Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mariannocka123456789
23. aug 2019

Ja som chodila, studovala som externe

vivien9
autor
23. aug 2019

@mariannocka123456789 Tak o tom uplne uvazujem. Len ja potrebujem ten vyklad od tych ucitelov pocut. Ake to bolo pre teba zvladala si to ?

danik1505
23. aug 2019

Ja som chodila, mne bolo dobre... Učitelia boli aj takí aj takí. Ako všetci ľudia. Prednášky a semináre pochopíš, ak máš dosť vysoké IQ a predpoklady na štúdium vybraného odboru...

vivien9
autor
23. aug 2019

@danik1505 Takze vela ludi na skole aj skonci ?

danik1505
23. aug 2019

@vivien9 to je ťažko povedať... Nas nastupovali 129 a skončilo 46

snaro
23. aug 2019

Ja som chodila na UKF a aj moj manžel. Obaja sme studovali iný odbor, chodili na inú fakultu dokonca on externe ja denne. Myslím si, že by ste mala napísať odbor, ktorý by ste chcela študovať nech sa vam ozvú ľudia co chodili na ten odbor alebo aspoň fakultu. Lebo vsade je to iné, iný vyučujúci, iný pristup. Co mi hovoril manzel ake to tam mali oni to sa ani neda porovnať s mojou skúsenosťou. My ked sme niečo potrebovali nebol problém dotycneho najst a nerobili nam zákernosti jak niekde, vždy pomohli. Nas nastupovalo okolo 60 a preslo nas 40. Ak si myslíte ze vas ten odbor bude zaujímať, choďte do toho. Ja som sa v mojom odbore našla, chodila som na vsetky semináre aj prednášky, aj tie ktoré neboli povinné. Bavilo ma to a vela som si z nich pamatala

vivien9
autor
23. aug 2019

@snaro Moj odbor rozvoj kultury a turizmu Vedeli by ste mi nieco o nom povedat ak ste mali znamych ?

liz_lemon
23. aug 2019

@vivien9 preco zakladas stale rovnake temy o UKF? neprezivas to nejako? obycajna skola, ako kazda ina, pytas sa ako keby si isla na Harward 😂

tecko28
24. aug 2019

@vivien9 neter to studovala, je to taka paveda pre tych co chcu mat len titul, uplatnenie takmer nulove.

veronikaszabova
24. aug 2019

@liz_lemon uplne si mi to zobrala z ust

galioska
24. aug 2019

@vivien9 pred 20

galioska
24. aug 2019

Pred 20 rokmi😊

ladybug6
24. aug 2019

@tecko28 paveda za titul? To si myslím skôr o iných odboroch na tej škole... neter sa potom asi nepresadila 😊 @vivien9 ja to mám vystudovane.... ako škola nič moc, pedagógovia su len teoretici, najviac mi dala brigáda v ck, kde som robila popri skole. Po skončení má tam aj hneď zamestnali ako produktovú manažérku v back office...dôležité je hlavné už počas štúdia rozhodiť siete, nabrať skúsenosti a potom to ide

vivien9
autor
24. aug 2019

@ladybug6 Ja chcem pokracovat v zahranici Takze ozaj len ten titul

tecko28
24. aug 2019

@ladybug6 Ale co by nie robila v odbore v NISYS-e, momentalne je na rodicovskej, ale to uplatnenie je skutocne chabe, navyse taku pracu moze zvladnut aj sikovna baba z maturou, na to netreba zas 5 rokov studovat. Sama pises ze skola nic moc-teoretici. Ak fakt nie,kto slape za coielom ako ty a od zaciatku vie kam smeruje, tak este ok, ale vacsina v odbore nerobi. A ako vidis, sama autorka priznava, ze ide jej o titul. Kolko tvojich spoluziakov robi priamo v odbore- v kulture a turizme?

ladybug6
24. aug 2019

@tecko28 áno dávam za pravdu, že v odbore zostalo skutočne málo mojich spolužiakov. Buď z dôvodu že nemali to šťastie ako ja, alebo pochádzali z regiónov kde nebolo toľko pracovných ponúk...a žiaľ to je dnešná doba, že na pozície ktoré človek zvládne aj bez VŠ ajtak dbajú na titul🤷. Inak môj muž je kuchár tu doma a ani po dvoch rokoch som sa mu platovo nevyrovnala...darmo remeslo má zlaté dno a s pracovnou silou u nás je to bieda, takže konečne aj týmto profesiám svitlo na lepšie časy.
@vivien9 ak chces pokračovať v zahraničí, tak na tvojom mieste by som do tohto nešla. veľa mojich spolužiačok čo robilo v zahraničí popri štúdiu nakoniec tu školu nedokoncili lebo už tých 5 rokov nevydržali.
Inak tento odbor študovala aj moja sestra, kt. po cestovkach skončila v elektrárni v kancloch a švagriná zase robí v banke.

vivien9
autor
24. aug 2019

@ladybug6 Len ja mam to stastie ze mam kontakty A naozaj mi teraz nejde o to ci budem v odbore alebo nie.

vivien9
autor
24. aug 2019

@vivien9 Aj tak 3 roky staci

tecko28
24. aug 2019

@ladybug6 a presne takto ako si to napisala som to myslela 🙂 Inak tiez som po skole (ucitelstvo) isla prve roky do Telekomu koli peniazom, teraz pri dietati mi zasa uz skolstvo vyhovuje
@vivien9 ked uz sa na to das, tak to ukonci ako mgr, predsa len este nevies kam ta vietor zaveje a co bude v buducnosti a bc. nie je velka slava, 2 roky navyse sa uz daju vydrzat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli