Náhradný termín k maturitám, koľko je pokusov?

sandraaaaaaa
2. sep 2019

Dobrý deň chcela by som sa opýtať nezmaturovala som z písommej časti ani slobemčinu ani angličtinu...
V ústnych som dala slovenčinu na 4 a angličtinu nedala....
Teraz budem mať druhe kolo maturitnych skusiek , chcela som sa opytat ze ak to ani teraz nedam , mam este pravo na nahradny termin?

verca888
2. sep 2019

@sandraaaaaaa asi nie, budes musiet opakovat rocnik. teda aspon sa mi zda, ze tak to funguje. no najlepsie ti poradia v skole, ked sa ich spytas.

pantherine
2. sep 2019

@sandraaaaaaa áno môžeš, ale tam platí 3x a dosť mám pocit

sisa_s
2. sep 2019

To sa ako preboha da? 4 roky si nechodila do skoly? Poznam aj mega flakacov, ktori zmaturovali dobre, lebo sa na nich cosi nalepilo za tie roky a ved testy sa precvicuju mesiace dopredu, natipovat sa tiez da.. k otazke, informuj sa v skole

tabakmirka
2. sep 2019

@sandraaaaaaa Toto by si sa mala informovať priamo v škole. Ale prečo myslíš hneď na to, že teraz to nedáš? Tomu nerozumiem 🙂

abbey1
2. sep 2019

Úprimne? Nezmaturuje len človek, ktorý sa na to vy.... Pokiaľ teda príprave nebránia závažné zdravotné problémy. Latka písomnej skúšky je nadstavená veľmi nízko a pri ústnej nechávajú prejsť každého, u koho vidia aspoň trochu snahy.
Čiže, doporučujem zamyslieť sa, či ti na maturite skutočne záleží a chceš ju. Ak áno, treba sa zodpovedne pripravovať. To nie je test zo dňa na deň, kde sa človek raz nenaučí a zlyhá. Ak niekto zlyhá pri maturite, je otázne či to bola čistá lenivosť, alebo proste na to vzdelanie nemá. To treba zvážiť. Ak maturitu chceš a potrebuješ, začni sa učiť!

arcticcode
2. sep 2019

@abbey1 Závisí aj od školy, niekde sú učitelia doslova zákerné svine a užívajú si, že nedajú dajakej kaderníčke, alebo čašníčke prejsť z literatúry. Ja osobne som sa neučil na maturitu ani ťuk (8ročka gymnazium) a dostal som SJL a ANJ - 2 a Fyz a bio 1. Bez akejkoľvek prípravy. Ale zas uznávam,mal som aj trošku šťastie na témy v SJ a AJ, inak by som moc kaše nenamútil. Na fyzike predomnou jeden chlapec mal elektrický prúd, rezistor, a tieto hluposti a tak splietal dve na tri, že som sa ani pripraviť nemohol, čo taká zábava bola. :D A dostal trojku.

abbey1
2. sep 2019

@arcticcode Ja osobne som veľmi, veľmi kritická k učiteľom. Som tiež bývalá učiteľka. Viem, akí dokážu byť. Ale tu je súhra zlyhania v písomnej i ústnej forme. Ak niekto nenazbera ani 33% z písomnej a následne nezvládne ani ústnu skúšku, tam je vážnejší problém. Vždy sú v písomnej časti otázky z rôznych oblastí, niektoré na výber A,B,C. Neexistuje, aby pri troche snahy niekto neprešiel.

saskia_98
2. sep 2019

@sandraaaaaaa uz budes opakovat rocnik. Z vlastnej skusenosti ti vravim habkaj tam co najviac aj ked mimo temy. Jednoducho chytaj sa jej aj ked len okrajovo. Pre mna bolo lepsie maturovat z aj ustne jak pisomne... Drzim prsty.

saskia_98
2. sep 2019

@abbey1 ja som pisomne z aj nespravila a ustne som dala na 2 😂😂 jednoducho pisomne je to u mna cele zle ale zato ustne to ide jedna radost.

abbey1
2. sep 2019

@saskia_98 Také veľké rozdiely by nemali byť. Je možné, že pedagógovia boli benevolentnejší. Vždy sa nájdu aj náročné veci v písomných, ale zasa nie toľko, aby ich zdatný maturant vôbec nezvládol a zázračné ústne boli na zaslúženú 2. Pri ústnych už nastupuje porovnávanie v rámci študentov. Niekto musí dostať jednotku, niekto o niečo nižšie hodnotenie. Je to už veľmi individuálne. Uznávam, že v jazyku sa ľahšie vykeca človek. Ale prepad v písomnej a dvojka z odpovede je priepastný rozdiel.A pravdepodobne ovplyvnený skúšajucim.

