Odloženie štúdia kvôli tehotenstvu

memibebi
20. jan 2021

Ahojte chcem sa spýtať ak som mala už raz odložené štúdium na sš dá sa kvôli tehotenstvu odložiť znova????

alenah31
20. jan 2021

@memibebi mozes to skusit aj ked teda len tehotenstvo ako dovod nestaci-pokial nemas zdr. problemy, ktore ti brania v dennom studiu....ale ak prerusis studium nebudes mat narok na to tehotenske stipendium 200€ mesacne co sa bude od aprila vyplacat. Preco nepoziadas radsej o individualne studium?

memibebi
autor
21. jan 2021

@alenah31 na našej škole ho nedávajú... Premýšľala som ísť na inú školu ale to by som musela ísť od začiatku a keďže doma už jedno dieťa máme a chceme ďalšie tak nevieme ako to vyriešiť.

memibebi
autor
21. jan 2021

@alenah31 čo to je to tehotenské štipendium

alenah31
21. jan 2021

@memibebi nová dávka pre tehotné, ktorú bude poskytovať štát :
1. zamestnaným matkám, ktoré spĺňajú hlavnú podmienku pre nárok - 270 DNP
2. študentkám od 18 rokov, pokiaľ riadne navštevujú vyučovanie (majú pravidelnú dochádzku) - tým to musí potvrdiť riaditeľ školy.

Tento príspevok začína sociálna poisťovňa vyplácať od ukončeného 13. týždňa a až od 1.4.2021!!

zuzanockamt
21. jan 2021

a čo tak dokončiť školu a potom riešiť ďalšie dieťa? bez vzdelania sa ťažko hľadá práca a spoliehať sa celý život na príjem nejakého chlapa/rodičov/štát ... nuž neviem

09041986
21. jan 2021

@memibebi veru že premýšľam prečo nedokončiť aspoň SŠ vzdelanie a potom zvažovať dalšie dieťa... Nie je to len o Tvojej budúcnosti ale aj o budúcnosti Tvojích detí...Možno máš manžela ktorý vás dokáže plnohodnotne uživiť ale vedz že jedného dňa ťa to môže mrzieť. V súčasnej dobe na trhu práce so základným vzdelaním - no neviem neviem..

09041986
21. jan 2021

@memibebi a eštek tej škole, ak už sa predsa len rozhodnete pre dalšie dieťa, nemusíš predsa začínať štúdium odznova, ukonči si ročník a nájdi si SŠ na ktorú ťa príjmu do ročníka ktorý by si absolvovala aj na svojej škole, na to si vybav dištančné štúdium a dokončíš v pohode... (aj keď pôjdeš na skúšky mimo okres) Koľko máš dievča rokov? V akom si aktualne ročníku? Vyriešiť sa dá kadečo ak je trošku vôľa bezproblémov...

kacena4
21. jan 2021

@memibebi individualne vzdelavanie by malo byt zo zakona to ze sa s tym nechce piplat skole a vybavovat papierovacky je len problem skoly, pozri si skolsky zakon odstavec s tymto nazvom myslim ze sa tam spomina rovno aj tehotenstvo ako jedna z podmienok ak podas ziadost pisomne dolozis potvrdenie ze si tehu musia sa k tomu vyjadrit (samozrejme na prax chodit musi, to sa neda z domu)

memibebi
autor
21. jan 2021

Ďakujem za vašetky odpovede....nemám ukončený ročník mám len polku s daného ročníka, naša škola nedáva údajne individuálne štúdium je to ďaleko od domova bola som na intráku... Takže sa mi nedá dochodiť. Končila som vo februári pretože som bola riziková a v júni sa narodila malá... Keby chcem ísť do školy teraz musím sa tam vrátiť do 3 rokov odkedy som odišla, keďže na inej škole budem musieť ísť od znova tak budem musieť nastúpiť už teraz v septembri a malá bude mať teprv 2 roky a nemám ju kam dať... To je jeden problém ďalšia vec je že nechcem aby boli ďaleko od seba (roky) a proste cítim sa teraz na to ďalšie ale nechcem sa vzdať samozrejme štúdia aj keď odbor ktorému sa chcem venovať už nedokončím potrebujem ukončenú strednú kvôli kurzu na ktorý chcem potom ísť aby som sa tomu čo chcem mohla venovať ... So... Poraďte mi prosím čo mám robiť 😶

