Ako sa naučiť anglický jazyk?

26. aug 2020

Dobrý večer nejake rady skúsenosti ako sa naučiť anglicky jazyk?
Poprípade nejake filmy,stránky atď budem vám veľmi vďačná

lauriema
26. aug 2020

Koľko máš rokov?

autor
26. aug 2020
lauriema
26. aug 2020

Chodila si už na základnej na AJ? Ak áno základ musíš mat... Pokračuješ na strednej plus kúpiť si nejaké knihy, alebo požičať.

miskooo1987
26. aug 2020

Je veľa možnosti... pravdupovediac, mne až tak nepomohla škola, ale keď som si potom pozrel cely startrek 🙂 a dosť mi pomohol 2 mesačný pobyt na Malte kde som robil “liftboya” v zasade za ubytovanie, stravu, a drobne vreckové v hotely...

lauriema
26. aug 2020

@miskooo1987 no presne aj film pozri po AJ. Ja som toto praktizovala

miskooo1987
26. aug 2020

@lauriema hej aj deti sa nejaké základy začali učiť v škôlke, ale potom keď som začal púšťať rozprávky v origináloch, tak starší sa už lepšie dohovorí ako ja...

miriam11
26. aug 2020

@lauriema každý deň sa nauč 5 slovíčok aspoň. Čítaj knihy, ale hlavne slovka, slovka...

lauriema
26. aug 2020

@miskooo1987 no vidíš takže to funguje

lauriema
26. aug 2020

@miriam11 ja? Ja po anglicky viem to asi patrili autorke😉

miriam11
26. aug 2020

@lauriema áno, autorke 😁

meluela
26. aug 2020

Mas moznost zaobstarat si netflix, trebars ze by ti dala rodina ako darcek (pripadne inu podobnu sluzbu)? Tam najdes vela kvalitnych veci v anglictine co ta budu aj bavit, mozes si zapnut pre zaciatok aj anglicke titulky k tomu. Ale aj bbc dokumenty najdes volne na youtube, chod na anglicky pisane socialne siete. Z kniziek su aj take co maju zjednodusenu anglictinu, ak mas nizisiu uroven Aj, tak je to menej frustrujuce zacat takymi. Takto sa ti budu rychlo nabalovat slovicka a idiomy, anglictina je hlavne o tom. Gramatiku sa vies naucit relativne rychlo, ta nie je taka zlozita.

lucimax
26. aug 2020

Pozri na FB skupinu Ucime sa ucit sa jazyky. Vela vybornych tipov, ako sa naucit jazyk, ludia komentuju vlastne skusenosti, co im pomaha ;) nech sa ti dari 🙂

danielinaa
26. aug 2020

Dobre sa da naucit kedsi budes citat dennu tlac v anglictine, ak zozenies, alebo knihy v anglictine.

meluela
26. aug 2020

a co ta zaujima, aka oblast? najlepsie je prejst natvrdo k anglickym zdrojom v oblasti tvojho zaujmu, nie sa sucho ucit slovicka. Ak ta trebars zaujimaju kone, kup si kvalitnu knihu o konoch po anglicky, hladaj clanky na internete o tom

judar
26. aug 2020

Ja napr hovorovu ang dobre neovladam ale pisanej rozumiem pomerne dobre naucila som sa ju z questovych hier kde bolo treba citat zadania uloh - naucila som sa tak hrooomadu slovicok z roznych oblasti , avsak jedine co neodporucam su ang filmy hlavne serialy s cz titulkami lebo titulky veeela krat maju iny kontext nez to co he govorene

puplatko
27. aug 2020

Každému pomáha niečo iné, mne nesedelo pozerať filmy a seriály, z toho som bola mimo. Veľa som sa naučila, keď som šla na predĺžený víkend do Londýna, základ som mala a tam som bola hodená do vody, takže sa to na mňa nalepilo.

matana2
27. aug 2020

Ak nejdes niekde do anglicka tak jedine Filmy a serialy a knihy v anglictine. Najdi si nejake jednoduchsie, pozri si extr@ tv serial ( tu cast co je po anglicky). Z knih ja som sa rozcitala az pri (joan lowery nixon) pisala literaturu pre teens. Take napinave dievcenske trosku krimi pribehy. Ak mas oblubene fimy , seriali ktore si uz videla tak si ich teraz pozri v anglictine.

poyegzj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz