Anglická bilinguálna trieda Gercenova v Bratislave

danula88
5. feb 2014

Dobry den, mamicky a oteckovia,ktore mate od septembra prvacikov, len som vam chcela povedat, ze na ZS Gercenovej 10 v Bratislave- Spojena skola Svätej rodiny sa bude od septembra otvarat bilingualna anglicka trieda resp. mozno aj dve, t.j. bude sa rozsirene vyucovat anglicky jazyk a to tzv. native speakrami, co znamena, ze ucitelia su priamo z Anglicka a Ameriky, cize deticky budu nasavat anglictinu priamo od ludi, ktori ho maju ako rodny jazyk. Predmety sa budu vyucovat najprv v slovencine a potom sa im to zopakuje v anglictine, cize deticky budu rozumiet, kedze uz predtym sa to budu ucit v slovecine. Ucenie by malo byt zazitkove a nemalo by vobec zatazovat deticky nejako naviac, len proste budu pocuvat taku tu "skutocnu anglictinu". Deticky sa vobec predtym nemuseli ucit anglicky. Za tuto rozsirenu vyucbu sa bude platit 100 eur mesacne. Blizsie informacie o tomto programe najdete na www.elitenglish.sk alebo sa mozete informovat na skole. Do bilingulanych tried sa nerobia prijimacky, cisto zavisi od poradia, v ktorom ste zahlaseni. Mozu sa otvorit dve bilingualne prve triedy. Este su volne miesta.

snezienocka100
20. okt 2014

@danula88
Ahoj, si spokojna s tou skolou, myslim celkove a aj co sa tyka vyucby anglictiny?

danula88
autor
20. okt 2014

zatial sa tazko to da ohodnotit, kedze len teraz zacali, ale maju 8 hodin anglictiny do tyzdna a americku lektorku, takze si myslim, ze by to malo byt dobre a priniest vysledky. So skolou som velmi spokojna, ale zavisi aj aku triednu ucitelku dieta chyti a hlavne prvak a moj syn ma vybornu. Takze ja som spokojna. Viac o tej vyucbe sa dozvies na v Stupave, kde uz dlhe roky tato jazykova skola posobi.

rybka13
27. apr 2016

@danula88 ako to vidis teraz po roku a pol, stale spokojna?

julala
25. máj 2016

Chcem sa opytat, vie niekto z vas aktualnme ohodnotit tuto skolu - anglictinu, kruzky, ..celkovo pristup k dietatu? Chystame sa tam nasu malu od septembra dat do skoly, tak by pomohla nejaka spatna vazba od mamiciek co tam maju deti 🙂 Vdaka

rybka13
26. máj 2016

@julala aj my sme prijati od septembra, uz sa tesime,

@danula88 som myslela, ze v sept 2016 zacina Gercenova s anglickym programom, ci uz bezi aj po minule roky? podla toho, ze si pisala v roku 2014, tak budu na gercenovej bud skolsky rok uz tretiaci co maju anglicky program, dobre tomu rozumiem?

bobulaaa
29. máj 2016

Mojej sesternici dcera tam chodi teraz je druhacka a si velmi pochvaluje aj pristup ucitelov aj skoly.

julala
30. máj 2016

dakujem za reakcie, tak verim, ze sa tam bude pacit aj nam 🙂 z ktorej casti BA ste vy rybka 13?

rybka13
30. máj 2016

@bobulaaa vdaka za reakciu
@julala my sme z Petrzalka Luky, posledne dni rozmyslam, ci by nemohli deticky rozdelit do tried podla toho, kde byvaju... radi by sme mali niekoho to na blizku, kto chodi na Gercenku, zeby sa deti mohli stretnut aj na ihrisku, aleob si obcas spolu robit ulohy a tak... bolo by to prakticke
A este ma dost zaujima ten skolsky autobus, ci teda funguje, udajne nechodil az zo zadu Petrzky, ale od technopolu... mne by to dost ulahcilo zivot... mladsiu odnesiem do skolky a 20 krokov pesi je zastavka, odkial udajne chodi ten skolsky autobus.... a veeeelmi mi vyhovuje, ze zacinaju az o 8.20 😀
Vy ste odkial?
A potom ma este dost zaujimaju kruzky, to je sice mile, ze je na skole ZUS svatej Cecilie, ale moje dcerka je sportovo nadana, tak hadam bude pestrejsia ponuka ako je momentalne na nete...

anidid
30. máj 2016

@rybka13 Ahoj aj moja dcera bude od septembra chodit na gercenovu. Budete chodit do anglickej triedy? My sme tiez petzalka luky. Dnes nam dosla pozvanie na primacky na Zus sv. Cecilie, urcite sa tam pojdeme pozriet.

