Dokončenie štúdia zo zahraničia a na diaľku.

linda97
10. apr 2020

Zdravím, v časoch mojej puberty som si žiaľ nedokončila školu. Žije sa mi dobre ale cítim volanie, že je to správna cesta.. Každopádne, otázka znie, viete o možnostiach ako si na diaľku ( žijem v zahraničí) spraviť 3 roky a získať maturitu?

zuzana_ilkova
10. apr 2020

Vyber si skolu a kontaktuj riaditela, cez individualny studijny plan sa to myslim ze da, ale asi by si musela dochadzat pol rocne na preskusanie a ukoncenie rocnika, ale mozno by sa dali skusky zrealizovat aj cez skype alebo nejakou inou formou...najlepsie ti poradi vedenie na danej skole

natalienka12
10. apr 2020

@zuzana_ilkova na štátnej strednej škole cez skype? Si robíš srandu?

dskjhfdlkdjhl
10. apr 2020

Nie je jednoduchsie vystudovat v zahranici?

natalienka12
10. apr 2020

@dskjhfdlkdjhl isto nevie jazyk na takej úrovni

mogaa
10. apr 2020

@linda97 no na diaľku ak žiješ v zahraničí, nijako, jedine študovať v zahraničí....ak študuješ dialkovo na Slovesnku - vždy máš skúšky ktoré musí absolvovať a až potom prechádzaš do ďaľšieho ročníka.....

sendy1977
10. apr 2020

aké máš najvyššie dosiahnuté vzdelanie ? Základnú školu alebo strednú bez maturity? Ak chceš maturitu, tak kamarátke syn je v zahraničí, mal si dorobiť maturitu (2 roky) teraz má len výučný list na Slovensku. Mal chodiť každý polrok na Slovensko na preskúšanie a potom maturovať riadne s dennými študentmi. Ale vykašlal sa na to, že on sa nestíha učiť.

deti95060810
10. apr 2020

záleží aj po koľkých rokoch...Bratranec tak mal záujem dokončiť učňovku, ale pán riaditeľ ho schladil že sa to už nedá...on nebol pripustený na záverečné skúšky. Mal záujem to dokončiť po asi 10 rokoch.... Má manž. s VŠ, tak chcel aspoň aby mal učňovku... Inak šikovný chalan, s mm majú 4 deti, len vtedy keď mal študovať tak bol blbý nerozvážny....😉

zuzana_ilkova
10. apr 2020

@natalienka12 vseobecne je jednoduchsie si to dokoncit na sukromnej strednej... skus sa obratit na vedenie, alebo si to pozri cez stranku ministerstva pripadne napis nejakej pani email na ministerstvo poradia ti najlepsie

natalienka12
10. apr 2020

@zuzana_ilkova na skusky musi vzdy prist osobne nikto ho cez skype nebude skusat. To co by bolo za system? Teraz kolko maturantov ostalo visiet nevedia co s nimi a kvoli nej si niekto klakne a bude ju skusat cez skype. Ona chce skolu, musi sa aj ucit a nejake vedomosti aj preukazat a to je jedno ci sukromna ci statna skola. Osnovy platia pre kazdeho.

pieksamaki
10. apr 2020

No ale teraz sa aj statnice robia online...ja som o tom citala....napr.teraz to je kvoli korone...ale asi sa uz doba posunula....ak pracuje v odbore...alebo nieco kde sa chce dovzdelavat....vsetko ked sa chce...sa da...
Skor si pozri nieco lokalne...nejaku college v belgicku....a tak sa posun dalej....
Ak sa neplanujes vratit...nase vzdelanie ti je nepotrebne pre nich