Eureka - učenie sa jazykov

zabinkalenka
4. jan 2022

Chcem sa spytat, ci ma niekto z vas skusenost s ucenim sa jazyka online cez platformu Eureka.
Na FB bola info, ze pre ludi narodenych od r.1986 vyssie ponuka nejaka organizacia (nepamatam si nazov a uz to neviem najst) zlavu 80% z ceny kurzov na podporu ucenia sa jazykov.
Zaujalo ma to, ale nejak vnutrne mi vyskakuje kontrolka, ze je to ofajc.
Nenasla som ziadne recenzie.
Dakujem 🙂

marcellka32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
csina
8. jan 2022

Ahoj, práve dnes ma kontaktovali, tiež hľadám na nete bližšie info, niečo mi našepkáva, že to nie je ok...

luknin
22. jan 2022

@zabinkalenka tiež by ma to zaujimalo. Naozaj nemá nik s tým skúsenosti?

zabinkalenka
autor
22. jan 2022

@luknin ja som do toho nakoniec nesla. Pride mi to ako podvod. Nerozumiem, preco by som mala platit kurierovi na dobierku za aktivacny kod. Nemaju na stranke ziaden kontakt, ani obchodne podmienky ani ziadne info.

luknin
22. jan 2022

@zabinkalenka ďakujem za odpoveď. Tiež si myslím, že je to nejaký podvod. Lenže oni mi volali, že posielajú kód po kurierovi. Stačí keď zásielku neprevezmem? Je mi to blbé takto, ale neviem, či sa inak nedá.

zabinkalenka
autor
22. jan 2022

@luknin ja som tiez neprebrala.
Pisala som im mail, ze mam nejake otazky a zas len link na tu stranku. Ked mi prisla SMS od kuriera, ze dnes mi ju dorucia, rovno som mu zavolala, ze ku nam nemusi ani chodit. Vsetko OK

luknin
22. jan 2022

@zabinkalenka dakujem ti veľmi pekne, urobím tiež takto. Kamarátka mi písala, že to prebrala, chcela španielčinu, ale bolo to dosť slabé za tie peniaze. Takže nič moc... Hádam tiež nebude mať problém s vrátením.

henrieta2014
10. feb 2022

Dievčatá aj mňa dnes kontaktovali a súhlasila som, aj keď som nepochopila, prečo je to cez kuriéra. Chcela som nejakú demo verziu vidieť, ale nikde nič. Potom mi prišiel mail na stránku eureka, ale nie sú tam ceny a ani nič vypísané, že aký grand presne a podobne. Tak som sa rozhodla, že zajtra im zavolám a zruším objednávku. Ešte , že som si pozrela aj tieto Vaše komentáre, takže vďaka.

monsugar
15. feb 2022

Ahojte, nooooo DAJTE SI POZORL! JE TO PODVOD! A ja hlúpa som naletela. Pani mi vyslovene klamala do telefónu. Akože profesionálna klamárka, pretože mala vystupovanie úplne dôveryhodné. Mala som otázky ako že či je to oficiálny program na rozvoj zamestnanosti z fondov EU, odpoveď že ÁNO. Budem môcť vidieť, čo kupujem?: ÁNO. Hovorila, že je to interaktívna platforma, plná cvičení, 2000 hodín až po level C1...ATĎ...Že vlastne platím 20% z hodnoty kurzu a ostatné je z tých fondov. Nemala som zaplatiť kuriérovi, keď som ešte nevidela náhľad, ako to bude vyzerať. Ona mi povedala, že mi to príde do mailu a budem sa môcť ešte rozhodnúť, ale kuriér prišiel skôr.
Teraz netuším, ako im to idem vrátiť a ako sa dostanem k mojim peniazom. Vo vnútri nebola ani faktúra, ani nič.
DO plaču!!!!!!

monsugar
15. feb 2022

@monsugar 😢😢😢

monsugar
15. feb 2022

@henrieta2014 Hneď to zruš, resp. NEPREVEZMI!!!!!!

monsugar
15. feb 2022

@zabinkalenka PODVOD!!! tá akože interaktívna platforma je úplne primitívna, nestojí to za tie peniaze!

zabinkalenka
autor
15. feb 2022

@monsugar mrzi ma to, ze si naletela :( Ale si skvela, ze si dala vediet. Pomohla si dalsim ❤
Co sa vymahania tyka neviem veru, nikde ziadne udaje :(

suskacova
16. feb 2022

@monsugar Taky čekám na kurýra, ale po této recenzi nic platit nehodlám. Můžeš mi prosím tě zaslat ofocený doručený dopis, pokud nevadí klidně i s tím přístupovým heslem a nebo printscreeny z té platformy? Potřebovala bych co nejvíce materiálu a zkusila bych s tím dojít na policii.Je to novinka, zatím jsem u nás recenze od nikoho nenašla. Děkuji. mail: Paja.Satanek@seznam.cz

henrieta2014
16. feb 2022

@monsugar zrušila som hneď ako mi volala, na druhý deň mi poslala mail so stránkou, na ktorej nebolo nič relevantné, takže hneď som aj písala, že ruším objednávku. Prišiel mi mail, že aký mám dôvod, tak som napísala. Na ďalší deň mi prišla sms, že príde kuriér, tak som mu volala, že neprevezmem nič. On že ok. Ale na ďalší deň už bol u mňa doma, ale neprevzala som, lebo som mu povedala, že som to zrušila, on nato samozrejme zabudol. Takže chvalabohu.....