09041986
21. jan 2021

@memibebi akože ju nemáš kam dať? nemáš nikoho na ten jeden deň keď pôjdeš na skúšky kto by Ti ju niekto postrážil? Rodina, partner poprípade dobrá kamoška? Zváž si priority, lebo uživiť 2 deti so základným vzdelaním veru nebude jednoduché. Ja osobe by som sa vykašľala na nejaký vekový rozdiel, aspoň SŠ vzdelanie je v dnešnej dobe nevyhnutnosť. Čo na to vraví partner? (na dalšie dieťa)

luciannka83
21. jan 2021

Neodkladaj studium. Daj si individualny studijny program. Pripadne budes chodit len na vyrovnavacie skusky.

luciannka83
21. jan 2021

@memibebi planovat dalsie dieta, ked nemas ukoncenu skolu je nerozumne. Byt tvojou matkou, tak ti riadne zaludok vycistim. Ked nebudes mat skolu, do kona zivota budes upratovacku robit, ak ta dakde zoberu.

memibebi
autor
22. jan 2021

@09041986 ja si chcem urobiť ten kurz stredná keby neni nevyhnutná k tomu kurzu mi je totálne voľná.... Väčšina ľudí ajstak nikdy nerobí to čo vyštuduje... nie je to na jeden deň bolo by to pravidelné každý týždeň v podobe min. 3 rokov a stým by asi bol problém všetci chodia do práce..

memibebi
autor
22. jan 2021

@luciannka83 áno asi to tak urobím musím si len všetko zistiť na škole 🙂

memibebi
autor
22. jan 2021

@luciannka83 hm... Múdre veru sorry ovce nepočúvam akože zato že nemám nejaký papier už som menej cenná a hlúpa áno? Škola je LEN škola a vždy ňou aj bude ľudia do kedysi do školy nechodili a neboli hlúpy aj teraz nie všetci majú možnosť absolutne mňa nepoznáte a ide mi tady hovoriť ako by mi moja mama mala vyčistiť žalúdok???! Ja som sa neprosila o hlúpe názore ale o odpoveď na danú otázku takže si ich nechte pre seba. Ďakujem

memibebi
autor
22. jan 2021

@luciannka83 pre mňa je na prvom mieste rodina a plnenie si snov a nie plnenie snov iným a skákanie podla iných to nie je nič pre mňa ja mám svoje priority v živote usporiadané a príjmam to čo mi vesmír zverí

luciannka83
23. jan 2021

@memibebi tvoje reakcie su adekvatne tvojmu veku a aj usporiadanie priorit. Tie ovce co o nich pises, tak maju svoj vek a vedia co je to zivot a ake je ,,lahke,, dostojne žiť😅. A ano, v dnesnej dobe si nikto, ked nemas dokoncenu ziadnu skolu. Ale svoj zivot mas vo svojich rukach. Rob jak myslis, ved dakto musi aj zachody v tescu umyvat😉

luciannka83
23. jan 2021

@memibebi jaj vesmir....tak to je uplne o niecom inom🙈😁

zuzanockamt
23. jan 2021

@memibebi a keby si nemala za zadkom otca dieťaťa, tak z čoho by si živila to dieťa a plnila si sny? so základným vzdelaním 😂

memibebi
autor
23. jan 2021

No keby neni otca neni ani dieťaťa nebudem sa k tomu vyjadrovať žite a nechte žiť ~bye

09041986
25. jan 2021

@memibebi neviem aké máš pomery v živote a životné zabezpečenie, SŠ uvdiem len jeden príklad - hyotekárny úver (vlastný byt, dom) leasing na auto... základné vzdelanie ti na raitingu pre banku teda nepomôže, budeš na úrovni margalizovaných ( žena bez vzdelania, povolanie materská dovolenka.. ) Zvačša baby na materskej riešia vysoké školy a nie stredné... Neviem koľko máš rokov ale poviem len za seba, roky podnikám, mesačné príjmy mám vysoko nadštandardné a napriek tomu navštevujem vysokú školu, v apríly rodím, v lete štátnicujem - nestažujem sa, ak zvládnem ja biznis, výstavbu RD, dieťa a VŠ tak si myslím že pre Teba bude SŠ brnkačka... Ale môžeš teraz pokojne tvrdiť že vzdelanie je prežitok a žiť len z prítomného okamihu a z toho čo ti vesmír prinesie, prečo nie, len ako rozumná matka by som sa zamyslela aj nad zadnými vrátkami, nad tým, ako sa budeš cítiť keď na živnostenskom, daňovom, v banke, hocikde budeš uvádzať základné vzdelanie...