EUBA, UMB verzus UNIZA

martina369
20. jún 2022

Ahojte, ak ste tu niekto taký, kto by mi vedel aspoň trochu poradiť s výberom vysokej školy. Vybrala som si odbor ekonomika a manažment podniku a neviem sa rozhodnúť. Ak niekto študujete alebo ste študovali na Ekonomickej univerzite v Bratislave alebo Univerzite Mateja Belu alebo na Žilinskej univerzite budem rada ak sa mi ozvete s nejakou recenziou alebo odporúčaním. Ďakujem

veronika_vero04
20. jún 2022

@martina369 ahoj, viem to porovnat, zamna urcite EU BA, viac praktickejší

deti95060810
20. jún 2022

ak si z Oravy, tak pre teba by bolo vzhľadom na cestovanie dobrá UNIZA...

martina369
autor
20. jún 2022

áno z hľadiska cestovania určite UNIZA, len pýtam sa preto, aby som neurobila unáhlené rozhodnutie a radšej si aj vypočujem skúsenosti ostatných

deti95060810
20. jún 2022

za mňa OK...

gabrielkaa
20. jún 2022

Ja som študovala v BB na Belovej Univerzite. Neviem porovnať s ostatnými ale ja som bola spokojná.

martina369
autor
20. jún 2022

@deti95060810 Študovali ste na UNIZE, odbor ekonomika manažment podniku? 🙂

martina369
autor
20. jún 2022

@gabrielkaa Čo sa týka učenia, tak náročné?

gabrielkaa
20. jún 2022

@martina369 no mne sa zdá, že sme mali viac štátnic v porovnaní z BA. Ja mám štátnice z jazyka, ekonómie, bakalárske a potom 4. štátnica Ing

stvura
20. jún 2022

@martina369 ahoj, ja som absolvent tejto skoly aj ked iny odbor. Pokial viem spoluziacka co tam presla si chvalila - u nas nedala matiku (mam vystudovane projektovanie technologickych procesov). Ona bola spokojna, ani neuvazovala nad tym ze prejde do BA. Nerobi ale v odbore - ani ja nie 🙂.
Inac to nemozes porovnavat lebo co je jednemu tazke druhemu nie. Ja som sa nejako velmi nepretrhla tych pat rokov 🙂

martina369
autor
20. jún 2022

@stvura Ahoj, konkrétne akej školy a kde prestúpila tvoja spolužiačka? 🙂

stvura
20. jún 2022

@martina369 z fakulty riadenia presla na tu ekonomicku - ale to je uz vecnost (20r dozadu) vsetko v ZA

mony970
20. jún 2022

@martina369 Som absolventka Strojnickej fakulty Uniza a co sa tyka urovne tu sa tak zvykne hovorit ze najtazsie na Pedase je otvorit dvere 😊 Ako tu uz baby spominali uroven nie je velmi rozdielna voci BA alebo BB . Mala som moznost pracovta s absolventami ekonomickej z BA a bola som zhrozena… Ono je to hlavne sa pozriet co po skole? Ekonomicky smer? Uctovnictvo a podobne? Alebo sa pozriet na prave ten manazment podniku? V tom pripade by som naozaj odporucala sa pozriet na Priemyselne inzinerstvo na strojarine ktore mam sama vystudovane .. 😊 Uplatnenie vsetkych nas co sme to dobojovali, ma to meno a sme schopny zastavat funkcie v roznych postoch v ramci priemyslu (kvalit, udrzba , logistika, planovanie vyroba atd.. )

mony970
20. jún 2022

Tiez som z Oravy 😊 A v Ziline som uz ostala ..

chadkroeger
21. jún 2022

myslím si, že je to jedno, dôležité je, aká si sikovna a ukážes svoje schopnosti u zamestnávateľa. Väčšina slovenských skol ti dá iba tu teoterickú casť, praktickú máš až priamo v práci.
Ale kedže som absolventkou EU BA, odporúčam túto