Môžem sa prihlásiť na prvú skúšku i napriek tomu, že je to opravný termín?

ninusa221
9. dec 2020

Prosim vas neviete mi poradit či sa na prvu skusku ( prvy pokus) mozem prihlásiť aj ked je to prvy opravný termin?

sisa_s
9. dec 2020

Vacsinou nie, ty ides prvykrat a nie na opravny

ninusa221
autor
9. dec 2020

@sisa_s pocula som že možem len 1 opravny mi vlastne prepadne

nelca84
9. dec 2020

@ninusa221 preco si to chces dat tak neskoro? zo skusenosti viem, ze vzdy je najlepsie ist na prvy termin, kazdym dalsim terminom sa minaju lepsie otazky... teda ak ide o test

sisa_s
9. dec 2020

@ninusa221 tak to si zisti na tvojej skole, u nas to funguje inak, mame vela terminov, ked ti nevyhovuju, pises profesorovi/docentovi a vypise dalsie 🙂 tak volaj na studijne/na danu katedru/ustav a daju ti info

simca06022011
9. dec 2020

zalezi na skusajucom, niekto dovoli, niekto nie...

basska_b
9. dec 2020

Presne tak, záleží na skúšajúcom. Zrejme v tejto situácii, ktorá je, nebude chcieť vypísať milión termínov. U nás väčšinou keď to už bol prvý opravný a niekto na neho išiel ako na svoj prvý, tak učiteľ nemal samozrejme nič proti, ale akože počítalo sa s tým, že na 1-2 pokusy to da. Ale pokiaľ to nie je predmet, ktorý je známy tým, že sa vyhadzuje, tak proste nemusíš mať nastavenie že "prídem o jeden termín" - ja som nikdy takto nerozmýšľala. Každú skúšku som tam prišla spraviť. Za celé štúdium som musela skúšku opakovať jeden jediný krát

fokuska
9. dec 2020

@ninusa221 U nas sa dalo. Vypisali sa terminy a mala si 3 pokusy. Pokojne sa dalo prist prvykrat ma 2. opravny - ale dalsie pokusy si uz nemala.
A vacsina to ani nerozlisovala na riadne a opravne. Vypisali 6 terminov a bodka. Cize ked si isla na 4. v poradi, tak tam boli studenti, pre ktorych to bol prvy riadny termin, taki co to mali ako 1. opravni a aj taku, co tam uz boli tretikrat.

Zisti si na svojej skole, katedre, u skusajuceho ako to funguje u vas.

ninusa221
autor
9. dec 2020

@nelca84 ma to byt test mala som ho mat 20 teho lenže nam tam dnes dala jediny termin na druhu skusku na ktory musim ist tak to nechcem mat hned po sebe a už predtym 2 terminy su obsadene tak už mi ostava len ten 25 kde je opravny

sisa_s
9. dec 2020

@ninusa221 poziadat o navysenie kapacity terminu sa neda? Ked je obsadeny?

nelca84
9. dec 2020

@ninusa221 Tak si zavahala, mala si sa prihlasit skor, ved odhlasit sa vzdy da, vacsinou este aj den pred skuskou. Predpokladam, ze si prvacka... no budes uz vediet do buducna.

ninusa221
autor
9. dec 2020

@nelca84 ja som sa prihlásila uz davno na ten termin ale v ten den nam dala dnes iba tu skušku druhu na ten isty den a to je jediny dátum iny nedala a ani nebude

ninusa221
autor
9. dec 2020

@sisa_s neviem som prvacka tak nemam skusenosti vobec ale na 1 den je okolo 20 ludi a je nas 160 na tom predmete

nelca84
9. dec 2020

@ninusa221 tak si to priebezne kontroluj, mozno sa niekto odhlasi a ujde sa ti nejaky lepsi termin

jartemis
9. dec 2020

Normalne sa prihlas na ten prvy opravny, to neznamena ze tam nemozes ist,,, on to tak len pomenoval, ak by si to nedala a ani potom dalsi termin, urcite este vypise 3.ti

ninusa221
autor
9. dec 2020

@jartemis no pojdem na ten prvy opravny lebo nechcem to mat tak ze jeden predmet o 8 a druhy o 9 vsak ma slak trafí

miro1360
9. dec 2020

Kúpte si bluetooth mikrosluchátko (bluetooth spy earpiece), naučte sa spolupracovať a pomôžte si na nezvládnuteľných skúškach navzájom :D

majah212
10. dec 2020

@ninusa221 ak bol vypísaný riadny termin a ty si sa nezúčastnila ani si neospravedlnila svoju neúčasť ,tak sa zväčša ráta, že ti prepadol a ideš na 1.opravný (ono to všetko závisí od vyučujúceho a ako si to dokáže zmanezovat a aké info Vám poskytne, koľko riadnych termínov výpise atd.).

