Externé štúdium počas materskej?

nikola3000
15. máj 2019

Ahojte žienky, rada by som sa spýtala ktorá z vás si dorábala školu keď bola na materskej? A akú? Ďakujem za odpoveď 🙂

benit
15. máj 2019

Ja, druhu vysku. Dalo sa. Len musel aj manzel s detmi pomoct. Vela strazila svokra, chodila som v cr.

simulienka255
15. máj 2019

@nikola3000 Ja som na II.stupni 1.rocnik. Personalny manazment

liligreg
15. máj 2019

Ja končím tento rok (snáď konečne), ale už nikdy viac 😂

lucinika
15. máj 2019

Ja som počas tehotenstva musela prerušiť školu na 1.,teda bakalárskom stupni, bakalárka odovzdaná akurát by som nezvládla štátnice. Tie som mala o rok, maly mal 9 mesiacov, učila som sa po nociach (malý nebol kojeny, pekne prespal celú noc), šla som spávať aj o 3 ráno. Ale zvládla som. Následne, keď mal 3 roky šla som externe študovať taktiež do NR na SPU 2.,inžiniersky stupeň. Bolo to náročné, zladiť domácnosť, syna a k tomu prácu. Ale pomáhal mi manžel. Najhoršie bolo iba skúškové, kedy som sa učila večer keď malý zaspal az do 2 ci 3 rána,pričom už o 6 som vstavala do prace a chystala syna do škôlky. Všetko sa dá zvládnuť 😉.

modrinkaa
15. máj 2019

Ja som si strednú dorabala, ak sa to ráta 🤭😀

nikola3000
autor
15. máj 2019

@modrinkaa myslela som práve strednú 🙃

bobricek1979
15. máj 2019

Dievcence co aktuálne po rokoch na výšku skúšky potrebujem aké papiere, dakukem. Čo pre koho platí

lucinika
16. máj 2019

@bobricek1979 nejako nerozumiem tvojej otázke, čo treba keď chceš ísť na výšku? Každá škola to ma inak, treba si prečítať stránku školy resp. fakulty kam chceš ísť a tam máš vždy napísané co treba a dokedy treba podať.

via88
16. máj 2019

@liligreg presne aj ja tak. Akurat cakam posudok zav. Prace, robim si phd, ale nikdy viac pri malom dietati, toto bol zabijak.

liligreg
16. máj 2019

@via88 ono je to všetko krásne, ale len v teoretickej rovine. V praxi zvládnuť všetko pri práci, dieťati a domácnosti to je na slučku. Obdivujem tie, čo sa na školu dali a muža majú väčšiu časť mesiaca mimo domu. Ja keby nemám manžela, tak hotovo. Aj takto mám pocit, že nič nestíham. A na manželovi je 90% vecí. Teda tento posledný rok najmä.

alenah31
16. máj 2019

@bobricek1979 ak nejdeš na VŠ hneď po maturite tak k prihláške dokladáš overené kópie vysvedčení zo všetkých 4 ročníkov + maturitné vysvedčenie, niektoré VŠ vyžadujú lekárske potvrdenie, že si schopná na škole študovať a skoro všetky VŠ vyžadujú štrukturovaný životopis a potvrdenie o úhrade poplatku za skúšky. Väčšina škôl uzatvárala príjem prihlášok 30.4. niektoré boli do 15.5. a koncom júna-začiatok júla bude ešte druhé kolo na školách kde sa ročníky nenaplnili - to si treba sledovať.

via88
16. máj 2019

@liligreg ano, ako vela zavisi aj od dietata, su deti co su spokojnucke vedia sa zasprtkat pohrat, nas je duracel, nespi od roka a pol poobede, ide 12 hod vkuse na 200 perc. A po takom dni sadni a uc sa... mam asi 40 kil,a vrasky ako 50 tnicka... verim ze sa uz zntoho konecne vyspim, snad uz ma caka zdarny koniec. Ale bolo to riadne na nervy teda.

bobricek1979
16. máj 2019

@alenah31 ďakujem

modrinkaa
16. máj 2019

@nikola3000 ja som prerušila štúdium po 2rocniku, rok som bola s malou a potom som nastúpila individuálne 3rocnik, 4rocnik som už mala denne 🙂

chloe246
16. máj 2019

Baby mate niektora skusenost s ip gymnazium na Kremnicke v BA? Alebo teda s ich e-learningom?dakujem

eliskadad1
16. máj 2019

@nikola3000 kamošky dorábali asi dve a zvládli to dosť v pohode 🙂

adelakom12
23. máj 2019

Dá sa všetko, napr toto skúša kamarát, on pri tom cvičí 😅 https://www.learn2code.sk/kurzy a môžeš študovať online hocikedy, dáš dieťatko spať a hodinku si pozrieš nejaké prednášky online, môžeš popritom aj variť