rybka13
30. máj 2016

@anidid ano budeme chodit do anglickej, udajne otvaraju 4 triedy, neviem kolko bude anglickych ci dve alebo tri, tak mozno budeme spoluziaci 🙂 aj my sme dostali pozvanie na prijmacky do zus, ale nasa je nadana skor sportovo, takze ziadne umenie sa asi nekona 😀 uz ste poslali navratku na Gercenovu? my mame termin do 3 juna, este sme cakali na vysledok z inej skoly. Ako budete rano chodit, budes ju vozit? ci busom?

radeli
31. máj 2016

Ahojte . Pripajam sa.
Aj moj syn bude chodit od septembra na Gerconovu, prave sme poslali navratku spat.
Sme tiez z Petrzalky - Luky . Rozdelenie podla bydliska by sa mi tiez pacilo 🙂
Neviete kolko triet bude bilingvalnych ? Ako to je potom na druhom stupni , postupne maju viac predmetov alebo stale to je tych 8 vyucovacich hodin anglicitiny - neviete ?

rybka13
31. máj 2016

@radeli neviem ci budu dve alebo tri bilingvalne. Ani to neviem, ci tento anglicky program bude trvat cely prvy alebo potom aj druhy stupen, to by ma moc zaujimalo. Ja dufam, ze teda aspon cely prvy stupen

julala
2. jún 2016

@rybka13 my sme zo Strecnianskej. Pozeram, ze sa pekne "rozrastame" a tesim sa, ze budeme viacere z týchto koncin mat deti na jednej skole. Netusim, ake maju kriteria na rozmiestnenie deticiek do tried, ale bolo by fajn zistit, ze sme spolu v triede 🙂 Pokial ja viem, minimalne tych 8 hodin anglictiny zostava urcite na prvom stupni, zatial nemaju ako skola skusenost s tymto programom na druhom stupni, nakolko tento program bezi na ZS Gercenova iba druhy rok myslim. Aj my sa chystame na tie prijimacky do ZUSky, ale asi na vytvarnu, nakolko mala uz absolvovala tento kruzok v inej ZUSke pol roka...., ale tiez skor inklinuje k sportu ako k umeniu 🙂 Tak som tiez zvedava na realnu ponuku kruzkov pre prvacikov od septembra.... Nechodite nahodou niekto aj do kostola na Luky ? mozno sa z videnia aj pozname 🙂

radeli
2. jún 2016

@julala
my sme zo Sintavskej , takze sa mozno z videnia aj pozname .
Too 9/6 by sme sa tiez dosli pozriet. Pokial viem tak ZUS robi aj tanecne kruhy , my pojdeme asi na ten.

rybka13
2. jún 2016

@julala my ked tak, tak tiez skusime na vytvarnu, lebo teda hudobne nastroje to nie a tanecky sme uz skusali, bavilo ju to asi tak 3 prve hodiny 😀 ja by som hrozne chcela keramicky kruzok, lebo mala sa stale hrabe v hline (alebo nejaky zahradnicky 😀 ), ale taky v ponuke asi nemaju ..
Mna skor zaujal BENITIM, myslim ze nam do ruky strcili na zapise taky papierik s kurzami a ony maju sportove kurzy, jeden z nich sa vola SPORT MANIAK, tam si dieta za rok prejde asi 10 sportami a zisti, v com je najlepsie... do toho by som velmi radu malu dala, je to uz od 6 rokov... a vyberaju deti zo skolskeho klubu.
Ano, my chodime do kostola na Luky, tak sa hadam aj pozname 🙂 Este viem o jednom dievcatku z kostola co ide tiez na Gercenku, ale ony byvaju vzadu niekde pri kostole.
Okrem toho tam bolo kopec dievcatiek, tak hadam budu mat aj chlapcov spouziakov 🙂

rybka13
2. jún 2016

Myslim, na zapise... drviva vacsina dievcatiek, ci sa mi to len zdalo? 🙂
Inak prislo Vam nejake potvrdenie zo skoly ked ste poslali navratku? Mne nic, tak hadam to dostali, ja som to posielala nascanovane... lebo teda ci dostali alebo nie, my sme 5 septembra urcite nastupeni 😀 🙂

rybka13
2. jún 2016

Ja mam referencie na anglicky program CLIL, ktory bezi uz v Stupave na jednej skole, reakcie su velmi pozitivne, deti velmi dobre napreduju v anglictine, tak ja sa uz celkom tesim 🙂
Okrem toho Gercenova uci matematiku 'Hejneho metodou' co som velmi rada http://www.ucmeradi.sk/o-metode/ lebo je sanca, ze moje dieta bude mat rado matiku, co teda ja ani cistym omylom 😅
@anidid

julala
3. jún 2016

@rybka13 Ten SPORT MANIAK vyzera zaujimavo 🙂 Ja som tiez poslala oscanovanu navratku a mailom mi potvrdili, ze ju dostali, ked som ich o to poziadala. Tak predpokladam, ze nereagovali na tie navratky, ale ja som chcela mat istotu 🙂
Keby ste mali nejake nove infosky , reagujte, posielajte... Vdaka.

