Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

EXTERNÉ ŠTÚDIUM PREDŠKOLSKÁ A ELEMENTÁRNA PEDAGOGIKA B.BYSTRICA.

bmagdalena
13. jan 2020

Zvažujem externé štúdium predškolskej a elementárnej pedagogiky v BB. Na stránke som si našla podmienky prijatia, no potrebovala by som nejaké veci upresniť. Kontaktovala som aj štúdijné oddelenie, ale viac-menej ma odkázali na link, ktorý som už čítala. Nájde sa tu niekto, kto študuje alebo študoval v BB na Pedagogickej fakulte?
Chcela by som vedieť, čo obnáša písomný test a tiež kedy býva organizovaný predpríjimačkový prípravný kurz? Treba sa naň niekde prihlásiť alebo mi automaticky príde pozvánka po podaní prihlášky?
VŠ diplom z UK treba preložiť a overiť?

Zopár otázok mi na katedre zodpovedali, ale ku hore uvedeným sa nevedeli vyjadriť.

syoss
17. feb 2020

@bmagdalena ahoj, ja som si podala tento rok prihlasku na predskolsku a elementarnu pedagogiku ale externe. Ides externe aj ty??

bmagdalena
autor
17. feb 2020

@syoss ahoj,ano,tiez externe...no beriem to tak sportovo...pojdem na ten kurz,vyskusam prijimacky...ked zoberu super,ked nie,skusim o rok...s tym,ze uz budem vediet na co sa pripravit

syoss
18. feb 2020

@bmagdalena aky kurz? Prijmacky mozno nebudu ;) ved vies externe si platis 🙂 .... mohli by sme byt spoluziacky daj vediet ako?? Hladam spoluziacky aby sme si pomahali 🙂 navzajom

syoss
18. feb 2020

@bmagdalena ja som zo skoly von 9 rokov ty?

bmagdalena
autor
18. feb 2020

@syoss júúúj dlho....mne tento rok tiahne na 41. Jednu VŠ v Anglicku už mám za sebou, no vrátiť sa späť ku a ešte tu na Slovensku...nemala by som dosť času na deti a to nechcem...práca s deťmi ma baví a kreatívna som tiež celkom-si myslím, tak by to bolo ideálne zamestnanie. Čo sa týka kurzu, na katedre mi povedali, že v máji robia pred prijímačkami rýchlo kurz, aby si mala asoň trocha predstavu, čo by mohli na prijímačkách chcieť...také malé usmernenie. Tak neviem...prihlášku som poslala online plus papierovo kvôli vysvedčeniam a ostatným papierom...uvidíme

syoss
18. feb 2020

@bmagdalena predprijmackovy rychlo kurz? a nepovedali ti presne kedy? Ja som o tom nic nevedela dobre ze pises

kikuta
18. feb 2020

@bmagdalena môžeš mi prosím napísať bližšie o čo sa jedna??? Je to externe rozširujúce štúdium alebo celkovo 5 rokov to trvá.... chcem si i ja niečo podobne dorobiť keďže ja mám Mgr. História - filozofa v BB na UMB, ďakujem za info

bmagdalena
autor
18. feb 2020

@syoss napísali mi len : Katedra zvykne organizovať predpríjimačkový kurz. Spolu s pozvánkou na prijímacie pohovory Vám budú zaslané tézy na prijímacie skúšky.
Keď som googlila, zistila som, že to býva niekedy v máji, ale termíny boli rôzne...niekedy zač. niekedy koniec mája....povedali, že buď pošlú s pozvánkou alebo treba sledovať stránku, kde by to malo byť zverejnené

bmagdalena
autor
18. feb 2020

@kikuta Profil absolventa - uplatnenie

(bakalársky stupeň pre magisterské študijné programy učiteľstvo pre primárne vzdelávanie a predškolská pedagogika...externé štúdium, dĺžka trvania 4 roky). Absolventi študijného programu sú spôsobilí vykonávať profesiu: učiteľ/ka materskej školy, vychovávateľ/ka v zariadeniach pre deti v predškolskom a mladšom školskom veku (najmä školské kluby detí a centrá voľného času), asistent/ka učiteľa. Úspešné ukončenie tohto stupňa štúdia dáva možnosť absolventom, na základe splnených podmienok pre prijatie, pokračovať v druhom stupni vysokoškolského štúdia v študijnom programe učiteľstvo pre primárne vzdelávanie alebo predškolská pedagogika.

Ty by si skôr asi potrebovala rozširujúce štúdium, či?
https://www.pdf.umb.sk/chcem-studovat/uchadzac-...

kikuta
18. feb 2020

@bmagdalena aha ďakujem áno ja už mám pedagogické minimum ja len doplniť škôlku ...

syoss
19. feb 2020

@bmagdalena ok ... tak pockame do maja.. potom ta skontaktujem ak budem vedela viac ... 🙂

matamano
6. aug 2020

@bmagdalena ahoj, podala si si nakoniec prihlasku?

bmagdalena
autor
6. aug 2020

@matamano Ahoj,podala a zac.septembra nastupujem...ty ako?

bmagdalena
autor
6. aug 2020

@syoss ahoj, ides do BB ?

mirusikmima
5. jún 2021

cawko baby, ako prebieha to externe studium - v ktore dni? je to len cez vikend?

danmag
29. jún 2021

@syoss ahoj,išla si do tej skoly prosím,ake su cca predmety,je aj telesná a hudobná,dá sa to zvládnuť,dakujem za odpoved

syoss
30. jún 2021

@danmag ahoj , nakoniec som nesla otehotnela som 🙂

danmag
1. júl 2021

@syoss dakujem

katarina.banska
9. sep 2021

@bmagdalena ahoj.prosim ta ty studujes externe uz? Ja som sa dost neskoro spamatala...uz sa asi neda prihlasri ze? A boli aj prijmacky? Dakujem