Mám 18 rokov a bojím sa v noci

didlinka194
18. feb 2014

Mám 18 rokov, spím sama v izbe vždy keď zaspávam spím na boku-takže na jednom uchu a druhé si zakryjem perinou. Kôli tomu aby som nič nepočula. Keď sa v noci zobudím a je mi strašne teplo bojím sa dať nohu von z pod periny stále mám pocit že nie som v izbe sama. Mamine sa to zdá smiešne že som už veľká a podobne no ja sa proste bojím v noci. Paradox je že keď idem domov z nieakej disko v prejsť v dvoj poschodovom dome celkom hore bez svetla sa nebojím . Prosím poraďte mi kde sa mám obrátiť. ďakujem

hennyinnsbruck
18. feb 2014

@didlinka194 mozno navsteva psychologa by nebola na skodu...on by mohol prist nato co za tym je.
priklad::Ja som bola u psychologicky koli extremnej ziarlivosti, a prisla na to ze moja ziarlivost ma spojitost s detstvom-z coho som bola v soku..viac to rozpisovat nebudem...
uvidis co poradia ine zienky.

moni244
18. feb 2014

ja mám 28, doteraz nedokážem spať pri otvorených dverách a nedajbože aby mi noha previsala cez posteľ, tiež mám takýto blbý pocit

maribell
18. feb 2014

@didlinka194 ahoj ja mam 21 ..uz som mama a mam ten isty problem ..ked je somnou v posteli manzel tak som v pohode ale ako odide do prace o piatej a je tma tak to je konec 😀 este hodinu sa prevalujem v posteli a nemozem zaspat z toho ako sa bojim..paplon musim mat zahnuty popod nohy lebo sa bojim ze mi niekto chyti nohu .. uhm to je proste strach ... na to niet rady ani pomoci

didlinka194
autor
18. feb 2014

No aspoň že nie som sama. ach jáj tá noc má veru svoju moc .. :D

darina1952
18. feb 2014

@didlinka194 ahoj skús urobiť toto:
1. premiestni si nábytok v izbe - posteľ by si mala mať tak, aby si spala hlavou (telom) smerom na sever. Poprípade si skús teraz otočiť polohu spania a daj si vankúš tam kde máš nohy - skrátka spi opačne ako doteraz
2. ak máš takého obavy počas noci tak skús Sédatif PC - je to homeopatikum a pomáha pri rôznych druhoch strachu (ja som sa bála v lietadle a pomohlo mi to)
držím palce 😉

j_ank_a
18. feb 2014

a nepozerali ste baby nahdou horor ,,paranormal activity,,? ja som po nom tiez nemohla dlho vystrcit nohu s postele, a mat otvorenu skrynu.. hroza... :D

maribell
18. feb 2014

@j_ank_a ja sa sice bojim uz od detstva ale odkedy som videla tento horor tak sa to este zhorsilo... hlavne ked mam ist po dome po tme tak vzdy na ten horor myslim, bojim sa a potom si nadavam aka som sprosta 😀 ..

maartinkaa
18. feb 2014

jej to je dobra tema pre mna, ja sa tiez bojim vystrcit nohu spod periny 😀 dokonca aj ked zhasnem svetlo, tak skacem od dveri na postel, aby ma nahodou nieco nechytilo za nohu 😝

cinkatko
18. feb 2014

mne zase nedela dobre, kdyz je v mistnosti, kde spim zrcadlo. Proste spatny pocit.A taky nesnasim tikot nastennych hodin, kdyz lezim nohama smerem ke dverim, roztazene zavesy, .... 😕 😀

maartinkaa
18. feb 2014

mne sa raz stalo, ze som bola sama doma, pozerala som nejaky triler a stary bol v robote, dalo sa mi strasne cikat, cakala som na gauci do jednej, pokym neprisiel 😀 😀 😀

maribell
18. feb 2014

@maartinkaa mno nieco mi hovor ..my ked ideme s manzelom spat a on uz lezi a ja mam pozhasinat..pfuu .. ked zhasnem tak utekam rychlo do izby a do postele skocim a srdce mi bucha jak splasene ..sice je tma jak hovado ale ja aj tak vidim ze manzel na mna kuka jak puk 😕 😀 ...

@cinkatko ja sa tiez bojim zrkadiel ked je tma.. 🙄

maartinkaa
18. feb 2014

ja som myslela, ze len ja mam taky problem,,,,a nedaj boze ist v noci na zachod, ta predstava, ze strkam ruku do miestnosti k vypinacu a nieco ma chyti,,juj tot zla predstava

cinkatko
18. feb 2014

@maribell 😀 jednou jsem se lekla sama sebe - rozjezene cerne vlasy a rozespaly pohled.... ve tme! No konec! 😀 😀
To je uz strasne moc let. Ve skutecnosti se ale bojim neznameho - je hodne dokumentu, opravdovych pribehu se zrcadly...bleee strach jak svina, ze uvidis neco neobvykleho 😨

belllinka
18. feb 2014

@maribell Presne s tym zhasinanim je to hrozne, hlavne ked sama pozeram nieco o vrazdach, fuj to vzdy letim do izby ako splasena.

