Čas pubertiakov strávený u počítača.

palmarmj
28. jún 2018

Prosím vás mám otázočku. Ako riešite a ci vôbec riešite, čas vašich pubertakov (12-15r) strávený na počítači?

pininka
28. jún 2018

Nastastie nemusim, syn nema o pocitace zaujem okrem pripravy do skoly. Mensi syn ma urceneax pol hodinu za den a v nedelu sa nehraje vobec, ani mobil ani pocitac.

0silvia0
28. jún 2018

@palmarmj syn mal jeden čas obdobie, kedy hral hry na počitači a určite som ho obmedzovala... cez víkendy mal dovolené dlhšie, cez týždeň som ho odtiaľ musela vyháňať. Teraz má 16,5 roka a teraz je skoro stále vonku s kamarátmi a frajerkou takže to už nemusím riešiť, sám s tým prestal...

maruski99
28. jún 2018

@palmarmj treba to určite riešiť pokiaľ nechceš aby z toho počítača mal nejaké zdravotné či psychické problémy...

lucpro1
28. jún 2018

ak ma vsetko do skoly pripravene, tak preco by pri nom nemohol stravit nejaky ten cas. samozrejme s rozumom, take decka by mali chodit hlavne von

lindusss2016
28. jún 2018

Ja teda este nemam deti v tomto veku, tak nvm, nakolko realna bude moja rada, ale ja by som ho dala na nejaky pocitacovy kruzok, ak mas moznost, ked ho pocitace bavia, nech sa tam uci nieco uzitocne a nie cumi na priblblych youtuberov. Zial, doba je taka, ze pocitacova gramotnost sa mu este velmi zide a skor by som ho viedla tou cestou, aby sa najskor naucil poriadne pouzivat zakladne programy, az postupne ho smerovat napr.k programovaniu. Nie je riesenie zakazat pocitace uplne, ale musis byt velmi ostrazita, co sa tyka internetu, kedze je plny nevhodneho obsahu, socialne siete by som nedovolila.

danielahamar
28. jún 2018

treba riešiť, mať kontrolu nad časom, kt. strávia na pc, musím priznať, že už to nie je pol hodka, ani hodka, ale ak začnú hrať jednu hru, tak nemôžem chcieť, aby to v najlepšom vypli a ináč, mám dvoch pubertiakov a pýtajú sa či môžu ísť na pc, str. mi ide teraz na strednú, tak už toľko času na hry nebude, skôr sa bude učiť na pc do školy

0silvia0
28. jún 2018

@lindusss2016 chalani v tomto veku skôr hrajú hry, sociálne siete asi tiež navštevujú, ale nad hrami vedia stráviť hodiny a hodiny...

eliska13
28. jún 2018

@palmarmj má limit siete ho vôbec nezaujímajú hrajú hry či pozerá si videá o hrách.Ma 11 r, keby som nekontrolovala je tam celý deň.Smutne je, že von pomaly nikto nechodí, učí sa dobre, krúžky má 2 a veľa času ..ak nič nevymyslim a nič sa nedeje najradšej by sa hral, ale čo pozerám robia to všetci chlapci chalani muži aj 40 roční

lindusss2016
28. jún 2018

@0silvia0 no to chapem, ale cas na hry by mal byt obmedzeni. Poznam.chalanov, co uz v tom veku vedeli robit s pocitacom omnoho.viac

lizardd
28. jún 2018

@palmarmj každý deň má povolený limit. Keď ho vyčerpá, PC sa jej zablokuje.

vikic1
29. jún 2018

Ahoj.Treba mu dať čas max dve hodinky a kontrolovať to pc su nebezpečne z pc môže vzniknúť nàdor na mozgu tak že s pc opatrne