Keď vám matka robí problémy

adrianna21
1. okt 2018

Ahojte dievčatá, potrebovala by som od vás radu. Mám 21 rokov, som vydatá už tretí rok a momentálne očakávame s manželom prírastok do rodiny (manžel má z predošlého vzťahu 7 ročného syna). Žijeme usporiadaným životom, ale moja matka nám všetko komplikuje. Už zo začiatku nesúhlasila s mojim vzťahom, k môjmu manželovi sa správa odmerane, dáva mu najavo, že pre ňu nie je dosť dobrý. Neprišla dokonca ani na našu svadbu, hoci bola pozvaná. Vonkoncom sa nespráva ako starká, pretože manželovho syna, ktorý žije s nami, neberie ako svojho vnuka, dokonca mu to párkrát už povedala! Jeden deň je taká, druhý deň inakšia. Občas zavolá ako sa mám, ale akonáhle spomeniem môjho manžela, syna a našu nenarodenú dcérku, je odmeraná a odmieta o tom počúvať, pretože to podľa nej nie je to, čo si pre mňa predstavovala... Baby, čo mám robiť? Chcem, aby moje deti mali starkú, nakoľko môj ocino už nežije a manželovi rodičia tiež nie. Posledné mesiace sa nevieme rozprávať bez toho, aby sme sa nepohádali... Je mi už z toho smutno. Manžel to berie s rezervou, je to flegmatik, nerozhodí ho ani dynamit. 😉 Avšak vidím, že ho trápi, že moja mama ho nemá rada, aj keď mi to nedá najavo. Na jej poznámky nereaguje. To ja som tá, čo sa občas nechá vytočiť. 😒

asia83
1. okt 2018

@adrianna21 Nespomenuli ste vek manžela, možno ten jej vadí. Treba jej dať čas, porozprávať sa s ňou. Ste veľmi mladá, možno vás ešte chce mať pri sebe, je bez muža, sama. Jedno s druhým, chápem aj ju aj vás. No keď je tvrdohlavá, nič nenarobíte, treba jej dať čas.

lechtivka
1. okt 2018

Ahoj, v prvom rade ti nezávidím. Hlavne keď si predtým s mamou mala lepší vzťah. Predsa len už máš svoju rodinu a možno ona sa cíti tá druhá,kto vie . Ale myslím si že ty robíš všetko preto aby Vašu rodinku mala rada a akcepotovala, ale teraz to je už len na nej...
držím palce

adrianna21
autor
1. okt 2018

Na mojom manželovi sa jej nepáči vôbec nič. Ani vek (je o 13 rokov starší odo mňa), ani jeho zamestnanie, skrátka nič, čo spraví, pre ňu nie je dobré. Predtým sme mali s maminou ukážkový vzťah. Pomáhali sme si, boli sme dlho samy, bez môjho otca. Preto ma zaráža, že ani po rokoch ju to neprešlo. Dúfala som, že to ustane, keď zistí, že to manžel so mnou myslí vážne. ☹

0silvia0
1. okt 2018

@adrianna21 zober si priklad z tvojho muza a reaguj flegmaticky. Tvoja mama je ludsky nevyzreta, pretoze len nezrely jedinec bude trucovat, ignororovat, urazat sa. Je rad na nej aby sa uvedomila a pochopila, ze nenaplnene predstavy o svojom dietati su bezna realita. Kto ma v zivote vsetko tak ako si to vysnival?

janulka2811
1. okt 2018

Tak v prvom rade syn tvojho muza nikdy nebude vnuk tvojej maminy,max tvoje dieta s tvojim manzelom.To ze je rozvedeny s dietatom nieje vada a mama ked to nedokaze prekusnut kaslat nanu,ty mas svoj zivot ona ho zit nebude.

adrianna21
autor
1. okt 2018

Už som jej veľakrát povedala, že sa mi má ozvať, keď ju to "prejde" a keď sa zmieri s tým, že som si svoj život zariadila inak ako ona chcela. Lenže prišlo aj obdobie, že sa neozvala celý mesiac a to ma trápilo, bola to kedysi moja najlepšia kamarátka. Je to moja matka, chýba mi, aj keď je takáto. Stále dúfam, že ju to prejde. 😔

alchemilkazltozelena
1. okt 2018

@adrianna21 tak tu je pes zakopany..ona totiz teba brala ako partnera, cudujem sa ze ti to nedoslo..klasicky priklad je to..tvojho muza berie ako niekoho, kto jej ukradol dceru a ona ostala sama..to je cely problem..ale ako to riesit netusim

0silvia0
1. okt 2018

@adrianna21 mozno pri vlastnom vnucati ju to prejde.

adrianna21
autor
1. okt 2018

Janulka2811 Myslím si, že je normálne, keď chcem, aby mala moja mama "starkovský" vzťah s malým, malý ju má veľmi rád a pritom si našla pre neho pekné slovo len na prvom stretnutí. Vychovávame ho samy dvaja, malého som si osvojila a dúfala som, že moja matka ho bude brať ako svojho. Či je to naozaj odo mňa čudné, že jej chcem "nanútiť" vnuka?

adrianna21
autor
1. okt 2018

@0silvia0 Pochybujem o tom, keď som jej oznámila, že čakám bábätko, vôbec sa netešila. Zareagovala slovami "raz zmúdrieš". Už mám ozaj pocit, že je tak trochu zakomplexovaná, aj keď je to odo mňa mrzké...

adrianna21
autor
1. okt 2018

@alchemilkazltozelena Vieš ja som sa snažila, aby nepocítila, že som preč. Moja mama je inak veľmi aktívny človek, má veľa kamarátov, baví ju horolezectvo, nikdy nie je sama. Snažila som sa s ňou tráviť veľa času aj neskôr, ale ona je pani urazená. Štvrtým rokom...

