Externé štúdium - sociálna pedagogika v Žiline

gabika06
11. júl 2020

Ahojte ,je tady někdo koho přijali na externe studium socialná pedagogika na univerzitu v Žilině? Začátek studia 1.september? 🙂 Přeji hezký den🙂

bobula46
11. júl 2020

@gabika06 ja som minulý rok nastupovala 🙂 ak niečo potrebuješ vedieť 🙂

rozunafi
31. dec 2020

@bobula46 ahoj. Aj ja rozmýšľam nad štúdiom tohto odboru v ZA, ale stále váham. Ako to stíhaš popri deťoch a práci? Nie si príliš vyčerpaná? Kedy bývajú prednášky? Cez víkend, či v týždni? Máš aj starších spolužiakov okolo 40? Prijímačky boli ťažké? Z akých materiálov si sa pripravovala? Vopred ďakujem za odpoveď

bobula46
31. dec 2020

@rozunafi ahoj, momentálne som v druhom ročníku. Zvládnuť sa to dá pokiaľ máš stráženie.
Škola je prvé dva septembrové týždne- zimný semester a dva januárové týždne- letný semester po troch kráľoch (od ôsmej do cca štvrtej, reálne je písané až do siedmej ale nikdy sme tam tak dlho neboli). Skúšky sme sa vždy v triede dohodli na nejaký termín a teda nikdy nebol problém, pokiaľ niekomu nevyhovoval termín, tak si dal samostatne skúšku. Väčšinou sme vždy dostali materiály z ktorých sme sa mali učiť. Nikdy žiadne podpásovky, naozaj sa stačilo naučiť z toho čo poslali.
Ja mám doma 2,5 ročného syna, plus v soboty pracujem a dá sa to zvládnuť. Učím sa večer keď syn spí.
Ja som v triede najmladšia, ostatné spolužiačky majú od 41 do 53 rokov.
Prijímačky len všeobecný rozhľad, ja som si čítala maturitné témy z občianskej. Neboli ťažké, bol kruzkovací test 🙂

rozunafi
1. jan 2021

@bobula46 ďakujem veľmi pekne za info. Musím si to premyslieť. Chodím do práce a takáto forma štúdia mi zhltne takmer všetku dovolenku. A aký máš názor na uplatniteľnosť v praxi po skončení školy? Väčšinou sa stretávam s nie veľmi povzbudivými komentármi. Nemám ani známosti, ani žiadnu sľúbenú prácu podmienenú VŠ vzdelaním. Je to len niečo, čo ma zaujíma a chcela by som sa tomu v budúcnosti venovať.

bobula46
3. jan 2021

@rozunafi tak tie dva týždne čo sa chodi do školy nie sú povinné. Povinné sú len skúšky. Mám spolužiačky ktoré z práce nemohli alebo sa im dalo iba poobede alebo len nejaký deň a nikdy nebol problém
My sme sa napríklad spolužiačky dohodli ktorej aký deň vyhovoval, aby tam vždy niekto bol, získal materiály na učenie a ostatné sme boli doma a v práci.
A uplatnenie je teraz práveže super. Keďže je momentálne dopyt po asistentoch v školách, taktiež na úradoch, v školstve.... Ja som so zameraním spokojná. Predsa to nie je sociálna práca kde by si si musela dorobiť pedagogické minimum. Takto máš sociálnu pedagogiku čiže môžeš pracovať aj v družine, vyučovať predmety ako občiansku.... Má to práveže veľký rozhľad. Pokiaľ ťa niečo také baví, určite choď do toho 🙂

rozunafi
4. jan 2021

@bobula46 teraz si ma krásne namotivovala. Asi to predsa len skúsim. Kúpila som si knihu Občianska náuka - príprava na prijímacie skúšky na VŠ. Dúfam, že to bude stačiť, aby som na skúškach prešla. A koľko sa platí za semester? A ďakujem, že mi takto otvorené píšeš. Vážim si to.

bobula46
5. jan 2021

@rozunafi platí sa ročne 750€. A určite to bude stačiť, tie prijímačky neboli ťažké.
Keby si sa čokoľvek chcela opýtať, hocikedy napíš 🙂

22lenka222
2. júl 2021

@bobula46 čo píšeš vôbec nie je pravda, pozri si kvalifikačné predpoklady pre pedagogického asistenta, ja mám tiež sociálnu pedagogiku a musiíš mať aj DPŠ....rovnako píšeš, že môžeš učiť občiansku náuku...pozerala si si kvalifikačné predpoklady? keďže sociálna pedagogika je neučiteľský smer, tak učiť nemôžeš...stále si k nej musíš niečo dorobiť