Externé štúdium 41-ročnej a problém na praxi

23. nov 2022

Ahojte mam 41 rokov, 2 deti a začala som si robiť extérne zdravotnú školu. Škola je celkom super, len dostala som sa do konfliktu a chcela by som vedieť váš nestranný názor. Máme hodiny praxe a na praxi si na mňa zasadla učiteľka. Celý čas bola pri mne a dávala mi rôzne úlohy, pri čom každý si robil čo chcel. Popri tom bola na mňa dosť nepríjemná. Tak som jej povedala že to vyzerá ako šikana. Ona sa urazila, a chce aby som sa jej ospravdlnila. Pri tom ja nemám pocit, že by som jej ublížila, jej chovanie nebolo slušné. Čo vy nato? Ako by ste to riešili?

pribinak
23. nov 2022

Dávala ti rôzne ulohy ……aké? Týkali sa praxe alebo čoho? Lebo sa týkali prace tak sa o šikane velmi baviť nemôžeme

tanyan
23. nov 2022

Väčšinou sa človek urazí preto, lebo si je vedomý svojej chyby, ale nie je ochotný si ju priznať (niekedy ani sám pred sebou).
Osobne by som nemala problém ospravedlniť sa. S niektorými ľuďmi sa neoplatí hádať.
A to ospravedlnenie sa dá tiež rôzne naformulovať:
- Je mi ľúto, že som Vám povedala môj názor.
- Prepáčte, že som pred Vami odhalila moje pocity.
- Ospravedlňujem sa za moju otvorenosť a úprimnosť.
...

mogaa
23. nov 2022

je uplne jedno komu dáva úlohy/zadania....takže je nepodstatné že ich dávala len tebe, lebo počas inej hodiny ich môže dávať inému študentovi...napíš v čom konkrétne si myslíš že ide o šikanu....lebo jej práca je vás niečo naučiť a k tomu patrí aj zadávanie úloh....to že ich dáva počas jednej hodiny len jednému, nie je podstatné, lebo inokedy ich môže dať hocikomu inému.....po ukončení štúdia sa robí aj praktická časť a tú musí zvládnuť každý študent, takže ....

spadnutaslivka
23. nov 2022

chceš doštudovať? ser na to a prekusni, hoci je to nefér a pod. ... dávaj pozor, lebo pri úprimnosti sa ti ľahko môže stať, že si nájdu niečo, za čo ti nedajú dokončiť školu. Na kamošku si zasadla učiteľka a skončila tak, že hoci doštudovala, nedostala na konci diplom, lebo jej dačo neuznali, čo tá učiteľka nepustila. Aj opravovala, aj tak jej nedali. Učka nepustila. Takže pozor a zvlášť na tie tri vety nad mojím komentárom. Sú síce dobré a pravdivé, ale majú podtón, ktorý učiteľku ešte viac vyhecuje. A to asi nechceš....

141117mmn
23. nov 2022

Verim, ti ...sikana ako vysita...ale niekedy sa neda s nimi hadat...vydrz to...
Len pre porovnanie:
V AT ziacky na praxi nemaju ziadne ucitelky ale "na praxi" pracuju ako ini zdr.personal - normalne sluzby a plny uväzok(co na plny uväzok pracuju asi dvaja z celeho pracovneho zdr. kolektivu na konkretnom oddeleni)...a ziadna vyplata ...
Je to zaberak...
"Ucitelka" je sestra alebo iny zdr.personal" a sikana? - ojooooj...

mogaa
23. nov 2022

@141117mmn v čom si myslíš že je to šikana? lebo zadáva úlohy len jednému študentovi? nikde nie je stanovené že úlohy má rozdelovať všetkým rovnako.....takže aká šikana....

optame
23. nov 2022

Coho sa tykali tie ulohy?
Ako dlho mate prax s danou ucitelkou? Je to zdrav.personal alebo ucitelka?

141117mmn
23. nov 2022

@mogaa taka spolocenska, ludska sikana..
Tam nie je ok ked jeden pracuje (alebo musi pracovat) a ostatni si stoja a nic nedelaji v niektorych pripadoch este sa aj smeju...

