú ťažkú, že som si tak môj vysokoškolský život nepredstavovala. je rozdiel študovať sociálnu prácu a napr. učiteľstvo dvoch jazykov. sestra vyštudovala spu a na štátnice sa učila z dákych vypracovaných otázok (vypracované otázky? čo to je? my sme mali iba okruhy - každý okruh bol jeden predmet z piatich rokov, doma ma čakali dve metrové kopy). takže never hlúpostiam, mne veľa ľudí nezávisle od seba povedalo "bude ťa na ukf škoda", ale poviem ti, jedno z najlepších rozhodnutí života, dnes sa živíme aj s mojím mužom prekladmi a som rada, že som vyštudovala nemčinu. btw. začalo nás v našom odbore študovať 90 a skončili sme 14ti, tak si urob vlastný názor 🙂 ale ako som povedala, záleží od odboru, dáku kulturológiu alebo sociológiu vyštuduješ aj so zavretými očami.

vivien9
autor
9. aug 2019

@tanuuulka Ahoj no pekne si to napisala. Takychto ludi fakt cenim 😃 Idem FF odbor rozvoj kultury a turizmu Vies mi nieco poradit prosim ? Alebo mala si kamaratky z tadial ?

tanuuulka
9. aug 2019

@vivien9 to ti osobne povedať neviem, ale o tomto odbore som nepočula ani žiadne reči typu, že to je ťažké, ale ani to, že si ideš po titul zadarmo, takže hádam budeš spokojná 🙂

vivien9
autor
9. aug 2019

@tanuuulka Tak super A vsetky knihy ktore si potrebovala Si si musela zohnat ? A mala si aj cas cestovat popri skole ?

tanuuulka
9. aug 2019

@vivien9 nooo v študovni máš všetko, ale tak keď ti na nejaký predmet zadajú 10 povinných a 10 odporučených kníh (+my ako jazykári sme mali z oboch jazykov povinné čítania - jeden semester to bolo 98 kníh a článkov len na jeden predmet), ver mi, že si na skúšku vystačíš s prvými dvomi :D a určite si budete pomáhať a ťahať to so spolužiakmi spolu, neboj, bude to v pohodičke 🙂 ... máš možnosti erazmu a iných semestrálnych pobytov aj kurzov, to už je na tebe, čo z toho využiješ

tecko28
9. aug 2019

@vivien9 tuto "pavedu" vystudujes ozaj so zavretymi ocami, ale pocitaj s tym, ze aj uplatnenie je potom take. Ak ides len koli titulu, tak ok, ak sa chces uplatnit hladala by som nieco perspektivnejsie. Synovcova manzelka to vystudovala a v odbore si pracu nenasla. Inak pytas sa otazky na ktore ti nikto tu relevantne neodpovie, uvedom si, ze to je cele o tebe co vsetko stihnes-ako to mame my vediet akych ucitelov chytis, kolko potrebujes na pripravu? Ja som UKF studovala ako druhu VS, robila osm si dalsi aprobacny predmet-Biologiu. Zacinalo nas 12, koncili sme 6-ti (externe studium), rok pred nami to vzdali vsetci. Ja som popri studiu pracovala, otehotnela som, porodila a koncila som s takemr 2 rocnym dietatom. Mala som ovela mladsie spoluziacky, ktore boli slobodne, beztetne, nezamestnane a napriek tomu to nezvladli. K materialom-zase zavisi od vyucujuceho ako vsade-niekto da svoje materialy, niekto odporuci literaturu, niekde stacia poznamky co zachytis na prednaskach-takze vsetko zistis priamo na mieste. Vela zdaru! 🙂

lula313
9. aug 2019

Za mojich cias to nebola dobrá skola, isli tam len takí, čo sa nikam inam nedostali. Mala by to byt veľmi lahkaskola, tak sa nemusis bat, že by si ju nespravila

kathhii
9. aug 2019

Ahoj,
mala som spolubyvajuce s toho odboru. Podla toho, čo hovorili, to nebolo až take naročné, až na jazyk, ale inak to bolo v pohode.
Ja som bola na UKF pred 10 rokmi. Najprv som byvala na stredoskolskom intraku na Cabajskej a potom 3 roky na private a v poslednom rocniku som si dala žiadost a dostala som intrak a byvala som na Nitre a tam bolo super, blizko do školy, centra parada...

vivien9
autor
9. aug 2019

@kathhii Idem na tu Nitru som dostala volne miesto Tak som rada ze to bude blizko vsade . Ja mam problem s jazykmi A to stale cestujem do zahranicia. A prepac za taku otazku. Ale nechcem aby ma odcudzovali za oblecenie. Proste co je vhodne obliekat si do skoly.

opi14
9. aug 2019

@vivien9 ako už kočky vyššie písali, záleží to na tebe. Ja som popri škole mala prácu a cestovala som, všetko som stíhala 🙂 ale spolužiačky bývali doma u rodičov, chodili len školy a stále frflali, že nestíhajú. Čiže to je veľmi individuálne. Aj ako ta odbor bude baviť, akých budeš mat profesorov. Ja som tiež bývala na Nitre, je to super čo sa týka polohy, všade blízko a izby sú fajn. Luxus však nečakaj 😁

vivien9
autor
9. aug 2019

@opi14 A ten internat Nitra je len pre baby ?

opi14
9. aug 2019

@vivien9 nie je len pre baby, je pre všetkých študentov, dokonca je tam aj dosť erasmakov. Ale v izbe sú študenti podľa pohlavia. Takze s chlapcom na izbe určite nebudeš 🙂

kathhii
9. aug 2019

@vivien9
Normálne sa obleč... Zase nie minisuknu a vystrih až po pupok.

vivien9
autor
9. aug 2019

@kathhii To je pravy opak mna 😃

kathhii
9. aug 2019

@vivien9
Akože sa tak sexy obliekaš?

vivien9
autor
9. aug 2019

@kathhii Opak tej minisukni

gabriellajanikova
10. sep 2023

@vivien9 ahoj,chcem sa opýtať či si nastúpila na ten odbor štúdium kultúry a turizmus,prípadne ak môžeš napus mi súkromnú správu ďakujem