saskia_98
2. sep 2019

@abbey1 vobec to nebolo ovplyvnene nicim. Jednoducho som sa nic neucila na anglinu a ustne mi stale slo vsetko. Jednoducho som to vedela obkecat a mala slovnu zasobu. A hlavne, pisala som si temy sama a mam fotograficku pamat, zatial co som nepisala ani jeden jediny maturitny test z minulych rocnikov.

saskia_98
2. sep 2019

@abbey1 a skušajucu som mala z jazykoveho gymnazia. Ved aj sloh som napisala na 2

maciatkolulu
2. sep 2019

@abbey1 tak ja neviem, či si videla iste zo SJ co boli tento rok, pochybujem, že boli nastavene veľmi nizko

judar
2. sep 2019

Na lajdákov niet čo dodať

abbey1
2. sep 2019

@maciatkolulu Ver, že videla. Na NUCEM mám svoj veľmi negatívny názor. Ale nikto ma nepresvedčí, že priemerne inteligentný maturant ho nenapíše aspoň na tých 33%. To musí zvládnuť i človek pár rokov po maturite. Časť otázok je zameraná na čítanie s porozumením, časť na literatúru, ďalej na gramatiku. Kto nezaboduje aspoň na potrebnú hodnotu, neviem, neviem.

abbey1
2. sep 2019

@saskia_98 Slohy sa tiež ešte opravovali na škole. Tiež subjektívne hodnotenie. Tým nechcem posudzovať tvoju schopnosť vyjadrovať sa v cudzom jazyku. Sama si napísala, že si sa vôbec nevenovala testom. I ja som v úvode písala, že buď niekto vôbec neprejavil snahu sa na maturitu pripraviť, alebo na maturitný odbor nepatrí.
Ty si si vedomá svojich predností v hovoreni, mohla si si hypoteticky dovoliť nepripravovať sa na písomnú časť. Autorka má zjavne väčšie rezervu z oboch predmetov.

saskia_98
2. sep 2019

@abbey1 ta ale na jej mieste uz by som sla na doucovanie aspon ..

abbey1
2. sep 2019

@saskia_98 PRESNE!

maciatkolulu
2. sep 2019

@abbey1 tak to hej...

sandraaaaaaa
autor
2. sep 2019

@abbey1 Teraz ja úprimne ? Pani učiteľka, som rada za váš ctižiahodný komentár, ale ja som sa opýtala na niečo iné, nie na váš komentár. Ale to ste asi VY- Pani učiteľky 🙂 ktoré majú asi vždy vlastný názor,,,, prekonávala som ťažsie obdobie a nie zdravotné problémy, tak sa vám ospravedlňujem. (Aj ospravelnenku treba? ako pre vás) 🙂 a mali by ste sa aj vy učiteľky a bývalé pani učiteľky naučiť občas držať si jazyk za zubami nie len chudence deti to učiť, ďakujem ešte raz za váš čas asi nemáte čo iné robiť celé dni len fóra rôzne čítať a poučovať ľudí 🙂

abbey1
2. sep 2019

@sandraaaaaaa Úprimne? Vlastný názor si vážim u každého. Deti, i tie vlastné, učím povedať, čo majú na srdci. Keď sa vás niečo dotklo, je to váš problém. Za každým nepísaným slovom si stojím. Kto sa na maturitu aspoň trochu zodpovedne pripravuje, urobí ju. Ak mu v tom bráni zdravie, vážne problémy, lenivosť, nezodpovednosť, či slabé schopnosti, neurobí ju.
Vy viete, vo bránilo vám a vy ste jediná, kto na tom môže niečo zmeniť. A vy jediná viete, či ste pre to niečo urobili.
Verím, že keď ste si našli čas odpísať mi, našli ste si i čas na jednoduchý klik a zistili si potrebné info.

viktora12344
10. máj 2023

@saskia_98 a musela si ísť na opravné ? Písomne keď si odpovedala na 2?

saskia_98
10. máj 2023

@viktora12344 ano, bola som v lete na opravnych pisomnych.