Moje a vaše tipy na učenie sa jazyku a iných vecí

sis789
27. apr 2018
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

Ahojte, snažím sa na sebe pracovať kedže mávam pocit že keď som na materskej a chodím menej medzi ľudí, nerobím v práci tak stagnujem a hlúpnem (neviem či aj vy). Preto by som bola rada za tipy na učenie sa a aby ostali naše hlavičky fit :D
Začnem svojimi tipmi aby som vás motivovala a určite ma doplňte :

1.Dať si pauzu (dosť blbý hneď prvý tip :D)
Skutočne. Odložte knihy, zabudnite na gramatiku a relaxujte. Ale, samozrejme, nie len tak halabala. Chcete si pozrieť film? Pustite si ho vo svojom cieľovom jazyku. Pozeráte zábavné videá na YouTube? Skúste do vyhľadávača napísať zopár slov v jazyku, ktorý chcete ovládať. Relaxujete pri počítačových hrách? Tak si nezabudnite pred ďalším spustením nastaviť ten správny jazyk. Veď viete ktorý. Ja som sa takto naučila pomerne dobre anglicky, že som hrala hry (wowko) v angličtine a pozerala priateľov, dosť to rozširuje slovnú zásobu a gramatika sa vám dostane do podvedomia.

2. Zlepšovať sa vo financiach a investovaní
Investovanie napríklad do akcii je veľmi výnosná záležitosť, či už do akciových fondov alebo inde.
Počas 20. storočia rástol svetový akciový trh v priemere o 10,4 % ročne. Americký akciový trh zarobil len počas posledných troch desaťročí bezmála 2 000 %. Globálne trhy s akciami stúpli v rovnakom období o viac ako 770 %. Nech už akcie porovnávate s akoukoľvek inou triedou aktív, nenájdete medzi nimi takú, ktorá by dokázala zhodnotiť investície viac. Ja som si teda kúpila knižku bohatý otec,chudobný otec a snehová guľa od warena buffeta, denne si čítam o investíciach. Nevravím že sa do niečoho chcem vrhnúť ale chodila som na ekonomickú školu a verím že takéto infošky mi rozvíjajú myslenie a pomôžu nájsť nejakú príležitosť. Známy pred časom zarobil veľmi dobre na kryptomenách a chcela by som nájsť niečo obdobné.

3. Veľa čítať
Neviem ako vy, ale sama sa prichytím len tak scrolovaním fb alebo instagramu a neviem čo robím iba sa nudím. Je to už pomaly zvyk. Preto som si nainštalovala aplikáciu forest, a snažím sa viac čítať. Osobne sa cítim tak oveľa lepšie ako keď len pozerám do mobilu a nudím sa. Niekedy si skočím do knižnice a čo mi prvé skočí do oka tak si prečítam. Všetko od románov až po literatúru faktu.

Aby toto nebol taký dlhý otravný príspevok (neviem či niekoho budú aj moje rady zaujímať). Budem rada ak mi poviete čo vy robíte vo voľnom čase na materskej alebo aj vo voľnom čase, aby ste nezhlúpli.