kacicka123
4. sep 2016

@rybka13 @julala @radeli @anidid Ahojte, dovolila som si vam napisat.... Tiez nastupujeme na Gercenku... Mam taku stresovitu otazku. Nieco rano beriete? Ja mam predstavu, ze prvacikovia nic nenosia, ze sa len zoznamuju so skolou, ale kamoska ma psychacila, ze berie rano ruzu, tak sa len chcem opytat co vy ostatni. A inak ako? Mali sa tesia do skoly? 🙂

anidid
4. sep 2016

@kacicka123 ahoj, berieme školskú tasku a malu kvetinku pre pani ucitelku😀 Uvedomujem si ze tasku potrebovať urcite nebudeme, ale dcera sa velmi teší ze si ju bude mocť konecne zobrat von😀Ked som ju dnes sledovala ako sa s ňou pretŕča pred zrkadlom tak by mi to ani neprešlo keby taska zostala zajtra doma😂

kacicka123
4. sep 2016

@anidid dakujem. ja uz si totiz vôbec nepamatam ako to chodi. a pocula som tolko roznych nazorov. tak verim, ze si pripadne niekedy vymenime dojmy. Pekny zazitok z prvého dna zajtra. dakujem krasne 🙂

julala
7. sep 2016

Ahojte. A v ktorých ste triedach nakoniec? My sme v 1.C. Tak verim, ze budeme spokojni a ze sa detom bude pacit 🙂

pguzik
7. sep 2016

Mate niekto skusenosti s tymi anglickymi triedami uz po nejakom tom roku .. je badat nejaky pokrok na drobcovi ?

katuska19
11. feb 2017

Baby, mna by zaujimalo, ako ste spokojne, ked uz vase deticky chodia do bilingválnej skoly na gercenovu? citam, ze chodi aj nejaky skolsky autobus, aku ma prosim vas trasu? vdaka

rybka13
16. feb 2017

@katuska19 trasu autobusu najdes na nete na stranke skoly. ale nejde az ku skole, posledna zastavka je na Gercenovej na nadjazde. Takze urcite sa neda dieta nasadit na autobus a poslat same... ledaze tak stvrtaka cca, ja by som skor nepustila. Ale zas je ten bus taky poloprazdny a mili soferi, ludia co nim chodia sa vacsinou poznaju... vodic uz vie na ktorych zastavkach ma zastavit, takze je to urcite lepsia alternativa ako sa trepat MHd.

rybka13
16. feb 2017

@pguzik
@katuska19
ja som velmi spokojna s bilingvalnym programom, vidim ako sa na malu lepia anglicke frazy, celkom verim tomu, ze za 4 roky bude "Fluent". A je to podla mna pre deti aj fun, ked sa okrem bezneho vyucovania striedaju rozni lektori.

katuska19
17. feb 2017

@rybka13 jasne dik, prvé roky by som ho vozila autom, do budúcna som chcela vedieť, keď už bude chodí sám pešo alebo busom🙂

katuska19
17. feb 2017

Včera bola akurát ukážkova hodina, mužovi sa páčilo, tak uvidíme, či nám tam malého vezmú 🙂 ešte sa chcem spýtať náboženstva, v akom rozsahu je?

rybka13
24. feb 2017

@katuska19 hodinu nabozenstva maju 2x do tyzdna. Okrem toho mavaju svate omse, ked je vacsi cirkevny sviatok, alebo napr. na zaciatku a konci skolskeho roka. Takisto sa v triede modlia s pani ucitelkou. Comu ja som vsetkemu rada, lebo vlastne skola podporuje vychovu, o ktoru sa viac ci menej snazime doma.
Ak chces vediet, ci su tam aj deti z nekrestanskych rodin, resp. rodin co vieru vobec nepraktizuju..... Neviem ake ma v tomto skola oficialne kriteria, podla mna je to skor otazka na rodicov, ci ste otvoreni tomu, aby Vase dieta bolo vedene aktivne tymto smerom. Ci Vam nevadia modlitby a omse v ramci vyucovania.
Mne sa pacil priklad, ktory uviedol na temu viera riaditel na otvorenej hodiny v cirkevnej skole NARNIA. Vase dieta sa bude na nabozenstve ucit ako Jezis vzkriesil z mrtvych svojho kamarata Lazara. Dieta Vam to bude doma s nadsenim rozpravat a Vy si budete tukat na celo alebo sa vysmievat, ze co su to za bludy...
Takze asi tak, podla mna kazdy rodic, hlavne neveriaci si musi zvazit, ci svoje dieta chce dat na katolicku skolu, ako robia viaceri rodicia, daju tam dieta jedine koli anglickemu programu.

rybka13
24. feb 2017

@katuska19
A pani ucitelku maju vybornu... aj pani katechetku🙂