krassotinka
18. feb 2014

@cinkatko aj by som sa spytala ake dokumenty, ale some ste mlada, na to aby som potom cely zivot nemohla spat 😀

maartinkaa
18. feb 2014

ja zrkadla v spalni nemam, tiez sa ich bojim 😕 , ale zato mam pri posteli velke presklene dvere na terasu bez zaluzii 😝

maribell
18. feb 2014

@cinkatko mno ved prave aj ja som na tie paranormalne javy.. tie dokumenty sledujem s otvorenymi ustami ale potom tie noci ..brrr... 😀

katka1981
18. feb 2014

@didlinka194, mozno si este po tejto stranke dieta 😀 Ok, ja som sa tiez bala, vzdy som spala zakryta po usi, spotena, ja som mavala aj zle sny, mne pomohli pred spanim sa pomodlit, kazdy vecer prosim Boha aby som nemal zle sny. No a kup si male ledkove svetielko, zerie velmi malo a pomoze ti. Inak ako dieta som sa vzdy snazila zaspat skor nez bude otec chrapat, lebo ked som uz vedela, ze psi, to nebolo moc dobre. Este si mozes kupit stuple do usi, alebo si daj vatu a na noc si uvar detsky caj na dobre sny alebo pekne sny nejak tak sa to vola. Mozno ti to pomoze. A o par rokov uz nebudes spavat sama, takze mas po probleme. 🙂

danielahamar
18. feb 2014

Ja od kedy som sa vydala, tak mám strach aj z tmy a nenormálny strach z výšok, a to som 20rokov bývala na 2poschodí a balkon bol môj druhý domov. Teraz ma na balkon nik nedostane. Naposledy cca dva roky to bolo asi a od vtedy sa ozaj, že bojím, pri mojom mužovi, pri nohách mu stála vysoká staršia žena v bielom... potom sa raz stalo ešte to, že pri mne niekto stál a od vtedy mám ozaj strach a nemôžem ani čítať príbehu takého typu a nieto ešte filmy pozerať 😕

maartinkaa
18. feb 2014

@katka1981 jej to je prca, aj ja sa vzdy snazim zaspat skor, ako zacne moj manzel chrapat, to viem, ze uz nezaspim 😝

maribell
18. feb 2014

@maartinkaa presne aj ja sa toho zazinania bojim ..ze mi nieco zdrapi ruku 😀 ... ach ..teraz sa na tom smejem ale vecer mi neni vsetko jedno

cinkatko
18. feb 2014

@krassotinka juuj to uz nepamatuji je to strasne dlouho 😒 zkus ale najit neco na youtube urcite tam neco je. Cetla jsem ale hodne takovych casopisu jako ENIGMA atd... proste zahady. Mne nedesi clovek a ani UFO, ale to nezname co my normalne videt nemuzeme a neuvedomujeme si, ze to je opravdu mezi nami.
Treba jako vymitani dabla a posedli lide - to je desive, protoze se tomu nemuzes branit.

krassotinka
18. feb 2014

@cinkatko presne ako si napisala.....

bejbinka
18. feb 2014

Som sa schuti zasmiala na to, co tu opisujete...a ja som na tom podobne...žiadne zrkadlo v spalni, ani za svet zvesiť nohu z postele, ked zaspavam, obcas aj lampku necham svietit, bo sa bojim tmy a podobne...co som si ale vsimla, ze niekedy sa bojim trebars ist v noci na WCko, ked je vsade tma a niekedy nie...ktovie od coho to zavisi?? 😀

maartinkaa
18. feb 2014

predstavivost mame ako anna zo zeleneho domu 😀 😀 😀 😀 😀

cinkatko
18. feb 2014

@maribell No vsak - Na filmy V zajeti demonu (2013) a Insidious (2010) jsem se divala pred par mesici. To jsem se ve dne citila jako hero - hrdina, ale jak prisla noc , tak jsem dlooouho nemohla spat. Manzel ze mne mel strasnou srandu - a ja furt otoc se ke mne, pojd ke mne bliz . Cele noci ja tak na nej a on se furt jenom smal, ale vyhovel mi aspon no 😀 😀 😀

maribell
18. feb 2014

@bejbinka mno ja ked sa bojim ist na vecko tam zobudim manzela.. ja sa bojim vzdy ale ked mi je zle alebo ma boli brucho ze musim utekat na zachod tak to utekam sama ani nemyslim na to ze je tma ..horsie je to potom ked uz chcem ist zo zachoda naspat.. zakazdym kricim na manzela nech pride 😀

didlinka194
autor
18. feb 2014

@maribell keď mám v noci zasvietiť rukou ešte ma nenapadlo že aj za ruku ma môže niečo chytiť :D :D :D :D ale už to viem hah

maribell
18. feb 2014

@didlinka194 akoze ked som v miesnosti a v nej mam zasvietit tak v pohode horsie je to ked chcem ist do nejakej miesnosti stojim pred dverami ktore su pootvorene smerom ku mne a vypinac je hned vedla..vtedy sa bojim ze ked sa vypinaca dotknem tak z dveri ma cosi zdrapi 😀

izabelkas
18. feb 2014

Ja sa bojim tiez, ale hlavne ked som sama doma. Ked v miestnosti nespim sama sa az tak nebojim. Je mensia sanca, ze zozeru mna. 😀 Ale ked spim sama a do izby mi svieti poulicne svetko, tak sa nacapim chrbtom na stenu a pozeram po miestnosti do kazdeho kutika kolom dokola asi 15 minut. 😀 A tym, ze si davam na noc von sosovky z oci, tak vidim dost rozmazane a potom ani neviem co vidim, ze coho sa mam bat. 😀