Kam ďalej po ukončení bakalára?

24. nov 2021

Dobrý večer prajem. Chcela by som vedieť názory aj iných na to, tak sa spýtam. Keby koncite Bc, tak išli by ste ďalej aj na druhy stupeň alebo namiesto toho by ste absolvovali radšej kurzy ako jazykové a do toho nejaké it. Podotykam keby skončíte Bc externe. Ďakujem.

marci77
24. nov 2021

a ake zameranie ste studovali?

janai1
24. nov 2021

Minule som čítala taky zaujímavý rozhovor s HR a ona tam hovorila že oni neprijímajú ľudí ktorí ukončili VŠ po Bc. lebo pre nich to znamená, že ľudia nie sú schopní dokončiť čo začali 🤷‍♀️

vler
24. nov 2021

@janai1 Tak to sa mi zda ako dost bludny dovod nedat sancu mozno dobremu pracovnikovi. Taku HR pracovnicku by som v svojej firme nechcela. jednak nie KAZDY musi mat viac ako BC, jednak su padne dovody, napr financne preco ukoncit studium a zamestnat sa...

mamina0078
24. nov 2021

Áno, určite aj druhý stupeň. Bc. vo veľa odboroch nič neznamená a nemáš kompetencie na výkon práce aké by si mala po Mgr./Ing.

ysseba
24. nov 2021

Áno, určite by som šla ďalej, nech by to bol akýkoľvek odbor. A popri tom by som možno aj ten kurz riešila ak si dosť šikovná 😉

lucik194
24. nov 2021

momentalne je to na skk nastavene ze bc je ziadny titul....
osobne idem dokoncit mgr/ ing a pomedzi to si robim it alebo jazykové kurzy
inak to nema zmysel

dee01
24. nov 2021

@janai1 u nás vo firme sú lepší pracovníci, čo majú ukončené bc., ako mgr., ing. alebo pod...samozrejme nie je to pravidlo, ale podľa toho by som to nebrala, že tí, čo majú iba bc. nemali na to, aby to dokončili

stary_ujco
24. nov 2021

Kam ďalej? Na úrad práce...
Pre bežnú robotu si prekvalifikovana, pre odbornú zas nedostudovana.

7lenka11
24. nov 2021

Chod dalej na vyske.. kurzy si vies urobit hocikedy.. ale ak skoncis s vyskou, malokto sa uz k tomuto studiu vrati... Bc. fakt nic neznamena.. teda zavisi aj od odboru, aky studujes, ale rozhodne by som vysku dokoncila

7lenka11
24. nov 2021

Samozrejme zavisi aj od toho, ake mas zivotne ciele.. ak si ambiciozna a chces to dotiahnut co najdalej, rozhodne investuj do vzdelania a v druhom slede do jazykov

ivkazba
25. nov 2021

Aký bol dôvod, že si začala študovať? Ak ten, že si chcela mať nejaké konkrétne vyššie vzdelanie, tak ho dokonči. Kurzy k čomu? Aké? Jazykové kurzy si mala absolvovať popri štúdiu. Ale ako prvé by ma zaujímalo čo si študovala a kde sa vidíš profesne.

autor
25. nov 2021

@ivkazba rada by som absolvovala kurzy popri škole, ale keďže som externista, čiže školné je vysoké a som matkou už dieťaťa, tak to časovo nevychádza.... Preto druhý stupen zvažujem ci vôbec, pretože ešte jedno dieťa si želám do budúcna a študujem marketingovú komunikáciu a reklamu, nechcem robiť v budúcnosti mega manažéra ahoj, riaditeľa, proste prácu, ktorá bude kreatívna a bude ma baviť. Mne nejde o titul absolútne a s Bc môžem robiť to čo chcem, nepotrebujeme k tomu Mgr, jedine, ze by som chcela ísť vyššie a to ja nepotrebujem 🙂. Bavia ma jazyky a chcela by som vedieť nemčinu a angínu fakt na dobre úrovní a aj co sa týka PC, preto rozmýšľam, ze kurzy by boli lepšie popri už rodine ako študovať 3 ďalšie roky, ktoré nepotrebujem. Možno pre niekoho Bc neznamená nič, berú ho ako za nedostudovaneho, ale ja by som sa nepovažovala za to, pretože študovať popri dieťati a o rok už to bude ah popri práci nie je sranda. Takže za mňa bude Bc vydreté. Poznám z okolia, rodiny ľudí čo majú iba prvý stupen a uprednostnili ich pred tými co majú druhý stupen, lebo boli lepší, takže dnes titul nie je taký ako kedysi, že niečo znamenal. Ja som išla do školy s tým, že si chcem zvýšiť aspoň trochu kvalifikáciu, naučiť sa viac o marketingu, keďže ma to baví, spoznať nových ludi a vypadnúť z materského kolobehu. Možno, fakt možno iba keby to dali že by druhý stupeň bol dva roky, je šanca, že by som nad tým intenzívne premýšľala, ale zatiaľ sa k tomu nemá, čiže 3 roky by som určite neobetovala

ghostsgirl
25. nov 2021

Tak este pri takom odbore by som naozaj isla na druhy stupen. Lebo marketing sa da robit aj bez titulu ak je clovek sikovny, takze ten Bc. je naozaj na dve veci si myslim a posobi to skor ako nedokoncenie skoly z neschopnosti ci lenivosti