samema
16. feb 2022

Ahojte, tiež ma kontaktovali, lebo som to vypísala na fb, dala som si čas na rozmyslenie, chcela som, aby mi mailom poslala viac info, lebo som si nepamätala už ani názov toho, našťastie mi "blikla nejaká kontrolka" a hľadala som recenzie, tak ďakujem všetkým zapojeným do diskusie.Chvalabohu...malo to byť vyše 80€

monsugar
16. feb 2022

@suskacova ahoj prepac, nemozem ti poslat, lebo to by bolo proti autorským právam...

monsugar
16. feb 2022

Nakoniec som sa dostala naspäť na ten kontaktný formulár a maličkým písmom úplne dole som našla obchodné podmienky a je tam kontakt v prípade reklamácie. Tak som si vydýchla, a napísala som im. Dnes mi odpísali, že objednávku rušia a pýtajú sa na dôvod, aj keď som im to celé pekne rozpísala do mailu. Zrejme to nečítali a odpoveď prišla automatická. Ale som rada, že sa nezamlčali, možno sa k mojim peniazom ešte dostanem.

monsugar
16. feb 2022

Ak si chcete spraviť vlastnú predstavu, ako platforma vyzerá, našla som to na českej stránke. https://eureka-online.eu/
V platforme je to, čo vidíte na tejto stránke, nenájdete tam vlastne nič iné. A vlastne všetky superlatívy, ktoré platformu popisujú sú prehnané. Je akoby ju programoval stredoškolák. Tak napríklad v gramatickej časti na najvyššej úrovni je obsah na úrovni základnej školy.

samema
16. feb 2022

@monsugar keď si dáte aj do google eureka, ako prvé vyhodí Ministerstvo školstva, tak kto nečíta ďalej, aj to ho môže utvrdiť , že je to v poriadku, zavádzajúci názov

samema
16. feb 2022

@monsugar tento link mi poslali, keď som chcela od nich info mailom, nie je tam ale žiadny kontakt na nich, čo si človek možno hneď ani neuvedomí.

andrejica1982
17. feb 2022

@monsugar tiež som dnes objednala, ale vzápätí aj zrušila. Na stránke nemajú ani len kontakt, poslala som im cez FB správu, že svoju objednávku ruším, pokúšala som sa im naspäť dovolať s tým, že zásielku nepreberiem. Napriek tomu mám z tejto diskusie pocit, že zásielku mi odošlú

monsugar
17. feb 2022

@andrejica1982 je to možné, že ti to aj napriek tomu pošlú. Radšej ale neprevezmi a budeš mať o starosť menej. Mne odpovedali, že do 14 dní mi pošlú späť peniaze. Odľahne mi ale, až keď ich budem mať, lebo 87Eur nie je málo. Teda za poriadny kurz by to stálo, ale.......

jjjankaaaxxx
18. feb 2022

@luknin dobry den, prepacte ako ste dopadli, ked ste neprevzali zasielku.Staci to na zrusenie. Mne akurat odpisali, ze objednavku rusia a dalsia komunikacia ziadna.

luknin
18. feb 2022

@jjjankaaaxxx keď som ju neprevzala, nik ma už potom nekontaktoval. Mrzí ma to takýmto spôsobom, ale inak sa asi nedá, keďže sme to uzavreli len telefonickou dohodou a nemala som na nich žiadny mail, kde by som napísala storno.

jjjankaaaxxx
18. feb 2022

@luknin Dakujem Vam za odpoved. Neprevezmem to ani ja.

andrejica1982
18. feb 2022

@luknin ja som im včera písala na mesenger FB, pretože som na nich nemala emailový kontakt a pretože tel. číslo, z ktorého mi bolo volané, bolo nedostupné. Správy boli videné a žiadna reakcia, preto som si neodpustila a okomentovala to zase...videné a žiadna reakcia? zaujímavé...vzápätí mi poslali mail, že svoje požiadavky mám adresovať tam..odpísala som, ok a že dakujem za emailový kontakt, pretože ich stránka je naozaj zvláštna, žiadny email, žiadne číslo...proste nula bodov. Tak som im do mailu napísala, že ak mi zásielku napriek tomu pošlú, zdôrazňujem, že ju nepreberiem. Odpísali, že objednávka zrušená...tak som zvedavá, či v pondelok mi aj napriek tomu zavolá kuriér...to ma však už nezaujíma

jjjankaaaxxx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monsugar
19. feb 2022

Dnes mi vrátili peniaze, odľahlo mi a poučila som sa. V dnešnej dobe: ´DÔVERUJ, ALE PREVERUJ !’

mirula79
19. feb 2022

@samema Podobne, vyplnila som na fcb, mne volal pán po slovensky s českým prízvukom, chlel aby som mu nadiktovala adresu, ja ale len tak telefonicky nedám údaje cudziemu človeku, že si to rozmyslím, hľadala som nejaké recenzie. Ani ich stránka je v poriadku, žiadne údaje, IČO, nič, bolo by dobré nahlásiť ich na SOI.