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninusa221
autor
10. dec 2020

@miro1360 už mame svoje systémy🤣🤣🤣

fokuska
10. dec 2020

@jartemis Bola by som velmi opatrna s tvrdenim ze urcite vypise dalsi termin. U nas nevypisali, tak nech sa na to autorka nespolieha.

ninusa221
autor
10. dec 2020

@fokuska ale mame po tom ešte 2 terminy a píše sa test len ona je zvláštna nič nam v podstate nepovedala a nikto nam ais nevysvetlil takže všetko sa ucim sama kedy co dat rozvrh prihlásiť 😁

fokuska
10. dec 2020

@ninusa221 Ked mas k dispozicii este 3 terminy, tak mas pravdepodobne 3 pokusy... ak sa ten, na ktory chces ist vola 1. opravny, dalsi sa asi vola 2. opravny a ten treti je nejak pomenovany?

ninusa221
autor
10. dec 2020

@fokuska
1,2,3 opravny

fokuska
10. dec 2020

@ninusa221 Aha tak, no hovorim, ze treba si zistit na prislusnej katedre alebo u skusajuceho. U nas nebol problem, mala si pravo mat 3 pokusy, vopred boli znamena vsetky terminy (nic sa dodatocne nevypisovalo), takze kazdy si vedel zariadit veci tak aby tie 3 pokusy mal ak chcel.
Neviem ako presne funguju u vas.

ninusa221
autor
10. dec 2020

@fokuska ale keby sa tam nemusim prihlásiť tak by este nespristupnila tie terminy nie ? Ja si myslim

fokuska
10. dec 2020

@ninusa221 No ja neviem. U nas boli vsetky terminy spristupnene od zaciatku aby sme sa vedeli zariadit a rozplanovat si vsetky predmety.
Ale tolko tu nad tym filozofujeme, staci jeden telefonat na katedru alebo napisat mail a mas jednoznacnu odpoved ;) my mozeme mat vsetky uplne inu skusenost a to neznamena, ze to takto bude u teba.

ninusa221
autor
10. dec 2020

@fokuska no pojdem to poriešiť ale dakujem🙂

jartemis
10. dec 2020

@fokuska tak zo zákona by mala mať nárok na 3termíny (poprípade 2na STU a pod.) , ak to mala takto natesno tak určite by sa dalo dohodnúť, aby vypísali ďalší termín,, ako niekedy sa stane že nechcú vypísať další, samozrejme to uz sa dá vyriešiť s vedením a zrazu dalsi termín vypíšu 😀 ... Ale verím že autorka to dá hneď na prvý pokus, takže nebude ani treba ❤️

fokuska
10. dec 2020

@jartemis No ved ma narok na 3 terminy. Nemyslim si, ze by vyucujuci vypisal len 1 riadny termin a za tym 3 opravne.
U nas ako pisem vypisali zvycajne 6 - a kazdy mal narok na 3, ale kto prve terminy odignoroval a prisiel az na ten 5ty v poradi a neurobil a na 6tom poslednom neurobil, tak kvoli nemu nikto nevypisoval dalsi termin aby mal narok na 3. Kedze ta moznost tu bola, len to student nevyuzil.

Takze zalezi na tom kolko riadnych terminov bolo k dispozicii predtym a preco autorke ziadny nevyhovoval.

Ale ano, stalo sa nam raz este v prvom rocniku ked neboli katedry medzi sebou skoordinovane, ze vypisali vsetky terminy rovnako (kazdy pondelok o 9tej) - dali sme vediet veducim katedry a jedna z nich termin posunula (na kazdu stredu o 9tej), takze sme mohli ist v pondelok na jendu skusku a v stredu na druhu.

simca06022011
10. dec 2020

no ja neviem.. natesno.. u nas bezne boli 2-3 skusky v jeden den :DDD