0silvia0
1. okt 2018

@adrianna21 pozri, ona ma zmudriet, nie ty... takto sa dospele zeny-matky nespravaju. Nechaj tomu cas, kolko ma mama rokov?

adrianna21
autor
1. okt 2018

@0silvia0 46. Dosť na to, aby sa spamätala. 😀

0silvia0
1. okt 2018

@adrianna21 o 2 roky viac ako ja☺ pokojne si mama moze najst este partnera a zacne sa divat na svet inymi ocami..

adrianna21
autor
1. okt 2018

@0silvia0 No kiežby to tak bolo. Ďakujem. 😉

zuzanka.zuzu
1. okt 2018
simoncik
1. okt 2018

@adrianna21 tak mam osobnu skusenost. ak matka ma robit medzi vami rozbroje a znicit vam vztah je to niekedy lepsie takto. bud rada ze muz zaujal takyto postoj. so starsimi ludmi toho vela nenarobis. pockaj kym sa narodi male mozno ju to odmekci

ukulela
1. okt 2018

@adrianna21 ty si sa vydavala ako 18 rocna. zrejme podla tvojej mamy priskoro. tiez asi tomu predchadzal vztah - aspon rocny? mala si uz aspon maturitu? k tomu si si osvojila "cudzie dieta" hned ... ja si viem predstavit, co tvojej mame prekaza ... ty to nevidis? baby, keby vase 18 rocne dcery prisli domov s chlapom, kory by bol vekovo blizsie Vam, ako im, navyse s dietatom, ktore by jej bolo sucejsie na brata ako syna, asi by ste tiez neskakali meter 20 ... je fajn, ze si vyspela a dospela s vlastnym ziivotom. no mozno ta tvoja mama videla na VS, alebo este doma ... tiez by som asi dceru v 18 odhvarala od osvojenia si dietata o tolko starsieho chlapa - to su zavazky, ktore si casto dnesne 18 r deti nevedia predstavit.

bmuller
1. okt 2018

no nemas to lahke vo vztahu s mamou 🙄 ale je fakt divne, ze pomerne mlada zena (ved ma este pomaly 20 rokov do dochodku), ktora ma vela kamaratov a konickov (=asi musi s tymi ludmi dobre vychadzat) sa vo vztahu k svojmu dospelemu dietatu sprava ako mrzuta stara pani. nejaky vztah/partner by jej pomohol, aspon v tom, ze by ju pozitivnejsie naladil... ale ked chces s nou vychadzat, asi naozaj treba hrosiu kozu a netlacit ju ulohy starej mamy (mozno aJ v tom je rozpoltena a nezmierena, ze sa citi este mlada a na druhej strane ma uz byt stara mama a ani nevie ako prisla k velkemu "vnukovi"... musi sa asi k tomu sama vnutorne dopracovat)

majkalabka
1. okt 2018

Matku k zmene spravania neprinutis,sama musi chciet.....nepros sa jej ,si dospela,mas vlastnu rodinu,zijes svoj zivot,s ktorym si spokojna.....ked to nevie a nechce prijat,nechaj to tak a snaz sa sustredit na seba babatko atd.....mozno mala s tebou ine plany a chvilu jej potrva kym stravi ze si si zariadila zivot po svojom....a ked jej to nedocvakne,hold smola pre nu.....uz to ze vam neprisla na svadbu je podla mna dost silna kava.......ochudobni sa o vnucata a rodinu....kazdopadne tvoja vina to nie je,kazdy ma pravo zariadit si zivot po svojom......a v minulosti bolo bezne vydavat sa v 18tich...

mata2
1. okt 2018
maciatkolulu
1. okt 2018

@ukulela no ma oblial pot.....pri tej predstave...

dskjhfdlkdjhl
1. okt 2018

@maria1989 Ty si to asi trafila, ked tak rychlo zmizla😀

eva112014
1. okt 2018

Má problémy s matkou a nakoniec si myslím, že aj u nej je chyba! Bojí sa diskusie, od cudzích ľudí?

bmuller
1. okt 2018

@eva112014 to skor sa boji toho, ze ju niekto spozna... ked mala ako nick zrejme svoje vlastne meno a aj fotku. ved v principe to je fajn, len potom prepierat take osobne temy je riskantne 😎

janulka2811
1. okt 2018

@adrianna21 je to cudne z jej strany,nieje to je krv 😔 mozno cas to vsetko napravy ... tiez mam rozvedeneho s dietatom a rodicia nerobia rozdiel,dieta zato nemoze.Kazdy sme iny ...

miriam11
1. okt 2018

@adrianna21 asi je nacase, dat jej " lekciu", jednoducho sa neozyvaj, skus vydrzat. Ona raz zdvihne ten telefon. Tvoje ticho ju prinuti rozmyslat nad celou situaciou. A ty musis vydrzat. Uvidis, ako to cas zariadi. Bud sa zmieri s tvojim sposobom zivota, alebo bude nadalej tvrdohlavo odolavat. Teraz sa stale tocite dokola, ona urazena, ty jej volas...takto dokolecka nic nevyriesis, len to prehlbujes.