Dá sa ako psychologička slušne uživiť?

alkaa44
1. jan 2019

Rozmyslam ci dostudovat ekonomicku univerzitu alebo odist za tym co ma bavi... Psychologia. Tato myšlienka mi neda spávať. Ale bojim sa vyštudovat v 30tke...

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
1. jan 2019

nedá

renab
1. jan 2019

Moja dcera vystudovala psychologiu, chcela urobit psychoterapeuticky kurz a robit psychoterapeutku. Ked prisla na to, ze je to vsetko len o peniazoch - dostat sa do komory psychoterapeutov je len cez peniaze mozne a nie male, tak sa vykaslala na 5 rokov studia a psychologiu, ktora ju mimochodom velmi bavila a robi manazerku restauracie a na psychologiu si ani nespomenie.
A okrem ineho uplatnenie z tejto skoly je mizive.

mucuinka
1. jan 2019

@alkaa44 je to presne akonti napisali. Tak isto som skoncila psychologiu, este v casoch, ked bolo absolventov minimum. Potom som zistila, ze aby
Som.mohla cosi realne robit, bude to star xyz rokov dalsieho studia a smiesnej vyplaty. A to som si ako zena, ktora chcela mat deti nemohla dovolit. Skoncila som.mimo obor, stale vsak snivam, ze sa vratim. Jedine, kde este celkom fajn zaribis je personalistika, ale tam ta pokojne vezmu aj s ekonomkou

alkaa44
autor
1. jan 2019

@renab preco do komory psychoterapeutov len za peniaze? Ide o velmi vysoku sumu? Skoda, mn by to velmi veľmi bavilo, len chcem aj z niecoho zit.

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
1. jan 2019

@alkaa44 psychologická si musis robit rozne výcviky, kurzy a poviem ti su to sakra velke peniaze. Niektore trvajú aj viac rokov a ked chces nejaku dobrú prax, tak proste tie výcviky a kurzy robit musis

renab
1. jan 2019

@alkaa44 najskor musis vystudovat psychologiu, potom si zaplatit psychoterapeuticky kurz a aj prax a potom ti povedia, ze sa na to nehodis....
Nepotrebuju konkurenciu. Je to presne ako s exekutormi a advokatmi - komory sa len tak nerozsiruju o dalsich clenov.
Aj ju by to bavilo, ale realita je ina, ako si myslela.

ink
1. jan 2019

nedá.

tripetta
2. jan 2019

Keď budeš psychologička primárne pre peniaze, nikdy nebudeš rozumieť ľudskej duši a robiť prácu dobre. Byť lekár, či psychológ je poslanie.

maminuska
2. jan 2019

@pribinak ale to je aj v ekonomike , ak chceš dosiahnuť vyšší level ( audítor , daňový poradca, znalec , certifikovaný účtovník , MBA ) sú to peniaze a riadne peniaze . Nehovoriac o tom že si pár rokov poskokom ( a to niekedy doslovne ) svojmu staršiemu kolegovi , len aby si získala prax a bola pripustená ku skúškam . Minimálne v dvoch profesiách musíš byť povinne členom komory a platiť nemalé členské , ročne sa zúčastňovať školení na kredity , školenie pod 40 eur nejde a v drvivej väčšine nie je v mieste tvojho bydliska, takže plus cesta. Ďalšia vec jednou nohou si neustále v base , plus aby som nezabudla platíš si vysokú poistku .
Je to náročné aj v tejto oblasti čo sa týka vstupných investícii ale zas na druhej strane je pravda že hodina nestojí 25 eur ako u psychloga , ale dvoj až trojnásobok .
Skúšky sú nesmierne tvrdé . Ja keď som robila skúšky tak nás bolo 55 a úspešne skončilo 8 . Sito cez písomné testy a aj cez ústnu .
Ak chce však byť človek chce robiť len účtovníctvo , uživit sa možno slušne ako účtovníčka v TPP málo kde v drvivej väčšine je to biedny plat, potom je už lepšie íst do živnosti .

hettinka
2. jan 2019

ja som chcela ísť študovať psychológiu s nemčinou, dnes som rada, že som tam nešla ... nežijeme v USA, kde majú psychológovia svoje ambulancie a ludia im platia ťažké prachy. Na SK s tým nezarobíš ...

juliet86
2. jan 2019

nuz to zalezi.... da sa s psychologickym vzdelanin uzivit ako HR ludske zdroje personalistka . a mat sukromnu prwx vyzaduje vela dalsieho vzdelavania... ale psychologov treba stale viac a viac a dobri sukromni stoja vela. musis si zvazit sama. ja som ties chcela kedysi studovat psychologiu. ale uprimne spatne aj ked ju milujem a ponaha mi som rada ze nie je mojou hlavnou naplnou dna pomahat tynto sposobom druhym .pri mojej mepatii by som asi vyhorela...

johanna_b
2. jan 2019

@alkaa44 to, co ta bavi. Stretavam opakovane ludi, ktori "z rozumu" vystudovali EU, a roky nespokojne, nestastne, jedna uz vyraba nejake koralky, druha pecie torty, tretia tetuje a stvrta koucuje, lebo proste tie prace niekde v bankach ich nicili, nedavali im zmysel. Nad tymto sa treba poriadne zamysliet

johanna_b
2. jan 2019

Moja znama na sebe tvrdo pracovala ake robi koucing. Je naozaj dobra a pyta 90 € na 90 minut a ma vkuse klientov. Ma firmy, skoly, ktore koucuje.

alkaa44
autor
4. jan 2019

@tripetta nerobila by som to len pre peniaze, milujem psychologiu, vzedalavam sa uz x rokov v nej ako konicek. Ale aj ja musim z niecoho zit, jest, fungovať. Chcem byt uspesna a zarabat aj peniazky 🙂

alkaa44
autor
4. jan 2019

@johanna_b to znie uzasne... Co to všetko zahrnalo? Ako dlho trval tak posun? Bojim sa zahodit studium ekonomie lebo som v tom dobra, ale nebavi ma to

alkaa44
autor
4. jan 2019

@pribinak ake peniaze cca? Mam nasporene nieco, ale kazdy hovori ine sumy... Idu tie kurzy nad 3000eur?

pribinak
4. jan 2019

@alkaa44 jasne. Su to niekoľkoročné výcviky. Nie vzdy sa konajú v mieste tvojho bydliska, rataj cestovanie, ubytovanie, stravu.

johanna_b
4. jan 2019

@alkaa44 dlho na sebe robi, dokonca uz ma medzinarodny certifikat, neviem presne, len mi pisala, ci mozem potvrdit, ze ma koucovala, lebo k tomu potrebovala nejaky pocet ludi, viem dokonca, ze ona uci tychto ludi, aby ziskali diplom, ze je na Slovensku jedna z top