Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kto ovláda hudobnú teóriu?

anabeth
26. apr 2018

Prosím- nech sa mi ozve niekto kto ovláda hudobnú teóriu a vie mi vysvetliť - čo je intervalový skok- v piesni- najlepšie na príklade. Vopred vďaka ❤

whiteflower87
26. apr 2018

Skus trosku konkretizovat. V podstate intervalovy skor je vsetko co nie je intervalovy krok. Intervalovy krok je posun o interval sekundu. A skok je tercia a ostatne. Ale neviem ci dobre rozumiem otazke 🙂

anabeth
autor
26. apr 2018

chápem ťa- ja to tak do hlbky neovládam- ale dostanem na maturite piesen- notový záznam a musím tam najsť- ak tam je- intervalový skok- to može sposobovať problem deťom pri speve- lenže sme sa tomu venovali málo, teda teorii, viac sme hrali na klavír a zrazu to máme v ptázkach- akú piesn dostanem- dopredu neviem

whiteflower87
26. apr 2018

Aha rozumiem. Tak ak je to maturita. Tipujem stredna pg alebo konzervatorium tak takto. Napriklad piesen medvedku daj labku mas kroky. A piesen jedna druhej riekla tam mas tercie takze skok. Piesen dinom danom tam mas kvartu. Cize iba mudro to nazvali a budes musiet len pomenovat ten interval, ktory tam je v piesnach. 🙂 Treba este nejak konkretizovat?

anabeth
autor
26. apr 2018

nemusím ho pomenovať, stačí označiť- takže laicky- ak po note c1 nasleduje d1- tak je to intervalový krok a ak c1 skočí na e1 tak je to inervalový skok?

whiteflower87
26. apr 2018

Aha ano takto presne. 🙂

anabeth
autor
26. apr 2018

to som potrebovala počuť- dakujem veľmi pekne- a dobrý odhad- pedagogická 🙂

deti95060810
26. apr 2018

@anabeth to je už len potrebné k životu...😨😉

anabeth
autor
26. apr 2018

ak máš ako učiteľka naučiť správne spievať deti v školke tak aby si neničili hlasivky- tak áno, je to potrebné k životu- nie všetci môžu byť raketový vedci alebo kardiochirurgovia @deti95060810

Tu začni písať odpoveď...

Odošli