141117mmn
23. nov 2022

@mogaa nie je stanovene, ze ulohy ma zadelovat vsetkym rovnako = ale ma ich naucit spolupracovat spolu ....
+ blaaa blaa vsetky tie veci ..nechce sa mi to vypisovat...

mogaa
23. nov 2022

@141117mmn tak neviem, ale sestra robí gro vecí sama.....či už prevez rany, branie krvi alebo dávkovanie liekov....lebo na konci štúdia musia praktickú časť urobiť všetci, takže za mňa je ok ak sa zameria pedagóg len na jedného študenta a toho poriadne preskúša....veľmi pochybujem že celú praktickú časť , teda počas roka a stále sa zameriava len na autorku.....

141117mmn
23. nov 2022

@mogaa cozeeee? A kde?
Asi preto, ze ich to tie "ucitelky" tak naucili...
Zdravotnictvo bez spoluprace: Pacient- sestra - sanitar- asistent - doktor - pribuzni ...nikdy fungovat nebude...teda nie kvalitne...

akvi
23. nov 2022

Nechapem, ako mozete niektore zlahcovat situaciu a tvrdit, ze to nie je sikana. Sikana to je, pokial to autorka tak citi. Autorka - je spravne, ze si to komunikovala. Ucitelke by som sa neospravedlnovala, preco by si to mala robit, ona by sa mala tebe. Bohuzial, v skolstve je stale prilis vela zakomplexovanych jedincov, ktori si potrebuju dokazovat nieco a vyhovuje im, ze maju moc nad druhymi. Kamarat si vlani dorabal maturitu, tiez vo vyssom veku a povedal, ze sa necuduje tym spravam, ze ziak napadol ucitela macetou a pod..ze mal tiez chut to spravit niektorym, ze je nehorazne, co si dovoluju a ako sa spravaju. A to ked uz tento clovek povedal, tak to muselo byt ozaj velmi zle, lebo on je totalne nekonflitny a pohodovy clovek.. Tej ucitelke to proste treba komunikovat a ak nezmeni spravanie, ist za riaditelom. Nemas 15, nie si decko, ktore sa nevie branit a necha si to, "aby nebolo horsie".. Kto iny, ak nie dospely by sa mal ozvat a ustat tuto neprijemnu situaciu a mozno pomoct aj zmene, aby taketo osoby bud vypadli zo skolstva, alebo sa spamatali..

valeria_h
23. nov 2022

Čo konkrétne sa stalo, že to považuješ za šikanu? Trošku to rozveď, lebo z uvedeného som to nepochopila.

141117mmn
23. nov 2022

Nedaj sa odradit, studujes to naaajlepsie...a este mas doma dve deticky...patri ti moja poklona💙🤍

lyci
23. nov 2022

mne to pride, ze ti venovala viac casu ako ostatnym, lebo ti chcela pomoct a ty si ju obvinila zo sikany

luccija
23. nov 2022

Po prvom raze co by mi davala viac uloh by som jej to nepovedala.Podla mna si vybrala jedneho ziaka a chcela Ta vyskusat z viac veci.Nejaka si vztahovacna🙂

atinkaa
24. nov 2022

vobec by som sa neospravedlnovala, max si s nou otvorene vyjasnila svoje a jej postavenie, mna fascinuje situacia v slovenskom zdravotnictve, kopa tych ludi odchadza presne kvoli spravaniu nielen sestry ale aj mladsi lekari, u teba by mali byt megazlati ze sa vobec na to davas teraz popri detoch, lebo to hovori o motivacii a o tom ze budes chciet v danom odbore pracovat. Ulohy navyse by si mat nemala, pozerat ako to robis ale moze detto asi komentovat tvoj vykon ale na vete ze sa ti zda nie je nic na ospravedlnenie, moj dojem, moje pocity mi nemoze nik vziat je to ine ako ked by si na nu vybehla s vetou, ze ''prestante ma tu sikanovat!'', kde by si zas jej davala za vinu nieco, co mozno ozaj nerobi. Teda skor si to vyjasnite ako to bolo, ako mas teda rozumiet svojim uloham, ktorych bolo x a tomu ze ostatne spoluziacky sa ponevieraju po nemocnici a nemusia vobec nic a to myslim ze mas pravo vediet. Drz sa, fandim ti!

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz